Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Sağlıkçılar, Şiddete Tepki İçin Motosiklet Kaskı Takarak Hastalara Müdahale Etti

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Samsun'da bir doktorun uzman çavuş tarafından dövülmesine tepki göstermek amacıyla iki sağlık memuruna motosiklet sürücüsü kaskı giydirildi.

Memur Sendikaları Konfederasyonu'na bağlı Samsun Sağlık-Sen Samsun Şubesi'ni üye iki sağlık memuru, Gazi Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde saldırıyı kınamak amacıyla kask taktı. Sağlıkçılar, gelen acil hastalara kaskla müdahale ederek dikkatleri üzerine çekti. Samsun Sağlık-Sen Samsun Şubesi İlhan Öksüz, "Saldırıya uğrayan doktor arkadaşımız 10 gün raporlu olması nedeniyle burada yok. Bundan sonra arkadaşlarımıza yönelik saldırıların olmaması için iki sağlık memuruna kask taktık. Yetkililerimizin bir an önce bu işe çözüm bulmasını ve hukuksal anlamda da ne yapılması gerekiyorsa bir an önce yapmasını istiyoruz. Sağlıkçı arkadaşlarımızın saldırılara maruz kalmamasını istiyoruz. Samsun halkı ve bizim içinde bu tür davranışlar yakışmıyor. 24 saat canla başla çalışan sağlıkçı arkadaşlarımıza böyle çirkin saldırıların olması bizi üzüyor. Sağlıkçılara şiddetin önlenmesi için Sağlık Bakanlığı'nın bir yasal düzenleme yapılmasını istiyoruz." dedi.

Eyleme sebep olan olay, Samsun Gazi Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde yaklaşık bir hafta önce meydana geldi. Acil serviste görevli Dr. Alaattin Taştan ile muayene için gelen hasta uzman çavuş Ç.E. arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Silah kabzası ile başından yaralanan Dr. Alaattin Taştan'ın kafasına 6 dikiş atıldı. Dr. Taştan'a 10 gün iş göremez raporu verildi. Görevli doktoru yaralamak suçundan adliye çıkarılan uzman çavuş Ç.E. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Kaynak: Haberler.com

"Please refresh page for player"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    bunu görünce aklıma gelen ilk şey şudur.tamam doktor'lara saldırı oluyor ama doktorların saldırdıkları hastalar ne yapacak peki???doğum yapan eşime hakaret eden doktora ne yapmalı peki?bazen gerçekten hakediyolar bence...
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaskli sapigimiz, kaskli hirsizimiz vardi. Simdi de saglikcilarimiz oldu.
    Verilmek istenen mesaj anlamli, zekice. Ama genelleme yapacak olursak, cogu Doktor hastalarina kotu davraniyor. Bugun git yarin gel mantigi devam ediyor, ilaci yazip yolluyorlar. Hastalik ileri seviyedeyse simdiye kadar neredeydin diye azarliyorlar. Velhasil, once kendileri duzelsinler, biz vatandaslar da duzelmesini biliriz.

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    uzaktan davulun sesi hoş gelirmiş... Benim babam ve Abim uzman cerrahlar bu güne kadar kimseyi azarlamadılar ama geçen gün abimi darp etmişler hasta yakınları buna ne diceksiniz? Dr. lar olmasa Ne oluru halimiz?
    nobly, Yurdukoru ve pistolpitt bunu beğendiler.

kesinlikle haklı bir protesto yaygınlaşmalı tüm ATT ve Ambulans çalışanları ve Acil Servis görevlileri kullanmalı
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu görünce aklıma gelen ilk şey şudur.tamam doktor'lara saldırı oluyor ama doktorların saldırdıkları hastalar ne yapacak peki???doğum yapan eşime hakaret eden doktora ne yapmalı peki?bazen gerçekten hakediyolar bence...
    öncelikle bebeğiniz sağlıkla analı babalı büyüsün, herzaman ki gibi işimiz bitince tüm sağlıkçılar tü kaka yaklışımı bence empati yapmayı denemenizi öneriyorum çalışma koşullarını ve saatlerini bi incelemenizi öneriyorum tabi tüm bunlara rağmen hastaya kötü muamele etmeyi asla desteklemiyorum

