Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Bobber sevenler buraya...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Merhaba arkadaşlar,

forumda aradım ama bu tarz bir başlık bulamadım...Yanlışım yoksa açılmamış olması da beni şaşırttı...Belirli konularda parça parça olmasına rağmen tek bir başlık altında bu konunun toplanması iyi olur derim...

Öncelikle wikipediadan bir alıntı ile olaya yabancı arkadaşları aydınlatalım;

Bobber:"Bobber" nedir sorusunun aslında basit bir cevabı var. "Bobber" "Chopper" motorun atası diyebilriz. 2. Dünya savaşından dönen askerler avrupalıların hafif ve kıvrak motosikletlerini beğenip kendi motorlarını avrupa motorlarına benzetmeye çalışmışlardır. O zaman hafifletmek için yapılan yegane işlem motor amortisörlerinin kısaltılması veya tamamen çıkarılması (Bobbing) idi. Bu motorlara o zaman "Bobber" adı veriliyordu.

Yani bir "Chopper" hatta "Bobber Chopper" doğmadan önce basitçe bir "Bobber" vardı. Bizim bildiğimiz Chopperlerin ortaya çıkması 60'lı 70'li yıllarda olmuştur. Hatta bazılarına göre asıl "Bobber"den "Chopper"e geçiş "Easy Rider" filmi ile olmuştur.

Asaleti ve performansı sadelikle birşleştiren bir "oldschool" tarzı da denebilir.

Forumda AngelSpear(Alp Sungurtekin) ve BobberCycle(Derya Atmaca) gibi arkadaşların çok başarılı çalışmalarıda var...Meraklıların olduğunu biliyorum..Şimdi lafı uzatmadan hemen bir kaç görsel koyuyorum,sizden de bekliyorum...Selamlar

Honda Shadow

Kawasaki Vulcan

BMW(Favorilerimden)

Indian(Harika)

Honda CB750

Bu da şahane...Buradaki favorilerimden...

Harley Sportser '97

Honda Rebel

Yamaha Dragstar

Harley Sportser '97

Suzuki Savage

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ben pek sevmem

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:05 ----------

bu da benim favorilerimden biridir.

Uploaded with ImageShack.us

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Bende bir tane yapmak istiyorum ama yapacak yer lazım önce
    waffenSS bunu beğendi.
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Ben de istiyorum...Ama şimdi cillop gibi motora kıyamıyorum...Artık ya ikinci bir tane alırım ya da yavaş yavaş hain planlarımı devreye sokarım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:26 ----------

Bombalamaya devam edelim...

Harika
    [IMG][/IMG]

Ducati Monster'dan bobber

Harika
    [IMG][/IMG]

Harika
    [IMG][/IMG]

Güzel olmuş...
    [IMG][/IMG]

Ducati
    [IMG][/IMG]

Bir klasik...Indian
    [IMG][/IMG]

Harika olmuş
    [IMG][/IMG]

Oy oy
    [IMG][/IMG]
    blackarca bunu beğendi.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model olarak pek bana hitap eden bir model değil.

Benim dikkatimi eksozlar çekti.. bobber kullanıcılarında baya bi yanık izi vardır .. motorda standart bulundurulması gerekenler listesi başında yanık kremi, ve sargı bezi gelir heralde..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Yok be ya. sarmaz beni ben teknoloji severim parıldayan göstergeler rahat seleler severim. ama hayranı vardır mutlaka
    Aptallık En Büyük Günahtır !

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Alıntı forevermore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok be ya. sarmaz beni ben teknoloji severim parıldayan göstergeler rahat seleler severim. ama hayranı vardır mutlaka
    Teknoloji devamlı eskiyen bir şey...Eski zamanlarda comodorre64'e, Amiga'ya,Sega'ya insanın ağzının suyu akarken şimdi gülersin...Gerçi onlarında tadı apayrıdır ya neyse...

İnsana dikte edilen moda olaylar,akımlar genel beğeniyide değiştiriyor...Aç 80lerde ki 90larda ki fotoğraflara bak gül gül öl saç modellerine,giyime kuşama...

Bu bence bir tarz meselesi de değil...Yani cruiser sınıfını beğenmezsin, tarzın değildir ama gerçekten safkan, en gösterişsiz haliyle motor olayının bu makinelerde hayat bulması,gerçek amacın gösteriş değil de motora gerçek anlamıyla aşık olmayı anlatıyor bana...

Kıssadan hisse demek istediğim bugün beğendiğin teknolojiyi yarın beğenmeyeceksin ama bu motorlar zaten en basit halleriyle olduğundan ayrı bir ruhu var...
    BOBBER!, mikail_6 ve blackarca bunu beğendiler.

