Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir kac kez dusunce...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Muzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    daha once hic motor kullanmamistim taki 2 gun oncesine kadar. 2 gundur yarinki direksiyon sinavi icin surucu kursunda egitim aliyorum. dusmelerimi saymazsak yaklasik 5-6 saat surusten sonra hocam cabuk kavradigimi ve sinavi rahatlikla gecebilecegimi soyledi. chopper merakim var ve aklimda hep gv250 vardi ama bi kac kez dusunce (bu on freni kullanmamam gerektigini ogretti bana ) ilerleyen zamanlarda da ayni seyin basima gelebilecegini dusunerek daha ucuz bir motor almam gerektigini dusunmeye basladim ancak yol tusu ve kontrolu iyi olan bir sey. tabi once kask, mont, eldiven ve on koruma barlari gibi onlemleri almak lazim ve boool bol alistirma yapmak . regal baya bi tutulan motor ve regal ile kiyaslanan bir diger motor ise keeway. bu arada 250 e-10 cok hos duruyor ama regal icin iyi yorumlar oldugu kadar kotu yorumlarda var. ancak keeway ile alakali bir kotu yorum okumadim. titresim acisindan ve dayaniklilik acisindan daha iyi oldugunu soyleyen yorumlar bile var. zaten su aralar gv250 icin butcemde yok. biraz kasip yaza dogru alacaktim.

diger secenekler mondial ve bissan ama acikcasi onlar pek hosuma gitmiyor. kafam karisti

siz ne dersiniz..?

saygilar...
    herkes bir gün ölür, ama aslında herkes yaşayamaz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Düşmelerin sana ön fren konusunu çok yanlış öğretmiş
    Motosikleti asıl durduran ön frendir. Bu nedenle ön freni kullanmamayı değil, doğru kullanmayı öğrenmelisin.

Motosikleti
    yok
    en azindan donuslerde

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Bencede ön fren kullanmayı öğrenmek lazım bende dahil tabi buna. Valla keeway nasıl bilmiyorum ama burda bizim kokoreççi bi abimizde raptor var on numara görünüş olarak süper. Ben raptor derim. (Hatta satmayı düşünüyodu sen kararını verdikten sonra bi haber ver istersen çünkü gerçekten on numara motoru)
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Ehms
    Dönüşlerde frenleme olmaz.
    Dönüşe / viraja başlamadan önce en uygun hıza düşmüş olmalısın. Ya aldığın eğitimi sorgulamalı, ya da "daha hoca bu konuya gelmemiştir" demeli bu durumda.
    Kullanmayı düşündüğün tarzda diğer bir çok model kadar öncelikli olmasa da, ön fren mutlaka kullanılır. Forumu biraz kurcalarsan bu konuda çok bilgi bulacaksın.
    Valla bu saatte daha fazla yardımcı olamıyorum
    İyi geceler.

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ön frenin dilinden anlamak biraz zaman alıcaktır.Senin kazadanda kurtarır kazaya davetiyede çıkarır.

yesewi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    Sürücü kursunda Kullandığınız motor nedir ? scooter olduğunu düşünüyorum ben ama onunlada eğtimde nasıl düştünüz çözemedim. ama alışılır zamanla markaya ilk motorda fazla bakmaya gerek yok bence hepsi çin sonuçta aynı modeller sadece markaları değişik.

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    cruiser motorla baslama bence uzun yol motoru onlar bence honda cbf veya YaMaHa YBR125 al hiç pişman olmayacaksın

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti asıl durduran ön frendir. Bu nedenle ön freni kullanmamayı değil, doğru kullanmayı öğrenmelisin.
    hart diye asılırsan Allah korusun takla bile atarsın

Ehms
    Dönüşlerde frenleme olmaz.
    Dönüşe / viraja başlamadan önce en uygun hıza düşmüş olmalısın. Ya aldığın eğitimi sorgulamalı, ya da "daha hoca bu konuya gelmemiştir" demeli bu durumda.
    Kullanmayı düşündüğün tarzda diğer bir çok model kadar öncelikli olmasa da, ön fren mutlaka kullanılır. Forumu biraz kurcalarsan bu konuda çok bilgi bulacaksın.
    Valla bu saatte daha fazla yardımcı olamıyorum
    İyi geceler.
    çok düşük hızlarda arka fren hafif yoklanabilir. virajlar hariç %75 ön frekn % 25 arka fren kullanmalısın
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Motosikleti
    yok
    ilginiz icin tesekkurler arkadaslar.
    kursta motoran diye 100 luk bir motor vardi. egitimi onunla aldim. ve bu sabahta direksiyon sinavina girdim. sekmeden ve istop etmeden kalktim. dusmeden dubalarin arasindan gectim ve bi sekiz cizdim komisyondakilerin yuzlerindeki ifade iyiydi insallah gectim. ama hala cok alistirma yapmam lazim. on fren olayida bisikletten kalan aliskanlik. bisikletlerde arka fren sag tarafta oluyordu. panik yapinca atliyo insan :( ama alisacaz artik. simdiki is mont, kask ve eldiven hatta bi dizlik almak. bu arada cbf ve ybr cok tavsiye eden oldu ama ben chopper tarzi ile baslamak ve devam etmek istiyorum. ozellikle keeway ve regali kiyaslarmisiniz...

saygilar...

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    GV250 den Şaşma 20.000 km kullandım tık demedı. Ayrıca Cok güclü bir makna 150-160 görebildiğin gibi 130-140 seyir hızın var.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    GT250R
    virajlarda komprösör fren kullanmalısın ama fazla sert değil yoksa babalara gelirsin frenleme konusunda orantılı bir şekilde ayni anda sıkmalısın ama orantılı olmalı.
    motoru sevdigine göre motorla ilgili şeyleri okumakta zevk vericegini düşünerekten http://www.motosiklet.net/forum/donald-duck/ su linkteki yazilari gönderiyorum pratige dökersen güzel gelişmeler alirsin başarılarının devamını diliorum

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    arka fren yavaşlatır, ön fren durdurur..düşmelerinin nedeni kesinlikle ön fren olduğunu düşünmüyorum..frenlemeyi mümkün olduğunca motor dik ve gidon düzken yap..aksi halde risk..

Motosikleti
    yok
    arkadaslar direksiyonu gectim bu gun trafige verdim dosyalari 1-2 gun icinde ehliyeti alicam ins. gv250 bakiyorum ama pek ilan yok (tabi acelem yok, yaza dosru alicam motoru). birde Shadow 250 ve Land Cruiser 250 var. macar maliymis ve cinlilerden iyi diyorlar. gv250 bulamazsam bunlardan birini alsammi acaba? olmadi butun kapilar yine regal raptore aciliyor bakalim ne olacak...

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    bende arka fren kullanmayı pek sevmıyorum.ön fren cok işimi göruyor.motor uzerınde daha yenı olmama ragmen cabuk alıştım dıyebılırım ön fren kullanımına.inşAllah rabbim kimseye kaza bela gostermez motor uzerınde.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    20 km/h in altında ön fren kullanılmaz. Özellikle şehir içi dur kalk sürüşlerde kullanmamanızı tavsiye ederim.
    Gökhan YAŞDAL

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Hyosung'u konu dışında tutarsak (bayağı bir düzelttiler motorları artık) japon harici uzak doğu motoru alma derim ben sana.
    Hem göründükleri gibi değiller çok cılız kalıyor ve adama keyif vermiyorlar. Hem de 500km'de bir cıvatalarını sıkmak istiyorlar.

YBR ve CBF150 al diyenlere de bakma, 250'lik bir Cruiser makina ile harika bir şekilde başlanır.
    GV250 demişler,
    Sen Shadow 250 demişsin
    Ben VIRAGO 250 diyeyim
    sen seç aralarından.

Hepsi de çok uzun km'ler sorunsuz gider seni üzmezler...

NOT: Bahsettiğin tarz CRUISER tarzı. Chopper apayrı bir tarzdır, Hikayesi uzuncadır. Donald Duck'ın "Motosiklet Teorisi" adındaki muhteşem, ve her motora başlayanın okumak zoruda olduğuna inandığım kitabında güzeeelcene anlatılır. Yeni başlıyorsun madem, yanlış bilgi ve terimlerle başlamayasın dedim.

Saygılar.
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Motosikleti
    yok
    yani ustad bir cinli alacagina shadow 250 (tabii bu keeway :D) alinir diyorsun.. hmm... tabi oncelik gv250 ve duserse virago, intruder yada en500

erkete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Er6-n inşaallah....
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hart diye asılırsan Allah korusun takla bile atarsın

çok düşük hızlarda arka fren hafif yoklanabilir. virajlar hariç %75 ön frekn % 25 arka fren kullanmalısın
    Merhabalar,görkem hocam haklı.virajlarda sadece hafif arka fren kullanıyoruz.%75 ön fren % 25 arka fren diyor ya,şimdi motor fren sistemleri gelişti.yeni nesil motorlarda combine fren sistemleri var önü sıktınmı arka frende devreye giriyor.
    Nefret ettiğimiz işlerde çalışıp,İhtiyacımız olmayan şeyler alıyoruz....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)