Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sepette eşekli yolculuğa yasal işlem yapıldı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Balıkesir'in Savaştepe İlçesi'nde, köyden satın aldığı eşeği motosikletinde bulunan sepette taşıyan sürücü, jandarma trafik ekiplerine yakalandı.
    Savaştepe İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı trafik ekiplerinin Savaştepe-Balıkesir Karayolu'nda yaptığı trafik uygulaması, ilginç görüntülerin ortaya çıkmasına sahne oldu. Trafik kurallarını ihlal eden ve şüpheli görülen araçların tespiti için düzenlenen trafik uygulamasında, Nedim Kurt isimli şahsın kullandığı motosiklet dikkat çekti.
    Jandarma trafik ekipleri, yanında hayvanla beraber yolculuk yaptığı anlaşılan motorlu sürücüden durmasını istedi. Çevrim bölgesine yaklaşan sürücü motosikletini sağa çekip durunca, ortaya çıkan manzara görenleri hayrete düşürdü. Nedim Kurt isimli vatandaş, köyden satın aldığı eşeğini Savaştepe'ye götürdüğünü söyledi. Belgeleri kontrol edilen Nedim Kurt, motosikletindeki yolcu veya malzeme taşımak için yaptırdığı sepetinde eşeğin taşınmasının yasak olduğunu bilmediğini söyledi. Kurt hakkında yasal işlem yapıldı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    akalteke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tiger
    cezayı 4 ayaklı olanınamı 2 ayaklı olanınamı kesmişler
    Köpeklerin efendileri, Kurd'un Allah'ı vardır. (Cengiz Aytmatov)

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi bazı haberleri yorumlarken bide o insanların içinde bulunduğu şartları düşünerek yazmakta fayda var..

bir dağ köyü düşünün ..ordan alınan bir hayvan düşünün ..ya o hayvan yürütülecek yada bir araca konacak ..tek araçta sepetli bi motosiklet..adam hayvana yürütüp eziyet etmektense motorun sepetine koyup onu rahat ettirmiş ..ne var bunda bence yılın hayvanseveri ödülüne aday gösterilse
    açık ara bu ödülü alır..ne dersiniz..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sıpadır o sıpa eşek sığmaz o sepete.

Köylünün hayvanı düşündüğü yok onun amacı en kolay, hızlı yoldan gideceği yere ulaşmak. Açık kasalarda hayvanlar taşınıyor, ne kadar yasal? Bu vatandaş imkanı doğrultusunda taşımış, çok şaşılacak birşey değil.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    CbR 125 geri sayım...
    bbrr ye sonuna kadar destek o adamın yaptıgı bır fedakarlıktır yoksa esekı yaya surup kendı motorlada gelebılırdı ve ayrıca osahısın parası olmayabılır..

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    bbrr abime hak vermemek elde değil.

umutpoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN namı diğer düldül
    saçma bir ceza adamın özel yolcu ve yük taşıma amacıylas yapılmış sepeti var uygun yükleme koşuluyla istediği yükü taşıyabilir bana göre

deer_152 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    essegi sucuk yapmak için almadıysa ödül alabilir evet

ael320 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    klr650 1998
    Eşek Motordan Büyük Bea

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ben o eşeğin o sepette rahat olacağına inanmıyorum, ayrıca eşekler gayet dayanıklı hayvanlardır, o gideceği yok o eşek için hiçbirşeydir. Adam kendisini düşünmüş, hayvana eziyet etmiş, trafikteki diğer sürücülerin can ve mal güvenliğini tehlikeye atmıştır.
    May the Force be with McLaren Mercedes

gittardando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha APX-5NA , Yamaha YFL-211S
    Bir fıkra geldi aklıma, özür dileyerek anlatıyorum:

Trafik polisi canının çok sıkıldığı bir gün yoldan eşeğiyle geçen bir köylü görür ve 'dur şununla biraz eğleneyim' der kendi kendine

Köylüyü durdurur, ehliyet ruhsat ister
    Köylü ikisinin de olmadığını söyleyince memur "Dayıcım ceza yazmak zorundayım"der, "sana yazarsam 5 Lira, Eşeğe yazarsam 3 Lira

Köylü "bana yaz yeğenim" der, memur eşeğe keseceği cezanın daha az olduğunu hatırlatınca köylü "sen bana yaz yeğenim, eşeğin sicili bozulmasın, ben onu polis yapacam" der
    ...Sergerdan...

JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    Murat 124 ün arka koltuguna Dana Ferhat ı koyan abimizede ceza kesmişLerdi.Bu üLkede hayvanı iLe seyahat edemiyecekmi vatandasım
    Born To Be wild,Live to Ride...

Abi , o zaman araçlarında köpek , kedi , kuş vb taşıyanlara da ceza kessinler. Hepsi hayvan değil mi?

