Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Harley mi yoksa japonlarmı?

Motovento
    REKLAM ALANI

yarım saat önce ankarada ki bullchoppers daydım.oranın sahiplerinden sayın tayfun manyas bey ile sohbet ettik. makineleri inceledim bilgi aldım.bence cruiser motor almak istiyorsanız ve bütçeniz de var ise kesinlikle tercihiniz harley-davidson olmalıdır...
    http://bullchoppers.com/index.htm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    ben olsam hyosung firmasının kopyaladığı gv 650 nin modelinden vey v-rod alırdım ama
    sanırım ki ben hyosung gv 650 yi harleye tarcih ederdim....

yapacakları iş aynı ama

suzukinin vzr sini de unutmamak lazım...

http://www.google.com.tr/imgres?imgu...%3Disch&itbs=1

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:22 ----------

http://webcache.googleusercontent.co...truder&ct=clnk
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karizması yeterliyse japon alsın, takviye gerekiyorsa harley alsın
    #sürenadam

luthier76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Naked :)
    Biraz önce konuştuk arkadaşımla.

Boşa konuşmuşum cuma günü almış motoru. Sportster xl 1200c custom modeli. Hayırlı olsun ne diyim

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Hayırlı olsun,böbrek taşı sorunu yaşamaz
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Motosikleti
    O kadar çok mu ya titreşim. Ben sırf o yüzden almazdım. Aramızda kalsın

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bu titreşim olayının abartıldığını düşünüyorum, çalışıyor da titriyor öyle değil mi ? Tek veya Paralel çift silindirli bi motorda ayaklıklarda titreşim varsa çok normal, adamlar ayaklıkları kartere vidalamış motor titreyince ayaklıklar da titriyor doğal olarak.
    Yüksek devirlerde titreşim yapan motorlarda da muhtemelen titreşim baya ince olacaktır benim 100'lük motorumda öyle en azından yani bi rolantideki göstergeleri plakalığı sallayan titreşimle bir olmayacaktır. Çinli motorumun tavsiye edilen kullanım devirleri içindeki titreşiminden kesinlikle rahatsız değilim.

hattsaffa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT 600E (2000)
    amerikan kültürü gösteriş meraklısı bi kültürdür 8 silindirli hayvan gibi araçlar sadece benzini gürültüye çevirir bu kültürden dolayı.. amerikalılara gıcık japon yanlısı bi adamım azcık japonlar tarihteki Kalite Yönetim sistemlerinin atası olmuştur hep. hala sıfır hatayla üreten sadece japonlar diye biliyorum. okulda Kalite'yle ilgili derslerin %80inde japonları gördük.. ha ama cruiser kültürü amerikalılra aittir. hatta ülkemizde cruiser motorlara "harley tarzında motorlar var ya ben onları seviyorum" gibi bi isim takılmıştır tabi..
    NOT: öneride bulunmadan fikir etkilemeye çalıştım bilin bakalım hangisini önerdim :D

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı luthier76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz önce konuştuk arkadaşımla.

Boşa konuşmuşum cuma günü almış motoru. Sportster xl 1200c custom modeli. Hayırlı olsun ne diyim
    sportster 1200custom dedinya!!! canımı yaktın sn. Bahadır
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...kletlerim.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:33 ----------

ayrıca VROD denilen modeli hd'dan saymıyorum! kusura bakmayın
    HD dedin mi ya sportster1200 custom ya da HD FatBoy!

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:35 ----------

TT custom' mı getiriyo artık? tayfun bey bana daha sempatik geldi ferruh tanay'a göre...

Motosikleti
    Sn deniz sportster ınız çok güzelmiş yaa Bendemi alsam yaw . Z1000 + 1200 SPORTSTER

Kimden nereden aldığını hiç sormadım. Öğreniriz. Bosphorus (yanlış yazmış olabilirim) galiba...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:49 ----------

Deniz, titreşim durumu nasıl biraz anlatabilirmisin? Merak ettim...

bosphorus kime ait işte merak ediyorum? efsane motorun bağlantısı mıdır acaba???
    Bayadır bey Harley güzel motorda beni üzdüler biraz, ben motosikletimi çok ama çok seviyordum,
    şimdiki sportsterlar karburatörlü değil sanırım...
    bende ki çok güzeldi extra krom aksesuarlarınıda almıştım off yaa
    eğer birgün yine harley alırsam fatboy alırım gönlümde o var ama 2. sabit motosiklet olarak tabi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:00 ----------

bende ki sportster1200c
    karburatörlüydü ve orjinal eksozluydu fazla ötmezdi ama alt devirlerde çok klasik bir sesi vardı
    titreşim durumuna gelince, oooohhhhh evlere şenlik taka gibiydi mübarek!!! pat pat pat pata pata pata parrr parrr......
    birgün benzini bitmişti arka tekerim kitlendi yolun ortasında sonra sağa aldım vanasını yedeğe çevirip devam etmiştim,
    birde yolda arka lastiğim patlak gitmiştim... ne keyifti bee!!! frene basarsın zart diye önü kayar zurt diye arkası kayar!!
    sabahları cikleyi çekersin anca çalışır... kromlar parlasın diye sil Allah sil sil Allah sil

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:06 ----------

benim en büyük hayalimdi ve gerçekleştirdim!
    ne günlerdi be!
    ortaköy'de bisikletçi dükkanı gibi, bolca aksesuar standları
    ailemle girdim dükkana annemle beraber bakmıştık, babamda o sırada motosikletin parasını ödemekle meşguldü

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:09 ----------

tavsiye ederim! eğer motosiklet merakınız hastalık derecesindeyse ve koleksiyonerlik gibi hastalığınız da varsa!
    harley-vespa mutlaka garajda olmalıdır! ama ilgilenecek tecrübeniz teknik anlamda kabiliyetinizde olmalı
    biraz kendiniz uğraşacaksınız e tabi paranızda olacak... sevimli aletler! yanında da gündelik sık bindiğiniz bir motosiklet olacak tabi...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    herhade bu soruya en net cevabı ben veririm,çünkü dragstar 1100 honda shadow vn800 ve 3 tane harley kullanmış hali hazırda harleyi olan biri olarak.
    Japon cruiserları sessizdir sakindir titreşimleri azdır uzun yolda üzmezler motorları poblem çıkarmaz öyleki 120 000 km boyunca dragstarda sadece debriyaj değişti o kadar,ama japon motorlarının kromajı metali ve gösterişi ne yazıkki sıfır öyleki siz o japon motorunun üstüne 10 000 tl bile harcasanız özel boya yapsanız yanınıza stok bir 883 sportster dahi gelse insanlar hemen harleye bakarlar çünkü kromajı parlar herşeyi metaldir sesi inanılmazdır hayvan gibi evet hayvan gibi titrer çünkü harley canlıdır ona bindiğinizde motosiklete biniyorum ben abi dersiniz oyuncaga değil.
    Gelelim harleye harley var harley var,touring modellerde harley sportsterlarda vrodlarda.Ama gerçek harley ruhuna sahip iki model vardır biri dyna serisi diğeride sportster zaten sportsterlar 60 senedir üretilen dünyanın en uzun zamandır üretimde olan motorlarıdır triumph boneville ve sportster birer külttür.Bende bu yüzde sportster aldım eskiden vrod um ve dynam vardı.Dyna ise biraz daha hacimlidir temelde sportster gibi esnek yapıdadır ama motoru daha büyüktür süspansiyonları daha iyidir ama 35 000 tl değildir 35 milyara anca sportster alınabilir alıcaksada 48 modelini alsın çok baba bir model.Japon alıcaksada gözünü kapasın vn 900 ü alsın zaten başkada model yok dragstarın 900 lüğü var ama iğrenç bir motor honda zaten sıfır yok türkiyede ya harley alıcan ya kawasaki başkada alternatif kalmıyor.
    Harleyi almak la bitmiyor ama iş benim motorun üstünde 10 000 euroluk malzeme yüklü öyle 35 tl ile kurtulunmuyor.harleyin motoru 300 000 le 500 000 km arası rahat gider hiçbir arıza vermeden sonrada yeni bir kafa alırsınız yaklaşık 1000 euroya oda 500 000 gider bu makinalar ölümsüzdür paslanmaz birşey olmaz yağını koy sür kısaca zaten tek bir yağ koyarak bakım yapılıyor öyle sübap ayarı falan yok hidrolik hepsi.

Motosikleti
    Garajımda ikinci motor için yer yok malesef. Ancak birgün mutlaka cruiser zevkinin tadına bakıcam. Ben pazar günü sürücüsü olduğum için iki motor bulundurmak çok gereksiz olur. Belki z1000 den sonra bir harley deneyebilirim. Belkide z1000 e hiç binmeden bir harley alınabilir. Bir düşüneyim ben.

Belliki çok sevmişsiniz motoru. Bosphorus un sahibini bilmiyorum. İnşallah iyi huylu adamlardır da sizde zevkle tekrar harleye dönersiniz. ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:46 ----------

Dyna serisine bakmış ama 300kg dan fazla olduğunu öğrenmiş. 180 kg luk ss lerden sonra biraz fazla tabi. Yoksa arkadaşın durumlar iyi alabilirdi yani ;)

yaşar35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco xcıtıng 500
    mondial alsaymış keşke

dyna glide ı beğenmiyorum da fatboy u tek geçerim softail serisi bambaşka... ben çok sevdim inşallah birgün neden olmasın
    ama alternatif çok ben ducati gt1000 denedim oda çok güzel hatta paulsmart serisini bile (çok nadir olan seri) yakından inceleme fırsatım oldu...
    gelelim 2. alternatife motoguzzi v7 ye de hayran kaldım! amaaaa harleyin yeri başka bende. şimdilik agusta ile devam klasik bakır kahve vespacımda var touringli :D
    yeterli bana.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    harley ağırdır ama ağırlıgı yere yakın oldugu için sıkıntı değil ben scooter gibi kullanıyorum valla.yanlız öyle 4 silindirden sonra yada traktör dışında herhangibir araçtan sonra harleye binerseniz eğer bu ne lan dersiniz titrer harley çok titrer böbrek taşı düşürür adama 100 km bile gitmek zordur traktörle bile 100 km daha rahattır ha param var derseniz alırsınız 100 milyara electra glide babalar gibi binersiniz ama bu seferde bacagınız yanar

Motosikleti
    Titreşim olayını kabullenmek biraz garip. Çok rahatsız edici bişey. Cruiser ruhu böyle bişey demekki.

evet ağırlık merkezi yere yakın, gidon-çatal açısı sayesinde yüksek manevra kabiliyeti var, güzel ya güzel!..
    scremineagle 2 kiti takılırsa millete güzel işkence ve ses kirliliği yapılabilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı luthier76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titreşim olayını kabullenmek biraz garip. Çok rahatsız edici bişey. Cruiser ruhu böyle bişey demekki.
    Sonuçta bazı insanlar yaşıyor oldugunu hissetmeyi sever,mesela altımdaki motor kedi gibiyse sesi solugu çıkmıyorsa motorunun çalıştıgını anlamak için devir saatine bakıyorsam o benim için ruhsuz bir makinadır,ama harleye bindiğinizde kontağı çevirdiğiniz an sanki bir canavarın üstünde oldugunuzu ve sizin değilde onun sizi kontrol ettiğinizi anlıyorsunuz.Harleylerin hepsinin ismi vardır mesela aynı iki harleyi yan yana getirin ikisininde aynı olmadıgını görürsünüz sürüşleri farklıdır sesleri farklıdır bunlar yaşar arkadaşlar bende yaşıyan motora sahip olmak isterim plastik aksamlı titreşimsiz motoru napim al işte cbf 150 ide var motor demeye bin şahit lazım daha önce zx imizde osu bmwlerimizde oldu yok yok yok motor değiller dünya üzerinde 3 tane motor üreten firma var 1.harley 2-triumph 3-norton gerisi palavra üretiyor.

Motosikleti
    İyi gaza getiriyosunuz Ben bu gazla gider alırım şimdi. Lakin bunların Ankara bayileri bile yok malesef :( Motoru almaya kalksak İstanbula gidip kendimiz getirmemiz gerekecek.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)