Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ünü sınırları aştı Fransız kanalına belgesel oldu

Motovento
    REKLAM ALANI
    gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living

GİYİM ve yaşam tarzı ile dikkatleri çeken, motosikletiyle yaptığı hareketler nedeniyle ’Tek teker imam’ lakabıyla tanınan imam Tarık Balkı’nın ünü ülke sınırlarını aştı. Fransa’nın ’Canal +’ televizyonu ekibi, Balkı’nın görev yaptığı Muğla’nın Bodrum İlçesi’ne gelerek, genç imamla röportaj yaptı. Üç gün süren çekimlerde imam Trık Balkı, yaptığı gösteri ve yaşamıyla Fransız televizyoncuları şaşırttı.

Muğla’nın Dalaman İlçesi Kapıkargın Köyü’nde görev yaptığı sırada, motosikletleri ve yaşam tarzı nedeniyle köylülerle arası açılan ve baskılara maruz kaldığını söyleyerek istifa eden imam Balkı, geçen ağustos ayında Bodrum’un Yalıkavak Beldesi Gökçebel mahallesi Yemiş Camisi’nde göreve başladı. Kullandığı, 40 bin lira değerindeki son model, 1000 cc.’lik, 130 beygir gücündeki Kawasaki marka motosikleti ile 200 kilometre hızla giderken yaptığı inanılmaz gösterilerle görenleri şaşkına çeviren ’Tek teker imam’ Tarık Balkı, kısa sürede Bodrumluların sevgisini kazandı.

İmam Tarık Balkı’nın ünü yurtdışına taştı ve Fransa’nın ’Canal +’ (Canal Plus) televizyon ekibi de ’Yeni Kaşifler ve Yaşamları’ belgeselinde, imam Tarık Balkı’nın hayatına yer vermek için Bodrum’a geldi. Rehber Anna Anlaver, Fransızların ünlü sunucusu ve yapımcısı Celine Hue, kameraman Jean Marc Sanchez’in de aralarında bulunduğu ekip, Balkı’nın görev yaptığı Yemiş Camii’nde, yaşadığı evde ve ailesi ile röportajlar yaptı, genç imamı berberde tıraş olurken ve motosikletinde gösteri yaparken görüntüledi.

BERBER MASAJINA HAYRAN KALDI

Bodrum çarşı merkezindeki Özgün Erkek Kuaförü’nde berber Özer Sarı’nın imam Tarık Balkı’yı sakal tıraşı yapmasını görüntüleyen Fransız ekibin kadın yönetmeni Celine Hue, berber koltuğuna oturarak masaj istedi.

Celine Hue, yaklaşık 10 dakika süren masajın ardından inanılmaz şekilde rahatladığını belirterek, "İlk kez bir Türk berberinde koltuğa oturup masaj yaptırıyorum. Gerçekten bu masaj 16 günlük yorgunluğu üzerimden atmamı sağladı" dedi.

TEK TEKER GÖSTERİSİNİ YAPTI FRANSIZLARI ŞOKE ETTİ

İmam Tarık Balkı, Bodrum- Milas karayolunda 200 kilometre hız ile giderken motosikletiyle yaptığı tek teker hareketiyle Fransız ekibini şaşkına çevirdi. Ön tekerleğini kaldırıp, tek teker üstünde yaklaşık 300 metre kadar giden Balkı, motosiklet kullanımındaki ustalığını ve rahatlığını gösterdi.

TÜRKLÜĞÜN VE MÜSLÜMANLARIN AYDINLIK YÜZÜ

Tarık Balkı, bir din görevlisi olarak yaptıklarının insanlara çok farklı geldiğini söyledi. Aslında farklı bir şey yapmadığını, sadece imamlar arasında bu tür yaşam tarzını seçen ilk kişi olmasından dolayı dikkat çektiğini anlatan balkı, şunları söyledi: "Güzel bir şey yaptığımı ve birçok insana örnek olduğumu düşünüyorum. Bu tür çekim tekliflerini kabul etmekteki amacım Avrupa’da Türklerin ve Müslümanların zaman zaman ortaya çıkan korkutan yüz imajını yok etmek. Gerçek olmayan durumları Avrupalı insanın görmesini sağlamak. İnşallah bu yayınlarla Türklüğün ve Müslümanlığın gerçek ve aydınlık yüzünü Avrupalılara daha iyi anlatabilirim. Bana zaman zaman modern imam diyorlar. Modern kelimesini kabul etmiyorum. Bir din görevlisi olarak kimseye zararım dokunmadan diğer insanlar gibi, motosiklet ve doğa tutkumu yaşamak istiyorum. Hepsi bu."

TÜM DİNLERE ÖRNEK BİR ADAM

Yönetmen Celine Hue de hazırladıkları belgeselin amacının ülkelerinde ön plana çıkan özel kişiler aracılığıyla o ülkenin sosyal ve kültürel yönlerini tanıtmak olduğunu söyledi. 52 dakikalık bölüm için Türkiye’de dört kişiyle görüştüklerini, bunlardan birinin de imam Tarık Balkı olduğunu belirten Hue, "Tarık Balkı’nın bütün zorluklara ve baskılara rağmen hayallerinden vazgeçmemesi ve mesleğini sürdürme çabası bizleri hayran bıraktı. Sadece Türkiye’de değil her topluma örnek olabilecek bir kişiliğe sahip olduğu için kendisiyle tanışmak istedik. Balkı, çağdaşlık ve gelenekler arasında durmayı başarabilen cesur ve genç bir adam. Tarık’ı mutlaka desteklemek gerekiyor, çünkü sadece İslam dinine değil tüm dinlere örnek bir adam. Türkiye’de Tarık gibi bir din görevlisi ile karşılaşmak, hele motor kullanışındaki ustalığını, cana yakınlığını görmek bizim için çok büyür bir sürpriz oldu" dedi.

Belgesel Fransa’da Ocak ayında yayınlanacak

Kaynak: Milliyet
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Tarık hocamı medyaya konu olduğu ilk günden beri destekliyorum. Kalıplaşmış düşünce ve yaşam tarzları kişilerin ve toplumların gelişmesinde adeta bir kanser hastalığı gibidir. Bizler cami imami denince hala sakallı, şalvarlı,tv. seyretmenin günah olduğunu savunan ve gavur icadı olan buluşları kullanmayan uçmanın günah olduğunu savunan imamlarla tanıştırıldık. Gavur dediğimiz toplumlar dünyadaki işleri bitirip başka gezegenlerde araştırmalar yapıyor. çok uzatmak istemiyorum. Tarık hocam seni tekrar tebrik ediyorum. Azmının ve başarılarının sınırsız olması dileklerimle yanaklarından öperim..

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    sanırım klasik din adımı tiplemeleri her ülkede var. bunun dışında da bir din adamı görünce dikkatlerini çekmiş. ne güzel gelip bulmuşlar Tarık hocayı. sanırım şimdide yeni bir misyon yüklenecek Tarık hocamıza. TÜRKLÜĞÜN VE MÜSLÜMANLARIN AYDINLIK YÜZÜ tanıtım ve reklamda olay işlenmiş hadi hocam irşat a.

nadrov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tarık hocamı medyaya konu olduğu ilk günden beri destekliyorum. Kalıplaşmış düşünce ve yaşam tarzları kişilerin ve toplumların gelişmesinde adeta bir kanser hastalığı gibidir. Bizler cami imami denince hala sakallı, şalvarlı,tv. seyretmenin günah olduğunu savunan ve gavur icadı olan buluşları kullanmayan uçmanın günah olduğunu savunan imamlarla tanıştırıldık. Gavur dediğimiz toplumlar dünyadaki işleri bitirip başka gezegenlerde araştırmalar yapıyor. çok uzatmak istemiyorum. Tarık hocam seni tekrar tebrik ediyorum. Azmının ve başarılarının sınırsız olması dileklerimle yanaklarından öperim..
    Osman kardeş yorumunun altına imzamı atıyorum .Böyle imam kardeşlerimizin çoğalması için dua ediyorum

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    tarık kardeşim gsr 600 ü sattıktan sonra yeni makinen hayırlı olsun diyemedim faceden silmişsin bizi
    kawada yakışmış kardeşime
    Allahına kurban
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

aliziver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 2006
    HELAL BÊYLE IMAMA

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tarık kardeşim gsr 600 ü sattıktan sonra yeni makinen hayırlı olsun diyemedim faceden silmişsin bizi
    kawada yakışmış kardeşime
    Allahına kurban
    Dostum seni tekrar gördüğüme çok sevindim....

bboy_iced - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki zx6r
    Gerçekten helal olsun kardeşimize çok güzel bir örnek Allah Yar ve Yardımcısı olsun.
    Albert EİNSTEİN derki;
    Biri sana çok kötüsün derse boşver takma. Banada GERİZEKALI sın dediler, ATOMU PARÇALAYIP ELLERİNE VERDİM

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tek teker imam cidden ama motosikletli bir imam neyse de tek teker yapan bir imam cidden kulağa garip geliyor sonuna kadar destekliyorum ve diğer imamlarada örnek olmasını diliyorum

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fransızları şaşırtan ilginç "GİYİM ve yaşam" tarzı neymiş merak etmiyor değilim. Motosiklet sürüp motosiklet ekipmanı giymek mi?
    Ah şu haberciler.
    Tarık hocaya hem motorcu olarak hem de imam olarak başarılar dilerim...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fransızları şaşırtan ilginç "GİYİM ve yaşam" tarzı neymiş merak etmiyor değilim. .
    Kendisi forumumuza üye.En iyisi gelip kendi anlatsin.
    Ama....
    Programi seyredip, diger 3 kisinin kim oldugunu ögrendigimizde, merak ettigin(miz) seyin ne oldugu hakkinda bilgi sahibi olacagiz sanirim.
    Bu arada otoyolda teker yapip, Türk motosikletçisi imamda olsa apaçidir imaji verdigi için Tarik kardesi kutluyorum.
    Afferin kendisine.
    Bu kafayla devam etsin.
    Baya sükse yapar.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    o imamın arkasın da namaz kılan cemaate helal olsun o adamın arkasında her baba yiğit namaz kılamaz böyle bi durumu herkez benimseyemez garip gelir cemaate
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    bodrum-milas karayolunu iyi bilirim sakat güzergahtir 200 km.de tek teker yapmasaymis daha hos olurmus ya neyse...gsr 600 tan sonra z1000 sinif atlanmis imam parayi bulmus Allah daha cok versin yakismis

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    imam süpermen misali
    namazdan çıkıp çantaya atıyo kıyafetleri basıyo gaza
    Mustafa Kemal Atatürk

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    saatte 200 kilometre hızla ön tekeri gökyüzüne dikip Allaha yakın hissetmek bu olsa gerek

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Helal Tarık hoca arkandayız evelallah
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    mesele sadece imam meselesi değil, genel olarak farklılıklar insanları korkutuyor, herkes araba al bunun yerine diyor, hepiniz maruz kalıyorsunuzdur aynı sorulara, önce fiyatını soruyor sonra söyleyince uh be araba parası diyorlar sonra yakıt onu da söylüyon uh be araba kadar yakıyor gene aynı cevap, araba normal algılanıyor motor anormal olay o, imama destek tam destek ama öyle tek teker falan gaza gelmesin çabuk kavuşmasın rabbına

---------- Post added at 23:54 ---------- Previous post was at 23:51 ----------

bu arada gsr 600 z1000 vs. imam çıplak seviyor
    xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    Alıntı zalim17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

[/COLOR]bu arada gsr 600 z1000 vs. imam çıplak seviyor
    Çıplak candır...
    JAWA = ilk aşk , Monster696 = hala kalbimde , hypermotard 1100 = unutulmaz , MT07 = Mantık evliliği , XV950 = güzel ama kesmiyor

cRaZy_iMaM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z1000
    cümleten selamunaleykum
    cRaZy_iMaM

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı cRaZy_iMaM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cümleten selamunaleykum
    Eh anlat bakalim ne konustunuz fransiz televizyoncularla?
    Ne sordular sana, ne cevap verdin?
    Gerçi nasilsa seyredecegiz ama bir de senin agzindan dinleyelim.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)