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Alıntı gittardando adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir fıkra geldi aklıma, özür dileyerek anlatıyorum:

Trafik polisi canının çok sıkıldığı bir gün yoldan eşeğiyle geçen bir köylü görür ve 'dur şununla biraz eğleneyim' der kendi kendine

Köylüyü durdurur, ehliyet ruhsat ister
    Köylü ikisinin de olmadığını söyleyince memur "Dayıcım ceza yazmak zorundayım"der, "sana yazarsam 5 Lira, Eşeğe yazarsam 3 Lira

Köylü "bana yaz yeğenim" der, memur eşeğe keseceği cezanın daha az olduğunu hatırlatınca köylü "sen bana yaz yeğenim, eşeğin sicili bozulmasın, ben onu polis yapacam" der
    Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım

Motosikleti
    speederbike
    Mantıklı düşünün arkadaşlar. Otomobilde kuş taşımak nere, motosiklette eşek taşımak nere? Kuşu istediğin yere koy, eşeği koyduğun yere insan zor sığıyor, nasıl benzerlik kurabildin viper?

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sende onun verdiği örneklerin en küçüğünü almışsın Renklisu.

Köpekler var mesela Danua'lar küçük dana kadarlar.

Konudışı lakin köpek denilince benim aklıma Alman çoban köpeği gelir, hep aklımda ama yerim yok.

Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    speederbike
    Bana kalsa apartmanda köpek de besletmem zaten. Hayvana eziyet. Millet benim kadar alman kurt köpeklerii alıp balkona atıyor ya sinir oluyorum.

entellektüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Zat 150 Yakında Yamaha 1200 cc Chopper
    Valla bende bir kurt köpeği vardı. Hayvancağızı alıştırdım Benim motorun arka koltuğunda paşa paşa gidiyordu... Hemde patilerini omuzlarıma koyuyordu. Yoldan geçenler alık alık bakıyordu. Bir seferinde Trafik polisi durdurdu.
    TP: Dur bakalım duuur...
    Ben: (Gayet nizami yanaşarak ve yüzüme en şirin gülüşümü ayarlayarak) Buyrun memur bey...
    TP: Arkandaki ne öyle?
    Ben: Köpeğim
    TP: (Yanaşamıyor ) saldırır mı?
    Ben: Yok canım...O kime saldıracağını bilir.
    TP: Haaa ee nasıl biniyor öyle o?
    Ben: Ben eğittim...(Bizim ki bu arada Hızla geçen bir araca Havlıyor)
    TP: ( Geriye doğru arayı açıyor) Eee hani bi şey yapmazdı bak havlıyor...
    Ben: O süratle giden araca havladı... Çok kızar...
    TP: (Gülüyor) Desene radara lüzüm yok. Koy köpeği yola havlayınca bas cezayı...( Bizimki motordan iniyor aşağı memura gidiyor...Yalaka yalaka dilini yandan sallamış ... Memur biraz tedirgin ....Eee üstüme geliyor hemşerim...
    Ben : Korkma bir şey yapmaz...seni tanımak istiyor... Bırak koklasın...
    (Bizimki memurun önünde duruyor... Rin tin tin yalakalığı ile arka ayaklarının üzerine oturup doğrularak sağ patisini uzatıyor. Memur şaşkın bakışlarla )
    TP: eee bu elini uzattı... Ne yapayım?
    Ben: Tokalaş onunla seninle dost olmak istiyor...
    TP: (Tokalaşıyor.) Yahu ne şirin bir hayvan bu...Allah Allah...
    Ben : Onlarda canlı ilgilenip eğitince böyle oluyor. (Kasılıyorum bu arada benimkine pirzola almayı düşünüyorum. Çünkü yırttık ehliyet yok ya...İşi bağladı kerata diye ...)
    TP: Neyse ben sizi yolunuzdan ettim... Adı ne bunun
    Ben : Bruce Lee ...Hadi oğlum...(Benimki koşuyor bir hamlede arka koltuğa tırmanıp patilerini omuzlarıma koyuyor. Polise el sallayıp ayrılıyoruz ordan)

Belki adamcağız eşşeğini eğitiyordu motorla seyahat için...
    Aslında en iyi fon müziğide " Eşşeği saldım Çayıra/ Otlaya karnını doyura Türküsünü kullanmak lazım... Eşeği koydum motora / Binipte keyfini çıkara /
    Yanlışlarıyla Mutlu olanları, Doğrularınızla Rahatsız etmeyiniz...

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    waLLA amcamı tebrik etmek lazım eşşegi motorla götürdü diye türkiye'de ne eşşekler war motora binmesini bilmiyolar o eşşekten ornek alacak coook ülkemde

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    motoru eşeğe yükleseler ceza yemezlerdi.....Eşeğin plakası yok çünküüüü.......
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler