Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bmw taşıyan kask

Motovento
    REKLAM ALANI
    ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O kaskın markası BELL değilmi yahu?

Çelik ve kurşun geçirmez :D:D:D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Gazete haberinde kaskın çelikten olduğu ifadesine rastlayamadım ama öyleyse de bu kask olsa olsa çeliktendir diye düşünmüş olmalı

Ama kaskın aracı taşıdığı konusuna takıldım biraz, gerçekten öyle mi acaba?

Bu arada olay ve yaralının akıbeti hakkında bilgisi olan yok mu?
    İnnova 125, nx4 falcon, xt660r, CBF 600s diyerek devam ediyor hayat

Yunus_Efe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 200 GY-2
    [CENTER]aynaya baktığında gülümsüyorsan bin motoruna[/CENTER]:queen:

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Bende sabah gazetede okumuştum,foruma aktaracaktım bideBende hızlıları varmış.
    Arkdaşı Allah korumuş.
    Çinli olması cok düşük ihtimal ama iyi kurtulmuş

berkforce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vfr 800
    haberi okumuştum bazı arkadaşlar sivri eleştiriler yapmış bunları yüzyüzeyken yapabiliyorlar mı merak ettim... arkadaşlar topikle ilgili yorum yapında o böyle demiş şu böyle yazmış bunlar hakkında maymun gibi daldan hareket yapmayalım ayıp oluyor yakışmıyor motosiklet üzerine konuşun insanlar hakkında duma dum olmasın klavyeden yazmak kolay geliyor sanırım...
    Rüzgar gibi geçti

Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    İnternetten araştırdığım kadarıyla çelik kask (google: motorcycle steel helmet) aradım ve sadece bunlar karşıma çıktı:

http://jsshunda.en.alibaba.com/produ...es/helmet.html

http://www.alibaba.com/catalog/11765...al_Helmet.html

http://www.alibaba.com/catalog/11154...se_Helmet.html

Bizim adamdaki de bunlardan birine benzemiyor, demek ki öyle bir kask piyasada yok diyebiliriz.

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    iyide otomobil sadece kaskın üzerinde değil ki adamında üzerinde böylece kask taşımış gibi görünmüyor mu?

işte kask takmak için müthiş bir bahane adam kurtulmuş tabii her kask bu özelligi göstermez kesenin ağzını biraz açmak lazım...

@hmedim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125 REPSOL İDİ ŞİMDİLİK NİSSAN PRİMERA
    allah kimsenin başına vermesin .... çocuk yine ucuz atlatmış
    [B]13 KA 833[/B] [COLOR="Red"] motorsiklete kimi hastalık der kimi hayat tarzı kimi tutku .... benim yaşama sebeplerimden biri çünkü ben o rüzgara hastayım...:)[/COLOR]

Motosikleti
    R6
    Toqinin de dediği gibi araba sadece kask üzerinde durmuyor. Ayrıca zaten diğer fotoğraflarada dikkat ettiğinizde araba bir miktar kaldırılmış fakat yaralı arkadaş çıkarılmamış. Yani kazanın hemen sonrasında çekilmemiş bu fotoğraf.

Bir de zaten BMW'ye bakarsanız çakal arabası değil. Yani yere basılmamış. E zaten bu tür binek otomobiller yere sıfır gitmiyor. Arada mesafe vardır ama kask sığabilecek kadar olmayabilir...
    Ama elbetteki kaskın koruyuculuğu tartışılamaz. (Çinse bilemem, çininde iyisi var kötüsü var çünkü)
    [COLOR="Blue"][B]"Ey yaşam, senin bunca değerli oluşun ölüm sayesindedir."

Lucius Annaeus Seneca [/B][/COLOR]

o adamın nasıl boynu kırılmamıs anlamadım.Sonuçta bir basıncla oraya girdi arabanın altına girerken boynunda kırılması lazımdı!

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Allah korumuşş... kaskım var ama bu kadar sağlam olduğunu düşünmüyorum.. en kısa zamanda düzgün bi kask alıyorum...
    KIRMIZI BOĞA..

suvari_mertkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nevada
    "doğru motorda hiç bir hasar yok gibi... Belkide piyasaya yeni bir ürün sunacaklar.. Ve reklam olsun diye böyle bir yöntem kullandılar..." Şeklinde bi komplo teorisi geçiverdi aklımda...

geçmiş olsun diyelim.. Elden başka bişiii gelmez..

