Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Sağlıkçılar, Şiddete Tepki İçin Motosiklet Kaskı Takarak Hastalara Müdahale Etti

Motovento
    REKLAM ALANI
    İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Herkesi, her kesimi bir birine düşman ettiler.

Sonumuz pek yakın dediydi dersiniz.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konuya uzun uzun cevap yazmıştım, bizi hastalarla/hasta yakınlarıyla çatışmaya sürükleyen kanunları içeren çeşitli evrak ve kararları bulup eklemiştim ama sonra düşündüm ve kusura bakmayın hepsini silip attım. Çünkü bu ülkede Sağlıkçının derdini sağlıkçı, öğretmenin sıkıntısını öğretmen, askerin-polisin sıkıntısını da sadece kendileri anlayabiliyor.

Eğer bilmem kaç gündür ağrıyan boğazınızı göstermeye, sıra beklememek için acil servise gittiyseniz, o sırada doktor -sözde acil- hastalardan ancak fırsat bulmuş da yemeğe gitmişse ve size bilgi verilmesine rağmen 5dk bile beklemeden "burası nasıl acil? Nerde bu doktor" demeye başlamışsanız sizin de sağlık personeline şiddet uygulayan anlayışsız insanlardan farkınız yok!
    tomass, İHTİYAR ve mavibuz bunu beğendiler.
    112ciyiz

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı timoti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hayata nasıl baktığınıza müdahale edecek değilim hele hele bir olaya nasıl yaklaşmanız gerektiği ile ilgili hiç ahkam kesmem. Fakat ben olguları kendi öznel süreçleri içerisinde değerlendirmeyi doğru buluyorum. Bununla beraber kişileri yaptıkları iş, kazandıkları para ya da nereli oldukları gibi değişkenlere bakarak analiz etmemeye çalışıyorum (Çorum'lu olmamın bunda etkisi var mıdır bilmem ).

Her ne olursa olsun kimsenin kafasına vurulmaz. Kimseye kötü söz söylenmez. İnsanlar birbirlerine insan gibi davranırlar, saygı gösterirler. Bu söylediklerimin aksini yapanlar zorbadır, kötüdür. Yaşadığınız dünyanın size bunu dayatması sizi haklı kılmaz.

Kafada kabza olayında haklı haksız tartışması yapmadan diyebilirim ki şiddete karşı çok güzel bir eylem yapmışlar. Gidip onlar da kabzacı vatandaşı kask manyağı yapmak yerine o kaskları kafalarına geçirmişler.

Aferin.
    yukarıda yazmışsın kimse kimseye kötü söz söyleyemez diye.burda suçlu kim peki?eşime hakeret edip tartaklayan,birde utanmadan darp raporu alıp sezeryan ile yeni doğum yapmış eşimi gidip polise şikayet eden bir zihniyet doktor olamaz.kimse kusura bakmasın bi yakalasaydım kafasınıda gözünüde kıracaktım...haziran'da mahkememiz var sonucu göreceğiz....

Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuya uzun uzun cevap yazmıştım, bizi hastalarla/hasta yakınlarıyla çatışmaya sürükleyen kanunları içeren çeşitli evrak ve kararları bulup eklemiştim ama sonra düşündüm ve kusura bakmayın hepsini silip attım. Çünkü bu ülkede Sağlıkçının derdini sağlıkçı, öğretmenin sıkıntısını öğretmen, askerin-polisin sıkıntısını da sadece kendileri anlayabiliyor.

Eğer bilmem kaç gündür ağrıyan boğazınızı göstermeye, sıra beklememek için acil servise gittiyseniz, o sırada doktor -sözde acil- hastalardan ancak fırsat bulmuş da yemeğe gitmişse ve size bilgi verilmesine rağmen 5dk bile beklemeden "burası nasıl acil? Nerde bu doktor" demeye başlamışsanız sizin de sağlık personeline şiddet uygulayan anlayışsız insanlardan farkınız yok!
    iyi hoş söylemişsinde;adı üstünde orası acil...tamam yalandan yere gelenlere bakmada,gerçekten durumu acil olan birini bekletemezler.yemeğe'de hep beraber değil dönüşümlü çıkılır...
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi hoş söylemişsinde;adı üstünde orası acil...tamam yalandan yere gelenlere bakmada,gerçekten durumu acil olan birini bekletemezler.yemeğe'de hep beraber değil dönüşümlü çıkılır...
    ortalama acil servislerde 1 hekim bulunur ve gösterdiğim hastanın durumuna takrar bakın

"bilmem kaç gündür ağrıyan boğazınızı göstermeye, sıra beklememek için acil servise gittiyseniz, o sırada doktor -sözde acil- hastalardan ancak fırsat bulmuş da yemeğe gitmişse ve size bilgi verilmesine rağmen 5dk bile beklemeden"
    Dr.MZÇ bunu beğendi.
    112ciyiz

KAYA28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    QM250
    arkadaşım yol vermeyen münibüsçü - hastayı aşağılayan doktor - öğrenciyi joplayan polis - sucuğa bulgur koyan kasap - süte su karıştıran sütçü - yargısız infaz yapan hakim - sabah erken kalmayan kadın - öğretmen bıçak çeken öğrenci - astar atmadan boya atan kaportacı- parça değiştiren motorcu

yukarıda saydıklarımdan farkı var mı aşağıdakinin... >????

(hastayı aşağılayan doktor )

mesleklere göre insan ayrımı yapılmaz ... doktor diye dokunulmaz olunmaz.
    Güzel Şale bunu beğendi.

Güzel Şale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnsan değerlidir. İnsan güzeldir. İnsan şereflidir. Bütün insanlar saygıyı hak eder. Bu ülke için hizmet eden herkes değerlidir. Her gün caddeleri, sokakları temizleyen çöpçüler, insanların sağlıklı yaşaması için emek harcayan doktorlar, ayakkabımızın söküğünü diken köşkerler, her gün sabahın erken saatlerinde kalkıp bizler için ekmek yapan fırıncılar, bizleri yarınlara hazırlayan öğretmenler...
    Lütfen kimse herhangi bir meslek gurubunun taraftarlığını yapmasın. Bu yaklaşım bazı insanları üzebilir. Bunu yerine kötünün ve kötülüğün adresi olmaz kuralı gereği; kötünün, çirkinin ve kötü olan her şeyin karşısında olalım. Yoksa herkese kendi mesleği değerlidir.
    KAYA28 bunu beğendi.
    Nokta kadar menfaat için virgül kadar eğilme...

nahzuvay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc750 X DCT - Vespa Gts 250ie
    Alıntı KAYA28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım yol vermeyen münibüsçü - hastayı aşağılayan doktor - öğrenciyi joplayan polis - sucuğa bulgur koyan kasap - süte su karıştıran sütçü - yargısız infaz yapan hakim - sabah erken kalmayan kadın - öğretmen bıçak çeken öğrenci - astar atmadan boya atan kaportacı- parça değiştiren motorcu rıda saydıklarımdan farkı var mı aşağıdakinin... >????
    okto
    (hastayı aşağılayan doktor )

mesleklere göre insan ayrımı yapılmaz ... doktor diye dokunulmaz olunmaz.
    konuyu bi oku istersen, hastayı aşağılayan doktordan değil darp edilen doktordan bahsediliyo.
    dokunulmazlık isteyen bi hekim görmedim sağlık sistemi içindeki 8 yılımda. sıkıntımız şu: herkez kendini fasülye gibi nimet zannederek, HASTA:tek hasta olarak kendini görerek, DOKTOR: tek doktor olarak kendini görerek bi yere varamaz. ancak kardeşim hastaysan doktoru bi dinle, doktordan daha fazla doktorculuk oynama, yok çok biliyosan doktora gidipte bilmeyenlerin hakkını gasp etme.
    ŞEHİTLERİMİZ ÖLMEYECEK BU VATAN BÖLÜNMEYECEK...

