Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bayanlar Motorsiklet Kullanımında Kurallara Daha Duyarlı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Motosiklet kullanımında erkek sürücülerden geri kalmayan bayan sürücüler trafikte daha dikkatli ve kurallara uyan görünümleriyle dikkat çekiyor. Otomobil kullanımında başa baş yarışamasalar da motosiklet sürücülüğünde liderliği ele geçirmeye adaylar.

"KONUŞAN FOTOĞRAF"

Balıkesir'de İHA muhabirinin objektifine takılan bir fotoğraf, motosiklet kullanımındaki "kalite" farkını da gözler önüne seriyor. Gazeteci deyimiyle, "konuşan fotoğraf" niteliğindeki fotoğrafta bayan sürücünün kullandığı motosiklet ile ters yön olmasına rağmen karşıdan gelen erkek sürücünün kullandığı motosiklet arasındaki müthiş fark hemen göze çarpıyor. Aynı karenin sağ tarafında da yine ters yöne bakan yanlış park edilmiş sürücüsüz bir motosiklet daha var. Bayan sürücü ile erkek sürücünün motosiklet kullanışının arasındaki bariz farkta, arkasında muhtemelen annesini taşıyan bayan sürücü, hem kendisi hem de annesinin başına kaskını takıp güvenli bir şekilde, tek yönlü yolda yolun sağ tarafından dikkatli bir şekilde giderken, tam bu esnada karşılarına yan yoldan çıkan ve tek yönlü yolda ters istikamete dönen erkek sürücünün kullandığı motosiklet görülüyor. Aynı fotoğrafta bir de önü ters yöne çevrili yolun kenarına park edilmiş halde sürücüsüz motosiklet var. Fotoğrafta tek doğru olan, genç bayanın kullandığı, üzerinde iki bayanın bulunduğu ve ikisi de trafik kurallarına uygun şekilde seyreden motosiklet. Bu ibretlik fotoğrafın çekildiği yer Atalar Caddesi uzantısındaki Salih Dede Yatırı mevki.

Bu anı habere giderken araç içerisinden fark edip fotoğraflayan İHA muhabiri, yolun kenarına çekip duraklayan bayan sürücü ve arkasındaki bayanı fotoğraflayıp kısaca tebrik ettikten sonra yoluna devam etti. Ne olduğunu biraz sonra fark eden şaşkınlık içindeki anne ve kızı da araçla uzaklaşan muhabire son anda teşekkür ettiler.

Şehir merkezindeki basit bir trafik akışı sırasında yaşanan bu olay trafik kurallarının ne kadar önemli olduğunu bir defa daha hatırlatmış oldu.

Kaynak: İHA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    arkasındaki annesi olur mu hiç ya göz var izan var...bana çok genç geldi...

Hakanİnan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Allah kerim :)
    Şu motorun üstüne yatıp güzel bir şey yaptıklarını sananlara bir kadın kadar olamıyosunuz diye göstermek lazım ( Kadınları ben küçümsemiyorum ama omotorun üstünde yatıp gidenler bunu öyle algılayacaktır )
    Nezaketi zayıflık sanma, suskun olduğuma aldanma. Dizüstünde durduğumuz içindir, sebebim olup ayağa kaldırma.

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Hakikaten ibretlik fotoğrafmış...

Kadınların daha duyarlı, daha kurallara uygun sürdüğüne inanırım, savunabilirim ama, neresinden tutsan elinde kalacak şu fotoğrafın bu derece abartılmasına anlam veremedim.

Güvenli sürüş konusunda hiçbir şey yok sonuçta ortada... Tehlikeli biçimde yerleştirilmiş bir koli, işlevsiz birer kask ve koruma namına başka hiçbir şey bulunmaması dikkat çekiyor sadece.
    cbr125cbr ve Alper Kaya bunu beğendiler.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok güzel kadınların motosiklet kullanmasına herzama desteklerim.

Kendi eşimin kızımın kullanmasına ise 2 şartım olur.

1- Saçlar kaskın içinde olucak dışardan bakan biri bayan olduğunu anlamıyacak taciz olayı falan Allah korusun
    2- Cebinde cantasında biber gazı olucak burası Türkiye

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Kadınların sakin kullanımlarına değinecek olursak..
    1- trafikte karar verme yetileri erkeklere göre yarı yarıya düşük...
    2- Verdikleri kararları uygulama yetileri paha biçilemez...

Dolayısı ile daha dikkatli GÖZÜKÜYORLAR SADECE okadar....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Nasıl bir haber neyi amaçlıyor anlamak güç

Motosiklet kullanımında erkek sürücülerden geri kalmayan bayan sürücüler trafikte daha dikkatli ve kurallara uyan görünümleriyle dikkat çekiyor. Otomobil kullanımında başa baş yarışamasalar da motosiklet sürücülüğünde liderliği ele geçirmeye adaylar.

Arkadaş yarış mı bu ne geri kalması. Kadın sürücüleri herkes destekliyor medeni cesaretlerinden dolayı da yukarıdaki cümle magazinsel bir şey olmuş.

Devamında gelen, bir cümleyi yerlerini değiştirerek iki kere anlattığı paragraf ve fotoğraf da komedi.
    Sanırsın ki dizlikleri, eldivenleri montları ve kaskları ile motosiklet kullanıyorlar. Bu konuda Olcan'a katılmamak elde değil.

Bu fotoğrafta tek savunulacak şey, idareten kaskları olması ve aynaları olması.

Şehir merkezindeki basit bir trafik akışı sırasında yaşanan bu olay trafik kurallarının ne kadar önemli olduğunu bir defa daha hatırlatmış oldu.
    Çok zorlama bir haber olmuş bence. Hadi bu haberler yayınlanıyor da admin arkadaş buraya eklerken daha seçici davransaydı keşke.

kurallara uyuyolar ama dikkatsiz ve korkaklar buda abuk sabuk kazalara yol açıyo hepsi değil ama geneli böyle .

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Bence de tümü değil ama motorcuların geneli trafikte çok kötü motor kullanıyor.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Yola bakmadan atlamada kadınlar bir numara, atladığı şeride bakmadan yola atlamak nasıl bir duyarlılıktır.

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Beni tokatlayan, makaslayan kadın motorcular gördüm. O yüzden buna pek katılamayacağım. Hepsi tabikide öyle değil. Aynı düzgün kullanan erkek sürücüler olduğu gibi , kötü kullananları da var. Bilmem anlatabildim mi?
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Motosikleti
    yuki üstad 150g
    her scooter kullanan motorcu oluyosa bisiklet kullananda motorcu o zaman.......
    Mengu16 bunu beğendi.

YORUMLARINIZ İÇİN HEPİNİZ ÇOK SAGOLUN. BEN SCOOTER DAN BASKA HARLEY TARZI YARIS TİPİ MOTORLARIDA KULLANIYORUM VİTESLİ VİTESSİZ DEBRİYAJLI DEBRİYAJSIZ HER TÜRLÜ MOTORU KULLANABİLİRİM. ŞEHİRİÇİNDE ÇOĞU KİŞİ İDARETEN BİLE KASK TAKMIYOR Kİ BAZILARINIZ DİZLİK MONT VS.DEN BAHSETMİŞ. KIŞ HAVASINDA DEĞİLDİK VE ŞEHİRİÇİNDE 20 30LA GİDİYORDUK TEHLİKELİ HİÇ BİR DURUM YOKTU. O KOLİDE DE KÖPEĞİM VARDI. BİR ÇOK ERKEĞE TAŞ ÇIKARTIRIM VE REFLEXLERİM ÇOK KUVVETLİ. ARKAMDA OTURANDA ANNEM VE İKİMİZ BERABER EHLİYET ALDIK 1 YILDIR DA O KOLİNİN OLDUĞU YERDE SEPET TAŞIYORUM KÖPEĞİM YATARAK YOLCULUK YAPIYOR TEKRAR YORUMLARINZ İÇİN TEŞEKKR EDERİZ.
    kanmix_x bunu beğendi.

Motosikleti
    Kazaya karıştıktan sonra kaçmakta, suçunu inkar etmekte kadınlar bir numara.

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Bayanların reflexi erkeklerin reflexinden kat ve kat zayıf bu kanıtlanmış bir şey bknz google amca

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:20 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazaya karıştıktan sonra kaçmakta, suçunu inkar etmekte kadınlar bir numara.
    Heya bide çemkiriyorlar yüzüne
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    Alıntı kanmix_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayanların reflexi erkeklerin reflexinden kat ve kat zayıf bu kanıtlanmış bir şey bknz google amca
    Çünkü erkekler birer savaş makinası, hayat bize hep savaş ve savaşmak zorundayız. Kadınlar ise huzur makinası, bakınız ana huzuru o yüzden refleksleri yavaş olur çünkü ihtiyaçları yok.

