Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Samsun"lu mucidin motosikleti...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Samsunlu mucidin motosikleti

Samsun'da Hakan Kahvecioğlu adlı makine mühendisi, televizyon programında gördüğü araçtan esinlenerek 170 santimetre çaplı çember üzerinde hareket edebilen motosiklet imal etti. Saatte 60 kilometre hız yapabilen aracın deneme sürüşlerinin başarı ile sonuçlandığını söyleyen Kahvecioğlu, taşıtta 1.2 litrelik yakıt deposunun yanı sıra motosikletlerde kullanılan gaz ve fren tertibatının bulunduğunu belirtti.

SAHİLDE BİNİYOR

Kahvecioğlu, şu bilgileri verdi: "Motosiklet iki bölümden oluşuyor. Birinci bölüm hareketli dış çember, ikinci
    bölüm oturma ve aktarma organlarının bulunduğu şasiyi oluşturan iç çember." Yeni taşıtını günlük kullanımdan daha çok keyif almak için boş zamanlarında kullandığını belirten mucit, "Daha çok sahil gezintilerinde kullanıyorum" dedi.

Kaynak : AA
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    buraketli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosikleti alamadı ancak 1.8 Passat Turbosu var
    bu motosiklet zaten vardı yeni bişey değil bunu çok öncelerde gördüm zaten tüm türkiyede mucize gibi bakılıyor ki öyle bişey yok mucit olduğu doğrudur tüm türkiye motoru görmediyse adam mucit ama yapılmış bişieyi yapmış discoveryde gördüm bu motoru aylar önce
    Palayım Amma TEK RAKİBİM ŞAHİN K Muhaha

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    yaratıcı insanları gerçekten çok severim. güzel çalışma yapmış ve kendi de mutlu gözüküyor daha ne

barış abi imzan çok güzel bu arada.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Güzel olmuş

Biraz araştırma yaptım.

İlk örneği 1869 yılında yapılmış.

1910 model. Çalışır durumda

V8

Arkadaşın ellerine sağlık. Sahile çıkıp beklemek gerekli kendisini.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

uncleisko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MARAUDER 250 CC
    Helal hemşo... güzel çalışma

TycOOn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor + Honda Civic Hatchback AMT
    böyle bir alette ani fren yaparsan ne olur? bence içindeki kişi ile beraber komple döner taki bir yokusa denk gelene kadar gider haralde!

muritu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    off kararsızlık ve parasızlık :(
    ne yazıp araştırdın akira merak ettim. bide bu yıl içinde hızlı daha kucuk çaplı ve kucuk motorlu bitanesini alman bi tamirci yapmıştı . aynını fakat fare gibi oturuyorsun çok rahatsız .almanın yaptığı yere çok yakınd neredeyse hemen lastiğin üzerinde oturuyor..onu bulmak lazım bide nasıl arttığını söylersen ben bakıp yüklerim
    ah bi kessem ayaklarımı yerden,kanatlanıp rüzgarla ,
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden*** şam piiii yonnn ***

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı buraketli adlı üyeden alıntı
    bu motosiklet zaten vardı yeni bişey değil bunu çok öncelerde gördüm zaten tüm türkiyede mucize gibi bakılıyor ki öyle bişey yok mucit olduğu doğrudur tüm türkiye motoru görmediyse adam mucit ama yapılmış bişieyi yapmış discoveryde gördüm bu motoru aylar önce
    DISCOVERYCHANNEL'in bir teaser'inde hergün dönüyor.Ama sıfırdan imal edilmiş bir aletse bi bakıma mucit diyebiliriz.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Alıntı muritu adlı üyeden alıntı
    ne yazıp araştırdın akira merak ettim. bide bu yıl içinde hızlı daha kucuk çaplı ve kucuk motorlu bitanesini alman bi tamirci yapmıştı . aynını fakat fare gibi oturuyorsun çok rahatsız .almanın yaptığı yere çok yakınd neredeyse hemen lastiğin üzerinde oturuyor..onu bulmak lazım bide nasıl arttığını söylersen ben bakıp yüklerim
    Monowheel veya mono wheel motorbike diye aratırsan bulabilirsin.

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    ula iyi güzelde bualet şimdi enduro desem değil, chopper desem değil,racing desem hiç değil hayde bakem bunun tarzı nedir, bilene bundan bitane hediye bu arada bunu kullanırken kask takıcakmıyız
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    V8 olanı Monster Garage programında göstermişlerdi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı
    V8 olanı Monster Garage programında göstermişlerdi.
    Ve kazasını da tabi.

fireblade_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tekerleği yaniden icat etmenin bir anlamı yok bence.. günümüz motorlarının neyi eksik anlamadım..
    The Power of Dreams

ael320 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    klr650 1998
    bu işin zevki nerde anlayamadım hilkat garibesi gibi birşey yani

G-Strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250 ABS
    2005 yapımı Steamboy adlı anime de de bu aracın bir benzeri mevcut
    (Akira'nın da Yönetmeni, Katsuhiro Ôtomo)

Ayrıca Star Wars Episode 3 - Revenge of The Sith' de de kötü karakter General Grievous'un aracı

Bir gün bir Suzuki G-Strider ile...
    Suzuki G-Strider Motosiklet.Net Konu Başlığı >> http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=3228

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    samsunlu hemşoma ellerine sağlık diyorum ve ekliyorum... gördüğünüz gibi herkes çemberli yapmış tabi onunki farklı dır... önemli olan vakit ayırıp uğraşıp böyle bişeyi tasarlamak ve görselliğe getirmek... yapa bilen varsa türkiyede yapsında görelim.. öyle vardı bundan demek kolay türkiyede varmı o önemli..
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

TycOOn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor + Honda Civic Hatchback AMT
    tekerlek çapı çok geniş oldugu için belkide bir çarpışma anında arabanın üzerinden geçer gider

mehmethan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Samsunlu Hakan Bey'i tebrik ediyorum. Böyle adamların ellerinden öpmek lazım. Dicovery Channel'da ben de seyrettim bu aleti. ama hemen eleştiriye başlayan arkadaşları anlayamıyorum. bazı şeyleri sormak lazım onlara:

televizyonda seyrettiğiniz her aleti siz hemen yapabiliyormusunuz?

hakan bey, "yav bu zaten icat edilmiş, boşver ne uğraşacağım, gideyim her akşam kahvede 5 saat okey oynayayım" deseydi daha mı iyi olurdu?

motosikleti, otomobili, cep telefonunu vs. bilmem kim yıllar önce icat etti diye başka kimse motosiklet, otomobil, telefon vs. üretmeseydi tüketici olarak halimizin ne olacağını hiç düşündünüz mü?

Çinlilerin sırf kalitesiz üstelik birebir taklit ürünlerden yılda kaç milyon dolar kazandığını biliyormusunuz?

Bizim insanımız güzel bir şey yapınca destek yerine hemen köstek olmak bize ve ülkemize ne kazandırır acaba?

Bu ülkenin en büyük sorunlarından biri üretim eksikliği değilmi acaba?

Neden taklitte olsa yüzde yüz türk malı bir motosiklet veya otomobil üretemiyoruz acaba? ......

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir arada yine samsunda bi arkadaş uçak yapmıştı atölyede full türk malı bişi ama uçağa öle bir vergi gelmişki adam 19 mayısta yakıcam diye tv ye çıkmıştı belkide bu arkadaştır
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Burada zamanında birtane de motor paraşütle işe gidip gelen bir adam vardı. O da televizyona çıkmıştı. Neden sonra yüksek gerilim hattına takılıp 5 saat sallanınca toplu taşıma araçları daha cazip gelmişti arkadaşa.

Uçak yapan adamcağızı zamanında havaalanında görmüştüm. Uçağını piste çıkarıp telsiz vasıtasıyla kuleden kalkış izni istiyordu. Aralarında ne konuşma geçtiyse o sinirle telsizi çekip koparmıştı. Bu ülkede müteşebbüs insanların önünün kesilmesi çok acı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler