Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu yaş başlamak için ideal.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2009 Honda Shadow Spirit
    Merhaba arkadaşlar,
    Foruma bugün kayıt oldum. Ankara'dan katılıyorum. Yaşım 33 . Yani deli dolu yaşı aştık. Malum 2 çocuklu evli bir adam olarak ne zamandır hayalini kurduğum çevre dostu, keyifli ulaşım ve gezi aracı bir motor almaya karar verdim. Cruiser modeller hep beğendiğim imrenerek baktığım modellerdi. Şimdi sıra bende.
    Boyum 1.80, Kilo 90 kg

250 cc lik bir motor ile başlayayacağım. düşündüğüm modeller aşağıda sıralanmıştır. Bu motorlardan birini tercih etmem konusunda bana yardımcı olurmusunuz?
    Kriterler Tork/Ses/Görünüm. Fiyatları 3/5 aynı olduklarını tahmin ediyorum.

Honda Rebel 250 cc
    Suzuki VL250
    Yamaha Dragstar 250 cc
    Yamaha Virago 250 cc

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    En yeni üretim Suzuki diye biliyorum, seçimlerin çok güzel ama temizi için baya bir araştırma yapman gerekebilir, bu arada listeye hyosung gv 250 yi de ekleyebilirsin.
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Ben de tam 33 yaşında başladım, tespitiniz çok doğru.

Modeller hakkında çok bilgi sahibi değilim ama hepsinin kaliteli ve sizi üzmeyecek modeller olduğu belli.

Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Benim size tavsiyem Dragstar 650...

Diyeceksiniz ki başlangıç için fazla...Önceden de forumda dile getirmiştim...Evet belki fazla gözüküyor olabilir ancak sizin boyunuz posunuz yerinde ve kanınız deli deli kaynamıyordur tahminimce...Efendi efendi kullanacağınıza göre bana kalırsa 650'yle de giriş yapabilirsiniz...Dragstar öyle sizi üstünüzden atacak atak bir alet değil...Üstelik 250 lik alıp 1-2 sene sonra değiştireceğinize alın 650 ömürlük olsun...Tabii tüm bunları söylerken tekrar dikkat çekmek isterim,bunları sizin olgun bir şekilde kullanacağınızı düşünerek söylüyorum...

Motosikleti
    2009 Honda Shadow Spirit
    Arkadaşlar Müstakbel motorum Hyosung GV250 olacak içime sindirdim. Ancak Malum sele problemi varmış onuda çözeriz hele bir alalım önce :-)

Fakat aklımda bir soru var.
    Sanırım Bu model artık ST Kanuni adında satılıyor. Hyosung modellerinde çift egzoz varken st kanunide birleştirmişler. Tabi bu görünenler. Acama görünmeyen neler var daha?

Sıfır st kanuni almaktansa 2. el orjinal hyosung almak daha mı iyi? Ne dersiniz.
    Kalite düşmüşmüdür.

Teşekkürler.

furkan_kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kendi imkanlarımla bogusuyorum :)
    hayırlı olsun hayır arasında hıc bır kalıte farkı yok hatta yıl gecıkce model yukseldıkce hyosung kalıtesını arttıryor st kanuni sadece hyosung fırmasının turkıyekı ısmı motor aynı motor gonul rahatlıyla alabılırsınız

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    ST modelleri enjeksiyonlu fakat Kanuninin elini değdirdiği hiç bir motoru şahsen ben almam, en basit örneği, gv nin kaliteli aynaları yerine tigerın plastik dandik aynalarını takmışlar...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    gv 250 kullanıcısı olarak rahatlıkla bu motoru size öneririm.Yani şuan 250 cc her türlü yetiyor.zaten hız sınırlamaları var biliyorsunuz.120 km 'den daha hızlı gitmemelisiniz hem güvenlik hem cezalardan dolayı.gv 250 max 130km/s yapıyor ve zorlanmıyor zorlasanız düz yolda 140'a da çıkar.
    Ayrıca selesi çok rahat aslında,yani oturunca rahatlık hissediyosun yani yumuşak. İşte sorunda burda.Uzun yolda yumuşaklık yerini selenin rahatsız etme durumuna bırakıyor.Ben şuan sele içine 2 cm'lik yüzücü boardlarından koydum ve deneme aşamasındayım şimdilik sonuç olumlu gibi görünüyor.Gelişmeleri hyosung gv 250 başlığına yazarım oradan okursunuz.
    Kolay gelsin.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı osaglam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Foruma bugün kayıt oldum. Ankara'dan katılıyorum. Yaşım 33 . Yani deli dolu yaşı aştık. Malum 2 çocuklu evli bir adam olarak ne zamandır hayalini kurduğum çevre dostu, keyifli ulaşım ve gezi aracı bir motor almaya karar verdim. Cruiser modeller hep beğendiğim imrenerek baktığım modellerdi. Şimdi sıra bende.
    Boyum 1.80, Kilo 90 kg

250 cc lik bir motor ile başlayayacağım. düşündüğüm modeller aşağıda sıralanmıştır. Bu motorlardan birini tercih etmem konusunda bana yardımcı olurmusunuz?
    Kriterler Tork/Ses/Görünüm. Fiyatları 3/5 aynı olduklarını tahmin ediyorum.

Honda Rebel 250 cc
    Suzuki VL250
    Yamaha Dragstar 250 cc
    Yamaha Virago 250 cc

Teşekkürler.
    şimdiden hayırlı olsun cruiser modelleri bir yandan beğeniyor bir yandan
    beğenmiyorum söylemiş olduğunuz modelleri kullanmadım, dördünü de şimdi
    inceledim (fotoğraflarına baktım, incelemek dediğime aldanma) ama
    Suzuki VL250 gözüme çok hoş göründü.
    Motorumun beygiri Senin Arabana yeter
    Hayatımın Anlamı, Ömrüm, Vazgeçilmezim... Başak'ımmm

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Alıntı Qweasdnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim size tavsiyem Dragstar 650...

Diyeceksiniz ki başlangıç için fazla...Önceden de forumda dile getirmiştim...Evet belki fazla gözüküyor olabilir ancak sizin boyunuz posunuz yerinde ve kanınız deli deli kaynamıyordur tahminimce...Efendi efendi kullanacağınıza göre bana kalırsa 650'yle de giriş yapabilirsiniz...Dragstar öyle sizi üstünüzden atacak atak bir alet değil...Üstelik 250 lik alıp 1-2 sene sonra değiştireceğinize alın 650 ömürlük olsun...Tabii tüm bunları söylerken tekrar dikkat çekmek isterim,bunları sizin olgun bir şekilde kullanacağınızı düşünerek söylüyorum...
    Ben bu yazının sahibi arkadaşa katılıyorum. Yine de tercih yapmam gerekirse ben suzuki 250 den yanayım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler