Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

custom chopper supershadow old school style

Motovento
    REKLAM ALANI
    Angel Spear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1977 cb750
    Alıntı Motorious adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O imkanlarla çok şeyler yapılır. Devam et.

Gidonun çok güzel.
    Motor gövde boyama kapaklar krom çok güzel.

Koltuklar bence berbat. Kusura bakma ben beğenmedim.
    Renk kötü, kenarlarını beyaz yapmışsın bu kadar kontrast niye.
    Koltuğun kalınlığı fazla. Çok pufuduk olmuş. Bir danteli eksik koltukların.

Plaka fiyasko.

Egzos güzel.

Arka çamurluğa hiçbirşey yapmamışsın. Öylesine bir çamurluk.

Jantlar benimkiyle aynı. Boyansa nasıl olur diye düşünüyordum.
    Kırmızı kenarlar ve siyah güzel olmuş.

Farlar berbat. Önde boşluk kalmasın diye mi ekledin bilmiyorum.
    Orjinalinin yenisini tak parlak olsun.

Şu bobber olayı sanıldığı kadar basit değil.
    Burasıda böyle oluversin diye bırakamazsın.
    Bir kusur herşeyi mahveder.

Örnek: Şu motordaki güzelliğe bak.
    motor guzelmis,
    gozlemlerinin bir coguna katiliyorum, . . . ben tercih etmem ancak robokof egzosu ve on cift fari iyi tasarlamis, 70'li yillari yansitiyorlar
    www.sungurtekin.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Ancak şimdi farkettim ben bu aleti.Resimler zor çıkıyor nedense,videodan inceledim.Alet süper olmuş,hardtail yap rake i aç demiş bazı arkadaşlar o kadar oldskool olmana gerek yok.Hardtail güzeldir ama farklı bir tarz,çukura gelmez.
    Ayrıca motorius un koyduğu resim safkan bobber.İki motoru kıyaslamak gereksiz.
    Kolpa Adamları

robokof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv 250 -1100
    Alıntı QM50 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık gerçekten çokgüzel olmus Arkadaşlar birsorum olcak umarım cevabını bulabilirim bu krom kaplamayı(nikelajı) nerde yaptırıyorlar ve ne kadar tuturyor bnde bir direksiyon ile ön jantımı maşayı yaptırmak istiyorum ama fiyat gözümü korkutuyor acaba cokmu pahalı birde 1 gunde bitermi yoksa 1-2 gun fln surermı
    üstat. Krom nikel bakır kaplama işlerini ist. da isen en iyi ikitelli galvano sanayi de yaptırısın. Fiyatlardan korkma bir çaybardağı kadar bir parça ortalama 1 liraya kaplanıyor. Bunun dışında internetten de galvano kaplama diye arattırıp kromajcı bulabilrisin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:33 ----------

Alıntı Motorious adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O imkanlarla çok şeyler yapılır. Devam et.

Gidonun çok güzel.
    Motor gövde boyama kapaklar krom çok güzel.

Koltuklar bence berbat. Kusura bakma ben beğenmedim.
    Renk kötü, kenarlarını beyaz yapmışsın bu kadar kontrast niye.
    Koltuğun kalınlığı fazla. Çok pufuduk olmuş. Bir danteli eksik koltukların.

Plaka fiyasko.

Egzos güzel.

Arka çamurluğa hiçbirşey yapmamışsın. Öylesine bir çamurluk.

Jantlar benimkiyle aynı. Boyansa nasıl olur diye düşünüyordum.
    Kırmızı kenarlar ve siyah güzel olmuş.

Farlar berbat. Önde boşluk kalmasın diye mi ekledin bilmiyorum.
    Orjinalinin yenisini tak parlak olsun.

Şu bobber olayı sanıldığı kadar basit değil.
    Burasıda böyle oluversin diye bırakamazsın.
    Bir kusur herşeyi mahveder.

Örnek: Şu motordaki güzelliğe bak.

"Bir danteli eksik koltukların."
    "Plaka fiyasko. "
    üstat uzun zmandır bu kadar gülmemeiştim çok teşekkürederim bu samimi yorularınızdan dolayı.

Bu bober style değil bu bir old school style. Tamamiyle handmade değil çünki bu makina bazı şeyleir haketmiyor. çünki küçük. Bu tasarım tamamen öylesine esti ve yaptım. Açık konuşayım bunun şasesini bir kenara atıp yeni bir hard tail şase yapsaydım ozman çok çaça bir alet olurdu seleside çamurluğudaa ön takımınıda yeniden yapaprdım. teşekkürler...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:37 ----------

Alıntı Angel Spear adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor guzelmis,
    gozlemlerinin bir coguna katiliyorum, . . . ben tercih etmem ancak robokof egzosu ve on cift fari iyi tasarlamis, 70'li yillari yansitiyorlar
    Aynen öyle üstadım. Zaten yetmişli yılların chopper prensiplerini benimsedim diyebilriim. Chopper hand made sıradışılık diyee ölüyorum. Metale aşığım, metala hayat vermek bir imalat yapmak en büyük hevsim bu. Tüm bunların dışında en büyük hedefim er yada geç Kendi motorum kendi vites kutumu imaletmem, çılgın akıllara zarar tasarımlarla USA da imalat yapmak. Ve BABA'lara kafa tutmak Türkiyede yerli malı denilebilecek bir motor aksamı imal etmek. Bunu başara bilrisem bir TÜRK olarak, bu dünyada ölüm yok bana daha yolun başındayım.

Bu da tamamen el yapımı yaptığım chopper haylen yapım aşamasında.
    http://www.yukleresim.com/images/534...6618752199.jpg
    born to be wild....

Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Bu işe gönül vermen gerçekten umut vaadediyor...Yeni işlerini sabırsızlıkla bekliyorum...Selamlar

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Bu bobber larda xs650 kullanmak moda olmuş resmen
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu bobber larda xs650 kullanmak moda olmuş resmen
    http://www.xs650chopper.com/

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    egzosuna bayıldım.yok böyle birşey Çok ilginç olmuş çalışman. Birkaç ufak tefek boyama ile daha güzel durabilir.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

xs'ler bobber'a en yatkın motor govdesı,motor gucu nedenıyle cok tercıh edılıyor.baska nedenı varsa yazınız?
    honda'nın cb'ler&cm'ler okadar populer degıl

arkadasın yaptıgı ıle fotograftakını karsılastırmak ıkısı ıcınde haksızlık olur.xs'de cok degısen parca ve halıyle getırdıgı bır malı yuku. var.arkadasın yaptıgı kendı emegı ve gıderlerı oldugu kadar mınımıze ederek yapabılecegını yapmıs.emınımkı fotograftakıne emsal'de yapar.

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı Qweasdnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süperler ya Ama başka bir sebebi olmalı bu kadar kullanılmasının, gövdeleri çoğu motorun bobber yapmak için modife edilebilir, racing bir motordan yapanı bile gördüm Ama esas soru neden xs650
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Angel Spear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1977 cb750
    Süperler ya Ama başka bir sebebi olmalı bu kadar kullanılmasının, gövdeleri çoğu motorun bobber yapmak için modife edilebilir, racing bir motordan yapanı bile gördüm Ama esas soru neden xs650
    selam draggy, cunku yamaha xs650, triumph 650 twin'e benzetmek icin yapilmisdir (basarilida olmusdur) , bakimi/parcasi triumph dan hem ucuzdur vede boldur.
    Triumph un twini motor litaraturune gecmis en basarili ve en guzel cift silindirlerden biridir.
    genelde bobber yapanlarin benzetmeye calismalari bu yuzdendir.

resimdeki Triumph ile xs650nin benzerligi gorebilirsiniz

.
    .

neticede arkadasimiz chopper yapmisdir ve bence basarili olmusdur, bircok oge 60/70 lerin yani choperlarin dogdugu yillardan esinlenmisdir, tekrar eline saglik.
    diger projenizi de bekliyoruz

sevgiler
    www.sungurtekin.com

Motosikleti
    Dragstar 650
    Türkiye de çok az bu motor o yüzden sormuştum aslında, yurtdışında o kadar bol miktarda varki, burda tek tük ilanını gördüm

Hele şu var ki bitiyorum

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    Türkiye de çok az bu motor o yüzden sormuştum aslında, yurtdışında o kadar bol miktarda varki, burda tek tük ilanını gördüm

Hele şu var ki bitiyorum

hönkkk bune bisikletten çıkma bmx kılıklı bobber
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750

Hele şu var ki bitiyorum

Hoca ben bobbercıyım ama bu da bisiklet yani bildiğin.O kadar demedik
    Kolpa Adamları

Sahibinden.com da yamaha virago 250 diye geçiyor ne iş ) favorilerimdeydi ve 4 milyara indirmişsin almayı düşünüyordum ama süpershadow oldugunu duyunca vazcaydım..
    Yaşa, ya da yalan ol..................