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Bakış açısı. Bana çekici gelmiyor, saf da olsa hoşuma gitmiyor. Bu arada yazımda kinaye vardı, teknoloji meraklısı birisi değilimdir. Klasik otomobillerden de çok hoşlanırım

Ancak nedense bu tarz bana itici geliyor. Bilmiyorum. Bu arada commadore 64'üm vardı çok da severdim halen de özlerim river raid olsa da oynasam
    Aptallık En Büyük Günahtır !

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Alıntı forevermore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakış açısı. Bana çekici gelmiyor, saf da olsa hoşuma gitmiyor. Bu arada yazımda kinaye vardı, teknoloji meraklısı birisi değilimdir. Klasik otomobillerden de çok hoşlanırım

Ancak nedense bu tarz bana itici geliyor. Bilmiyorum. Bu arada commadore 64'üm vardı çok da severdim halen de özlerim river raid olsa da oynasam
    Yok yahu anladım ben de "beğendiğin teknoloji" derken kinaye vardı...Zaten demek istediğim benim bakış açımdan gözükenler...Yoksa bana ne herkes istediğini beğenir,beğenmez...

Fanatik adamlardan değilim öyle "sevmiyor olamazsın,naayır seveceksin,sevmiyosan cacıksın"....

keşke xs650 olsa bol bol tr de,sesleri de cok güzel

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Evet,sadece xs650 üstüne site bile var(http://www.xs650chopper.com/)...Honda cb750 bulunuyor mesela bobber yapmaya müsait olarak ama dediğin gibi xs650 nedense yok...

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Yahu gerçekten neden yok, bir tane canlı görmedim daha
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Qweasdnon commodore 64 dedin eski günleri hatırlattın. Ne biçim kafa ayarı yapardım öyle inceden inceden. Kafa ayarı bozuksa sar kaseti başa tekrar yükle neydi yav.

Neyse ben içinde mümkün olduğunca az elektronik parça olan motorları daha fazla seviyorum. Fakat diğer taraftan da yan çanta hastasıyım. Bagajsız bi alet kullanamam. Ancak şöyle iki turlayıp geleyim demek için harika motorlar.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Bazı modeller için verebileceğim tek tepki

Yahu muhteşem bir tasarım şu bobber işi muhteşem..
    O selenin altındaki yaylardan ön teker açısınının estetiğine kadar her biri ayrı bir tatlı makinaların..
    Teşekkürler göz ziyafeti için

-eren- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    İnsanın içi gidiyor bakarken..
    Güzel bir başlık olmuş.
    Bi resimde benden olsun

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    @Osbourne,rica ederim..Sizlerde beğendiklerinizden yükleyin...Değişik aksesuarlar,parçalar da paylaşalım...İleride bobber,chopper olayına girişmek isteyenlere de fikir olur belki..Bir stop lambası olur,sele olur,depo olur...

Bende springer fork denen zamazingoyu çok beğeniyorum...Hatta sadece ona bakınca bile güzel geliyor...Bu japonlar hep teleskobik kullanmış çatalı ama springer çok hoşuma gidiyor...

[IMG][/IMG]

Gösterişli bir tane

[IMG][/IMG]

Daha fenası...Ben bununla ejderha filan katletmem, alıp duvarıma asarım yahu çok güzel gözüküyor...

[IMG][/IMG]

Timoti sana selamım olsun...

[IMG][/IMG]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:58 ----------

@eren gönderdiğin resimde ki arka çanta güzelmiş...Pratik,kullanışlı...Ben büyük çanta olayını pek sevmiyorum...
    blackarca bunu beğendi.

Motosikleti
    XVS 650 A
    konu şahaneymiş coco
    aaahh bmw R'lar içim gidiyo valla

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Coni Triumph Boneville'de fena yahu...

[IMG][/IMG]

Al Bmw'ini sok gözüne...Olm çok güzel bu da...

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:42 ----------

Coni doğum gününde sana bundan alıcam...

[IMG][/IMG]
    blackarca bunu beğendi.

Motosikleti
    XVS 650 A
    şahaneymiş gerçekten.son fotodaki bmw'ye zaten hastayım ama foto olarakta sanat eseri olmuş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:48 ----------

hahahhaa kit olarak alacaksan daha bi şahane olur

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Vazgeçtim sana bundan alıcam...

[IMG][/IMG]

Trike istersen bunu da alabilirim sana...

[IMG][/IMG]

Ya da farklı renklerde de mevcut...

[IMG][/IMG]

Makara kukara bir kenara konuyu bulandırmayayım da şu linktekinden bir şey olur mu?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...31882358/detay

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)