Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Özel üretim Ferrari motosiklet açık arttırmada satıldı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferguson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 xmax
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gozden kacan cok ciddi detaylar var. Oyle Ferrari eglenmek icin bir motor yapmis aman ne tipsiz olmus gozu ile bos bos bakmamak lazim.

Oncelikle bu motoru tasarlayan kisi David Kay, yani MV Agusta nin beyin muhendisi. Ingiliz dendigine bakmayin adamin hayatinin yarisi Italyada geciyor.

Sonrasinda motorda inanilmaz bir muhendislik yatiyor. DOHC bir motor ve hava sogutmali. 1995 model olmasina ragmen Egzantrik millerinin motordaki pozisyonu bizim hic bir motorda alisik oldugumuz sekilde degil. Karburatorler uzatilmis ve direk bogaz emis yapilmis. Ters ayak vites pedi digital saat konumlandirmasi , lap timer olusu ise muhtesem. Mars motoru ve debriyaj tasi iceri gomulmus. Cogu motorda ise disari cikik durumdadir. Debriyaj ise buyuk ihtimalle kuru debriyaj cunku hidrolik basincli.

Bu arada Ferrainin bu ilk ve son denemesi degil, halen bu tip projeler uzerinde calisiyorlar. Ducati ile de isbirligi icinde olundugu zaten biliniyor.

http://pds12.egloos.com/pds/200809/2...f73626f1e7.jpg

pardon, sizin paylaştığınız resimdeki ile başlıktaki motor aynı mıdır?
    meğerse aşk imiş canın mayası

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Arkadaşlar neden çok tipsiz, 90 lardan fırlama gibi diyorsunuz ki motor zaten 95 model .
    O yılki diyer italyanların çok mu farkı var sanki
    o beğendiğiniz S1000RR YADA ducati 1199un granej larını çıkarın bakım nasıl oluyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:42 ----------

He bu arada zeda3000 arkadaşın söylediği doğru paylaşımı bu motor değil ama genel olarak tasarım yapmaya devam ediyor ama üretime geçmiyor bi türlü orası ayrı bi konu bakın projelerinden biri daha önce de bir kaç yerde görmüştüm 1 ,2 tane
    http://www.webhatti.com/otomobil-gen...torsiklet.html
    Sado

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı ferguson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pardon, sizin paylaştığınız resimdeki ile başlıktaki motor aynı mıdır?
    Hayir o Ferrarinin daha yeni tarihli yaptigi bir tasarim. Uretilmedi ama uretm plani var. Bir cok tasarim devi firma bu tip bransi olmayan tasarimlari yapar. Bu sirf kendilerini gelistirmek ve olasi pazar opsiyonlarini degerlendirmek icindir.

Audi de kendi icinde bunu yapiyordu ama ortaya Ducati opsiyonu cikinca eminim simdi gecmisten bugune kadar yapilan tasarimlar yeniden ele alinacak ve yeni Ducatilerde ne kullanilir diye incelenecek.
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar neden çok tipsiz, 90 lardan fırlama gibi diyorsunuz ki motor zaten 95 model .
    O yılki diyer italyanların çok mu farkı var sanki
    o beğendiğiniz S1000RR YADA ducati 1199un granej larını çıkarın bakım nasıl oluyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:42 ----------

He bu arada zeda3000 arkadaşın söylediği doğru paylaşımı bu motor değil ama genel olarak tasarım yapmaya devam ediyor ama üretime geçmiyor bi türlü orası ayrı bi konu bakın projelerinden biri daha önce de bir kaç yerde görmüştüm 1 ,2 tane
    http://www.webhatti.com/otomobil-gen...torsiklet.html
    Resimdeki motor alakasız bir öğrencinin yaptığı sallamasyon bir konsept çalışma. Zaten her türlü iğrenç de. Ferrari araba yapsın, motosiklete hiç bulaşmasın. Yemişim mühendisliğini.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

ferguson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 xmax
    Hayir o Ferrarinin daha yeni tarihli yaptigi bir tasarim. Uretilmedi ama uretm plani var. Bir cok tasarim devi firma bu tip bransi olmayan tasarimlari yapar. Bu sirf kendilerini gelistirmek ve olasi pazar opsiyonlarini degerlendirmek icindir.

Audi de kendi icinde bunu yapiyordu ama ortaya Ducati opsiyonu cikinca eminim simdi gecmisten bugune kadar yapilan tasarimlar yeniden ele alinacak ve yeni Ducatilerde ne kullanilir diye incelenecek.
    teşekkür ederim.
    meğerse aşk imiş canın mayası

Motosikleti
    GV 250

O resimdeki motor İsrailli endüstri mühendisliği öğrencisi tarafından ortaya atılan, Ferrari tarafından izin almadan ortaya çıkarılan kel alaka bir konsept. Amir Glinik adlı eleman da ferrariden izin almadan kullanmış markayı. Resimdeki de Ferrari'nin yaptığı bir tasarım değil yani açık ve net. Zaten rezil bir tasarım daha 95 hilkat garibesinden sonra. İşin içine Ferrari adı girince millet uzay gemisi gibi bişeyler yapmaya çalışıyor.

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    bu nedir yaa bionik mopetlere benziyo yeminle,biraz çamura bulayıp duvara dayasan kimse dönüp bakmazsadece motorunu bizim çinlilere versek bu dangalaklardan yüz bin kat kılas bi model yaparlar 2 günde
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resimdeki motor alakasız bir öğrencinin yaptığı sallamasyon bir konsept çalışma. Zaten her türlü iğrenç de. Ferrari araba yapsın, motosiklete hiç bulaşmasın. Yemişim mühendisliğini.
    O sallamasyon calismayi ama Ferrari gitti satin aldi ama Sizin o yediginiz muhendislikler oldugu yerde saysaydi bugun VW halen kamplumbaga uretiyor olurdu , Mercedes otobus uretemez, Renault F1 giremez , Pagani Zonda kendi basina sirket kurup muhtesem Super Car yapamazdi.

Heleki su anda bindiginiz GV 250 ureten Hyosung ise halen Suzukinin taseronu olurdu . Hyosung neyine motor uretmek degilmi

Her sey bu kadar basit zaten....... Yazik..
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    O farlar rüzgarlık bizim gsxr 1100 ün değilmi yahu? ))
    Aprilia RS 250 GP Nº1

motodriftt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ WİNDY 125
    ARKADAŞLAR ZATEN ANLADIGIM KADARIYLA MOTOR 1995 MODELMİŞ ŞİMDİ ÜRETSEYDİ EMİN OLUN DAHA SPOR BİŞEY ÜRETİRDİ TİPİ GICIK AMA MOTOR KISMI EŞSİZ OLDUGUNU ZANNEDİYORUM

Motosikleti
    GV 250
    O sallamasyon calismayi ama Ferrari gitti satin aldi ama Sizin o yediginiz muhendislikler oldugu yerde saysaydi bugun VW halen kamplumbaga uretiyor olurdu , Mercedes otobus uretemez, Renault F1 giremez , Pagani Zonda kendi basina sirket kurup muhtesem Super Car yapamazdi.

Heleki su anda bindiginiz GV 250 ureten Hyosung ise halen Suzukinin taseronu olurdu . Hyosung neyine motor uretmek degilmi

Ferrari almış olsaydı ferrarinin onayı olmadığı için tasarımı web sitesinden kaldırdım demezdi adam. Ferrari markası yerlerde sürünür eğer öyle bişey yapsalardı da zaten o rezil tasarımı satın alıp. Motosikleti de bir tane üretip bırakmaları doğru karar 95te. Kendileri de anlamışlardır zaten; en fazla Ducati'ye ortak olurlar. Son bikaç cümlenize de alakaya çay demle diyorum.

savatage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDiAL 125 MH DRIFT
    iğrenç ötesi

seckin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1150GS Adv
    Dostum her kullanıcının bindigi fabrika motoruna binmek isteyen var , istemeyen var bu dunyada. Tek yapilmis ve Ferrari logosu tasiyan bir motor ister ise scooter olsun her zaman marka degerine sahiptir. Mesele yaptigi hiz yada guc degil. Ferrari de dunyanin en hizli aracini yapmiyor zaten. Ben tasarimi muhtesem dedigimi hatirlamiyorum.

