Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangisi ? uzun yol ve güvenli 0 olarak

Katılımcı sayısı
191. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Kanuni Seyhan 150 CC

12 6.28%
  • Kanuni Puma 150 CC

8 4.19%
  • Mondial 150 MR Vulture

171 89.53%
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Mondial 150 MR Vulture kullanıcıları . motorun çekişi ve hızı ve titreşimi nedir ?

Motovento
    REKLAM ALANI

soru yukarıda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    çekişi çok iyi, titreşimi yok. Sadece 100 üstü hızlarda ayna netliği kayboluyor.

arkadaslar yok mu baska kullanan bılgı almak ıstıyoruz almayı dusunuyorum.. haydı nerdesınız

motoru alalı üç ay oldu 530 km de yag degişimi yapıldı.henüz fazla zorlamadım kısa süreli 100 km gördüm titreşim var ama rahatsız edici deyil motor hacmine göre perfomansı çok iyi yokuşları yukarı gayet rahat asılıyo

Herkese merabalar ben bu motoru yaklaşık bir ay önce aldım ve çok memnunum.Gerçekten övünülecek bir tarafı varsa bu motorun oda çekiş gücüdür.İki hafta sonrada ilk 500 kmlik bakımını yaptırdıktan sonra antalyaya gideceğim.Bakalım uzun yolda nekadar dayanıyo.Fiyatına göre beklentinin fazlasını verdiğine eminim.Herkese tavsiye ederim.titreşim diğer arkadaşların dediği gibi çok az rahatsız etmiyo

selmalr.. esenpoyraz kardess uzun yol deneyımını özellıkle beklıyorum paylasırsan sevınırım hayırlı yolculuklar..

sağolasın kardeşim motorla uzun yol yapmak her zaman istediğim şeydir.Belli zorlukları göze alarak gidecez artık gittikten sonra görüşlerimi yazarım.Bu arada bilmek istersen motorsikletin yakıtı 100 km'de 12 tl. Rodaj zamanındaki son hızı 110-115 km daha fazlasını yaparmı bilmiorum.Ama 2 kişi de binsem hızda düşüş yok.

slm arkadaşlar sanki bu sefer mondial tuturmuş gibi mayıs ayında aldım farklı bir çekişivar düz yoldada rampadada performası motor hacmine göre çok iyi ama yinede zaman gösterecek daha önce 250 mct kulandım vibrasyon canavarıydı . ÇOK şukür bunda azvar herkese iyi sürüşler

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    MC'si olanlar kızmasın ama ben fikir değiltirdim. bence bu motor daha çekici tasarım olarak. gidişi olarak binmek nasip olmadı. yeni mondilerden sadece 125'lik cg motoru olan bi tanesine bindim onda fazla bir fark yok ama bu yeni egzantirikli motorların gidişini herkez met ediyor ben de merak ediyorum.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

m.dombayci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bende 150 mr var maksimum 110 falan yapıyor. sizde durumlar nedir? hızı beni biraz hayal kırıklığına uğrattı da.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk çıktığında alıp 8000 km civarı kullanmıştım. Her türlü yol şartına güzelce uyum sağlayabilen, torku gücü gayet yerinde olan bir motosiklet. İki kişi eğimli bir yolda 100-110 ile tırmanabiliyordu. Sadece birazcık haddinden fazla yakıyordu bana kalırsa.
    www.motorumla.net

hasan_ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS150
    merhaba arkadaşlar, bir süredir aklımda motor ile ilgili fikirler vardı. bugün sonuçlandı. bu sabah işten eve gidip gelebileceğim basit birşey alayım diye evden çıktım.. fakat ne oldu nasıl oldu anlamadan 150 vulture 'yi aldım. pazartesi yada salı günü teslim alacağım. motorla ilgili hiçbir bilgim yok, sadece siz değerli arkadaşların bilgi paylaşımlarını okuyorum. ama nedir nasıl bişeydir anlayamadığım şu ki; motorun koltuğuna oturduğumda sanki altımda şaha kalkmayı bekleyen bir at varmış gibi hissettim, gücü hissettim yani. kendime güvenim geldi ve aldım.. aklıma takılanlar oldukça yardımlarınızı isteyeceğim.. selamlar, saygılar.
    seko- ve orionpax bunu beğendiler.

euzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150
    Motor ustam ilk motorum olarak Mondial 125 UAG tavsiye etmişti aldım pişman olmadım ve sattım, şimdi ise 150 MR al dedi tereddütsüz aldım, bindim inanın YBR 125 ve CBF 150 de olmayan tork gördüm, kalkışı rampa çıkması mükemmel derece, birazcık ses ve titreşim var eğer onlarda olmasa göz kapalı alınacak bir makina, gücü hissetmek isteyenler için ideal bir 150 cc tvsiye ederim.

alosyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    klx250
    şimdi mondial 150 mr vulture almaya karar verdim sıfır 12 ay vade 2770 tl
    epey iyi yorum var hakkında.
    ybr125 ten sonra yükseltiyormuyum küçültüyormuyum anlamadım ama hayırlısı olsun..

nedeni banada bir usta tavsiye etti.paranın karşılığı olarak yani
    42konya bunu beğendi.
    Allah rahmandır rahimdir, ama arpa ekene buğday vermez

bende yeni aldım mondial 150 mr. ama 250 mcti taş çıkartır. motorun karizması yeterli. üstten eksantrikli olması işi bitiriyor zaten. çekiş hız çok süper.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:36 ----------

ybr ile değişmem. her yönüyle binilecek bir motor. bnde daha önce mondial100lük vardı boşuna zamanımı öldürmüşüm.

Motosikleti
    Mondial 150 MR Vulture
    Arkadaşlar 6 ay oldu motoru alalı Mondial 150 mr vulture. Yağını değiştir benzini koy arkana bakma. uzun yolda süper cimri ekonomik ve rahat. 1 depo yaklaşık 60 tl civarı alıyor. Zorlamazsanız yaklaşık 550-600 km yol alıyor. 2 kişi düz yolda 130 km çok rahat gördüm. Tabi ince bi sübap ayarı yaptırdım. Bunu yapan ustanın çok iyi anlaması lazım. yoksa yakarsınız. Bilgilerinize..

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    14.000 km kullanmış birisi olarak;
    Titreşim yok denecek kadar az. Muadillerine göre değerlendirirsen hiç yok. Yüksek hızlarda yani 100 km/h den sonra biraz hissettiriyor. 120 lere çıkarsan yan aynalardan net görüntü elde edemiyorsun ama yine de rahatsız edici değil. Boyu uzun olanlarda sıkıntı yaratabilir. Selesi bana göre hiç rahat değil. Şase kısa olduğundan tekere çabuk gelir. Malzeme kalitesi vasat. Şasede paslanmalar, egzoz da paslanmalar görebilirsin. Orjinal lastikleri berbat. Kuru havada fazla sıkıntısı yok ama ıslak zeminde Allah korusun. Ayrıca arka lastil dişli olduğundan asfaltta rahatsız edebilir. Motoru fazla yatıramazsın.

Sonuç itibariyle 14.000 km de yaptığım masraf, yağ değişimi, hava filtresi buji saymazsan hiç yok. Herhangibir arızası çıkmadı. Egzozu aldıktan 1 ay sonra garantiden değiştirdiler. Paslanma vardı. depo kilidi bozuldu onu da garantiden değiştirdiler. Unutmadan 10.000 km den sonra blok alt contasından ufaktan yağ atmaya başlamıştı. Ama benim sürekli limitlerde gitmeme de bağlayabilirsiniz.

Çekiş durumuna gelince. Tek kelimeyle süper. Tek kişi iki kişi fazla farketmiyor. Ara hızlanmaları vs. gayet güzel. YBR, CBF saymıyorum. TVS biraz zorluyor

yakıt tüketimi ise seri kullanımda 3.5 den aşağı yakmaz. sakin kullanımda ise 3-3,2 lt.(şehir içi)

Benim diyeceklerim bu kadar
    M otorcuyum ben, O na yürekten bağlıyım, T ek tekerde şahlanırken, O nun gidişine hastayım, R acing değil belki ama, EN GEÇ AKŞAMA YANINDAYIM

selam, motorlara yeniyim 3000 civarı birşey almak istiyorum ortalama en az 120 hız yapsın boyum 185 kilo 88 , MR yi tavsiye edermisiniz veya mondialin mcx mc modelleri var onlar nasıl. bunların dışında bu fiyatlarda hangi marka/model tavsiyeniz olur. mondial veya diğer marka motorları almak için tavsiye ettiğiniz bayiler hangileri. teşekkürler

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Motorlara yeniyim...
    Ortalama EN AZ 120 hız yapsın ...
    Binmeden hızlı gitmişsin kardeşim. MR ve Mc lerle ilgili forumda uzun uzun yazılanları okursan daha iyi karar verebilirsin. Hakkında hayırlısı olsun...
    M otorcuyum ben, O na yürekten bağlıyım, T ek tekerde şahlanırken, O nun gidişine hastayım, R acing değil belki ama, EN GEÇ AKŞAMA YANINDAYIM

Sağ olasın Kardeş ... Arabayı da yavaş kullanamıyorum düşük hızlarda gidemem, motorda daha çok tehlikesi var farkındayım ama napim ... Forumları okuyacak çok fazla zamanım yok , yeri değil belki ama boyuma göre 150-250 cc arası motor tavsiyeleri ne olabilir , değişik markalar olduğunu görüyorum kuba , arora , yuki , mondial...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)