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    [QUOTE=ozrace;2651738]yukarıda yazmışsın kimse kimseye kötü söz söyleyemez diye.burda suçlu kim peki?eşime hakeret edip tartaklayan,birde utanmadan darp raporu alıp sezeryan ile yeni doğum yapmış eşimi gidip polise şikayet eden bir zihniyet doktor olamaz.kimse kusura bakmasın bi yakalasaydım kafasınıda gözünüde kıracaktım...haziran'da mahkememiz var sonucu göreceğiz....

Yazdıklarımı bir daha okuyun lütfen. Benim derdim münferit olaylarla değil, olgunun kendisiyle. Bir başka anlatımla, insanların "hayata" bakışıyla.

İkna olmadıysanız gidin dövün adamı, ama belki yetmez bu size, bir kaç da kemiğini kırın.

Kırın kemiklerini ki sizin çektiğiniz acıyı hissetsin.

Acaba biraz elektrik te mi versek. Verelim elektriği terbiyesize, olmadık yerlerinde gezdirelim kabloları da, aklı başına gelsin.

Yok ben daha tatmin olmadım. Sizin de gözlerinizde görüyorum o ışığı. Hafiften bıçak ta dürtsek mi acuk ama.

Bıçağı dürttükçe ne güzel de zıpır zıpır zıpladı. Benim çok hoşuma gitti zıplaması.

Karnına da soksak mı şu bıçağı. Sokalım ki bir daha terbiyesizlik yapmasın. Ne güzel inliyor değil mi?

Her şeyi hak ediyor bu hibino. Ne de olsa haklıyız hakkımızı sonuna kadar alalım sokalım göğsüne şu bıçağı gebersin.

Gebersin ki pis cesedi etrafında kanlar ellerimizden akarken dansedelim. Dansedelim ki hakklılığımızı herkes görsün.

Duyan duymayan kalmasın.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

Her kesimde iyi insanlar kötü insanlar vardır. Önemli olan hangisinin çoğunlukta olduğudur.
    Senin doktor akrabaların iyi insanlar olabilir, onların iyi olması hepsinin iyi düzgün insanlar olduğunu göstermez.

Eskiden beri öğretmenlere, bilim adamlarına, doktorlara çok büyük saygı duyarım. Diğer mesleklerin aksine geleceğe yön veren, hayat kurtaran insanlardır.

Ancak doktorlar hakkındaki düşüncelerim değişmeye başladı.

Hastanede görevli olması gereken saatlerde hastaları kendi özel muayenesine yönlendirenleri mi ararsın.
    Karşımızda villada oturan, kendisinin ve karısının altında jeep olan ama geçinemiyoruz diyenleri mi ararsın.

Bir seferinde köylünün biri denk geldi doktorun muayenehanesini sordu. Halinden belli parası olmayan biri, hayırdır ne oldu dedim.
    Hastaneye gitmiş, doktor yerinde yokmuş, muayenehanenin adresini vermişler. Tarif ettim adam giderken "çok para istemez değil mi" dedi içim cız etti vallahi.

Hele hastalardan alınan 'bıçak parası' beni hepten deli ediyor. Zengin millet olsak al helal olsun derim. Bıçak parasını ödeyebilmek için evini arabasını satan adamlar biliyorum. Tam bir vicdansızlık örneği...

Ondan sonra 150 milyarlık mercedes'e binen doktor beyimiz 'geçinemiyoruz' diyor...

Motosikleti
    Naked :)
    Benim gözümde %90'ı insanları et parçası gibi gören tüccarlardır. Hiç kimse -psikolojik bozukluğu yoksa- durup dururken bir doktora saldırmaz. Emin olun haketmiştir. Bu kadar yüceltirseniz bir mesleği olacağı bu. Adamlar kendini telefonda doktor bilmem ne diye tanıtıyor. Ben doktora yapmış bir mimarım. Ne yapayım dr bahadır diye mi tanıtıyım kendimi. Hele bir de prof olanlar falan bilmem neresinden kıl aldırmazlar. Karşısında öğrencisi var gibi hastayı azarlarlar. Allahtan param var gidiyorum özel hastaneye paşa paşa muayanemi yaptırıyorum. Yoksa çekilmez dert. Allah ellerine düşürmesin!!