Ortada cok ciddi bir muhendislik var diyorum. Olan ve gorebildigim detaylari yazdim. Bu senin icin bir hic olabilir . Hepiniz sanki motoru satin alir isem binermiyim gozu ile bakiyorsunuz. Bence hata burda. Bu motor satis kaygisi ile yapilmamiski. Ferrari muhendisliginin gostergesi olarak yapilmis.

Ama benim gibi bugun kendi motosikletini imal eden biri icin bu detaylar cok sey demek. Bunlari tasarlamanin ne kadar zor oldugunu cok iyi biliyorum.

Tipsizlik goreceli bir sey, unutma ki VW yaptigi Kamlumbaga modeli hic bir halta benzemez ama dunyada koca bir ekol dur.
    Gozden kacan cok ciddi detaylar var. Oyle Ferrari eglenmek icin bir motor yapmis aman ne tipsiz olmus gozu ile bos bos bakmamak lazim.

Oncelikle bu motoru tasarlayan kisi David Kay, yani MV Agusta nin beyin muhendisi. Ingiliz dendigine bakmayin adamin hayatinin yarisi Italyada geciyor.

Sonrasinda motorda inanilmaz bir muhendislik yatiyor. DOHC bir motor ve hava sogutmali. 1995 model olmasina ragmen Egzantrik millerinin motordaki pozisyonu bizim hic bir motorda alisik oldugumuz sekilde degil. Karburatorler uzatilmis ve direk bogaz emis yapilmis. Ters ayak vites pedi digital saat konumlandirmasi , lap timer olusu ise muhtesem. Mars motoru ve debriyaj tasi iceri gomulmus. Cogu motorda ise disari cikik durumdadir. Debriyaj ise buyuk ihtimalle kuru debriyaj cunku hidrolik basincli.

Bu arada Ferrainin bu ilk ve son denemesi degil, halen bu tip projeler uzerinde calisiyorlar. Ducati ile de isbirligi icinde olundugu zaten biliniyor.

http://pds12.egloos.com/pds/200809/2...f73626f1e7.jpg

Dostum boşuna çeneni yorma bence, vermek istediğin mesajı alabilecek adamların sayısı 10'u geçmez bu sitede... Motosikleti sadece "sıktın mı gidicek aga...", 20 liralık motor bunun üstünden geçer, 30 liralık motor bunu arkadan ittirir vs. vs. gibi kavramlardan ibaret sanan çok kişi var burada. Güzel ülkemin güzel insanları ne zaman öğrenecekler acaba mühendislik nedir, araştırma yapmak nedir, gelişmeye çalışmak nedir gibi kavramları merak ediyorum. Oturduğu yerden bilip bilmeden yorum yapmak da bize mahsus birşey sanırım. Ağzı olan konuşuyor işte...
    FOR THE HORDE...

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı seckin_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum boşuna çeneni yorma bence, vermek istediğin mesajı alabilecek adamların sayısı 10'u geçmez bu sitede... Motosikleti sadece "sıktın mı gidicek aga...", 20 liralık motor bunun üstünden geçer, 30 liralık motor bunu arkadan ittirir vs. vs. gibi kavramlardan ibaret sanan çok kişi var burada. Güzel ülkemin güzel insanları ne zaman öğrenecekler acaba mühendislik nedir, araştırma yapmak nedir, gelişmeye çalışmak nedir gibi kavramları merak ediyorum. Oturduğu yerden bilip bilmeden yorum yapmak da bize mahsus birşey sanırım. Ağzı olan konuşuyor işte...
    Benim zahmet etmediğim şeyi sen yazmışsın. Hadi araştırma, okuma kısmını felan hep geçtim, adamın birisi burada çok tatlı hazır bilgi sunuyor önümüze...anlatıyor... Hala tınnn...
    #sürenadam

