Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

40 yaş üstündekilere sadece kask yetmez / DR. MEHMET ÖZ

Motovento
    REKLAM ALANI
    kocc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS 650 Custom
    Istatistiklere bakınca durum hiçte öyle değil nedenide biliyorsunuz hızlı yaşayan genelde gençlerdir ve 35 yaş altı genelde race motor binerler hız yapabilmek için, 35 sonrası ise nikalajlı chopper,cruiser kullanan tecrübeli değilde biraz daha olgunlasmış keyifle hız yapmadan nikalaj gösterisi yapmak daha hoşlarına giden insanlardır.
    1 yilda motor kazaları yapan %65'şi Race ve benzeri , %29 ise scooter ve hafif motorlar ve sadece %6 cruiser/chopper yer almakta ve en çok ölümlü olanlarda yine RACE ve benzeri motorlarla olmuştur.
    DIKKAT =>kazada ölen motor kullanıcıların %39 40yaş üstüdür !!! ve en çok kaza yapan yaş ise 27'dir

Bunun yanında oturuş şekli race motorlarda genelde bel ağrilarına yol açar 35 yaş üstü insaların (genelde) bel ağrıları Race motorlarda dahada şiddetlenir halbuki chopper/cruiser oturuş şekli fazla bel'i zorlamaz tabii bu demek degildirki chopper/cruiser ile bel ağrısı olmaz , onlarında bel'i zorladıgı yerler var sadece dik oturup ve ayaklar hemen bel seviyesinin altında olduğunda motorun aldığı darbeleri amortisöre verdikden sonra bel ile değilde dizlerle şokları yakalamak beliniz için en sağlıklısıdır.

Diyeceğim 120km/ve üstü hzla giden race/chopper/scooter kim olursa olsun 40yaş altı üstü fark etmez küçük bir hatada af edilmez sonu ölümdür istedigin kadar tecrübeli ol !!!

istatistikler alıntıdır.
    http://www.iii.org/media/hottopics/i...ce/motorcycle/
    Kestim biçtim oldu chopper (önemli olan baskasinin yaptigini degil kendi zevkini yapip binmek).
    Benim askim http://www.motosiklet.net/forum/members/58264-albums466.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cemal yortanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 1300A MİDNİGT
    Alıntı agokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaş 54. ne yani şimdi motoru çöpe mi atacaz.. halbuki önümüzdeki yaz italyaya kamplı,çadırlı motor sürüşü planlıyordum. o halde vazgeçeceğiz demektir.
    üstat biz eski toprağız daha çokkkkkk su kaldırır bu topic..bırakalım gençler düşünsünhoşca kalın
    2014 YAMAHA XVS 1300A MİDNİGT

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    benim 40 ıma az kaldı. 18-25 yaşa rasındaki reflekslere sahip olmadığımın farkına vardığımda asansör kullanmaktan vazgeçtim. sürekli merdiven kullanıyorum. yüzmeye ve yürümeye bolca vakişt ayırmaya çalışıyorum.
    işim dolayısıyla sürekli oturmaktan hamlıyor insan...
    ama 12 saat süreyle sürekli ( yakıt/wc/su/sigara hariç) yol kondisyonum olduğunu biliyorum ancak yine de yetersiz geliyor sanki
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Her Konuda Olduğu Gibide Bu Konudada Eğitim şart...... Ama Ben 40 Değil 60 şımada Gelsem Değişmem Herhalde....

jumper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 :)
    3 yılım var daha nasıl olsa,ondan sonra dikkat ederim artık
    Mehmet Öz de acil servis gibi,her şeyden anlıyor havalarında!
    Aspirin gibi adam!

two-wheeler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTO GUZZI BREVA 750İ
    42 yaşındayım.düz ve boş yolda çok profesyonel bir sürücüyüm.

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Kitleyin bu topiği

Not yaş. 43
    Ya göründüğün gibi ol. ya da olduğun gibi görün.