Motosikleti
    xv 250 -1100
    dostum, üzerindkei makina süpershadow makinası yani çin malı. Çalışması güzel, torku güzel şıkır şıkır çalışıyor. Üzerindeki makina yamaha olsaydı 6000 liradan kapı açardım. He istersen üzerine Yamaha makinası takarım ve 6000 lira isterim.
    born to be wild....

Alıntı robokof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum, üzerindkei makina süpershadow makinası yani çin malı. Çalışması güzel, torku güzel şıkır şıkır çalışıyor. Üzerindeki makina yamaha olsaydı 6000 liradan kapı açardım. He istersen üzerine Yamaha makinası takarım ve 6000 lira isterim.
    Bak emeğine sonsuz saygım var motoruna inan büyülendim ve yemin ederim almak için çok düşündüm hatta o motor için para biriktirmeye bile başlamıştım zaten ilanı ben çok önceden beri takip ediyordum ilk zaten 6000 tl den açtın fiyatı daha sonra düşürdün uzun süredir takip ediyordum çünkü emeğinden gerçekten etkilenmiştim ama bir yamaha ile supershadow pekte alakalı şeyler sayılmaz dostum kaçtır aklıma geliyor işyerinde çalışırken bile hayal kırıklığına uğradım inan

cihangir151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    hep böyle bir atölyem olsun istedim... bence de ortaya birşeyler koymak aşktır... projeniz gerçekten emek dolu... tebrikler...

Motosikleti
    xv 250 -1100
    Alıntı Kenpachi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak emeğine sonsuz saygım var motoruna inan büyülendim ve yemin ederim almak için çok düşündüm hatta o motor için para biriktirmeye bile başlamıştım zaten ilanı ben çok önceden beri takip ediyordum ilk zaten 6000 tl den açtın fiyatı daha sonra düşürdün uzun süredir takip ediyordum çünkü emeğinden gerçekten etkilenmiştim ama bir yamaha ile supershadow pekte alakalı şeyler sayılmaz dostum kaçtır aklıma geliyor işyerinde çalışırken bile hayal kırıklığına uğradım inan
    Dostum ALLAH nasip ederse yakın zamanda kendimize bir atölye açacağız. Hayallerindeki motoru snn için yapaprız. Sen yeterki ne istediğine karar ver, bir virago alırsın onu getirisin ve snn hayallerindekini gün yüzüne çıkarırız. Makina, güç, model, seçimi snn elinde, tasarımda, hayal gücünde sınır yok. He; dersen ben bu "old schoola" kafayı taktım, daha öncede dediğim gibi elimde çok güzel bi virago motoru var sadece debriyaj kapağı açılmış, anlıyacağın pırıl pırıl ve komple siyah renk isteğin üzerine o motoru buna takabilir ve boyasını snn için yeniden yapabiliriz airbrush da uygularız aklına ne gelirse... kendi zevkine göre.
    born to be wild....

Alıntı robokof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ALLAH nasip ederse yakın zamanda kendimize bir atölye açacağız. Hayallerindeki motoru snn için yapaprız. Sen yeterki ne istediğine karar ver, bir virago alırsın onu getirisin ve snn hayallerindekini gün yüzüne çıkarırız. Makina, güç, model, seçimi snn elinde, tasarımda, hayal gücünde sınır yok. He; dersen ben bu "old schoola" kafayı taktım, daha öncede dediğim gibi elimde çok güzel bi virago motoru var sadece debriyaj kapağı açılmış, anlıyacağın pırıl pırıl ve komple siyah renk isteğin üzerine o motoru buna takabilir ve boyasını snn için yeniden yapabiliriz airbrush da uygularız aklına ne gelirse... kendi zevkine göre.
    Seni aklıma zihnime kalbime ruhuma her yerime kaydediyorum dostum Olmadı yakında bir motor alacak gibiyim (yakında kelimesini esgeç ) alır almaz sana kesinlikle ulaşacağım. Çünkü işçiliğine bayıldım ve atolyeyi açarsan ki bende o zaman istediğim motoru almış olursam nasip olursa ilk müşterin olmak isterim. İnşallah istedigin atölyeyi açarsın ve Allah yolunu açık eder. Ne olursa olsun bu siteden kopma kaçırmak istemiyorum seni

Motosikleti
    xv 250 -1100
    Dostum sağolasın..Buralardayım yaşadığım sürece bana ulaşablirsini faceden ekle istersen diğer işçiliklerimide görebilrisin ordan."ertuğrul altun"
    born to be wild....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)