Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sahipsiz motosikletler imha edildi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Edinilen bilgiye göre, Mersin Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği tarafından 'yediemin' olarak görev yapan otoparklarda tescilsiz, plakasız, motor ve şasi numarası okunamayacak derecede silinmiş 210 motosiklet, imha edilmek üzere Milli Emlak Müdürlüğü'ne teslim edildi. Motosikletler daha sonra yapılan ihale sonrası parçalanarak imha edildi. Parçalanan motorların hurda olarak satılacağı ifade edildi.

Asayiş Şube Müdürü Serdar Özlü, hırsızlık, yankesicilik, kapkaç ve gasp gibi suçlarda kullanılan motosikletlerle tescilsiz ve kaydı bulunmayan motosikletlerin otoparklara çekildikten sonra buradan da çalındığının tespit edildiğini söyledi. Trafik Şube Müdürlüğü ile Oto Hırsızlık Büro Amirliği olarak Mersin'de bulunan tüm otoparklarda çalışma başlattıklarını kaydeden Özlü, "Otoparklarda bulunan tüm motosikletlerin tespiti yapıldı. Motor ve şasi numaraları silinmiş olan otolarla ilgili özel kimyasal maddelerle kazınmak suretiyle bunların motor ve şasi numaralarına ulaşıldı. 210 adet sahibi bulunamayan, motor ve şasi numarası tespit edilemeyen motosikletler imha edilmek üzere Milli Emlak Müdürlüğü'ne teslim edildi. Bu mobiletler şu anda arçalanarak imha ediliyor" dedi.

Söz konusu mobiletlerin imha edilmemesi durumunda buralardan bir şekilde çıkarılarak değişik suçlarda kullanılabileceğini dile getiren Özlü, bu motorların imha edilmesi ile hırsızlık, gasp ve kapkaç gibi suçlarda düşüş meydana geldiğini kaydetti.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamam suç için kullanılabilme olasılığı ve hak sahibi olmayan insanların bu araçlar üzerinden rant sağlayabilme ihtimali var...fakat sonuçta milli servet değil mi? Yazık....
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Vatana millete hayırlı olsun. Ne yazıkki her yeddiemin otoparkında bir köşede bu tarz motosiklet yığınlarını görmek mümkün.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Gerizekalılıkta yeni çığır... Yoksa şasi no'su vs. , yenisini çıkartır satışa sunar veya devlet işinde kullanırsın. Niye imha ediyosun a be salak.

Not: Tabii imha edilmez devlet görevlilerine tahsis edilirlerse bmw'ler harley'ler alınamaz, eee kankalar yancılar aç kalacak o zaman. Kokuşmuş şeref haysiyet yoksunları...
    cbr125cbr, erimozel ve AGunak bunu beğendiler.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

İşe yarayanları biz sahiplenseydik

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sanki sokak hayvanlari topluca katledilmis gibi bir his kapladi icimi.
    Nasil bir bürokrasidir, nasil akillara ziyan bir kanundur, nasil bir devlettir bu arkadas...

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    ne diye imha ediyorsun kardeşim, tekrar nasıl bunları kullanabilirim diye düşünsene.

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Al bunları devlet için filan kullan,ne bileyim ptt ye filan ver.Şasi numaralarını kayıt altına al,plakalandır.Sabit fiyattan sat.Yada yeniden numaralandır.Çözüm bulunmak istense 10 larca çözüm çıkar ortaya ama herkes kolaya kaçıyor.Napalım bunları abi-amaann at gitsin.Kısaca durum bu...

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    bir de parka çekilen aracı, sahibi 3 yıl içinde almaz ise açık artırma usulü satılıyor...tabi bu motor-şase numaraları bulunan araçlar için geçerli...
    o sırada da alıcı cıkmaz ise parçalanıp hurda fiyatına satılıyor...

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Değerlendirme ne zaman yapılmış bu güne kadar ülkemizde..
    Parçalatırsın, sağlam parçaları alır yedek parça olarak satarsın, işe yarayanı devlete tahsis edersin..
    Hem gelen ek gelirle park/bahça falan filan bişeyler yaparsın..

Neyse sakinim.
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    bu motorlar ne kara kışlar yağmurlar görmüştür kimbilir, kaldıki tahmini olarak %95 i çinlidir. Devlet en iyisini yapmış bence, çoğuda aynasız o apaçi dediğiniz motorları siz bakmaya bile tenezzül etmezken, devlet niye onları plakalandırıp kendi işi için kullansın.

hadi işin resmi prosedürlerini geçtik, sizce o motorlar yürürmü?, yürüyene kadar devlete ilavetten ne masraflar çıkartır,

bunun yanı sıra "yahu bu benim motorumdu, devlet bu motoru nasıl himayesine alır?" diyen vatandaşla idare mahkemesiylemi uğraşacak.

neticede inek öldü ortaklık bitti.

Motosikleti
    ninja 250
    yedek parça ve aksesuar fiyatlarının bukadar pahallı olduğu bir ülkede bunca motosiklet daha iyi değerlendirilebilirdi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Beyler siz akıl edene kadar bu işten evini geçindirenler alacağını alıyor zaten hiç yormayın kafanızı.Devletin bu motosikletleri elden geçirmesi baştan aşağı hata olurdu sizin mantığınızla yaklaşılsa.Sizin orta gelirli vatandaş olarak para verip binmeyeceğiniz türde motosikletlerin ölüsüyle devlet ilgilenmez.Burada biraz tribün şov başlamış, devlet bu motosikletleri neden değerlendirmedi eleştirisinden önce bu olayı yerinde inceleyin,araştırın derim.İdeolojik bir yaklaşımla yazmadım ama yorum yapacağım derken uçmamak lazım.

Ya arkadaş dayanamıyorum böylesi durumlara işte.Yıllardır yerli üretim saçmalığı ile beş para etmez Renault marka arabaların sıfırlarıyla zaten hata yapan devlet bu hatasından dönmeye başlamışken hırsızlıkta kullanılan mobiletler konusunda eleştiri yapılıyor.!!!

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY 125
    benim jawada ordaydı yaw arka lastigi aküsü çift salyangoz kornası sıfırdı daha sekman piston ooof offf o makineyidemi hurdaya ayırdılar acaba yarın ilk işim onu ziyaret etmek olacak:(

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı motodriftt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim jawada ordaydı yaw arka lastigi aküsü çift salyangoz kornası sıfırdı daha sekman piston ooof offf o makineyidemi hurdaya ayırdılar acaba yarın ilk işim onu ziyaret etmek olacak:(
    Kardeş korkma hurda arasında gitmemiştir mutlaka biri almıştır işe yarar parçaları.İskeleti hurdaya götürmüşlerdir.
    motodriftt bunu beğendi.

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY 125
    Alıntı anamur.spor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş korkma hurda arasında gitmemiştir mutlaka biri almıştır işe yarar parçaları.İskeleti hurdaya götürmüşlerdir.
    sagol abicim içimi çok rahatlattın:(

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı motodriftt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sagol abicim içimi çok rahatlattın:(
    Artniyetli yazmadım,kusura bakma.
    motodriftt bunu beğendi.

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY 125
    Alıntı anamur.spor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artniyetli yazmadım,kusura bakma.
    yok abi ya zaten vazgeçmişdim o motordan ama çok param gitti dolandırdılar beni dewrini alamadım falan şimdide polisler aldı yapacak bişeyim yok şu durumda şimdi daha dikkatli alışveriş yapıyorum

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Başımızda bu devlet ve köhnemiş zihniyeti olduğu sürece daha nice milli servet heba olur gider.Bandırmada taşınan eski devlet hastanesi ve ek binasının bütün malzemeleri olduğu gibi (koltuk masa hasta odalarındaki tüm teşkilatlar oksijen tüpleri ve akla gelecek her şey) 2 3 sene boyunca yerinde terkedildi tinerciler hırsızlar içeride cirit attı bir bekçi bile koymadılar ama akıllı bankacılar bankmatikleri hemen daha o hafta yerinden alıp yeni hastane bahçesine taşıdılar.Arkadaşlar zarar trilyonlarcaydı. En sonunda 3 4 tır gelip binanın koridor duvarını kırıp ne var ne yok 4 ncü 5 nci kattan aşağıya tuttuklarını atıp o tıra hurda olarak yükleyip götürdüler.Arena programından hatırlıyorum demirel hükümetinin başlayarak anap hükümetinin devam ettirmediği koskoca unutulan türkiyemizde 2 ahava alanı var.yine zarar diz boyu.Bunların hepsi bizim paramız bunların hepsi bizim öz malımız.Allah hepsinin belasını versin cehennemde en derin yerinde ebedi yansınlar dilerim.
    motodriftt bunu beğendi.

Motosikleti
    ar 150-70 zorro
    benim 2011 yılının haziran ayında çalınan drift imde ordadır %80 ihtimal..ben tanırım motorumu ama ne fayda devlet haklı çıkar..yapacak birşey yok..yani anlıyacağınız 2 şekilde mağduruz..motorun çalınıyor bir...devlete ispatlayıp alamıyorsun iki...şimdi sorarım size kaç tane hırsız var bu durumda???? yinede bir gören olursa 2011 MODEL MONDİAL DRİFT..80 GA 920 ..çalındığında 1100 km de idi....SAYGILAR

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)