Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çarptığı motosikletliyi bıçakladı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı watergun adlı üyeden alıntı
    ???????
    Peki sen bu toplum icin ne yapiyorsun?
    işten arta kalan zamanlarımda bir sivil toplum örgütünde okuma yazma bilmeyen ama nasıl olduysa ilköğretim 2-3 e geçirilmiş(!) çocuklara okuma yazma ve empati kavramını öğretiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    trinacria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    terbiyesiz adi şerrefsiz v.b.
    [B][COLOR="Red"][CENTER]1000 lerce dansözüm olacağına 1000 cc makinem olsun ![/CENTER][/COLOR][/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Krom adlı üyeden alıntı
    dostum bili ceksın söylemiy ceksın. maykıl ceksın. bak maykıl da toplumla çelişti nasıl süründürdü cahil toplum onu. yani doğruyu yazma kaldıramayabilirler diyorum. bir çoğumuz kendimizi çok önemli zannediyoruz çünkü.

EKLE: hoppala. geç yazdım mesaj watergun'ın mesajının altında kaldı. ben daha çok abd vatandaşlarını düşünerek yazdım ona göre!
    saçmalamışsın evet. beni maykıl gibi bi sapıkla kıyaslayamazsın.ayrıca toplumun her söylediği her tercihi doğru diye bişey yok.hitleri de alman halkı getirdi ama 60 milyonun ölümüne yol açtılar.humeyniyi de iran halkı getirdi ama şimdi naaparız da bu mollalardan kurtuluruz diye kara kara düşünüyolar.ahmedinecatı da onlar getirdiler ama abd vuracak nükleer silah kullanacak diri diri yanıcaz diye 3,5 atıyolar.ben kendimi insan olarak önemli hissediyorum çünkü kafasını çalıştıran bişeyleri sorgulayan ve çözüm düşünen kendi çapında birşeyler yapmaya çalışan bi adamım. ama çok da önemli hissetmiyorum çünkü benden daha çok üretenler de var ve onlar insanlık için benden daha önemli adamlardır.

watergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Alıntı raflar adlı üyeden alıntı
    işten arta kalan zamanlarımda bir sivil toplum örgütünde okuma yazma bilmeyen ama nasıl olduysa ilköğretim 2-3 e geçirilmiş(!) çocuklara okuma yazma ve empati kavramını öğretiyorum.
    yazdiklarini üzerime alinmadim da ama sözünü ettigin kesim buyuk bir kesim.
    Bir ögrenciyi sinifta birakmak o kadar zor ki.Biraz kaba olacak ama istisnasiz bütün ögretmenleri ögrencilerin avradi yaptilar.
    neyse konu disina cikamayalim.
    hakli oldugun yerler var ancak uslubunu tasvip etmedigimi söyleyeyim.

Krom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Marauder Elegance
    hmm daha basit yazmalıydım yine yanlış anlaşıldı. de ben iplemem. açıklama yok. uğraşmam.

şey sapık dediğin insan tüm davalarından aklandı da. neyse bilmeyebilirsin. bilmek zorunda da değilsin. hükümet kendilerine yalakalık etmeyen ve gerçek özgürlüğü simgeleyen bir zenciyi kaldıramadı vs. zenciyken tam beyaz oldu. bu iki tarafında sozsuz nefretini kazandı. biliyorsun abd'de ırkçılık çok derindir. ona duyulan kinin menşeyi çok başka. anlayacağın maykıl'ı sütten çıkmış ak kaşık olarak kullandım!
    [COLOR="DarkGreen"][B]- Usta sorun varsa çözer. Deneyimli nasıl sorun çıkmayacağını bilir. Çömez sorunun kendisidir. Yaratır.[/B][/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı watergun adlı üyeden alıntı
    Bir ögrenciyi sinifta birakmak o kadar zor ki.Biraz kaba olacak ama istisnasiz bütün ögretmenleri ögrencilerin avradi yaptilar.
    neyse konu disina cikamayalim.
    uslubunu tasvip etmedigimi söyleyeyim.
    üslubum hakkında görüşlerine saygı duyuyorum.evet öğretmenleri öğrencinin avradı yaptılar aynen katılıyorum. ben de geçici olarak öğretmenlik yapıyorum. ve daha geçen hafta tehdit edildim. ama umurumda bile değil.evet sınıfta bırakırsan arkadaşlarını toplar gelir bıçak çeker,ailesini sülalesini toplar gelir dövmeye kalkar.ama kendini saydırmak zorunda öğretmen.saydıracaksın arkadaş.öğretmenler çok gevşek.mesleğe girerken tüm bu zorlukları biliyorlardı.sonradan ağlamaya hakları yok.toplum bu haldeyse birinci sorumlusu öğretmenlerdir. hiç biri bişey vermeye uğraşmıyor çocuğa.çoğu parasını alıp okey oynar.işini ciddiye alan da özel okuldan özel okula transfer olur kazandığı parayı koyacak yer bulamaz dersanelere oratk olur dersane açar, özel okul açar.tembel adama acımam.

setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    RAFLAR eğitim sistemimizin hiçte düzgün olmadığı doğru sana hak vermemek elde değil yalnız dürüst bir şekilde görevini yapmaya çalışan öğretmenlerimizi töhmet altında bırakmayalım evet herönüne gelenin kafasına göre düzenlemeler yaptığı öğretmenliğin sadece kolay bir meslek ve sırtını devlet kapısına dayamak olarak algılandığı bir toplumda yaşıyoruz ama toplumdaki şiddette yönelimi buna bağlamak yanlış eğitim ailede başlar ve ne yazıkki bizim çocularımız evde çoğunlukla televizyonla KURTLAR VAAADİSİ ve MAGAZİN karışımı bir kültürle eğitiliyor
    ve bu tür çatışmalarda kesici alet yada ateşli silahlara sarılmayı yiğitlik olarak algılayan güçsüzü ezen zora geldiğinde kaçan bu kültürün çocukları motosiklette kullanıyor arabada
    bunu hangi öğretmen nasıl değiştirebilir kaldı ki kendiside bir sistem mağduruyken yahut hiç uygun olmadığı halde bu mesleği yaparken ? veya hakkıyla mesleğinin gereklerini yerine getirmeye çalışıyor olsa bile Hangi öğretmen ?? Lütfen öğretmenlerimiz suçlamayalım şiddeti bu topluma allayıp pullayıp sunanları suçlayalım

Motosikleti
    Marauder Elegance
    kuduz köpek vadisi dizisini kaldırtamayan hükümet suçlu değilmi? bu iş kimin görevi? hükümetleri de unutmayalım.
    [COLOR="DarkGreen"][B]- Usta sorun varsa çözer. Deneyimli nasıl sorun çıkmayacağını bilir. Çömez sorunun kendisidir. Yaratır.[/B][/COLOR]

sonsuzadek_aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Reptor DDYW 250E-9
    Arkadaslar ilk önce Karamandaki arkadasımıza gecmiş olsun dıyoruym ama umarım o bılıncsız ınsanlıktan nasıbını almamıs şoförude yakalarlar.Ama bızde hepımız dıkkat temelıyız cunku turkıye henuz motorsıklete ve motorsıklet kullanıcılarına alışık bır toplum degıl...Lütfen dikkat...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Krom adlı üyeden alıntı
    hmm daha basit yazmalıydım yine yanlış anlaşıldı. de ben iplemem. açıklama yok. uğraşmam.

şey sapık dediğin insan tüm davalarından aklandı da. neyse bilmeyebilirsin. bilmek zorunda da değilsin. hükümet kendilerine yalakalık etmeyen ve gerçek özgürlüğü simgeleyen bir zenciyi kaldıramadı vs.
    bir adam hakkında beraat kararı çıkmış olması sadece teknik olarak masum olduğu anlamına gelir.hüküm giymiş adam da teknik olarak suçludur.hakimler adam masumken deliller aleyhinde olduğu için ceza vermek zorunda kalabilriler bazen. ya da adam aslında suçludur ama delilleri ustalıkla yok etmiştir. delil bulunamıyordur hakim beraat ettirmek zorunda kalır..ancak hukuğa inanan biri olarak hukuk kararlarını doğru kabul etmek zorunda olduğumuzu düşünüyorum.sonuçta doktorlar da bazı hastalarını kurtaramıyorlar ama bu tıp bilimini kaldıralım fakülteleri kapatalım anlamına gelmez.tıp bilimi gereklidir. hukuk da böyle.maykılın beyaz olmaya çalışması zaten başlı başına yalakalık:.amerikalılar tüccar adamlar,maykılın hayatı ticaretti bence.

Alıntı setr74 adlı üyeden alıntı
    toplumdaki şiddette yönelimi buna bağlamak yanlış eğitim ailede başlar ve ne yazıkki bizim çocularımız evde çoğunlukla televizyonla KURTLAR VAAADİSİ ve MAGAZİN karışımı bir kültürle eğitiliyor
    kesici alet yada ateşli silahlara sarılmayı yiğitlik olarak algılayan güçsüzü ezen zora geldiğinde kaçan bu kültürün çocukları
    bunu hangi öğretmen nasıl değiştirebilir
    neden hep konuya sondan başa doğru bakıyorsunuz.biraz< da baştan sona doğru bakın.bir çocuk 7 yaşında okula başlıyor. 7 yaşında aileden teslim aldığı çocuğa 5 yıl hayatı boyunca gerekli olacak mantaliteyi kazandırır öğretmen.hiç televoleyi kurtlar vadisini hükümeti falan bahane etmeyin. 7 yaşında teslim alınıp 11 yaşında teslim edilen çocuk adam gibi eğitilirse aile ortamı da biraz normalse adam olur. doğunun köyünde bile yüksek puanla üniversite kazanıp giden okuyan çocuk da bu toplumun çocuğu.öğretmenin işçiliği iyiyse olmayacak şey yok. tabi ki itin kopuğun içinde işleri çok zor ama ilk 5 yılı okutan öğretmenlerin vebali büyüktür türkiye üzerinde.

Motosikleti
    Marauder Elegance
    ancak hukuğa inanan biri olarak hukuk kararlarını doğru kabul etmek zorunda olduğumuzu düşünüyorum.
    eh hiç olmazsa tek bir konuda birleştik. bir an herhalde negatif moda geçti diye düşünmeye başlamıştım... hukuk kararlarına saygı duymak lazım. da ben saygıdan değil hükümet de dahil olmak üzere davayı kaybetmesi istendiğinden. kamuoyu nefreti ve baskısına rağmen mahkemenin masum bir insanı eşşek gibi aklamaya mecbur kalmasından dolayı inanıyorum.

Motosikleti
    150 T
    Yok yaw, milletin çivisi çıkmış, toplumunun büyük bölümünün psikolojisi (öyle veya böyle) bozuk. Allah beterinden korusun.

SAVASXXL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP XL 650 V
    ARKADAŞLAR...
    Bne şunu anlamıyorum... kızıdğınız şey bu vahşetmi yoksa yani adamın kaza bişle yapsa karşısındakını bıçaklamasımı biz bunumu ayıplayıp kızmlalıyız yoksda..
    4 teker olduğunu içinmi kızıyoruz bıçaklayan tarafın..
    Farzedinki bu haber tartıştığı şoförü bıçaklayan motosikletli sürücü kayıpla karıştı olsaydı tepkiniz ne olacaktı merak ediyorum...
    VAY ŞERESİZ MOTORCU GARİBANI BIÇAKLAMIŞ DİYECEKMİYDİNİZ??
    İÇİNİZDEN HAKETMİŞTİR DİYEN BİLE ÇIKACAKTI ..
    NE OLUR DÜRÜST OLUN...
    ÖNEMLİ OLAN TOPLUMMUMZDAKI YOZLAŞMA VE TERORUN ALIP BAŞINI GİTMESI
    TRAFİK TERORUNE ONLEMLER DÜŞÜNMELIYIZ KENDI AÇIMIZDAN GEREKENI YAPMAMIZ GERİSİ INANIN HALLOLACAKTIR
    ARKADAŞA GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERIMI YİNELİYORUM VE BU OLAYI YAPAN KİŞİN ACİLEN BULUNMASI İÇİN DUA EDİYORUM...
    [B][COLOR="Red"]AĞIRADAM...[/COLOR][/B] [COLOR="Blue"][B]SAVAŞ BİÇER İSTANBUL A Rh (+) HONDA TRANSALP XL 650V[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]SAVAŞ-BARIŞ-ULAŞ KURTULUŞA KADAR SAVAŞ....[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Marauder Elegance
    beni tek ilgilendiren bir koyun çobanına veya mektepten yeni mezun cahil bir veledin aracına arkadan hafifçe tamponla dokunulduğunda sinirden titreyerek ve savaş yüzüyle (war face) aracından indiği andır. cehalet budur. alınan mesleki bilgi cehaleti değiştirmez. sen bu insanı bir televizyon dizisiyle ancak gerçek yüzünü göstermeye teşvik etmiş olursun.

Motosikleti
    zs 150-19
    7 yaşında teslim alınıp 11 yaşında teslim edilen çocuk adam gibi eğitilirse aile ortamı da biraz normalse adam olur. doğunun köyünde bile yüksek puanla üniversite kazanıp giden okuyan çocuk da bu toplumun çocuğu.öğretmenin işçiliği iyiyse olmayacak şey yok. tabi ki itin kopuğun içinde işleri çok zor ama ilk 5 yılı okutan öğretmenlerin vebali büyüktür türkiye üzerinde.
    mesajın başında da dediğim gibi sana hak vermemek elde değil evet öğretmenlerin vebali çok fazla yalnız söylemek istediğim şey şu o çok önemli 5 yıl zarfında öğretmen mesleğini bir eğitimci bilinciyle doğru bir şekilde yapıyor olsa bile çocuk ailesine, topluma ve toplumu yönlendiren nesnelere nereye kadar direnebilir kromun bahsettiği tampon hadisesini geçtim epey bir süre önce aynası diğer arabanın aynasına hafifçe dokundu diye kavgaya girişen iki insan gördüm anlayışsılığın bencilliğin toplumu olma yolundayız bunun pek çok suçlusu var.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bazı ezik insanlarda "kopenhag sendromu" denen bi psikolojik rahatsızlık olur.bu hastalık ezik insanın psikolojisinin bozulup ezen insana sempatiyle bakması şeklinde ortaya çıkar.güney amerikada bir ülkde 300 küsur gün süren bir rehin alma olayı olmuştu. rehineler 300 küsur günden sonra kurtarılıp sorgulandığında hepsinde gangsterlere karşı sempati oluştuğu tespit edildi.türk halkında da fazlasıyla görülür bu kopenhag sendromu.
    türk halkının dizi karakteri çakır a (oktay kaynarca)cenaze töreni düzenlemesi ,maçlarda saygı duruşunda bulunması da böyle bişey.canının istediğini asan kesen, haraca bağlayan işkence eden kara parayla zengin kanun tanımayan olan adama akıllı adam sempati duyar mı!hasta ruhlu ve kötü eğitilmiş bir toplumuz. tabi ki siyasi tercihlerimiz de kötü olacak, tabi de kötü yönetilecez.aşiret ağasını, tarikat şeyhlerini, mafyayı meclise sokan halkın kötü yönetilmekten şikayate etmeye hakkı yoktur.bu halkın çocuklarını 7 yaşında teslim alıp 5 yıl eğitme görevini üstlenmiş öğretmene tabi kızarım.

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    He canım bu güne kadar çok iyi yönetilmiştik te şimdi batıyoruz ve yozlaşıyoruz sanki...Bu güne kadar bu ülkeyı hırsızlar ve namussuzlar yönetti hep..Ülke her zaman 3 kuruşa muhtaçtı..Tabiki eyitim olmaz,,insanlar agresif olur,,yokluk insanlara herşeyi yaptırıır...Adam belkide cahillikten falan değil tartışma anında kendisine söylenen ağır hakaretler olmuştur ve o yüzden yapmıştır eylemii...Her gerçekleşen eylem cahillikle v.s le alaklıda değildir.

Motosikleti
    zs 150-19
    Abi haklısında sorunun başlangıç ortamı yönetim yada okullar değil evin salonu yada herhangi bir odası çocuk ülkemizde ilk önce aile içi şiddete şahit oluyor yada bizzat mağduru oluyor şiddeti kabullenerek özümseyerek büyüyor ve kendiside yeri geldiğinde uyguluyor sorunun başlangıç yeri çoğunlukla ilk hücre aile... bir önceki mesajda ayna yüzünden kavga eden iki salaktan bahsetmiştim ya tekinin ailesi yanındaydı ve çocukları arka koltuktan korkuyla bakıyordu babalarına ne buyrulur ?

alonso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym fiddle
    allah acil şifalar versin kardeşimize

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ozaktasi adlı üyeden alıntı
    He canım bu güne kadar çok iyi yönetilmiştik te şimdi batıyoruz ve yozlaşıyoruz sanki...Bu güne kadar bu ülkeyı hırsızlar ve namussuzlar yönetti hep..Ülke her zaman 3 kuruşa muhtaçtı..Tabiki eyitim olmaz,,insanlar agresif olur,,yokluk insanlara herşeyi yaptırıır...Adam belkide cahillikten falan değil tartışma anında kendisine söylenen ağır hakaretler olmuştur ve o yüzden yapmıştır eylemii...Her gerçekleşen eylem cahillikle v.s le alaklıda değildir.
    biz tüm doğu toplumları gibi çok tembel bi toplumuz.kafa yorup da sorunlarımızın kaynağına ineceğimize,üşenmeyip sorunlarımıza çözüm düşüneceğimize, çözüm bulup başımızın çaresine bakacağımıza topu yahudilere ve amerikaya atıp kurtuluyoruz.kafanıza taş yağsa onlardan bileceksiniz.yahu kardeşim ,,,,hırsızın hiç mi suçu yok demiş nasrettin hoca.aşiret ağasını, tarikat şeyhlerini, mafyayı meclise sokan halkın kötü yönetilmekten şikayate etmeye hakkı olur mu ya.ne kaa ekmek o kaa köfte yani.hırsızlar ve namususzlar ülkeyi yönetti ama onlar gökten zembille inmedi. bu halkın içinden bu halkın oylarıyla geldiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler