Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Yeni Ehliyet Dönemi Başlıyor.

Motovento
    REKLAM ALANI
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Simdi isin maddi boyutu hemen belli olmadan tepki gostermemek lazim. Bence guzel. Zaten ben yurt disinda 7 sene bu sistem ile araba kullandim.

Her 5 senede bir goz muayenesi ne gidiyorduk.
    Ayni zamanda sinav yoktu bu bilgi yanlis aktarilmis olsa gerek. 5 sene bildigini unutuyor isen o zaman ciddi olarak doktora gitmekte fayda var.
    5 senede bir sizi isinizden ali koymayacak saatlerde(aksam ve gunduz olarak) kurslar var 1 hafta suren. Bu kursta size hatirlatmalar yapiliyor ve eger var ise yeni trafik kanunlari ogretiliyor. Kursa katilmaz iseniz ehliyetniz yenilenmiyor.

Turkiye geriden de olsa yurt disindaki sistemleri ulkesine sokmaya calisiyor.
    Bunun ucreti konusunda yorum yapmak su anda yanlis. Ama emin oldugum bir sey var.

Turkiyede ne kadar pahali olur ise olsun. Benzine, cep telefonuna , ehliyete ve arabaya hep odenecek para bulunuyor. Bunlara sahip olmak bu millete ayri bir haz veriyor olsa gerek.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Madem her haltda Ab'ye uyum süreci altında değişiklikler yapıyosunuz öyleyse benzin fiyatlarında da Ab'ye uygun reformlar yapın sıkıyosa hadi..

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    kimse aglamasın,bugün 10 tl ye 2.5 litre yani bi cola kadar benzin alınca ne kadar zengin bi millet oldugumuzu anladım biz bunları hak ediyoruz..
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Para ve ehliyet yenileme değil de bnce sağlık kontrolü olması kafi. Ve belli bi yaştan sonra ehliyet geri alınmalı.

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Doobly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Para ve ehliyet yenileme değil de bnce sağlık kontrolü olması kafi. Ve belli bi yaştan sonra ehliyet geri alınmalı.
    gitti gitti teeee geldi bana vurdu
    ben hayatta alamam şimdi b sınıfı ehliyeti

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gitti gitti teeee geldi bana vurdu
    ben hayatta alamam şimdi b sınıfı ehliyeti
    bişey olmaz aslında 5 senedir var bu stajer muhabbeti bikaç sene daha sürer merak etme.

marques - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki vstrom 800DE
    arkadaslar herkesın bıldıgı gıbı buda Türkiyemizin bir gercegı. Yıllar oncesine dönelim. bir gun bır haber yayıldı; ilkokul mezunları artık ehliyet alamayacak
    hemen peşine sunlar oldu.
    ilk okul diplaması olmayan herkes okullara koştu. arkadasını akrabasını ve parasını araya sokanlar bastı parayı aldılar diplomayı.bir anda herkes diplomalı oldu. diplomalı kişiler kurslara koştular. tabi kurslar bu haberi önceden aldıgı için yeni diploma almış, araç kullanmaya yetenegı olan-olmayan bu kişilerin, ehliyet alırken kesenin agzını açacaklarını biliyorlardı.bu arkadasların hepsi bu asparagas haberle bir anda ehliyet sahibi oldu. kimler kazandı??
    1) diploma veren okullar rüşvetle kasalarını doldurdu.
    2) Ehliyet kursları rüşvetle hızlandırılmış bir şekilde ehliyet verdi, onlarda kasalarını doldurdu
    3) dogal olarak Ehliyet kartını veren Devlet kurumlarımız.harç kart bedeli zart bedeli, zurt bedeli....
    ortada rüşvet döndü. herkes karlı bizim türk halkı ehliyetlendi
    neyse aradan zaman gecti avrupa birliği normlarını uygulamaya sokmak ıcın 5 yılda bir ehliyete haiz olunup olunmadıgını kontrol edecekler.
    5 yılda bir...kurs kayıt+kursa kayıt evrakların parası+hastane muayene+karakol evrak parası+kart parası (yalnız birşey var 2 ehliyeti olan 2 keremı kursa gidecek)
    neyse süreç bence şöyle olacak. gene kursa rüşvet (yeteneksiz olanlar için), gene muayeneye rüşvet (kusurlu olanlar için)
    ehliyetimi,zi yenilememiz 500tl civarı. ve ulke nufusunun genc oldugunu peynır ekmek gibi araba satıldıgını dusunursek korkunc bir rakam olacak.
    öncelikle kırmızı ısık yandıgı halde musteri kapmak için ınsanların uzerınden gecen soforu cinayetden yargılayın. otopark mafyasını tamamen ortadan kaldırın.(gerçi devlet işpark adı altında kendi mafyasını koydu). ehliyetsiz araç kullanan kişilere hapis cezasını uygulayın (bu kişilere pek bir ceza yok ölen olduguyle kalıyor çunkı kanunda cezası yok)
    emniyet şeridini kullanan insana benzeyen yaratıkların ehliyetlerini alın ve gerçekten caydırıcı cezalar verin.2 şeritlik yolun 1 şeridini park halinden kurtarın. trafıkte bulunması tehlıkelı arcları (bu araclar artık muayene bile olmuyor) tamamen çıkarın jilet yapın
    ve daha aklıma gelmeyen bir sürü şeyi eksizsiz yapsınlar ondan sonra sırf para kazanmak için yapılmak ıstenen bu uygulamayı hayata gecırsınler.
    zaman alır denıyor ama işin ucunda havadan gelen para olduugu için hemen uygulanır....