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Kimse kusura bakmasın ama hekkediyorlar.Tamam günde binbir türlü insanla uğraşıyorlar ama bu durum insanlara hayvan gibi muhamele yapmalarını gerektirmez.

ezme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 900
    Baksen şu Dr lara, 150.000 tl lik mersolara biniyormuşuz, birde ağlıyormuşuz fakiriz diye! Kıl aldirmiyormuşuz bir yerlerimizden, insanları et parçası gibi gören tüccarlarmisiz! Vay be neymiş bizim bu mesleğe duyulan kin! Ben kimseye laf anlatmaya uğraşacak değilim burda ama sizce bu yazılanları okuyan hiçbir doktor hastası için risk alir mi, kendimi yorar mı? Gene kaybeden toplum olur! Merak etmeyin drlar kendi baslarının çaresine bakar!

Motosikleti
    Ben bi kürek bulayım da hendek kazmaya başlayayım.

Arkadaşlar ben geçen sene bir doktorun dosyasında muhakiklik yaptım ve hakkında dava açılması yönünde rapor yazdım. Şikayet ettiğiniz meseleleri çözmek sizlerin elinde haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız, hakkınızı savunun. Tek başınıza yapamayacağınızı düşünüyorsanız birleşip mücadele edin ama kimsenin kafasına vurmayın. Daha ne deyim bilmiyorum ki?

Sadece doktorlar değil toplum'da kendi başının çaresine bakar. Çıkarırsın yasayı açarsın kapılarını yabancı doktorlara olur biter.
    Öyle millete tehditler savurarak kimse bir yere varamaz.
    Şu konuda o kadar mesaj var bir tane düzgün konuşan yok. Konuşanlarında ya kendisi doktor ya akrabası.
    Bazı doktorlar milleti hor görme alışkanlıklarını bir kenara bırakıp kendilerine öz eleştiri yapmayı düşünseler herkes için daha hayırlı olur.
    Tekrar ediyorum, her meslekte iyiler ve kötüler vardır. Tamamı böyle asla diyemem, genel kanıya göre konuşuyorum.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    ottomanin cozumu super.
    ayni akla sahip bir de saglik bakanimiz var.
    cikart bir yasa,
    gelsin amerikanin bir numarali cerrahlari.
    almanlarin en unlu hekimleri kapikulede siraya girsin.
    fransiz doktorlar acilde lahmacun yesin.
    super fikir....
    derdini kendi dilinde anlatanayan necip milletimiz de dil kurslarina yazsin.
    dahiliyeci fransizsa fransizca ogrenirsin.
    kolun mu kirildi?
    hic onemli degil,ortopedist japon.
    6ayda caponca ogreten tanidigim bir dil kursu var.
    disin mi agridi?
    disci kenyali hangi dili konustugunu googledan,sorar,transleyti kullanarak derdini anlatirsin.
    acalim kapilari yabanci doktorlara.
    zaten bu doktor meselesi bir tek bizim ulkede var.
    yabanci ulkelerde armuttan cok doktor yetisiyor.
    bir yerini sallasan doktora carpiyorsun.
    bari ulkemizde calissinlar,elleri ekmek tutsun.

Motosikleti
    Alıntı 0tt0man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece doktorlar değil toplum'da kendi başının çaresine bakar. Çıkarırsın yasayı açarsın kapılarını yabancı doktorlara olur biter.
    Öyle millete tehditler savurarak kimse bir yere varamaz.
    Şu konuda o kadar mesaj var bir tane düzgün konuşan yok. Konuşanlarında ya kendisi doktor ya akrabası.
    Bazı doktorlar milleti hor görme alışkanlıklarını bir kenara bırakıp kendilerine öz eleştiri yapmayı düşünseler herkes için daha hayırlı olur.
    Tekrar ediyorum, her meslekte iyiler ve kötüler vardır. Tamamı böyle asla diyemem, genel kanıya göre konuşuyorum.

0tt0man sen hangi veriye dayanarak konuşanların ya kendisinin ya da akrabasının doktor olduğu kanısına vardın. Bu nasıl bir akıl yürütmedir böyle. Yaptığın yıldız falı yazarlığından farklı değil. Herkese uyan birşey söyle ortaya, ondan sonra altını abuk subuk şeylerle doldur. Okuyan da yazılanın kendisini tarif ettiği hissine kapılsın. En sona da genel kanıya göre konuştuğunu ekle ki daha bi inandırıcı olsun ohhh. Genel kanıyı nasıl ölçtün, hangi değişkenleri kullandın? Yok değil mi cevabı yav geçmişteki mesajlarımı falan okuyun ben genellikle bu kadar sert yazmam ama insaf ya.

Sizi tenzih ederek söylüyorum, ülkede okumuş olan cahil olana ezdirilmeye çalışılmaktadır. Cahillik başat, "genel kanının" mayası haline getirilmektedir. Biz bu tartışmayı öğretmenler için yapsaydık da emin olun aynı şekilde ilerleyecekti. Hatta benim öngörüm üniversite hocaları da yakında listeye dahil edilecekler.

Arkadaşlar daha önce bu konuya yazdığım mesajlara bir göz atın, karşı argümanlara da bir bakın. Toplumda genel kanı denilen şeyin nasıl oluşturulduğunu anlayacaksınız. Tüm içtenliğimle söylüyorum hakkınızı arayın, ama bu oyuna da gelmeyin ülkenin yetişmiş değerlerini bir iki benzer cümleyle harcamayın.

0tt0man lütfen yazdıklarımı şahsınıza yönelikmiş gibi addetmeyin. Canınızı sıktıysam da kusura bakmayın. Herkese iyi akşamlar diliyorum.

Kalbi duran hastayı iki kez hayata döndüren doktor üçüncüde başaramadı. Hastanın 30 yakını hastaneyi bastı ve...
    http://gundem.milliyet.com.tr/kadin-...23/default.htm

---------- Post added at 17:11 ---------- Previous post was at 17:06 ----------

İzmir 112′ye Saldırı

http://www.medihaber.net/2012/04/22/izmir-112e-saldiri/

---------- Post added at 17:17 ---------- Previous post was at 17:11 ----------

Adana’da Doktor ve Hemşirelere Saldırı
    http://www.medihaber.net/2012/04/21/...elere-saldiri/

90 hekim dayak yedi, 6’sı bıçaklandı
    http://www.medihaber.net/2012/04/21/...si-bicaklandi/

Doktorlar yürürken profesör dövüldü
    http://www.medihaber.net/2012/04/20/...fesor-dovuldu/

Doktora Dayağın Bedeli 3 Bin Lira Olursa….
    http://www.medihaber.net/2012/04/20/...n-lira-olursa/
    112ciyiz

112ciyiz

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ottomanin cozumu super.
    ayni akla sahip bir de saglik bakanimiz var.
    cikart bir yasa,
    gelsin amerikanin bir numarali cerrahlari.
    almanlarin en unlu hekimleri kapikulede siraya girsin.
    fransiz doktorlar acilde lahmacun yesin.
    super fikir....
    derdini kendi dilinde anlatanayan necip milletimiz de dil kurslarina yazsin.
    dahiliyeci fransizsa fransizca ogrenirsin.
    kolun mu kirildi?
    hic onemli degil,ortopedist japon.
    6ayda caponca ogreten tanidigim bir dil kursu var.
    disin mi agridi?
    disci kenyali hangi dili konustugunu googledan,sorar,transleyti kullanarak derdini anlatirsin.
    acalim kapilari yabanci doktorlara.
    zaten bu doktor meselesi bir tek bizim ulkede var.
    yabanci ulkelerde armuttan cok doktor yetisiyor.
    bir yerini sallasan doktora carpiyorsun.
    bari ulkemizde calissinlar,elleri ekmek tutsun.
    abi ikinci hafta yurdum magandası niye bizim dilimizi bilmiyo lan bu lavuk diye onuda öldürür
    sonra işin içine milliyetçiliğide katmaya başlarlar "türk memleketinde bölücü doktorlar" diye
    sonra işin içine israil girer hastanelere heronlar filan alırlar
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

112ciyiz

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)