Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Jandarma Trafik Timlerinden Sürücülere Egitim

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

Balıkesir’in Edremit ilçesinde Jandarma Trafik Timleri, motosiklet ve traktör sürücülerine yönelik eğitim çalışması başlattı.
    Köyleri tek tek gezen jandarma timleri tarlalarda çalışan traktör sürücülerine trafik dersi vermeye başladılar.
    Edremit İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Tim Komutanlığı, karayolunda meydana gelen trafik kazalarında en çok kusurlu oldukları belirlenen motosiklet ve traktör sürücülerine yönelik eğitim çalışması başlattı. Traktör ve motosiklet sürücülerini bilgilendirmek amaçlı harekete geçen jandarma timleri, tarlalarında çalışan traktör sürücülerini tek tek dolaşarak trafik kurallarını anlatırken, kahvehanelerde de düzenlenen toplantılar büyük ilgi görüyor.
    Bölgedeki trafik kazalarını önlemek amacıyla başlatılan eğitim çalışması kapsamında traktör sürücülerine; 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununda yazılı bulunan, sürücü belgeleri ve sınıfları, gece ve gündüz şartlarında traktörlerde ve römorklarda bulunan ışık, far ve reflektörlerin önemi, sigortanın tanımı ve işlerliği ile ilgili bilgiler veriliyor.
    Kadıköy Belediye Başkanı Hasan Özel, tarlada çalışırken karşılarında jandarma trafik timlerini gören çiftçiler, kahvehanelerde de aldıkları eğitimle trafik konusunda daha bilinçli hale geldiklerini ifade etti

Kaynak:Meyda365

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ben bir trafik kusurlarını görmedim Edremitli traktörcülerin motosikletliler de koruma eksikliği harici iyidir.

osaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1957 BMW R26 / MZ 1971 ES 175 / Mz 251 Sporstar 98
    koruma eksikliği var ayvaliktada malesef trafik polisleride ses çıkarmıo her yıl 5-6 genç ölüyor kask takmadığı için :( :( :(

Alıntı osaday adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koruma eksikliği var ayvaliktada malesef trafik polisleride ses çıkarmıo her yıl 5-6 genç ölüyor kask takmadığı için :( :( :(
    Temmuz'da sıkı denetim başlar Ayvalık'ta, baktım hiçkimse kask takmıyor balığa gidecektik arkadaşta da kask yok, balık yemi-sülina alalım derken meydanda Halk Bankası önünde yedik cezayı, normalde hep takardım kimse takmayınca bir kerecikten bişey olmaz dedik balık sevdasına

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)