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Toqi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyide otomobil sadece kaskın üzerinde değil ki adamında üzerinde böylece kask taşımış gibi görünmüyor mu?
    haber ayrıntılarını okursanız once kask uzerinde kalmıs araba daha sonra cevreden gelenlerce kaskın kırılma olasılıgıa karsı kriko ve kalaslar konulmuş..
    true love..

Drift Religion

birazblues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251
    bi kaç sene önce de aynı olay olmuştu..
    geçmiş olsun..

Motosikleti
    Honda CG 125 2006.
    fahrettin kerim gökay caddesinde motorumla giderken arkama bir ambulans geldi ki ne geldi, aynadan baktığımda göztepedeydi, biraz sonra sağa geçer yol veririm diyene kadar adam ambulanstan bağırdı : "motorcu sağa yanaş" hemen sağa kırdım, yola devam ettim, erenköy ethemefendi altgeçitte olmuş meğer, insanlar altgeçidin balkonundan bakışıyor itfaiye filan geldi, tünele girip bakıyım dedim, polis yolu kesmiş, bizim diğer kurye arkadaş kaskın çıkarılmasına yardım etmiş polislere, çelik değil dedi bana.
    ben o tünelden hergün geçiyorum günde en az 10 kere. ALLAh hepimizi korusun arkadaşlar, bizim kasklarda nolan, şirket veriyor ama bu sıcakta takmıyom, ben nbc motordan arc kask aldım çenesiz, yinede sağlam bişey. 90 ytl

olayın aslı şu, bir vatandaş apartmandan çıkıp kapıcıya hastaneye gideceğini söylüyor ve arabayı kullanması için kapıcıya rica ediyor, kapıcıda otomatik vitesli kullanamam diyor, adam binip gidiyor. Bakın tünele hızlı girince ani bir şekilde karanlık tarafa geçiş bazen beni bile şok ediyor, hem kapkaranlık hemde keskin viraj, bu yaşlı adam da ani giriş yapmış karanlık kısma gelince ne olmuşsa direksiyonda fenalaşmış ve baygınlık greçirmiş, sağda bariyerler var motorcuyu ezmemek için sağa kırmış araç bariyerlere çıkmış, (izleri duruyor) sonra motorcuya çarpmış, dostumuz önce aracın kaputuna çıkmış sonrada altına girmiş ve 10 metre sürüklenmiş, araç durmuş ama sırtı da egzosta gelmiş evet böyle olmuş. Motora bakıyorum değeri düşük, bugun çelik bir kask 1000 liradan aşağı değil, ama motorun değeri de 1000 lira, yani şimdi bu adam 1000 liralık motorda 1000 liralık kask takarmı ? tabiki hayır.

Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    Alıntı Muttaki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun çelik bir kask 1000 liradan aşağı değil
    demişsin. Ben yukarıda da araştırdım ve bulduklarımı nükteli bir biçimde belirttim. Ben piyasada "ÇELİK" kaska rastlayamadığımı belirtmiş oldum ama sen bir de fiyatını vererek var olduğunu iddia ediyorsun. Bulduğun "ÇELİK" kask linklerini buraya yazabilirsen sevinirim.

Motosikleti
    Honda CG 125 2006.
    çelik kask ne demek sen biliyormusun? bundan maksat ancak titanyum çeliği olur çünkü hafif olması gerekiyor ve bunu ancak shoei ve arai gibi firmalar yapıyor, nolan bile plastik hep, 1300 liraya kadar kask var, bugunku hürriyet gazetesinde fiyatlar var. bir çelik tencerenin kafanda olduğunu bir düşün, müthiş bir ağırlık
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/category.php?cID=179

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Modern kaskların dış yüzeyi genellikle polikarbonat plastik veya fiber yapılıdır... Gelişmiş kaskların dış yüzeyleri ise kevlar veya karbon fiber yapılı olabilir...

Kaskların iç yüzeyi ise genellikle polyester veya polipropilen köpük yapılıdır...

Karbon Kevlar kask
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

karmacoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sabah gazetede gördün, hürriyette kapak resmiydi, aman kask takın çok yerinde de daha açsak = aman kaliteli kask takın..
    May The Force Be With You

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler