arkadaşlar öğrenciyim dolasıyla fazla bi bütce çıkaramayacagım.chopper tarzı bir motor alacağım. bulduğum motorlar çelik motor crown150 çelik motor crown250 mondial 250mct Keeway Super Light 150 kanuni Caracal 200 kanuni seyhan250 jinlun JL 150-7 skygo SG 250-4 zealsun ZS 150-19 arora KS200. bulduğum modeller bunlar.sizden bana yardımcı olmanızı istiyorum benim gördüğüm ve hoşuma giden motor crown150.şu anda bir motorum var.sürekli gittiğim ustaya gittim hangisini alayım diye hiç biri alma parçalarını bulmak zor üstelik çok çabuk dökülmeye başlıyor dedi.

aslında motor bakma konusunda takıntılı biriyim kıranktan küçük bir ses geliyor diye motor indirttiren debriyaj balatısı gidince debriyajı komple değiştiren her 1500 kmde bir castrol 10-40 yağ kullanan.haftada düzenli olarak bir kere yıkayan haftada 2 kere badem yagıyla silen biriyim. usta bana git kanuni seyhan 150 al bunlardan daha iyi dedi.yılda ortalama 7 8 bin km yapan biriyim. alacagım motor motorda hız önemli değil ortalama hızı 100 olsa yeter.birde titreşim önemli tabi şimdi cub var basınca 100 görüyorum ama çok titriyo artık bundan kurtulmak istiyorum hem hayallerimde ki motora çin malı olsada kavuşmak istiyorum.ki bu motoru benim 2 hafta içinde almam lazım

işte böyle motor deneyimlerinizi ve yorumlarını bekliyorum.