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Valla ben boyle dusunmuyorum arkadaslar
    rahmetlik dedem hep motosiklet kullandi ben kendimi bildim bileli hicde dengesizligi filanda yoktu.bu arada bi rahatsizlikdan 2000 senesinde kaybetmistik o zamana dek hem motosiklet tamir bakim vs.. yapti hemde kullanirdi uzun yolda buna dahil....
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    40 yaş sınırı bence doğru değil bence sınır 50 yaş olmalı. (yaşım 35 diye yazmıyom bak)

Motosikleti
    hyosung gv 249
    Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hey hocam ! 48 yaşındayım. 33 yıldır iki tekerim.Kısmet olursa Temmuz 2009 da İstanbul-Batum seyahatının hazırlıklarını yapıyoruz. Karadenizin tüm yaylaları gezilecek.Çadır ve kamp malzeleri dahil ful ekipman .Dikkat ve tecrübe olmadıktan sonra gençlik bir işe yaramiyor. O yollardan bizde geçtik ve gördük. Varsa dayanıklı gençler seyahatten bir ay önce iştirak etmek istiyenlere duyurulacak.
    mutlaka haberleşelim osmanba abi... ciddi ciddi benim de planımdaydı bu. geçen sene batum'daydım, harika bir yer ama maalesef uçakla gittim. karadeniz kıyıları ve bizim güney kıyıları gibi bir yer batum. sana göre çok yeniyim ikitekerde ama o zamana kadar iyice olurum sanırım bu arada benim de yaş 42 oldu, harbi halt yemiş dr. beyimiz. bu yaşta kendime güvenerek 25 seneden sonra tekrar iki teker üzerindeyim. dikkatli olmak bilinçli olmak ve daha da önemlisi akıllı olmak esas bence. refleks dediğin 40lı yaşlarda yavaşlamaz, eğer bir sağlık sorunun yoksa. neyse, batum işi ciddiye binerse mutlaka haberleşelim agam...
    iki tekerde yol almak bir ağaç gibi tek ve hür, ve mt'de olmak bir ormaaaaan gibi kardeşçesine...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi nasılsa sallıyorsun, hayabusa, bilemedin 1000rr desene.

ney ney neyyyy 600RR
    bana yeter ben yaşlı başlı adamım ondaabs de var yenilerde
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

buraxdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 / Honda Msx 125
    Bilgi yetersiz ve hile kokuyor...

Bu arkadaş 1. si motorcu değil , 2.si herkesin biyolojik handikapları değişiktir. 3.sü bu şahıs işine endeksli bi bilgi vermiş olabilir...

@ kocc

süper şekilde açıklamışsın durumu...

55 yaşında ve sadece haftasonları Harley ine binip gezenler var...
    Youtube : Burax Yolda
    Mototaş Aş. çalışanı

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    ben 40 yaşında gibi davranarak kazalardan uzak durmaya çalışıyorum valla..
    Akranlarım belki beni pimpirikli olmakla ve korkaklıkla suçlayabilirler ama alsaftı öptüğün zaman anlıyorsun dünyanın kaç bucak olduğunu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    yemişim istatistiklerini;
    40 yaşın üzerinde motor kullananların % 39 u,Araba kullananların % 5 i,yelkencilerin % 2 si,sigara içenlerin % 70 i,rakı içenlerin % 22 si, evli erkeklerin % 6 sı ölseydi kendi mevlidime 25 sene geç kalmıştım ben
    Boşverin; hayatınızı yaşayın,istatistiklere göre ölmenin alemi yok.

Ha bu arada Mehmet Öz e rabbim uzun ömür versin ama o ne kadar yaşayacak hakikaten merak ediyorum.

Birkaç yıldır Türkiye de de yapılan bir havacılık rallisi var. Şu enerji içeceğinin adı ile anılan. Biraz dikkatle bakalım. Saniye değil saliselerin içinde değişen koşullara göre uçağın kumandaları üzerinde hakimiyet kurabilen yarışmacıların yaş ortalaması kaç acaba? Sizce 40ın altı mı yoksa üstü mü?

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler