Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Bobber sevenler buraya...

Motovento
    REKLAM ALANI
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı Qweasdnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler Zeda...Şimdi yer ve gürültü hiç problem değil...Acelemde yok, nasıl olsa istediğim zaman binebileceğim bir motorum var...Tek beni düşündüren ki böyle işler genelde öyle olur;Düşündüğümden çok daha fazla masraf çıkartması...Çünkü henüz ne-nerede ucuz,hangi usta şurasını ucuza şöyle yapar gibi bilgilere çok sahip değilim...Haa alıp depoya atayım daha sonra yavaş yavaş başlıyayım diyorum...Bu ara başka masraflarım var,bunu almak beni kasmaz ama parçası,cartı curtu derken uçarmıyız diye çekinmiyor da değilim...
    Aslinda 5000 TL civari aldigin motoru kendin yavas yavas garajda komple sokebilirsin. Sadece parcalara hakim olman ve tum cikan parcalari bir birine karismamasi icin kutularda muhafaza etmen lazim

Ikinci kademede teknik parcalarin revizyonu var.Bunun icin bir usta sart. Krank mili , yatak , piston, yani motor blogunun sokulup yenilenmesi gerekiyor. Km ne olur ise olsun. Bir daha motoru acmamak adina saglam olan bazi parcalari bile degistirmende fayda var.

Daha sonra is makyaj ve sasi ve kablolara geliyorki bunu sende yapabilirsin.

Ama tum bu isler icin onunde tam bir model olmali. Bir seye bakmadan dunyanin en iyi motosiklet tasarimcilari bile hic bir sey uretmiyorlar.

Odemek kismina gelince. Aslinda seni bu is batirmiyor. Bir ay 100 harciyorsun diger ay 300 sonraki ay 50. Toplamda odeyecegin rakkam belki ciddi olacak. Ama o ay baska yere odenek ayriacak isen , motor bekliyebiliyor.

Motorun bitmesine son bir ay kala , tum odenekler neden ise hep motora donuyor, ve heycandan kendini bile satacak duruma geliyorsun

Bence model belirle, Onun uzerinden ben sana masraf tablosu cikaririm. Istanbulda bu isin havasi daha guzel.

Antalyada cafe yokki raceri olsun
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    İnternette 15-20 dolara planlarda satılıyor aslında...Belki araştırılınca bedava bile bulunabilir...

Şu anda nişanlıyım,yazın düğünü yapıcam...Hatun motor konusundaki sapıtmamdan dolayı ayarı ince ince veriyor...Şimdi korkum senin de bana verdiğin bu gazla ben bu işe girişirsem yarın öbür gün çoluk çocuğa karışınca benim yüzümden evde yorgan yastık yemesinler...

500TL ye kapatsak bu motoru;ruhsat yok,muayne filanda yoktur(Umarım 1972'den beri değildir) ne tutar acaba bu tarz işlemler?

Motosikleti
    XVS 650 A
    boşver çoluk-çocuğun rıskını yeme kardeşim

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    İnternette 15-20 dolara planlarda satılıyor aslında...Belki araştırılınca bedava bile bulunabilir...

Şu anda nişanlıyım,yazın düğünü yapıcam...Hatun motor konusundaki sapıtmamdan dolayı ayarı ince ince veriyor...Şimdi korkum senin de bana verdiğin bu gazla ben bu işe girişirsem yarın öbür gün çoluk çocuğa karışınca benim yüzümden evde yorgan yastık yemesinler...

500TL ye kapatsak bu motoru;ruhsat yok,muayne filanda yoktur(Umarım 1972'den beri değildir) ne tutar acaba bu tarz işlemler?
    500 TL motor alman zor. Sana Sasi de lazim.

Eger hurda ise zaten unut. Bir daha o motor blogundan ruhsat cikaramazsin. Plaka ise hayal olur. Ruhsatsiz motor senin isini cozmez.

Ruhsati olan ama bakim isteyen kosede kalmis bir motor senin isini gorur.

Ben acikcasi motoru bitirdim oyle evlendim

Ama seni bir konuda uyaracam , bak evlendim simdi ducatim yok

Neden ?

Esim bende motor kullanacam dedi , hay hay al ducati bitmis harika.

Bindi , bu 900 cc cok guclu daha sakin bir sey lazim dedi. Motor malesef gitti . Power of Women diye bir sey var.

Bence motoru al , garajda dursun,

Evlendikten 2 sene sonra her sey rutine baglaniyor)))

Canim cicim bitmis oluyor. Pazar gunleri yada tv deki Dizi saatlerinde 3-4 saat evden kaybolup garajda oyalanmana kimse sesini cikarmiyor

O zaman yaparsin,
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    @Coni sen sus sen de benden farklı durumda değilsin

@Zeda

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...31882358/detay

1972 model cb750 550 TL...

Seni anlayabiliyorum...Ben arka seleyi sökmüştüm de hatun "sen galiba beni hayatından yavaş yavaş çıkartıyorsun" demişti...Ben onu kandırırım ama...Bir tane sepet alırım...Burasıda kaptan köşkü sana yaptım derim...Gezelim diye yerleşiriz ama o sepet bağlantılı olmayacak tabi motora

Motosikleti
    XVS 650 A

valla senin gidişat bu noktaya olabilir =)

pembiş vespa =)

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    @Coni sen sus sen de benden farklı durumda değilsin

@Zeda

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...31882358/detay

1972 model cb750 550 TL...

Seni anlayabiliyorum...Ben arka seleyi sökmüştüm de hatun "sen galiba beni hayatından yavaş yavaş çıkartıyorsun" demişti...Ben onu kandırırım ama...Bir tane sepet alırım...Burasıda kaptan köşkü sana yaptım derim...Gezelim diye yerleşiriz ama o sepet bağlantılı olmayacak tabi motora
    Bak

Simdi senbenim baktigim motorlara bakiyorsun, arkadaslik baska rekabet baska.

O motordan uzak dur , garajini yakarim

Ben alamaz isem sana nasip olsun bari)) Bence ac konus, Ruhsati varmi diye teyit et. Var ise git al)))

Turintr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 Sport
    modeller harika... Teşekkürler1

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Ruhsatı var sanırım, plaka olduğuna göre sıralı bobberlarda dikkatimi çeken şey silindirin yuvarlak olması, eğer köşeli istiyorsan bir sürü motor var, ha belki bakmışsın ss motordan bobber yapmışsın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:24 ----------

CBX750 ilanından bir arkadaşın yazdıkları, eski bir motorla yapılacaksa baya risk alınmalı demek ki :

COK HARIKA SESI OLAN BIR MAKINE O BIR GERCEK FAKAT BEN ALDIKDAN SONRA IKICI BIR TANE DAHA ALMAK ZORUNDA KALDIM ONA RAGMEN BAGZI PARCALARIN ILLA KI SIFIR ALINMASI GEREKIYOR BUDA HONDAYA YOILCULUK DEMEK ELINIZI ATACAGINIZ EN UFAK PARCA 150 LIRADAN BASLIYOR KRANGA 6000 LIRA ISTEDILER GERISINI SIZ DUSUNUN PIYASADA UCAN ARKADASLAR VAR AMAN BUNLŞARA DA DIKKAT BU MOTORU ALACAGINIZ ZAMAN EGER HIC ISLEM GORMEMIS BIR MAKINEYSE YANI POLIS IHALESINDEN CIKMISSA VERECEGINIZ EN YUKSEK PARA 1200 LIRADIR EGER USTA ISENIZ HARCAYACAGINIZ PARA NIN ISCILIK KISMI SIZE KAR KALACAK AMA YERLI YATAK YAPTIRAYIMDA TAKAYIM DIYE DUSUNUYORSANIZ COK ZOR 15 DAKIKALIK CALISMADAN SONRA ISINIP SISIYOR SONRA BENIM GIBI KOL CIKARIRSINIZ MOTORDA SONRADA BLOK ARAMAYA BASLARSINIZ SONRA DA O BLOGU NASIL YASALLASTIRIRIMIN PESINE DUSERSINIZ DEBRIYAJDAN BAHSETMIYORUM CUNKU HEM SACI HEM BALATASI HEM TASI AYRI AYRI SIFIRLANMASI GEREKIYOR ORJINAL UZERINDEKI BLOKTA ISIDAN VE ESKIMEDEN DOLAYI YAMULMAMSISA YAG KACAKLARI YOKSA IYII YAG POMPASI ILLA DEGISECEK YOK SA ELINIZDE KALIR SIMLERI YAG AYARLI OLDUGU ICIN TEK TEK CALISTIKLARINA EMIN OLMALISINIZ VE BIR SURU BASKA PROBLEM O YU ZDEN SAKIN SIZ SIZ OLUN KENDINIZI YAKIP BU MOTORLARA COK PARA ODEMEYIN BENDEN BILGINIZE MAKINENIN USTUNE BININ SESINI DINLEYIN HERHANGI SURTUNME YAG DAMLATMASI DUZENSIZ CALISMA VEYA SURATINDE DUSUKLUK VARSA VAZ GECIIN OYLE USTANIZIDA ALIP MAKINE YE BAKAYIM AYAKLARINIDA GECIN CUNKU USTANIZDA BU ISTEN EKMEK YIYECEK HIC MASRAFI YOK DEDIKLERI MOTORU ALIR ALMAZ ONA GETIRE CEKSINIZ KI EN AZINDAN YAGINI DEGISIM SENKRON AYARI YAPSINKI O DA EKMEK YESIN DIMI AMA NAMAN AMAN HEEE
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Dıaşrı kadar gittim geldim Zeda tehdit etmiş,Draggy aba altından sopa göstermiş...

Ruhsat iptal edilmiş...İlanda bahsediyor...Yedek parça filan demiş...Ama bazen çalışıyor bazen çalışmıyor demiş ya...Çalışabiliyor olması güzel,şase zaten para normalde...
    Yedek parçayı internet ve sanayii çözer...

Neyse,başlık gitgide qweasdnon bobber projesine dönüyor...Daha gaza gelmeden köşeme çekiliyorum...Bu sene hazır kış gelmişken öncelikle dragstar üstünde yapacağım bir kaç değişiklik olucak...

Yedek parçacı olur,enterasan depo olur,stop olur,egzoz,sele bunlarıda paylaşın...Mesela bobber kitler satanlar var...Gerçi böyle hazır olay pek cezbetmiyor ama paylaşın...

*Coni seni komple pembeye boyarım...

-eren- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    @eren gönderdiğin resimde ki arka çanta güzelmiş...Pratik,kullanışlı...Ben büyük çanta olayını pek sevmiyorum...
    Çıplak motorda bende sevmem çantayı ama güzel durmuş onda.
    Aralarında en çok bunu sürmeyi isterdim..

Motosikleti
    XVS 650 A
    arkadaşlar burdan sesleniyorum bu adam çok tehlikeli..
    dakikasında gazı alıp ankara yoluna düşebilir.lütfen dikkatli olalım =)

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Sensin olm gazoz...

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Düşsünde gözlerimiz şenlenssin Şu garaj işini halledebilsem 2 proje var aklımda, birincisi eski bir şampiyon enduroyu toplamak, ikincisi bir bobber, cafe racer, chopper 3ünden birini yapmak
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşsünde gözlerimiz şenlenssin Şu garaj işini halledebilsem 2 proje var aklımda, birincisi eski bir şampiyon enduroyu toplamak, ikincisi bir bobber, cafe racer, chopper 3ünden birini yapmak
    3ünü de isteriz...Yahu konuyu okuyan üyelerden GreyHorse'u görüyorum...Mert değil miydi?Onda da görüştüğümüzde bobber mct vardı...Ses ver GreyHorse resim koy,paylaşımda bulun,teesüf ederim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:57 ----------

Şimdi aradım...Motor satılmış...Yoksa içinizden biri mi aldı?Bu hainliği kim yaptı...

Zeda?

Yok be makara yapıyorum...Dün satılmış...Alana hayırlı olsun artık başka uygun bir motora bakacağız...Gerçi orada bir tane daha 500TL ye var ama foto yok...

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Ne yapiyoruz

Boyle hemen hands up diyenlere son bir ara gazi olarak Youtube tan nameler veriyoruz.

http://www.youtube.com/watch?v=u84hk3MP084

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hahaha var ya sokaktan simit al onu bile ben senden once alacam , hirs yaptim

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Videoyu izledim...

Şimdi gidip savcılığa suç duyurusunda bulunucam senin hakkında...

Bu ne yahu,çok deli olmuş seste acaipmiş...

Ne yapıcam biliyomusun?Gidicem bir tane bonneville bulucam...Bobber mobber değil,cafe racer yapıp paso evinin önünden geçicem...Bir tane de martı alıp eğiticem sen benden önce simit almaya gidince üstüne saldırtıcam...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:31 ----------

Al sana...

http://www.youtube.com/watch?v=RHd6B1xQzA8

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Videoyu izledim...

Şimdi gidip savcılığa suç duyurusunda bulunucam senin hakkında...

Bu ne yahu,çok deli olmuş seste acaipmiş...

Ne yapıcam biliyomusun?Gidicem bir tane bonneville bulucam...Bobber mobber değil,cafe racer yapıp paso evinin önünden geçicem...Bir tane de martı alıp eğiticem sen benden önce simit almaya gidince üstüne saldırtıcam...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:31 ----------

Al sana...

http://www.youtube.com/watch?v=RHd6B1xQzA8
    Yahu ben biliyorum da , bu evde kapali garaj yok. Elimde cafe racer motorun en guzel post modern ornegi vardi , ama evlenince gorecem seni bak insan nelerinden vaz geciyor.

Sevgili motorumdan kalan son video

Duy duy da , git su motoru evlenmeden al. Yoksa bisan bisiklete alabileceksin ilerde ancak

http://www.youtube.com/watch?v=2iAYglIRZZM

airhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R80

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    @Zeda motor satılmış ama radarlar açık şekilde bekliyorum...

Senin motorun sesi gerçekten güzelmiş ama benim cruiser ve biraz da enduro dışında ki motorlar ilgimi çekmiyor...Tabii bobber,chopper mevzuları ayrı...Eski tarz Cafe racerlarda bende saygı uyandırıyor...Mesela o gönderdiğim cb750 cafe racer, müzikte devreye girince(sanırım Brian Setzer) bir an beni farklı bir zamana ve moda ışınladı...

Mesela ilk koyduğum görsellerde Ducati Monster bobber vardı...Gerçi o da fazla post modern mi denir,new age mi denir artık bilemiyorum beni çok çekmedi...Ama arka tekerlek sağ yandan bakınca sanki tamamen diğer gövdeyle bağımsız gibi gözüktüğü için enteresan geldi...MotoGuzzi'ler filan nasıl olur?

@airhead ne güzel saydırıyor "dıkdıkdıgıdık dıgıdık"...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)