Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

80 km’lik hız limiti motorcuyu öldürür.

Motovento
    REKLAM ALANI
    trasher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    çarşamba günü arabamla kartepeden dönüyorum izmit otobanda yol zaman zaman 2 şerite düşüyor kamyonların ve tırların bir hızı varki inanılmaz aşağı yukarı 130-160 arası mecburi olarak yol almak zorunda olduğum yerler oldu sağ şeritten 90 km ile gitme şansınız "sıfır" araba varken bunu hissediyosunuz düşünün motorla 70-80 hayalin ötesine bile geçemez... Otobanda adeta kamyon ve tırlar kapışıyor sağ şerite geçme şansınız neredeyse yok orta şerit ise ani kamyon dalmaları yüzünden çok tehlikeli en iisi maalesef soldan kapatıp gitmek e-5 esasında otobandan çok daha güvenli bir yol bana göre....
    yellow storm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Ya yol boş ise basarım 100-110kmh filanda geregi yok ...
    Bence 70-80kmh bile çok tehlikeli...

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Dilerim bu yanlış en kısa zamanda düzeltilir. Hiç olmazsa otomobiller ile anı hız limitlerine tabi tutulabilir, gönül ister ki otomobilden 10 km daha fazla hız limitine sahip olalım.

70-80 km sınırı mobiletlere göre hesaplanmış olmalı. Bugün trafikler ve yunuslarda son derece kaliteli motosikletler var kendileri bilmiyorlarmı 70 km ile giden su soğutmalı motosikletler başta hararet sorununu ile karşılaşır. Bir arkadaşımızın bahsettiği gibi, bu hız ile emniyet şeridine atılmaya zorlanacağı gibi, sürekli sıkıştırmaya mağruz kalırız. Allah korusun felaketle sonuçlanır.

İsterseniz deneyin, 70 km ile yola düşün 3 ihtimal var 1. arkanızdan korna sesleri gelir muhtemelen akraba olursunuz, 2. fren sesleri gelir 3.Çekici ile ambulans gelir.

Bu uyguamadan şu anlamda çıkabilir, motosikletleri yolda görmek istemiyoruz. İnsanlar motosiklet kullanmasın.

Çevremizde görüyor, duyuyoruz. Karşıdan karşıya geçerken yanındakine motosiklet çarpmış, motosikletlerden nefret edemiş. Vali beyin arabasına mobilet çarpmış, tüm motosikletler toplansın. Kuralları koyanların da böyle bir antipatileri var ise gayet normal bu şekilde limitler koymaları.
    Free Motorcycle Team

Motosikleti
    rmz 200 gy
    bu ne ya trafıkcıler kormu gormuyolarmı motor bu motor bısıklet degıl
    !! ÖLÜ VE YAKIŞIKLI OLACAGIMA CANLI VE ÇİRKİN OLAYIM !!

Motosikleti
    hyosng gt 250 r olacak inş.
    160 idealdir 70-80 gerçekten çok az ve gereksiz bi limit

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    bu kuralları takan varmı??? sizce surada cevap yazan kaç kişi ben 80 le gidiyorum diyor (ey arkadaş bu ülkede kafana göre)sistemi var neolacak limit üst sınıra taşınsa gene herkes bildiğini okuyacak örneğin sol şeritten 100 ile giderken bi kamyonun selektör yapıp yol istemesine seyirci kalacağım.. kalacağız, bu düzen böle gelmiş böle gider cehalet diz boyu trafik kuralları işaretçileri eski limitler yeni araçların standartlarını hiç bi şekilde karşılamıyor isterse limit 200 olsun genede olan hep olacak bu ülkede!!!!

Motosikleti
    Zongshen GY_A200
    Bence limit olsun limit istemeyenler aşağıdaki linke bir baksın,

http://www.trafiktr.com/Forum.asp?fo...d=67&yanilik=3
    "Motosiklet Özgürlüktür."

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı redrose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence limit olsun limit istemeyenler aşağıdaki linke bir baksın,

http://www.trafiktr.com/Forum.asp?fo...d=67&yanilik=3

bu linki silmeni öneririm !!

okayyorukcuoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as t1
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu linki silmeni öneririm !!
    bencede çok kötü olmuş
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar.

Motosikleti
    BMW R1200GS - Goldwing Honda
    Dun aksam Star TV kanalinda EMOK yetkililerinin konusmalarini gosterdiler. Bir iki de motorcu arkadas konsutu ama konusmalar sanki mazeret beyan eder gibi idi. Yani konusmacilar sanki bildikleri baska bir sey daha varmis ama onlar onun yerine 80 Km tehlikeli bir limitdir dediler. Ama Neden bunun boyle olmamasi gerektigini sadece turbulans'a bagladilar, ya da sikistiriliriz dediler. Bunlar yetmiyor arkadaslar. Cok ciddi tezler koyamamiz lazim. Yoksa bu yine boyle kalacak 80 Km olarak ve de hepimiz ceza yiyip duracagiz. 80 Km hizla giden bir motor kac metrede durabilir? Ya da baska bir soru. 80 Km ile giderken birisi bize carparsa ya da biz bir kazaya karisacak olursak ne olur? 120 ile karisirsak ne olur? Aradaki fark cok azdir. Dolayisiyle bizi 80 Kmile bir karmasanin icine itmektense birakin en azindan 120 ile siyrilip kurtulalim o kesmekesin icinden. Eger bu bir vasita ise ve de ehliyet veriyorsan, yollarin genel hiz sinirlamalarina uygun bir serbestligi de taniman lazim diyorum ben bu kanunu hazirlayanlara. Mucadelenin sonuna kadar "Ben gidecegim kardesim" demiyecegim ama istedigimiz neticeyi ki bu kadar kisinin yanilmis olmasi mumkun degil ve makul olan bu, elde edemezsek, ben gidecegim! Bu terorun tesviki dir, yasa ya da toplum menfatine hitabeden bir duzenleme degil. Herkes aklini basina alsin. Oraya secilmenin amaci, bizlere hizmet etmektir. Golge etmek degil. Tum dunyada boyle bir sinirlama niye yok acaba? Oradakiler bizlerden daha mi becerikli kullaniyorlar motorlarini. Amerikada birisi sizi motorla gordugu zamana arabasi ile nereye kacacagini sasirir. Isterse yol vermesin ya da motorlu bir kazay karissin bakalim neler oluyor. Adam kafadan %50 suclu olarak basliyor durusmaya. Alman otobanlarinin halini herhalde bircogunuz biliyorsunuz.
    RoSPA RoADAR Member
    Hoscakalin, Motorunuzun ustunde Mutlu kalin.

Motosikleti
    BMW R1200GS - Goldwing Honda
    neden acaba icimde yetkililer bu konuya yeterince egilmeyerek hala tum teknolojik gereklilikten yoksun kendi kafalarinin dogrusuna gidip "70-80 iste o kadar" diyecekler diye geliyor??

Ben mi cok kotumserim yoksa bizi boyle mi alistirdilar?
    Niye illaki kendi kurallarimizi Avrupa veya Amerika ile kiyaslamak zorundayiz? Bizim aklimiz yok mu?

Neye gore tesbit etmisler bu surati?
    Duzgun teknolojik bir ortamda tartisma imkani yok mu acaba bu yetkililerle?

Bu komisyonda bir tane motor kullanan uye var mi acaba?

Bunlarin OTORITE OLMAK hakkindaki yaklasimlari nedir acaba? "Ben dedim oldu" mu, yoksa "Aganin eli tutulmaz" mi, hani verin canim limiti istedikleri gibi gitsinler iste otomobillerle ayni hizlarda deseler buyukluk bizde mi kalacak zannediyorlar.

Hadi beyler soyle 50 - 60 motor gidelim fermuar duzeni tek serit gidis tek serit gelis olan bir yolda 70 Km suratle bakalim ne olacak?

Bu komisyonu etkilemenin bir yolu var mi acaba, hani soyle teknoloji davasi acmak filan gibi ????
    RoSPA RoADAR Member
    Hoscakalin, Motorunuzun ustunde Mutlu kalin.

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Daha geçen akşam, bir minibüsü uyarmak isteyen yunuslar bariyerlere sıkıştırılıp kaza yaptılar. Fazla örneklemeye gerek yok ki, motosikletli polis bile olsa ciddiye almıyorlar işte.
    Free Motorcycle Team

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Artık eski kuralları değiştirmliler yazıdada geçtiği gibi motosikletler arabalardan daha hızlı duruma geldi.. bu hız limitleri çok haksızlık ve tehlikeli.
    Artık türkiyede motosiklet kullanımı belli bir düzeye geldi ve ilerliyorda, buna göre bütün motosikletle ilgili kuralları gözden geçirmeli ve makulleri ile değiştirmeliler bence..
    Allah Hepinizi, Kazadan, Beladan Korusun! Çok hız yapmayın arkdaşlar, hareket felan hiç yapmayın.. dikkat edin... Ayhan Sözen: Motosiklet Hayranlarından birisiyim işte...
    İlgi alanım sportif motorlar üzerine

Motosikleti
    ER6-F
    Bencede bu limit acilen değiştirilmeli ve bunun için de bir şeyler yapmalıyız, mesela; MOTORLARIMIZI ALIP MEYDANLARA ÇIKMAK GİBİ...

"İzmir-Aydın Otoyolunun 6. Km'sinde 122 ile radara yakalanmışız, mektupla öğrendik :( ceza yediğimizi... hemde 2. kademeden 237 Ytl... "

viper3673 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Activa
    keske yola gore hiz siniri olsa

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    Alıntı DARKDIAMOND adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an için yapabildiğim maksimum hız 100km/h olduğu için ortalamam zaten 80km/h'ı geçemiyor.Şimdilik problem yokta motoru değiştirirsek nasıl limitlere uyarız bilmiyorum.
    evet oğuz dediğin gibi şimdi aynı sorunu ben yaşıyorum önceden 70- 80 geçmiyordum yenimotorumla maşallah 120*140 oluyo bakalım napçaz daha yakalanmadık ama bigün yakalancaz bununla 100 kmk hız yapıyom sanki motor gitmiyo.
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    evet fazla hız olum getırır ama cok dusuk hızlarda olum getırır...70 km hız cok dusuk ıstedıgımız zaman kendımızı kurtarabılecek bı hızımız olmalı dedıgınız gıbı kamyonlar fare gıbı oynar bızle....

SSTEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hız limitlerinin sadece motosiklet için değil tüm araçlar için yeniden düzenlenmesi gerek.Teknoloji gelişiyor kullandığımız araçların her sene bir yenisi daha çıkıyor ama ne yazıkki yollar ve teknik altyapıları aynı oranda gelişme göstermiyor.Belki evet otobandaki hız limitleri arttırılmalı ama şehiriçi limitler için bir kez daha düşünülmeli.

Motosikleti
    Honda Cbr125R
    ehehehehe ben 1.ci viteste 120 yapıorum ztn

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    70 - 80 nedir yaa? ben koşarak 20 - 30 km yapıyorum zaten.. hele şehirler arası yollarda hıza en çok ihtiyaç duydugumuz yerlerde bu imkanı kısıtlamak çok aptalca.. hız yaptıkca kazanılan ivme motoru zemine yani gidilen yola yapıştıran ve suruş guvenini (sakın burdan hız yapmak cok guvenlidir diye bişi cıkarmayın!!) arttıran bir etmendir, bunu nasıl anlamaz sevgili trafikciler??
    Wildgoose Rider - Transalp 650

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)