ÇOK ERKEK GÖRDÜM NE KAZALAR YAPAN SADECE KADINLARA MAHSUS DEİL HERŞEY. KADINLAR HUZUR MAKİNASI ERKEKLER SAVAS MAKİNASI DEMİŞLER. NEREDEN BİLİOSUNUZ BİZİM SAVAŞMADIĞIMIZI. HER KADIN NAZİK KİBAR DEİLDİR ERKEK GİBİLERİ DE VARDIR AYIRALIM LTFN BUGUNE KADAR KAZA YAPMADIM ALLAH'A SUKUR VE 125LİK MOTORUMU 250YE YUKSELTİYORUM... KENDİME DE GUVENİYORUM REFLEX VE DİKKAT KONUSUNDA GAYET GUZEL SURUCUYUM.

Emodog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    Alıntı bakugan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her scooter kullanan motorcu oluyosa bisiklet kullananda motorcu o zaman.......
    işte ben bu zihniyet ile kavga ederim.Beni destekleyen bir sürü insanda olucağını düşünüyorum.Bu arada vitesli motosiklet diye çıldırıyorum ama scooterin yeri her zaman aynı.Kırmızı ışıkta gazı kökleyinceki zevk kalkarkenki patinaj harika bir olay.Ve istediğim gibide yük taşıyabiliyorsun o scooter diye küçümsediğim cisimlerle.
    Sür gari

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Alıntı selinkucer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ŞEHİRİÇİNDE ÇOĞU KİŞİ İDARETEN BİLE KASK TAKMIYOR Kİ BAZILARINIZ DİZLİK MONT VS.DEN BAHSETMİŞ. KIŞ HAVASINDA DEĞİLDİ VE ŞEHİRİÇİNDE 20 30LA GİDİYORDUK TEHLİKELİ HİÇ BİR DURUM YOKTU. O KOLİDE DE KÖPEĞİM VARDI.
    Sonuçda 2 teker üzerindesin Motorun kaportası sensin 30 la değil 10 la bile gitsen gene ağır bir kaza geçirebilrsin
    Vede diyorsun ki kış havası değildi Madem öyle neden sen kürk gibi bişey giyinmişsin ve annende kaban ve yola bakıyorum 10 kişi felan var çeketi,paltosu ,kabanı ,montu olmayan yok demekki hava soğuk muş dimi
    O kolide orada büyük tehlike arz ediyor biliyorsun değilmi bu fotoğrafı paylaşan arkadaş orayada değinse 10 numara olurdu hani
    Misal dönüşlerde ayağından kaysa düşse yola yada içinde köpek var demişssin o köpek ani frende felan korksa zıplasa çıksa bu tehlike arz etmeyecekmi
    Tüm bunlara rağmen kaskınız varmış bi + nız o diyorum
    Not: Forum kuralalrı gereği mesajın içeriği tamamen büyük harfle olmaması lazım

He tüm bunları niye yazdım Bu yazıyı yazan arkadaş öyle bir yazmış ki sanki
    tüm erkek motorsiklet kullanıcıları apache
    tüm motorsiklet kullanan erkekler kurallara uymuyor
    tüm motorsiklet kullanan erkekler dikkatsiz İşte bu yüzden Yazdım.

Trafikde bayanları sonuna kadar destekliyorum ama hani şuda bir gerçekki motorsiklet kullanana pek yorum yapamam ama otomobil kullanan bayanları görünce karşıdan karşıya geçmiyor yada karşıdan karşıya geçerken heman koşuyor trafikde yan yana yada arkalarından gitmeyecek kadar bayan sürücülerin ne kadar dikkatsiz oldukalrını anladım
    He içlerinde çok iyileride var ama Malelesef (malesef diyorum çünkü ben erkekler kadar bayanalrında araç kullanmasını istiyorum) dikkatsizler %80 diyecek kadar
    Sado

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    O artçı kaskı ne öyle yahu olduğunuz yerde yan yatsanız çene kısmı ne olur hayal edin bir

Dizlikte önemli ama insanın başına gelmeyince anlamaz işte

http://www.feyizoglu.com/
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)