seckin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1150GS Adv
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim zahmet etmediğim şeyi sen yazmışsın. Hadi araştırma, okuma kısmını felan hep geçtim, adamın birisi burada çok tatlı hazır bilgi sunuyor önümüze...anlatıyor... Hala tınnn...
    Olurmu canım yaa bilgi olsa ne olur olmasa ne olur yani. Tipsiz, 105 bg bir motordan bahsediyoruz sonuçta... Adamlar 95 senesinde bir motor yapmışlar, dünyada eşi benzeri yok TEK! Biz kalkmış yok beygiriydi yok tipiydi vs. vs. boş boş konuşuruz anca her zaman yaptığımız gibi...
    FOR THE HORDE...

serkan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    ferrari bu kadar tipsiz bi motor üretecekse mümkünse başkada üretmesin :D
    Asfaltı öpmeyen motorcu,motorcu değildir...

Onlara göre şeytan icadı, bize göre fizik kanunları..

bir motorun bir eşinnin daha olmaması onu iyi bir motor yapar mı?ama bundan bir tane var başka yok o zaman bu harika motordur diye bir şey var mı?üstelik kimse motorun teknolojisiyle ilgili bir eleştiri getirmedi.tasarımı eleştirildi, biraz tiye alındı.eee şimdi bu başka marka olunca oluyor da ferrari olunca mı olmuyor.biz de biliyoruz bu motorun marka değeri olduğunu.ferrari logosu var bitmiştir.iyi de ferrari logosu var sizde kimsiniz gibi bir mantık nasıl bir mantıktır.motorun teknolojisiyle ilgili arkadaş bir kaç detay vermiş.eline sağlık.ama bu da tam belli bir şey değil.kimler test etmiş,test pilotları ne demiş,bu olağanüstü, ferrariden başka kimsenin ulaşamayacağı teknoloji sürüşe nasıl yansımış bilen var mı? gördüğüm yok.ferrari mi bitti abi, susun.tarihe heçmiş kötü tasarımlar arasında fordun,chevy nin prestijli bir çok markanın araba tasarımları vardır.dalga bile geçilmiştir.bunu söylemek ukalalık değil, işin muhabbeti eğlencesidir.herkes saçmalayabilir bir gün. sen de ben de hatta ferrari bile.bu motoru için demiyorum.genel olarak söylüyorum.marka fanatizmi yapmak, bir markayı eleştirilemez kılmaktan başka bir şey değildir.ayrıca kaplumbağa modeli otomobil tarihinin en iyi tasarımlarından biri olarak kabul edilir.onu efsane yapan teknolojisi değil o tasarımıdır.bir halta benzetmeyenler çok azınlıktadır.onlara da saygı duyulur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yok
    Üretim 95,biraz daha geriye gitmeye çalışınca bence normal

sos112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 Esd
    http://www.visordown.com/motorcycle-...ast/20558.html

arkadaşlar zaten motosiklet daha önce 2 kere daha satışa çıkmış ilk 250.000 £ ile açık arttırmada kimse almamış 2.sinde 2008 yılı 185.000 £ ile çıkmış yine satamamışlar en son 85.000 £ vererek biri almış zor bela yukardaki siteye girin başlık aynen ferrari motosiklet sattı sonunda..
    ¤°´¯`°¤ Bulunduğun Kıyıdan Ayrılmazsan Okyanusun Ötesindeki Adalara Asla Ulaşamazsın ¤°´¯`°¤

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar boyum 1.81 kilom 88 bu motor altımda küçük kalırmı?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)