---------- Post added at 20:14 ---------- Previous post was at 20:12 ----------

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Verilmek istenen mesaj anlamli, zekice. Ama genelleme yapacak olursak, cogu Doktor hastalarina kotu davraniyor. Bugun git yarin gel mantigi devam ediyor, ilaci yazip yolluyorlar. Hastalik ileri seviyedeyse simdiye kadar neredeydin diye azarliyorlar. Velhasil, once kendileri duzelsinler, biz vatandaslar da duzelmesini biliriz.
    öncelikle vatandaş olarak sağlık sistemini incelemenizi öneriyorum hiç farkında olmadığımız öyle eksiklikler öyle el kol bağlayıcı yaptırımlar varki inanamayacaksınız...

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hayata nasıl baktığınıza müdahale edecek değilim hele hele bir olaya nasıl yaklaşmanız gerektiği ile ilgili hiç ahkam kesmem. Fakat ben olguları kendi öznel süreçleri içerisinde değerlendirmeyi doğru buluyorum. Bununla beraber kişileri yaptıkları iş, kazandıkları para ya da nereli oldukları gibi değişkenlere bakarak analiz etmemeye çalışıyorum (Çorum'lu olmamın bunda etkisi var mıdır bilmem ).

Her ne olursa olsun kimsenin kafasına vurulmaz. Kimseye kötü söz söylenmez. İnsanlar birbirlerine insan gibi davranırlar, saygı gösterirler. Bu söylediklerimin aksini yapanlar zorbadır, kötüdür. Yaşadığınız dünyanın size bunu dayatması sizi haklı kılmaz.

Kafada kabza olayında haklı haksız tartışması yapmadan diyebilirim ki şiddete karşı çok güzel bir eylem yapmışlar. Gidip onlar da kabzacı vatandaşı kask manyağı yapmak yerine o kaskları kafalarına geçirmişler.

Aferin.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

Motosikleti
    Yaya :(
    Bu meslekteki insanlar Ukala, yaralı psikolojisindeki bir insana ukalalık yaparsan saldırması normaldir bence

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Koskoca doktor bile ls2 kullanıyor bakın gördünüz mü
    Mustafa Kemal Atatürk

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    üzücü bir durum ,şiddeti hiçbir zaman onaylamam, uygulamamda, en büyük şiddet gösterip laf dinlemeyip elimi ısıran kedimin poposuna vurmaktır ki o bile içimi acıtıyor bazen kızsamda.

şimdi bu olaydan uzakta durup bazen deliren demi delirten demi kabahat diye düşüneceğimiz durumlar olmuyor değil.

2009 yada 2010 senesinde motosikletiyle kaza geçirip ardından başından geçenleri yazmış bir arkadaşımızın yazısı burada yayınlandı(aslı scooterturk.com forumundaydı). o arkadaşın haydarpaşa numune de yaralı bir şekilde çoğu doktorun göstermiş olduğu hal ve tavır gerçekten insanı çıldırtacak düzeydeydi. o yüzden bazen deliren mi delirten mi diye düşünmeden edemiyor insan.

bir de çalışma şartları bahane olamaz ,bir doktorun hele acile gelmiş bir hastaya isteksiz, ilgisiz davranması. doktor olmadan önce herkes bu şartları biliyor ayrıca bir de yemin ediliyor "her ne olursa olsun ,hastanın hayatını gözeteceğine dair" ancak umursamaz, ahkam keser tavırlar bazen hiçte hastanın canını gözetir gibi hissettirmiyor insana.

ayrıca hastalar oraya belki de hayatında ilk defa geliyor ve panik halinde ancak doktorlar günde 10 milyon defa aynı şeylere tanık olduklarından bazen soğuk kanlılıkla umursamazlığı karıştırıyorlar işte o anda "bence" genelde insanlar çıldırıyor.

ama bu hiç bir zaman şiddeti açıklamaz aynı doktorların çalışma şartlarını umursamazlıklarına bahane edemeyecekleri gibi.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Çok merak ediyorum bir doktor ayda kaç saat calisiyor , araliksiz hic uyumadan kac saat calisiyor, gunde kac hastaya bakmak zorunda birakiliyor. ?Diplomalarini alabilmek icin kac yil zorunlu hizmet yapmak zorundalar, ne kadar maas aliyorlar, gunde kac tane "senin maaşini ben veriyorum - su ilaclari yazacaksin vs" zihniyetindeki insanlarla muhattap oluyorlar biliyor musunuz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:10 ----------

Alıntı spaz12gg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu meslekteki insanlar Ukala, yaralı psikolojisindeki bir insana ukalalık yaparsan saldırması normaldir bence

Sizin icin de gecerli bu soylediklerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

Alıntı spaz12gg adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sizin icin de gecerli bu soylediklerim
    Dr.MZÇ bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 CC
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koskoca doktor bile ls2 kullanıyor bakın gördünüz mü
    LS2 Kask bence sadece trafik polisinden koruyor ..aldım bitane çok telmaşa...

nahzuvay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc750 X DCT - Vespa Gts 250ie
    [QUOTE=spaz12gg;2650231]Bu meslekteki insanlar Ukala, yaralı psikolojisindeki bir insana ukalalık yaparsan saldırması normaldir bence[/QUOT

herşeyin iyisini siz biliyosunuz demi? kalp krizi geçiren hastaya bakmak varken, bacağı kopmuş hastaya bakmak varken senin grip olan,psikolojisi bozuk olan hastaya öncelik göstermeli ve nazik-kibar-özenli açıklayıcı tarzda saatlerce sana izah etmeli değilmi olayı?
    hasta mahremiyetinden dolayı ayaktan tedavi alamayacak hastalar perde arkasında paravan arkasında muayene edilir ve tedavi görür. o paravanların, perdelerin arkasını göremeyeceğiniz ve bilmeye hakkınız olmadığı için UKALALIK yaparak sizin sıhhatiniz için hayatını harcayanlara, gecesini gündüzüne katan insanlara dil uzatırken biraz daha düşünün!!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:21 ----------

genelleme yapacak olursak hastalık hastası olmuşş olan, evi ecza deposuna dönmüş olan milletimizi sağlık konusunda tatmin etmek imkansız!!! velhasıl önce insanlar karşısındaki doktorun yada sağlık çalışanının onun sıhhati için orda olduğunu, onun acılarını dindirmek için çabaladığını düşünsünler ondan sonra AHKAM kessinler. biz doktorlar da düzgünüz zaten!!!
    Dr.MZÇ bunu beğendi.
    ŞEHİTLERİMİZ ÖLMEYECEK BU VATAN BÖLÜNMEYECEK...

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    112ciyiz

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Biraz önce haberlerde izledim. Gaziantep'te bir kişi kanserli dedesinin ölümünden sorumlu tuttuğu doktoru bıçaklayarak öldürdü.
    Caanım ülkemde neler oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:47 ----------

Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aynı habermiş.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Motosikleti
    HYOSUNG - GT250R - 2011
    Yazık ki "Hekim" algısını insanların kafasında bu konuma getirenlere, yazık ki istisnasız her hekimin "önce hastamın iyiliği" düşüncesini görmezden geldirerek onları "ukela" gibi gösterenlere ve bu algının oluşması için çaba sarfedenlere...
    Ne kadar acı değil mi, bir can sızısı nedeniyle medet umarak derdine derman olacak bir "Hikmet" sahibine fiziksel veya sözlü tecavüzde bulunmayı haklı görmek, bu insanların görevlerinin "Melek" diye nitelenen varlıklarla aynı olduğunu unutarak onlara saldırmak, kalplerini kırmak hatta ve hatta onları yok etmek.
    Ölen Hekim arkadaşımız acaba meslek hayatı boyunca kaç can kurtaracaktı, kaç bebeğin annesine hayat verecek, kaç çocuğun babasız büyümesine engel olacaktı? Hatta hatta cinayeti işleyen mahlukun cezaevinde veya başka koşullarla her türlü can acısını kaç hekim daha dindirecek, herşeye rağmen devam diyerek kutsal mesleklerini yapmaya devam edecek kaç hekim olacak... Bir hekimin öldürülmesi taaruza uğraması bütün hekimleri öldürmek veya dövmek kadar vahşicedir. Döverken elini incitmiş olan mahluka bakacak olan ve onun acısını dindirecek olan da ne gariptir ki yine başka bir hekimdir...
    Şu lanetli düşünceyi kafalardan çıkarmak gerekir "Hekim ukela, hekim psikopat, hekim ...". Bunu söyleyecek densiz zat acaba hayatı boyunca kaç kişiye hayat kurtaracak bir iyilik yapmıştır ve bunu yaparken kaç kişinin en az kendisi kadar ukelaca saldırısına maruz kalmıştır.
    Ben "HEKİM" im ve her gün en az 100 - 150 kişinin yarasını - hastalığını ya iyileştirmeye sebep oluyorum ya da bunların yarısından az olmamak kaydıyla ciddi olarak yaşamını kurtaracak bir girişimim oluyor. Bununla beraber en az bu sayının onda biri kadar da fiili veya en azından sözlü taaruza maruz kalıyorum.
    Ben bu densizliği haklı gösterecek her türlü girişimi yapan, basın yayın organlarından tutun da politik veya idari şahıslara, kahvede şurada burada, falanca doktoru böyle azarladım, şuna bunu yaptım diye böbürlenen küçük beyinli mahluklara da hakkımı helal etmiyorum...
    pistolpitt, Khutuck, Dr.MZÇ ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    doktoru döverler, aman doktorlar zaten cok ukala, dayağı hakediyorlar
    öğretmeni döverler, aman öğretmenler zaten hep yatışta, dayağı hakediyorlar
    küpe takan genci döverler, aman bu gençlik yoldan çıktı, dayağı hakediyorlar
    protestocu öğrencileri döverler, aman bu öğrenciler çok asi, dayağı hakediyorlar

peki siz bu ülke, insanlık için ne yapıyorsunuz da neyi hakediyorsunuz, diğerlerinin hakettiği sadece dayak iken?
    timoti bunu beğendi.

KAYA28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    QM250
    sana nasıl yaklaşılıyorsa sende o şekilde yaklaşacaksın

türk deyimi: anladığı dilden konuşmak.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Doktor olupta yukarida yazdigima serzeniste bulunan sayin hekim arkadaslar. Cok kutsal bir mesleginiz var, zor sartlarda okuyup doktor oluyorsunuz, sonra bir hastanede goreve baslayip yine cok zor sartlarda hastalara sifa kaynagi oluyorsunuz. Sonra sartlariniz gun gectikce psikolojinizi bozuyor. Uykusuz yogun mesailer, aldiginiz 3 kurus maas, biz hastalar gibi siz doktorlari da asabilestiriyor. Ben hepiniz kotu, hastalarin hepsi muhtesem insanlar demedim.
    Huzurevinde calisiyorum, hergun en az 2 defa hastaneye gidiyorum. Cok cok iyi doktorlar, cok cok kotu hastalar gordum. Ama hanginiz ne derse desin, saglik sistemindeki eksiklik ve aksakliklar, doktorlari bazen umursamaz, bazen ilgisiz, bazende vicdansiz, bazen paragoz insanlara ceviriyor. Buyuk ideallerle cikilan bir yolda sistemin parcasi oluveriyorsunuz ister istemez.
    Bu da ne biz hastalarin, ne de siz doktorlarin sucu.

doktorların işi zor gerçekten

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alın size bir örnek daha...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)