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    bunuda tuvtürk gibi özele bağlarlar 5 yılda bir insan muayenesi
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer Böyle bir Durum mecburi olursa Ve her seferinse sınav ücreti, Dosya parası gibi şeyler olursa Ben Tüm Araçlarımı satıp Aya göç etmek istiyorum Nedir bu ya Devamlı soyuluyoruz Zaten Akaryakıta yapılan son zamları hala sindirememişken Bu nereden çıktı şimdi.

Motosikleti
    ybr 125
    Yine yeni yeniden bir haraç.

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    amaaan zaten 2012 de ne ehliyet kalcak, ne yol.. takmayin..
    Wildgoose Rider - Transalp 650

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı marques adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar herkesın bıldıgı gıbı buda Türkiyemizin bir gercegı. Yıllar oncesine dönelim. bir gun bır haber yayıldı; ilkokul mezunları artık ehliyet alamayacak
    hemen peşine sunlar oldu.
    ilk okul diplaması olmayan herkes okullara koştu. arkadasını akrabasını ve parasını araya sokanlar bastı parayı aldılar diplomayı.bir anda herkes diplomalı oldu. diplomalı kişiler kurslara koştular. tabi kurslar bu haberi önceden aldıgı için yeni diploma almış, araç kullanmaya yetenegı olan-olmayan bu kişilerin, ehliyet alırken kesenin agzını açacaklarını biliyorlardı.bu arkadasların hepsi bu asparagas haberle bir anda ehliyet sahibi oldu. kimler kazandı??
    1) diploma veren okullar rüşvetle kasalarını doldurdu.
    2) Ehliyet kursları rüşvetle hızlandırılmış bir şekilde ehliyet verdi, onlarda kasalarını doldurdu
    3) dogal olarak Ehliyet kartını veren Devlet kurumlarımız.harç kart bedeli zart bedeli, zurt bedeli....
    ortada rüşvet döndü. herkes karlı bizim türk halkı ehliyetlendi
    neyse aradan zaman gecti avrupa birliği normlarını uygulamaya sokmak ıcın 5 yılda bir ehliyete haiz olunup olunmadıgını kontrol edecekler.
    5 yılda bir...kurs kayıt+kursa kayıt evrakların parası+hastane muayene+karakol evrak parası+kart parası (yalnız birşey var 2 ehliyeti olan 2 keremı kursa gidecek)
    neyse süreç bence şöyle olacak. gene kursa rüşvet (yeteneksiz olanlar için), gene muayeneye rüşvet (kusurlu olanlar için)
    ehliyetimi,zi yenilememiz 500tl civarı. ve ulke nufusunun genc oldugunu peynır ekmek gibi araba satıldıgını dusunursek korkunc bir rakam olacak.
    öncelikle kırmızı ısık yandıgı halde musteri kapmak için ınsanların uzerınden gecen soforu cinayetden yargılayın. otopark mafyasını tamamen ortadan kaldırın.(gerçi devlet işpark adı altında kendi mafyasını koydu). ehliyetsiz araç kullanan kişilere hapis cezasını uygulayın (bu kişilere pek bir ceza yok ölen olduguyle kalıyor çunkı kanunda cezası yok)
    emniyet şeridini kullanan insana benzeyen yaratıkların ehliyetlerini alın ve gerçekten caydırıcı cezalar verin.2 şeritlik yolun 1 şeridini park halinden kurtarın. trafıkte bulunması tehlıkelı arcları (bu araclar artık muayene bile olmuyor) tamamen çıkarın jilet yapın
    ve daha aklıma gelmeyen bir sürü şeyi eksizsiz yapsınlar ondan sonra sırf para kazanmak için yapılmak ıstenen bu uygulamayı hayata gecırsınler.
    zaman alır denıyor ama işin ucunda havadan gelen para olduugu için hemen uygulanır....

