Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Harley-Davidson Polis Motorsikletleri Türkiye'de

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ömercik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ Tigrina 100 (Hasta ve sıkıntılı)
    Hor kullanmasınlar da. Gerçi yollar da çok bozuk.
    Motosiklet Misyoneri Etrafımda motosiklet ve motosiklet sürücülerine karşı cephe almış, sığ görüşlü veya olumsuz düşünen her tipteki insan itinayla bastırılır, yıldırılır, görüşlerinin olumlu yönde değişmesi için var güçle konuşulur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ck 125
    Şimdiki motosikletler nelerine yetmiyoda harley almaya kalkışılıyor.Millet aç işsiz kirasını ödüyemez duruma gelmiş polis teşkilatıda kakmış halkdan alınan vergilerle harley fiolsu kurmaya kimse yok öyle şey demesin şimdi bu iş 2 ,3 motor satın almakla kapanmaz.
    emniyet teşkilatı halkın parasını böyle gereksiz şeylere kullanamaz devletin diğer görevlileride eğer seçim zamanlarınında konuştukları gibi gerçekten halkın yanındaysalar eğer böyle gerksiz şeylere izin vermezler.
    ama nerde daha dün işsizliği bitiricez diyenler makam otolarını sıfırlardılar.halk aç insanlar işsiz çocuklarına bile doğru düzgün bakamıyolar
    yazık hem bize hemde baştakilere

Halkı bırakınız polislerin kendisi aç.Maaşları yetmiyor.Çalışma şartları ağır.psikoljik baskı altındalar.Teşkilat içinde teşkilatla ugraşıyorlar hatta kendileri de teşkilatlaşıyorlar.bitirmek zorunda oldukları koçanları bile var..İETT nin metrobüsü neyse polisin harley ide o.Efsane motor kimde harley hibe ediyo.Bal gib harley in pazardan pay kapma planı.Abd biraz daha kanımızı emecek AMA YASAL YOLLARDAN.Bunlar sivrisinek mi yarasa mı bilemiyorum.

brsyc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 Dakar

neylerine yetmiyo anlamadim

beyoglu bolgesinde polislere bir ara piaggio x9 ve beverly 500 ler verilmisti, cevik hareket edebilsinler diye. kuvvetli de motorlardir. italyada 180 lik piaggo x9 polis motorlarini gormustum.
    Her gun kopru geciyorum, ve her gecisimde yunuslara verilen fazer, pan-european, 1200gs, varadero lara aci aci bakiyorum. yazik. hem hantal hem e uzun yol motorlari olan bu aletleri sehir ici trafik polislerine veriyorlar, yazik. yillardir ne bir arabayi ne de bir sucluyu motorla kovaladiklarini bilirim. gozunu cikartmaya gerek yok, memlekette milletin agzi kokuyor acliktan, biz 40bin liralik motor veriyoruz, yazik yazik. 650gs ve transalplerden de vazgectiler. f800 ler almislar bir de yeni. yazik gercekten yazik

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    asfalt yol için enduro alıyolar yahu, akıl mantık yokki. hadi uzun yol olsa, ara sokak olsa onuda anlicam
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Nipp10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    91 Honda CG 125
    Burada bizimkiler CBF 250 kullanıyor. Az yakıyor çok kaçıyor.
    тнє ρσωєя σƒ ∂яєαмѕ... www.facebook.com/ugurbas

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    harley ler tamam sıra geldi deri ceket ve pantolona.hadi bakalım hayırlısı
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    Alıntı gambler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdiki motosikletler nelerine yetmiyoda harley almaya kalkışılıyor.Millet aç işsiz kirasını ödüyemez duruma gelmiş polis teşkilatıda kakmış halkdan alınan vergilerle harley fiolsu kurmaya kimse yok öyle şey demesin şimdi bu iş 2 ,3 motor satın almakla kapanmaz.
    emniyet teşkilatı halkın parasını böyle gereksiz şeylere kullanamaz devletin diğer görevlileride eğer seçim zamanlarınında konuştukları gibi gerçekten halkın yanındaysalar eğer böyle gerksiz şeylere izin vermezler.
    ama nerde daha dün işsizliği bitiricez diyenler makam otolarını sıfırlardılar.halk aç insanlar işsiz çocuklarına bile doğru düzgün bakamıyolar
    yazık hem bize hemde baştakilere
    hangi vatandaşın parasından bahsediyon sen,emniyet teşkilatının devletten aldığı ödenek GSMH nın sadece %3 ü,bak sadece diyanet işleri başkanlığının ödeneği bile 7 bakanlığın ödeneğinden daha fazla bilip bilmeden yorum yapma biz de biliyoz ülkenin durumunu biz de vergi veriyoz,ayrıca o motorlar sadece devlet büyüklerinin eskortluklarını yapacak,bu ülkede sadece polis teşkilatı yok arkadaşım,iyi incele,şöyle bi etrafına bak,araştır ne kadar gizli saklı devlet kurumu olduğunu göreceksin,polis teşkilatı göz önünde olduğu için birilerine batıyor zaten,üstelik sen vatandaştan alınan verginin hangi kuruma aktarılacağını devletten daha iyi bilemezsin,ayrıca yine söylemeden geçemiycem polise ne kadar ödenek ayırsalar azdır bence en iyisini hakediyor polis haberin olsun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:28 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:25 AM ----------

Alıntı piranha dört adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halkı bırakınız polislerin kendisi aç.Maaşları yetmiyor.Çalışma şartları ağır.psikoljik baskı altındalar.Teşkilat içinde teşkilatla ugraşıyorlar hatta kendileri de teşkilatlaşıyorlar.bitirmek zorunda oldukları koçanları bile var..İETT nin metrobüsü neyse polisin harley ide o.Efsane motor kimde harley hibe ediyo.Bal gib harley in pazardan pay kapma planı.Abd biraz daha kanımızı emecek AMA YASAL YOLLARDAN.Bunlar sivrisinek mi yarasa mı bilemiyorum.
    sana katılıyorum milletin işi gücü gariban polisle uğraşmak zaten

Forumdan Uzaklaştırıldı UmARsIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM900
    Gösteriş cafcaf başka bir şey yok. Motorsikletli polislerin özellikle trafik polislerini seven bir allahın kulunu tanımıyorum (polisler de dahil). Önce imajlarını değiştirsinler ciddi psikolojik eğitimlerden geçmeliler.
    Halen emniyet kemeri takma zorunluluğu var. Köprüden geçerken beni durduran sinir oluyorum. Benim bir açığımı yakalamak için 5-6 dakika harcıyor oysa ben ve benim gibilerle uğraşmak yerine önce emniyet kemerini takmayanları, birinci köprüden geçen ticari sınıfının araçlarını toplasalar çok daha doğru işler yapmış olacaklar. 3 hafta önce Beşiktaştan köprüye çıkarken viyadüğün hemen bitiminde bir ekip çevirmesine durmak için sağa geçip yavaşladığım halde gençten bir polis motoruma tekme atarak durdurmaya kalktı. Allahtan tekmesi gelmedi ve benim sinirlerim boşaldığı için motorun üzerinden inemedim. Yoksa ne ben burada olurdum ne de o polisi viyadükten atardım.

Bu sitede nedenini bilmediğim kadar polisleri sevenler var. Onlara da saygı duyuyorum ancak güzel bir atasözü de varya neyse...

Şunu da eklemekte fayda var. Polislere hibe edilen motorsikletler, otomobiller vb.. vergiden düşülüyor. Bu yüzden maliyeti 10 lira olan 20 ye satılan 10 motoru hibe edip 200 liralık vergiden kurtulmak akabinde yedek parça ve bakımından kazanmak makntıklı bir iş.

DNGe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı eeraktan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harley-Davidson, Polis modellerini İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne armağan ettiği bildirildi. Harley–Davidson'ın Türkiye distribütörü Efsane Motor'un, Trafik Vakfı aracılığıyla Harley–Davidson Polis modellerini İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne armağan ettiği bildirildi.

Harley–Davidson Türkiye'den yapılan yazılı açıklamada, önümüzdeki dönemde trafikteki Harley–Davidson Polis motosikletlerinin artmasının planlandığı belirtildi.

Açıklamada, 100 yılı aşkın süredir sadece polis teşkilatları için özel olarak üretilen Harley-Davidson Polis motosikletlerinin, performans, caydırıcılık, sağlamlık ve imaj olarak hizmet verdikleri teşkilatlara önemli değer kazandırdığı kaydedildi.

Sivillere satışı yapılmayan, polis teşkilatlarının kullanım şekli ve ihtiyaçlarına göre tamamen özel tasarlanan söz konusu motosikletlerin, 1700 cc'lik motorları, güçlendirilmiş şasileri, yüksek manevra kabiliyetleri, bağımsız akıllı ABS sistemleri, ayarlanabilen havalı seleleri ve istenilen amaca göre motosiklet üzerine takılan ikaz lambasından radara, ilk yardım müdahale kitinden telsizine kadar aksesuarı ile gerek koruma ve eskort gerekse trafik ve otoban polisleri için önemli avantajlar sunduğu ifade edildi.
    Kaynak: AA
    Arkadaşlar tüm polislerimize ön yargıyla bakmanın manası yok bir başka yakışıyo kim ne derse desin resimdeki polis abimi şahsen tanıyorum.. motosikletin ve görevinin hakkını fazlasıyla vericektir

kankicbf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı souvarine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında bu araçları gözaltı aracı yapsalar da k.çımız harley selesi görse arada bir kıyak olur...
    bu kadar..

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Başlığı görünce amerikadan gösteri yada eğitim için gelmişlerdir diye aklımdan geçti.
    HD hediye etmiş işte ne güzel, 2 motor olay oldu.
    Aslında ne israf edecek 1700 cc , teşkilatı zora sokmaz ama 200 tane 1700 cc zora sokar...
    Bu 2 motor hediye sonrası para ile alınır diyenler olmuş, bu tip alımlarda kontrol edilen bir sürü madde var(Mecburi) teklifler hazırlanırken motor hacimleri, yedek parça fiyatları daha birsürü madde taaa teknik servis sayısına bile bakılıyor.
    Onlarca madde altında araştırılıp alınıyor bu araçlar, böyle kolay yazdıgınız gibi alınmaz bunlar...
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

davids - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    ya bişey dicem ama şimdi.offfff at içine hep at nereye kadar ya.konuşsan ya asılıyorsun bu ülkede yada...o yüzden yorumsuz....
    hayat şansa bırakılacak kadar uzun değil

TOP SPEED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250 VESPA 125 3 V İE
    Ah benim canım ülkem sen daha nelere şahit olucan bunlar iyi günlerin.
    İMPOSSİBLE İS NOTHİNG

Motosikleti
    JİNLUN JL 250
    Selamünaleyküm sağolsun amerika bizim askeriyedeki amerikan piyade tüfeği olan m 1 leri, williysleri,reoları,jemseyleri,o eski döküntü 57 plymong,chevrolet,dodge daha buna benzer nice amerikan mallarını hibe ettim dedi daha sonra teslim aldığımıza dair imza attırıp borçlu gösterdi ve sonra parasını istedi! Ve sonra bizim adnan menderesi ipe götürdü! Kıbrıs barış harekatında benim silahımla araç gereçimle rum kesimine saldırmayacaksınız dedi! Saldırırsanız savaş sebebi sayarım diye nota verdi! Halen daha askeriyede kullanılmakta olan bir reo nun karartma lambası 50 dolar civarında o da boktan bir lamba kendini bile aydınlatamıyor! şu anda bile çoğu yerde bu amerikan malları temizlendi ama halen daha kullanıpda bunların parçalarına çok paralar veren askeri tesisler var. Yani bunların parasını ve acısını amerika çıkarıyor. Böyle olmasa sömürge veya süper güç ülkesi olamaz! Buradan amerikan sempatizanlarına ve tarihlerini bilmeyen bazı insanlarımıza duyurulur.uyanın artık...

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    Alıntı dnge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar tüm polislerimize ön yargıyla bakmanın manası yok bir başka yakışıyo kim ne derse desin resimdeki polis abimi şahsen tanıyorum.. Motosikletin ve görevinin hakkını fazlasıyla vericektir
    tamamen katılıyorum.türk polisine herşey yakışır.çünkü başka polis teşkilatı yok;dünyada...ayrıca bi arkadaş polisi viyadükten aşağı atacakmış at da gör......o anladı

''Bir insanı tanımak istiyorsan ona yetki ver..'' Sözü aslında birçok sorumuza,handikapımıza,çelişkimize açıklık getiriyor.Bir makam varsa ve o makamı da insan oğlu dolduruyorsa hatayı yada başarıyı ortaya çıkaran unsur makamın kendisi degil;makamda mesai harcayan şahıstır.Hata veya başarı insana aitdir.İnsanoğlu da başarıdan çok hatayı hafızasında tutar.Eger gerçekten objektif olarak bakabilen bir gözlemci de baktıgında hataları daha çok görüyorsa ki tüm meslek dallarında yani toplumda o zaman toplumsal bir sorunla erozyonla karşı karşıya olduğumuz gerçegi ortaya çıkar.Tabiki bizim polisimiz askerimiz herşeyin en iyisine layık olmalı ki manevi olarak biz bunu böyle isteriz,vatandaşımında herşeyin en iyisine layık olduguna inanması istemesi ve bunun gerçekleşmesi için ulusal beraberlik içinde koordineli olarak çalışması gerekir.motorun önü birinci vitesteyken arka tekerlegi geri viteste olursa şase acılar içinde kıvranır durur.Benim polisime harley askerime hammer yakışmaz.Ben yakıştıramıyorum.Benim polisim askerim benim ülkemin üretip gurur duydugu araçları kullanmadıkca ben mutlu olamam.Bu olay göz önünde bir olay ve aslında düşünülesi ve artık birilerinin ''ne oluyor yav nedir bu esaret deyip kolları sıvaması gerekli.Dışarıdan alınan her 1dolarlık ürün için benim ihracatcım(üreten,taşıyan,satan,işci) aradaki açıgı kapatmak için daha fazla mesai yapmak zorunda ...Niye erkan lüks içinde yaşasın diye...adama 50.000 tl lik motor emanet ediyosun maaşı ne kadar bu adamın yav.Yönetmelik çıkarıyon neymiş kıyafetin altına bişey giyerse cezası var.Adam zaturremi olsun senin forsuna leke gelmesin diye.Burda harleylerle T.C polisine fors katılmadı.Devlet erkanı kendine fors kattı.Onun umrundamı bakımının yedek parçasının karşılanmasında ithalat ihraçat dengesinde ibrenin ne yöne kayacagı.Zaten kullandıkları herşey(yalnızca devlet erkanı degil biraz tıfıllanıp maddi itibar sağlayan her zengin)ithal ürün hemde en pahalısından.Göz göre göre sömürünün kanıtları bunlar.Sömürüye sonra

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:14 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:09 PM ----------

Kimse kimseye durup dururken hibede bulunmaz.Buna inananda cahildir safdır.

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    valla denızlıde polıslerde bmw var yunuslarda fln ara sokaklarda dehset gıdıyolar motor ekıbı dıye bosuna denmıyo yanı ama harleyle naparlar bılmıyorum

Gundogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom Deli..

Harley Davidson Polis Motorları

Arkadaşlar kusura bakmayın ama bazılarınız gerçekten boş konuşmuşsunuz ...
    16 yıllık bir motor kullanıcısı ve bir polis olarak bazı şeyleri düzeltme gereği hissederek, şimdiye kadar okumakla yetindiğim Motosiklet foruma sırf bu konuya mesaj yazmak için üye oldum..
    Öncelikle karşılaştırma hep Asayiş Şube ye bağlı yunus timlerinin kullandığı motorlarla yapılıyor ki bu yanlış, onları işi ASAYİŞ yani olaylara müdahele, önleme ve suç önlemesi yapma.. Bu alınan veya hibe edilen motorların kullanım amacı ise Trafik ve Eskort hizmetleri... Dolayısı ile bu motorlar ile kaldırımlarda suçlu kovalanmayacak..

Ayrıca hep bu motorların fiyatlarının yüksekliğinden ve ve parçalarının pahalılığından bahsedilmiş, herhalde zannediyorlarki BMW ve HONDA babasının hayrına veriyor o motorları. Ayrıca bence gözden kaçırılan bir husus daha Bu motorlar orjinal Polis Motorları yani Polisin kullandığı teçhizatlar ve ve özellikleri tamamen polisin kullanım amaçlarına göre yapılmış...
    İstanbulda yaşayan motorcu arkadaşların dikkatini çekmiştir, Yunusların kullandığı motorlarda BMW yada Honda Waredero farketmez hepsinin arka bagaj kısmında metal bir kutu vardır, hiç düşündünüzmü o kutu nedir diye ?
    O kutu, polisin kullandığı teçhizatlardan dolayı (telsiz, siren, tepe lambaları )motorun yetersiz kalan elektrik tesisatını takviye eden aparatların olduğu bir kutudur.. Çünkü Tamamen farklı bir amaç için üretilen ve bir makineye bu kadar cihaz bağlarsan 1 senede motorun elektrik tesisatı patlıyor ve habire Akü, konjektör, marş motoru gibi bir sürü arıza veriyor. Neticede kullanım ömrü motorun oldukça kısalıyor, onuda bırakın ben çok bilirim trafiğin ortasında stop eden BMW leri, ve ne olduğunu bulmaya çalışan ustaları ..
    Ama bu yeni gelen Harleylerin her aksamı tamamen Polis için düşünülmüş tepe lambasına ve sirenine kadar .. Ama bizim motorlarda öylemi? görürseniz bir polis motorunu yakından inceleyin bakalım sirenleri nereye oturtmuşlar telsizi nasıl zorlayarak bir yerlere sokmuşlar yada megafonu nereye sıkıştırmışlar (Bu belirttiklerim ekip otoları için aynen geçerlidir.)
    Yukarıda bir arkadaş da değinmiş birim maliyeti bir honda dan daha ucuza geliyor bu motorların..Ayrıca araştırın gerçekten parça fiyatları özellikle BMW den daha hesaplıdır...
    Kimi arkadaşlar da yerli kullanılmasından bahsetmişler ama şunuda gözden kaçırmışlar, kusura bakmayın benim haberim yokken yerli bir motor firmamız mı çıktı ? Yada çinden gelen kalitesiz parçaları Türkiyede montajlamak ne zaman yerli üretim oldu, benim komşuya alma dediğim halde geçen yıl aldığı sözde yerli, 7500 km yi görmeden dağılan motor mu yerli oldu?
    Unutmayın polise motor alınıyor, günde en az 12 saat çalışacak bu motor, yıldada en az 60000 km yol yapacak...
    1996 yılında Emniyetin açtığı ihaleye o zaman da teklif vermişti harley, biz o zaman araştırdığımızda Dünyada sadece iki firmanın Pois departmanı olduğunu tespit edip yukarıya bildirmiştik, Sadece Harley ve Honda ... Ama ne hikmetse yinede ihaleyi Borusan almıştı...
    Nihayet bu yanlışlardan yavaş yavaş dönülüyor derken yukarıdaki bazı yorumları görünce gerçekten üzüldüm...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayranı yok içmeye, tahtırevanla gider .....ya.
    hahah koptum ya

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler