Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ramzey - Regal Raptor

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba ben motor almak istiyorum. İzmir'de üniversite okuyorum. Daha önce motorsiklet kullanmadım. Motor alıp ağustos eylül e kadar 5 6 ay kullanıp satıp yükseltmeyi düşünüyorum. Tanıdığım birisi ramzey 250lilik satıyor,baya temiz bi motor. Sahibi hergün motor u yıkıyor o kadar titiz birisi. Motor 2008 model 1500 km civarı ve 2500 tl ye satıyor ama tahminimce 2000 e bırakır.Benim aklım regal raptor 250 lilikte. Motoru okula gidip gelirken kullancam yaklaşık günde 50 km yaparım. Beni yolda bırakmıyacak birşey istiyorum ve limitim 5000 tl civarı. Sizce ramzey kötü müdür ne önersisiniz? Regal Raptor nasıldır? 250lilik yerine 125 150 cc civarı bi motorla başlasam daha mı iyi olur ? Daha sonra büyük motorlara geçmek isitiyorum. Bu konuda bana yardımcı olur musunuz? Teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ybr125 .

ybr istediğim bi tarz motor değil

kamsea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim s2 250
    önce eğitimini,ehliyetini ve ekipmanlarını aldıktan sonra bahsi geçen iki markadan regal raptor öncelikli tercihim olurdu.

ehliyeti aldım ve eğitim için ixmir de yer araştırıyorum ve dah sonra trafiğe çıkmayı düşünüyorum.Teşekkür ederim.

rogget - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 esd,ybr250,dragstar650,kanuni tiger 250
    izmir il grubu ile konuşabilirsin hem eğitim hemde motor bulman için yardımcı olurlar diye düşünüyorum.ybr 125esd tavsiye ederim zaten birkaç ay sonra satıcaksan ybr de zarar etmezsin hemde tarzına karar verirsin bu arada belki şehiriçi kıvrak motor hoşuna gidecek street/necked alıcaksın, belki SS hız isticeksin, belki enduro hoşuna gidecek, belki dağ bayır gezicem diceksin hiç motor kullanmadan karar verme büyük motoru ona göre alırsın.

hunter84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar UG & Mondial Drift + 93 PX 200
    ybr 125 alman ogrenme acısından daha ıyı trafigi ogrenmek ıcın ıdeal motor bence parca bol her yerde mevcut egıtım konusunda Art ve Omm var Art den kuzenım hem Mondial drift aldıgında egıtım almıstı sonra cbf 600 alınca tekrar egitim aldı tavvsiye ederım

Motosikleti
    yamaha cygnus rs
    dostum altın elbiseli adamın videosu var youtubeda izlemeni tavsiye ederim. onun da dediği gibi daha önce hiç motor kullanmamış kişiler scooterla başlamalı bence. eğer vitesli motor tek seçenekse daha hafif ve kıvrak motorlar olan commuter tarzlarına bakmanı öneririm.çünkü şehir içinde chopper hantal kalmakta ve trafiğe alışana kadar kıvrak bir motor senin için çok daha iyi olacaktır.

8-10 bin kilometre yapar satar tarzına uygun motoru o zaman alırsın

Motosikleti
    Yamaha XJ6-N
    Nedir ya bu commuter yada ybr hastaligi. Herkes biragiz olmus baslikta adi gecen motorlardan bahsetmiyor bile. Bende iki motor var. Hem commuter hem chopper. İlk motorum chopper. Al regali isine bak kardesim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:10 ----------

Adam tarz sahibi belli. Direk chopper bakiyo, ne istedigini biliyo. Adama scoter bile tavsiye etmisler ya. Komik gercekten.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    aynen sen ybr diyenlere kulak asma regal daha kalitelidir ama 2.500 liraya sağlam regal bulamazsın o bahsettiğin motor dediğin gibi 5 bideyse o daha cazip durumda..

Motosikleti
    yamaha cygnus rs
    Alıntı gokhan0679 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nedir ya bu commuter yada ybr hastaligi. Herkes biragiz olmus baslikta adi gecen motorlardan bahsetmiyor bile. Bende iki motor var. Hem commuter hem chopper. İlk motorum chopper. Al regali isine bak kardesim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:10 ----------

Adam tarz sahibi belli. Direk chopper bakiyo, ne istedigini biliyo. Adama scoter bile tavsiye etmisler ya. Komik gercekten.
    hayatında hiç motor kullanmamış adam trafikte debriyajdı frendi uğraşırken bi yandan da trafiğin akışını bozmadan yoluna bakabilir mi? çok zor kardeşim. scooter trafiği anlamak için en mantıklı tercihlerden biri bunu ben söylemiyorum altın elbiseli adam söylüyor .bana itimat etmiyosan ona et. illa ki vitesli bir motor ile başlamak istiyosa commuter şehir içinde trafikte tam ona göre bi model. adam ışıklarda motoru stop ettirirse chopperla kalkana kadar commuterle kaç kere yoluna devam etmiş olur.ayrıca ani manevra gerektiren yurdum trafiğinde chopper ile acemiliğini atması hem uzun sürecektir hem de başına gelecek(Allah korusun) ufak tefekte olsa kazalarla canı sıkılacak , motordan soğuyacaktır.

burda öncelik stilden ziyade güvenlik ve acemilik sürecinin geride bırakılması. senin mantıktaki sürücüler 600lük racing motorla başlangıç yapmaya çalışanlar.üslup dersen alaycı, ukala , yakışmıyor yani

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    yanlış düşünüyorsun fahrenheit, altın elbisede yanlış düşünüyor. İnsanların fikirleri olabilir ama herkes öyle yapacak ve bu işin doğrusu budur diye birşey yok.

trafikte neden kıvrak olmak gerekir?
    trafikte hiç arabasını istop ettiren yokmu?

bu YBR hastalığı nedir anlamış değilim. İğrenç bir motor sıfır tarz. tabii bu bana göre. bendeki scooter'ı alıp YBR verip üzerine para versen almayacağım bir motor. bende chopper seviyorum ve ümidim bir chopper sahibi olabilmek.

Trafikte insan gibi sürüp, sağdan soldan kaçayım aman makas atayım aman şunu yapayım dersen zaten kelle koltukta geziyorsun demektir. bende scooter olmasına rağmen ARABA gibi kullanırım, şeridi ortalar öyle sürerim sürekli aynalarımı kontrol ederim. daha ne manevra yapmam gerekti nede ani frenn. takip mesefemi kontrol ederim.

ama sizler ne yapıyorsunuz? arabanın dibine kadar vınnn vınnn vınn ondan sonra ani manevra olmadı fren haydaa kazaa. "bir şey yok abi değdi devam"

böyle motor kullanılmaz arkadaş. trafikte bir birey olduğunu ve %50 kendi canının %50 başkalarının canını riske attığının farkında olacaksın. YBR binen adamında (mecbur değilse) zevkinden şüphe ederim. Banane altınelbiseli adamdan.
    ingilizceci bunu beğendi.

rogget - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 esd,ybr250,dragstar650,kanuni tiger 250
    5-6 ayda ybr-cbf satışını çok kolay yaparsınız+ kullanımı çok başit ve sorunsuzdur gaza frene tepkileri yerindedir(arka kampana dışında :D).insanlar ybr tavsiyesini yanlış anlıyor.araba değil bu arabanın ufak bir sorunu olur amaan yaptırırım bir ara dersin öyle binersin ama motorda hemen yaptırmak zorundasınız.bende ybr ile başladım racing seviyordum ama ybr den sonra chopper tercih ettim.bunun gibi tercihler için fırsattır ybr.ayrıca parçası ucuzdur,heryerde anında bulursun chopperda çoğu zaman en az 1 hafta beklersin fiyat daha fazladır.chopper 2.el aldığında masraf yaparsın kendi ayarlarına zevkine getirmek için çinlide bile.ybr al bin sat bir motordur ''jemalizm '' dediği gibi biraz bisikletin motorlusudur :D . ama görüntü önemli 1 sene fln binerim dersen al bendede var 3000tl ver al git hiç binmiyorum binmemde http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kanuni-temiz-masrafsiz-161232376/detay/.ama 3000 tl lik cinli ile chopper zevkini ne kadar alırsın bilemem :D chopper dersen en az 600 shadow-en500-xv535s olmalı.

harunkara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm 250cc
    Bana kalırsa commuter tarzı bi motor almanda fayda var. Başlangıç için cruser biraz agır bi motor tarzı diye düşünüyorum. dönüşler olsun agırlıgı olsun çok zorlar hem paranı da fazla çarçur etmemiş olursun bende bi ramzey qm 250 kullanıcısıyım vibrasyon dısında bi problemim yok fakat piyasası biraz düşük 2500 e alsan kaça satabileceksin onu düşünmende fayda var yinede karar senin

mezarkabulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    REGAL RAPTOR 350 SPT ENDURO
    http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/131069-lifan-lf-250-b-kullanicilari.html

Muhakkak bir göz atın derim ...

deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    yeni başlıycakmışsın madem ve bütçen 5000 tl o zaman regal raptor dd150 öneririm. sıfırı 4000 tl ye bulursun. 1000tl de orta halli ekipmanlarını ayarlarsın
    2M is my life
    Music & Motorcycle

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)