Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Valinin motor sevdası

Motovento
    REKLAM ALANI

Aydın Valisi Mustafa Malay, çocukluğunda sahip olamadığı motosiklete 60 yaşında kavuştu. Satın aldığı motosikleti kullanmayı öğrenebilmek için yoğun gayret sarf eden Vali Malay, denetimlerde de makam aracı yerine motosiklet kullanacak.

Akşam ve sabahın erken saatlerinde Valilik Konağı önündeki boş alanda motosikletiyle sürüş talimi yapan Vali Mustafa Malay, görenleri şaşırtıyor. Amacının hem çocukluğundan bu yana bir türlü içinden atamadığı motosiklet özlemini yenmek, hem de ülkemizde yaşanan trafik sorununun çözümüne katkı sağlamak olduğunu belirten Vali Malay, bundan sonra denetimlerde makam aracı yerine yeni satın aldığı motosikleti kullanacağını söyledi.

Makam aracıyla yapılan denetimlerin amacına ulaşmadığını ifade eden Malay, bundan sonra özel toplantı ve davetlerin dışında makam aracı kullanmayacağını kaydetti. Motosiklet kullanmanın ayrı bir tutku olduğunu dile getiren Malay, herkesi motosiklet ve bisiklet kullanmaya da çağırdı.

Geçtiğimiz hafta A-2 sınıfı ehliyeti alabilmek için Aydın Lisesi'nde girdiği sınavın iyi geçtiğini söyleyen Malay, önümüzdeki ay yapılacak direksiyon sınavını da başarıyla vereceğine inandığını ifade etti.

Vali Malay, "Çocukluğumda bisiklete ve motosiklete karşı bir özenti vardı. O zaman imkanımız olmadığı için alalamamıştık. Daha sonra bisiklet özlemimi giderdim. Ama motosiklet özlemimi bir türlü giderememiştim. Çünkü bu ehliyeti ve tecrübeyi de gerektiriyor. Birkaç gün önce motosiklet aldım. Ehliyet imtihanına da girdim. Tabii motosiklet kullanan herkesin mutlaka ehliyetini alması ve motosiklet hakkında bilgi sahibi olması gerekiyor. Bunun bir de kıyafeti var. Kask takacaksınız yeleğini giyeceksiniz. Dikkat etmezseniz büyük de riski var. Şu anda sokak ve caddelere baktığınızda bir araba içerisinde tek kişi, bazen 2 kişi görebilirsiniz. Özellikle büyük kentler başta olmak üzere böyle olunca ulaşım çok masraflı oluyor. Ve yolar da artık trafiği taşımıyor. Bakıyorum esnafımız evi yakın. Arabasını almış getirmiş dükkanının önüne park ediyor. Böyle olunca hem müşteri alışveriş yapamıyor, hem trafik tıkanıyor hem de lüzumsuz yere masrafa giriliyor. Artık ülke olarak bisiklet ve motosiklete alışmamız lazım. İşadamları ve bürokratlarımız dahil herkesi bisiklet kullanmaya, eğer yolları uzaksa motosiklet kullanmaya çağırıyorum. Bu uygulanırsa lüzumsuz yere yapılan masraflar azalır. Böylece hem ulaşım sorununu çözmüş hem de ülke ekonomisine büyük katkı sağlamış oluruz. Kimse boşu boşuna o arabaları kullanıp benzin tüketerek yolları trafiğe kapatmasın" dedi.

Aydın'da yaşayan esnaftan bürokrata, muhtardan işadamına kadar herkesin kurallara uymasını ve görevini en iyi şekilde yapmasını isteyen Vali Malay, "Bundan sonra tebdili kıyafetle kaskımı da takıp sabahın erken saatlerinde köyleri, şehir merkezindeki cadde ve sokakları dolaşıp zaman zaman vatandaşlarla sohbet edeceğim. Ziyaretlerim hiç kimsenin beklemediği, tahmin etmediği zamanlarda olacak. Şimdi arabayla gidiyorum, o şekilde belli oluyor. Ama motosikletle gittiğimde hiçbir şey belli olmaz" diye konuştu.

kaynak: kent haber

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vali Bey;
    Böyle bakkala gider gibi motora binilmez sonra üzersiniz sevgili Aydınlı dostlarımızı.
    ==============================
    ==============================

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    bence sayın valiyi tebrik etmek lazımnedense g.anteptedeki yasak geldi
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    polisler ceza kessin vali beye.kask yok,ehliyet yok.başka ülkede böyle birşey olacak,görevden alırlar adamı.

Motosikleti
    cbr 125
    al işte yaa eroldayınınde dedıgı gıbıı bı bu cabaya bakın destek olmus adam bıde dıer kostek olana...bence gazıantep valısı bı aydın valısıyle ıletısıme gecsın

Alıntı a vagrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    polisler ceza kessin vali beye.kask yok,ehliyet yok.başka ülkede böyle birşey olacak,görevden alırlar adamı.
    ama adam bahcede alıstırma yapıomus bee okadar gıtme adamcagızın ustune
    ZAFERE KADAR DAİMA!!

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı kirke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    al işte yaa eroldayınınde dedıgı gıbıı bı bu cabaya bakın destek olmus adam bıde dıer kostek olana...bence gazıantep valısı bı aydın valısıyle ıletısıme gecsın

ama adam bahcede alıstırma yapıomus bee okadar gıtme adamcagızın ustune

yok yaw valilik konağı önünde demişler.bahçede değil.sen onu bırak ben bir de kız istemeye gideceğim kuzene haziran sonu.plakayı alıp daha otoban çıkışında sokmazlar beni içeri.kızı da vermezlerse???

siyahlimuzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T - I
    böyle vali her ile lazım
    çok kafa dengi yaw
    zamanla korumalıklarınızı da aldınız mı oldu bu iş sayın valim

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ...Akşam ve sabahın erken saatlerinde Valilik Konağı önündeki boş alanda motosikletiyle sürüş talimi yapan Vali Mustafa Malay...
    ...Tabii motosiklet kullanan herkesin mutlaka ehliyetini alması ve motosiklet hakkında bilgi sahibi olması gerekiyor. Bunun bir de kıyafeti var. Kask takacaksınız yeleğini giyeceksiniz. Dikkat etmezseniz büyük de riski var....

koruma hakkında yorum yapacak arkadaşlara önceden duyurulur...

Bence çok güzel birşey... Ve Vali Bey'in trafiğe getireceği çözüm mükemmel olacak... Ben alkışlıyorum...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    cbr 125
    Alıntı a vagrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok yaw valilik konağı önünde demişler.bahçede değil.sen onu bırak ben bir de kız istemeye gideceğim kuzene haziran sonu.plakayı alıp daha otoban çıkışında sokmazlar beni içeri.kızı da vermezlerse???
    puhaa aman dıkkat edelım ozamannn

eveett aydın valısıne 1 dakıka alkıss alkıslayalım arkadaslar ayga kalkıp 1 dakıka alkıslıyoruzzz..
    ZAFERE KADAR DAİMA!!

Motosikleti
    AS 150 T - I
    1 dk. geçti mi
    valim saygılar

Motosikleti
    cbr 125
    hehe yok bu yazıyı ne zaman gorursek 1 dakkamız ozaman baslıyor sevgılı sıyahlımuzin
    ZAFERE KADAR DAİMA!!

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Alıntı roadrunner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık ülke olarak bisiklet ve motosiklete alışmamız lazım.
    Çok güzel söylemiş, ağzına sağlık Vali bey.
    Korumaları tamamlayıp halka güzel örnek olsak bi de tam olacak
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    ben kendi adıma vali beyi kutluyorum.o da motosiklet camiasında yeni bir arkadaş sonuçta.her şeyi yavaş yavaş öğrenip çevresine örnek olmayı da bilecek birine benziyor...
    ayrıca valilik önünde kask ile alıştırma yapsa bile siz sanıyormusunuz ki gazeteciler fotoğraf çekmek için o kaskı bıraksınlar vali beyin kafasında.zorla çıkarttırırlar valla.burada da bence öyle olmuştur.
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Bu haberi görünce Belçikada işe bisikletiyle giden Türk kökenli milletvekili aklıma geldi...
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    Alıntı eroldayı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence sayın valiyi tebrik etmek lazımnedense g.anteptedeki yasak geldi

nerde bizde o şans bizde böyle vali isteriz kutlarim kendisinı motor aşki vali mali dinlemez

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Ay nee güzel nee güzel (:
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

ozturk_sertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Vali Bey'i kutluyorum... Tebrikler...
    Bu bir ropörtaj'dır nihayetinde. Yazılı olarak gereklilikleri vurgulamış kendisi de zaten. Ropörtaj amaçlı çekilmiş bir fotoğrafta bunları aramaya gerek yok bence... Kimileri motosikletleri yasaklamaya kalkarken sadece kullanarak dahi olsa desteğini göstermesi takdir edilmesi gereken bir davranıştır bence...
    SERTAC OZTURK
    BMW F 650 GS/2006 *B Rh (+)*

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı By Mükemmel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu haberi görünce Belçikada işe bisikletiyle giden Türk kökenli milletvekili aklıma geldi...

Kanada parlamentosunda pekçok devlet adamı kaykayla bisikletle işine gidiyor desem inanırmısınız?

enderkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco like 125
    Tebrik ediyorum, kutluyorum, alkışlıyorum; diğer bürokratlarımızın, siyasetçilerimizin ve sair mühim şahsiyetlerimizin de örnek almasını temenni ediyorum ....

Motosikleti
    AS 150 T - I
    Alıntı kirke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hehe yok bu yazıyı ne zaman gorursek 1 dakkamız ozaman baslıyor sevgılı sıyahlımuzin
    ben yine 1 dk.lık saygı duruşundayım o zaman sevgili kirke
    saygılar valim
    60 - 59 - 58 - 57 ....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)