Sana tamamen katılmakla beraber....
    Fikir aslında yararlı ancak söz konusu çıkar ve bazı '' ağaların '' kese doldurma politikasından başka bir şey olmayacağından sevinmekten ziyade üzüldüm dersem yalan olmaz..
    Bakalım taksilere takılması zorunlu olan sistemleri ithal ve satma hakkını hangi ünlü alacak ve kazasını dolduracak....
    AB uyumu adı altında Türk Halkını soymak moda oldu artık...
    Buraya yazıyorum TÜRKİYE ASLA BİR AB ÜYESİ OLAMAYACAK.kimseyi kandırmasınlar çünkü kendilieride biliyorlar bunu.....
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    modifiyeli chooper
    arkadaşlar ben 23 yıldır sürücü kursu işi yapıyorum.şu bir gerçek Türkiyede mevcut 3000 küsür sürücü kursu mevcut.ve inanın bunların yüzde yüzüne yakını kursiyere ancak ve ancak direksiyon sınavında başarılı olabilecek kadar eğitim veriyorlar.bunun nedeni ise kurs ücretleridir.sen hayatın boyunca kullanacağın ve seni ipten kurtaracak bir belge için sadece 300-350 TL.para kursa ödüyorsun.işte alacağın eğitimde o kadar olur.denetim yok,yaptırım yok... olsun kurs ücreti 1500 TL. denetimleri de sıklaştırın adam gibi öğrensin araç kullanmayı bakın bakalım kaza oranlarına nasıl azalıyor ? kaza,yaralanma,ölüm oranlarına bakın bir çok ülkeden kat kat daha fazlayız... kısaca "önce eğitim" trafik psikopatlarla dolu bunların temizlenmesi lazım ve bunun içinde devlet ayrı bir birim görevlendirmeli bu kişilerin sürücü belgeleri elinden alımalı birdaha da belge verilmemeli,aslında o kadar doluyum ki ve yazacak o kadar çok şey varki bilsem derman olacak yazarım aynı zamanda fahri müfettişim ben yapacağımı fazlasıyla yapıyorum keşke herkez de yapsa... saygılarımla Allaha emanet olun....

Motosikleti
    Var
    eleştirilecek okadar çok şey var ki.....neymiş efendim ab normlarına uygunluk için belirli periyodlarla ehliyetler değişecekmiş..istemiyorum kardeşim ab üyeliği falan sanıyor musunuz ki ab ye girersek avrupa ülklerine serbet dolaşımın olacağını..ehliyete gelene kadar ohoooo ohhh neler var neler..müslümana gavur eziyeti derler buna.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler