Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Harley-Davidson Polis Motorsikletleri Türkiye'de

Motovento
    REKLAM ALANI
    tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    İlginizi çekeceğini düşündüm..

http://www.haberanaliz.net/detay.asp?hid=45366

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BuKart
    Beni bu motorla içeri atın ıslanmaya razıyım.
    [B]DERDİM KADAR OLSA KUVVETİM BENİMLE BAŞ EDEMEZDİ KASVETİM.EL YUMRUĞUNU YEMEYEN YUMRUĞUNU BALYOZ SANAR ARLANMAZ...
    [/B]

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    ...........................
    Orgazma Dudak Büktürür

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Bence yerden göğe kadar haklı yazdığı yazıda.Hem harleylerin benzinine güç yetermi ya Allah aşkına.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    XL700 TA

BU Amerikan pazarlama taktiği...

Alıntı emin_arikoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kusura bakmayında bazılarınız boş konuşmuş ,motorlar zaten hibe bu bir, polis teşkilatı tutupta harley filosu kurmaz diğer teşkilat gibi har vurup harman savurmaz bu iki..
    Bu Amerikalıların pazarlama taktiğidir. 1. Hibe edilmiş ne olacakki: Boş konuşayım ; BU motorların bakım onarımını bizim sanayideki ustaya yaptırmayacaklarına göre kendi servisinde fahiş fiyatla... , yedek parçasıda öyle. ( çok iyi bildiğim birşeyi araya sıkıştırayım, Amerikan ordusu bize hibe yoluyla gemi verir koskoca gemi ,ama öyle bi sözleşmeyle verirlerki küçücük somunu bile özel paketlenmiş torbada alırsın küçücük somunun, civatanın fiyatını duysan dudağın uçuklar, hibe ettikleri herşeyin 2-3 yıl sonraki bakımları hep akıldadır.) temel mantık budur.

2. Filo kurmazlar elbette ama bunların benzin parası hepimizin cebinden çıkıyor, vergilerin bu kadar kolay harcandığı ülke olmamızın temelinde ne yatar bilmem artık...
    3. bazı arkadaşlarımız görüntü olur güzel olur iyi olur demiş, bunları bize hibe eden o iyi yürekli insanlar bizim gibi 3 ncü Dünya ülkesi mantığıyla hareket eden ülkelere bi taraflarıyla kıs kıs gülüyorlardır, işte bundan eminim. 1700 cc motorla trafik polislerinin altında olacağını sandığım bu motorla İstanbul ' da ancak köprü başlarında durursun fayda zarar ilişkisi kurarsak bence zarar kısmı ağır basıyor.
    ne kadar boş yazdım çizdim bilmiyorum ama bildiklerimi (belkide yanılgılarımı) paylaşayım dedim, karşı fikirlerinizi saygı çerçevesinde paylaşmak üzere...
    1881 -193

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Köylerde her kuyunun başında bir tulumba vardır.Kuyunun içi su dolu olmasına rağmen uzun zaman kullanılmayan tulumbaların su çeken mekanizmasındaki büyük conta kurur ve hava kaçırdığı için su çekemez.İşte bu contanın işe yaraması,su çekebilmesi için ilk çalıştırılmada biraz su dökülüp ıslatılması gerekir.Bu sayede yumuşar ve aradan hava kaçırmayı bırakır vede su içmek isteyen güzel güzel,hemde oluk oluk suyu kuyudan dışarı çıkarır.Hani bigün köyün birine yolunuz düşerde böyle bir tulumbaya rastlarsanız aklınızda olsun.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

polisimize yakışır bence

arkadaşlar bence yakışır.emniyet teşkilatının isterdimki her marka ve güçte makinaları olsun.bu motorların bir çoğu hibe yoluyla emniyete veriliyor.daha sonra bu motorların performans ve güvenlik kriterlerine en uygunu satın alınıyor.ben böyle biliyorum.yakıt konusuna gelince yakıt maliyeti devlete zaten sıfır karla veriliyor.bugün tahmini 3 küsür lira olan benzin maliyetinin karsız maliyeti 0,8-0,9 arasıdır.deniz ulaşım araçlarına verilen mazot fiyatları 1 tl gibi komik bir rakamdır.bence bizim polislere yakışır. tabiki ileriye dönük bir yedek parça ve bakım masrafları çıkacaktır.onlarda bir şekilde hollolur.

Motosikleti
    Honda REBEL
    abi sırf harley e binmek için çekilirmi bunca eziyet
    [B][COLOR="Red"]LIVE TO RIDE, RIDE TO LIVE![/COLOR][/B]

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Gereksiz ve israfdan başka bir şey değil ;

Ayrıca motorların hibe hediye olma durumuda karışık;

Hediyeyi trafik vakfı vermiş; dolayısı ile efsane motor trafik vakfına bunları satmış anlıyorum ben; yoksa direk kendi de hibe edebilirdi !!!

Daha 90 larda konyada trafik olislerine dev gibi honda lar dağıtmışları; Yine istanbulda görüyorsunuzdur zabıta ve polis suzuku D MAX pikap kullanıyor, ne oluyor kardeşim dağa bayıramı çıkacaksın yok; israfın dik alası..

Bizim devletimizin böyle bir lüx ve savurma alışkanlığı vardır. Kıytırık Şefler müdürler magane binmes focuslar lagunalar ortalıkta uçuşur...O mercedesleri jipleri vs. hiç saymıyorum..

Amerikada kişi başı yıllık gelir 40.000 dolardır 1.700 cc yede binerler, 2.700 cc yede binerler , burada istatiklerle uğraşa uğraşa 7.000 dolara çıkardılar ;

Bu motorlar trafik için değil protokol için alınmıştır; merak etmeyin yakında bir motorize protokol birimi oluşturup 10 - 15 tane daha ilave ederler...

Türk polisi layık mı bilmem ne hikayelerine gerek yok, Türk Milleti neye layıksa Türk Polisi de ona layıktır. Versinler 250 Twistirleri; ama olurmu yok arkadaşlar BMW den beri gelemiyorlar ..

Motosikleti
    SWT
    Bu motorların polisten kaçan motosikletleri yakalamak amacıyla kullanıldığını sanmıyorum.
    Polis memurlarımızın araba ve daha büyük taşıtların yakalanması ve trafikte onlardan daha rahat hareket etme avantajını kullanmak için motosikletli ekipler kuruyor. Yoksa küçük bir scooter'a sıkışık trafikte yetişmesi imkansız.

Bu harley motorlar gerçekten şık ama muhtemelen otobanda görev yapan polislere verilir. Bunun servisi yedek parçasına hem ulaşmak zor hemde çok masraflı.
    Ben Bmw polis motorlarının servisinin hondada yapıldığını biliyorum siz düşünün artık.
    Teyzesi defterdaarr olan, faytonla damda dolaşırr:P

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    meclis koltuklarında böle adamlar oturmadığı sürecee vay halimizee..
    dört dörtlük yorumm. bravoo adama
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

ya ne ilgisi var hep sıkışık trafik ve şehir içinden bahsedilmiş...

tamam motor şehir içine göre çok büyük ama bence otoban polisleri için mükemmel bir alet...

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Hantal ve demode araçları bize hediye diye sunmuşlar..

Fren, Amortisör ve motor güçlerine baktınız mı harley lerin??
    Bakın bir ara.. şaşıracaksınız.

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Bu ne arkadaş ya.. bir daha yazıyorum! çok güzel olmuş. yakışır polisimize !
    Yahu BMW kullanırken adamlar kimse gık çıkarmazken olay harley olunca ne bu şiddet bu celal. Başka bir başlıkta daha böyle olmuştu. Bir harley düşmanlığıdır almış gidiyor. Ben sırf bu harleylere binmek için polis olurum be!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:01 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:01 PM ----------

Ayrıca klasik görünümlü harleylere demode demek de komik yani

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    yüksek manevra kabiliyeti peh , geyik hat safhada.
    Atlı pollis gibi gösteri amaçlı kullanırlar anca bunları.

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Anlamsız ve fuzuli bir yatırım
    hacı Osman Ağa suyu ile yürüyor ya bunlar....
    Emniyet piyasa değeri yaklaşık 30.000.-TL olan Honda Varadero lara yatırım yapabiliyorsa neden Harley'lere de para harcamasın ki
    Nasıl olsa cezalar yağmur gibi yağıyor artık.....biraz daha fazla mesai yaparlar ve olur biter.
    Amma bu paraların Milli servet olduğu kimseyi ilgilendirmiyor zaten....diğer harcamalarda da olduğu gibi.

Allah Akıl Fikir ihsan eylesin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:50 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:48 PM ----------

Alıntı starblazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yüksek manevra kabiliyeti peh , geyik hat safhada.
    Atlı pollis gibi gösteri amaçlı kullanırlar anca bunları.
    US polisi özel eğitim alıyor bunlarla ve cidden bir çok motosikletten çok daha manevra kabiliyeti var amma amma diyorum, bizim Polis bu beceriyi asla sergileyemez.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:56 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:50 PM ----------

Alıntı alkadras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ne arkadaş ya.. bir daha yazıyorum! çok güzel olmuş. yakışır polisimize !
    Yahu BMW kullanırken adamlar kimse gık çıkarmazken olay harley olunca ne bu şiddet bu celal. Başka bir başlıkta daha böyle olmuştu. Bir harley düşmanlığıdır almış gidiyor. Ben sırf bu harleylere binmek için polis olurum be!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:01 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:01 PM ----------

Ayrıca klasik görünümlü harleylere demode demek de komik yani
    Ayagını yorganına görre uzat derler bilirmisin
    Burada Harley düşmanlığı diye bir şey söz konusu olamaz....
    Ben şasen BMW kullanmalarına da taraf değilim çünkü adam gibi kullanılmamaktalar güzelim motosiletler sapır sapı dökülüyor beee....onların servisi bakımı az mı? masraflı
    ben Nato yakınında sürekli bir BMW Polis motosikletinin akşamları bina önüne park edildiğini görüyorum başka hangi ülkede resmi bir hizmet aracı ev ya da aprtman önüne park edilebilir? O Polisin şahsi malı mı o?
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Alıntı cuncun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu Amerikalıların pazarlama taktiğidir. 1. Hibe edilmiş ne olacakki: Boş konuşayım ; BU motorların bakım onarımını bizim sanayideki ustaya yaptırmayacaklarına göre kendi servisinde fahiş fiyatla... , yedek parçasıda öyle. ( çok iyi bildiğim birşeyi araya sıkıştırayım, Amerikan ordusu bize hibe yoluyla gemi verir koskoca gemi ,ama öyle bi sözleşmeyle verirlerki küçücük somunu bile özel paketlenmiş torbada alırsın küçücük somunun, civatanın fiyatını duysan dudağın uçuklar, hibe ettikleri herşeyin 2-3 yıl sonraki bakımları hep akıldadır.) temel mantık budur.

2. Filo kurmazlar elbette ama bunların benzin parası hepimizin cebinden çıkıyor, vergilerin bu kadar kolay harcandığı ülke olmamızın temelinde ne yatar bilmem artık...
    3. bazı arkadaşlarımız görüntü olur güzel olur iyi olur demiş, bunları bize hibe eden o iyi yürekli insanlar bizim gibi 3 ncü Dünya ülkesi mantığıyla hareket eden ülkelere bi taraflarıyla kıs kıs gülüyorlardır, işte bundan eminim. 1700 cc motorla trafik polislerinin altında olacağını sandığım bu motorla İstanbul ' da ancak köprü başlarında durursun fayda zarar ilişkisi kurarsak bence zarar kısmı ağır basıyor.
    ne kadar boş yazdım çizdim bilmiyorum ama bildiklerimi (belkide yanılgılarımı) paylaşayım dedim, karşı fikirlerinizi saygı çerçevesinde paylaşmak üzere...
    abicim doğru diyosunda bi önceki msj da yazdım yine yazıyorum 1950 li yıllarda değiliz o dediğini eskiden yutturmuşlar şimdi yemezler demek istedim, ayrıca o boş konuşma mevzusunu olayı abartan arkadaşlar için kullandım, zira aşağıda ki yazıda arkadaş olayı özetlemiş, bu ilk defa olan bir olay değilki, istanbul da ilçe belediye başkanlarının kullandıkları makam araçları bakanlarda bile yok, hemde bu araçlar hibe de değil! aynı şekilde harleye gelene kadar yıllarca kullanılan o bmw lerin varaderoların servislerine verilen paralar ile Allah bilir motor fabrikası kurulurdu, filonun artmasını isteyen de efsane motor emniyet değil yani, 3-5 adeti geçmeyip devlet büyüklerine eskort olmaktan başka bi iş yapmayacaklarsa bence bi zararı yok.

Alıntı omercem adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Daha 90 larda konyada trafik polislerine dev gibi honda lar dağıtmışları; Yine istanbulda görüyorsunuzdur zabıta ve polis suzuku D MAX pikap kullanıyor, ne oluyor kardeşim dağa bayıramı çıkacaksın yok; israfın dik alası..

Bizim devletimizin böyle bir lüx ve savurma alışkanlığı vardır. Kıytırık Şefler müdürler magane binmes focuslar lagunalar ortalıkta uçuşur...O mercedesleri jipleri vs. hiç saymıyorum..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:38 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:36 PM ----------

Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben Nato yakınında sürekli bir BMW Polis motosikletinin akşamları bina önüne park edildiğini görüyorum başka hangi ülkede resmi bir hizmet aracı ev ya da aprtman önüne park edilebilir? O Polisin şahsi malı mı o?
    devletin helikopteriyle ailece pikniğe gidene ne demeli?

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    bizim bodrumdada trafik zabıtanın altında var fazer xt 660 cok ucuz bu motorlar istediğniz gibi vatandaşı kaz gibi yolup çar çur edebilirsiniz parayı devam... aaa harleymi yakışır......

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı banalazim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koyarmı bize beee, dünyanın en pahalı benzini bizde, dünyanın en sindirilmiş milleti türkiyede, kaş yaparken göz çıkartan gene bizde, itirazı olana dayak atan devlet gene gene gene bizde, hep bizde hep bizde.
    allah akıl fikir versin artık ne diyeyim......

aynen öyle
    harleye özel sipariş verelim 3500 cc yapsınlar
    yakışırrrrrr
    Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Hibe edilse bile o motorların bakımı servisi çok pahalı
    İnan ki birkaç aylık bakımıyla motosiklet alınabilir

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler