Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Işte Harley Davıdson Efsanesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    eeraktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar ns 200
    O gerçek bir efsane
    Wiiliam S. Harley, 1901 yılında motor eklenmiş bisiklet fikrinin ilk taslaklarını çizmeye başladı. Wiliam S.Harley ve Arthur Davidson kardeşler, 1903 yılında bu fikri hayata geçirdi ve ilk Harley Davidson motorsikleti üretildi. Küçük fabrikalarının kapısında ise "Harley Davidson Motor Company" yazıyordu.

İŞTE HARLEY DAVIDSON EFSANESİ

İlk yıllarda nakliye aracı olarak kullanılan Harley'ler Birinci Dünya Savaşı sırasında keşfedildi. 1920 yılında ise Harley Davidson dünyanın en büyük motorsiklet üreticisi haline geldi. Harley Davidson'ın ilk yıllarında "Wrecking Crew" adında bir yarış takımı da kuruldu. Ayrıca İkinci Dünya Savaşı'nda ise üretilen her 10 Harley'den 9'u orduya temin edilir ve savaşın en önemli araçları arasında yerini alırmış.

1950'li yılların ilk yarısında Harley Davidson motorları Hollywood'un da dikkatini çekti. 1960'lı yıllarda çekilen "Easy Rider" filmi Harley'lere olan ilgiyi daha da arttırır. Otobüslerin, hatta canlı köpekbalıklarının üzerinden atlamasıyla ünlenen motosikletçi Evel Kneivel tüm gösterilerinde Harley Davidson kullanıyordu.

1970'li yılların sonunda ise Japonlar'ın motosiklet piyasasında güçlenmeleriyle birlikte Harley Davidson krizle karşı karşıya gelir. Şirket sahipleri Harley'i kapatma kararı aldıkları sırada ise birkaç Harley Davidson tutkunu bu şirketi satın almak ister ve bankadan kredi çekerek Harley Davidson Motor Company'nin kapanmasını son anda önlerler.

Günümüzde ise Sturgis kasabası ve çevresi Harley tutkunları için adeta kutsal topraklar. Her yıl Ağustos ayında düzenlenen Harley Festivali için bölgeye binlerce motorcu geliyor.

ALINTIDIR
    farkimi farketmedin ya artik farketsende farketmez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    paylaşım için sagol usta
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    Moto-Zeta Heran kanuni tiger olabilir
    tamda konuyla ilgili başlık açıyodum ancak bi kontrol edeyim dedim buyrun aynı bilgiler birazdaha resimlerle http://www.milliyet.com.tr/content/galeri/yeni/goster.asp?prm=0,6226967&id=1&galeriid=5809#galeri Start bu adreste var

eğer url yanlış ise bide bunu deneyin

http://www.milliyet.com.tr/content/g...&galeriid=5809
    [COLOR="Blue"][b]Biz Gökyüzüne İnanırız Sun-roof'a Değil[/B][/COLOR]::puro::

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Tabi ya Harley bir efsane Chooperin Son noktası
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı SaXoFoN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi ya Harley bir efsane Chooperin Son noktası
    öncelikle ben yanılıyor olabilirim bilen arkadaşlar daha doğru bir şekilde ifade ederse sevinirim..

chopper motosikletler için (chooper değil); kişiselleştirilmiş cruiser motosikletlerdir demenin daha doğru olduğunu düşünüyorum.
    harley davidson larda aslında (özel üretim değillerse) cruiser motosikletlerdir.

aslında ne soracaktım neler yazdık. harleylerin çabuk şiştiğini, mekaniğin ve teknolojisinin benzeri japon muadillerine göre çok geride olduğunu duymuştum. doğru ise bilen, kullanan arkadaşlar varsa anlatabilir mi?

TLGYLDZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    harley davıdson bambaska sahıbı olmak acaba bızlerede nasıp olur mu bılmıyorum
    “Bazen ilk görüşte bilirsin, o artık senin olacaktır hayalinde hep o vardır işte AŞK budur İKİTEKERDİR:...

Motosikleti
    hava soğutmalı oldugu için birçok modeli otomatik olarak öyle diyolar ancak bi düny yol aldık banamısın demio ancak en kötü yanı yüksek süratlerde artçınızın kulagı acıyabilir kullanan rahatta artçı malesef motorundan ve egsozundan gelen gökgürültüsüne karşı biraz canı acıyacak

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster

aslında ne soracaktım neler yazdık. harleylerin çabuk şiştiğini, mekaniğin ve teknolojisinin benzeri japon muadillerine göre çok geride olduğunu duymuştum. doğru ise bilen, kullanan arkadaşlar varsa anlatabilir mi?
    Matematikte bir önerme vardır; "Ne kadar basit, o kadar iyi!"

---

Harley Davidsonlar ömürlük motorlardır ve bunun için bir takım teknolojik eklemeleri inatla reddediyorlar. Mesela birçok Harley Davidson modeli hala karbüratörlü üretilmektedir. Yolda yakıt sisteminizde bir problem meydana gelirse, karbüratörü söker; eğer tamir edilebilecek bir durumsa tamirini yapar, devam edersiniz. Ama enjeksyonu söküp, programlamak vs.. zor işlerdir!

Aynı durum hava soğutma içinde geçerli. Sıvı soğutma eklendiğinde fanıydı, radyatörüydü, kılıydı yünüydü derken sisteme daha komplex yapılar ekler, arıza yapma ihtimalini arttırırsınız.

Aktarma sistemleride kayışlı yada şaftlıdır genelde. Zincir kadar bakım gerektirmeyen, yolda kopma ihtimali zincire göre çok düşük olan aktarma yöntemleridir bunlar.

Uzun yol ve evladiyelik dediğimiz motorlara bakın. Genelde hepsi BASiT teknolojilerle üretilmiştir. 56 model, hala motoru TEKLEMEMİŞ Harley Davidsonlar var ABD yollarında. Ama ben bundan 50 yıl sonra sokaklarda süper elektronik sistemlerle donatılmış 2009 model bir motosiklet görebileceğimi çok düşünmüyorum..

Kısacası Harley Davidson; modellerini UZUN YILLAR ve UZUN YOLLAR için üretir. Sağlamlık konusunda herhangi bir japon cruiser'ının HD ile kıyaslanması bile hatadır.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Harley Davidsonlar kişiye özel motor olmak konusunda rakipsizdir.her parçasını kendi istediğiniz şekilde değiştirebileceğiniz motordur.vibrasyonu korkunçtur.ağırlık merkezi aşağıda ve arkadadır. kendine özgü hoş bi sürüş karekteri vardır sanki sadece arka teker varmış gibi gelir insana.sesi harikadır.hele bide supertrap egzost takılırsa tadından yenmez ..sıcakta şişebilir ama bi sigara telendirir yoluna devam edersin sorun çıkarmaz..gereksiz pahalıdır.bu paraları kesinlikle etmez (şahsi görüşümdür geneli bağlamaz).japon benzerleri ile kıyaslanırmı kesinlikle kıyaslanır hatta geride kalır ilk olabilir ama en güzeli veya ensağlamı değildir.milliyetçi amerikalıların ve reklamın pompaladığı kocaman bi balondur ve bazıları motor değil balon sever...ben severim mesela.....

Motosikleti
    gerçekten diline klavyene eline sağlık eğer bu soruyu biri sorarsa cart diye yapıstırcam

Motosikleti
    HARLEY DAVİDSON
    0 km 2008 model Harley 883 satılıktır.Sadece 17.000tl.Çekilişten çıktı.Bayi fiyatı 11.900 euro
    05495622446

keşke bi delux üm olsa
    [COLOR="Black"][B]WHY SO SERIOUS ?[/B][/COLOR]

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı MGÜLSEVEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0 km 2008 model Harley 883 satılıktır.Sadece 17.000tl.Çekilişten çıktı.Bayi fiyatı 11.900 euro
    05495622446
    o sıfır km değil 1 km de sana teslime dilirken bende ordaydım Şaka bir yana HD 'in mekaniği bambaşka. 105 yıldır aynı enredeyse. SAdace 2009 modellerinde vibrasyonun azalması için balansöre benzer bir eklenti yapmışalr MZ lerdeki takızlara benzeyen. Bunun dışında enjeksiyonlu modelleride var ama alırken enjeksiyonlu ya da karbüratörlü modelleri seçebiliyorsun.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Arkadaşlar merhaba ben ahmet.Kendime Harley 883cc sportster modeli almayı planlıyorum. Şu anki cruiserımı satıp düşük model (2000-2002)bir tane almaya gücüm yetiyor.Ama asıl aldıktan sonrası ile ilgili masraflarının (yedek parça ve bakım fiyatları) tutarını merak ediyorum.Bu konuda suzikinin sitesinde hepsinin fiyatları yazıyor fakat harleyin sitesinde fiyatlar hakkında hiçbir bilgi yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

MARCHOCIAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Alıntı warhammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harley Davidsonlar kişiye özel motor olmak konusunda rakipsizdir.her parçasını kendi istediğiniz şekilde değiştirebileceğiniz motordur.vibrasyonu korkunçtur.ağırlık merkezi aşağıda ve arkadadır. kendine özgü hoş bi sürüş karekteri vardır sanki sadece arka teker varmış gibi gelir insana.sesi harikadır.hele bide supertrap egzost takılırsa tadından yenmez ..sıcakta şişebilir ama bi sigara telendirir yoluna devam edersin sorun çıkarmaz..gereksiz pahalıdır.bu paraları kesinlikle etmez (şahsi görüşümdür geneli bağlamaz).japon benzerleri ile kıyaslanırmı kesinlikle kıyaslanır hatta geride kalır ilk olabilir ama en güzeli veya ensağlamı değildir.milliyetçi amerikalıların ve reklamın pompaladığı kocaman bi balondur ve bazıları motor değil balon sever...ben severim mesela.....
    bende bu balonu seviyorum yapacak birşey yok ne kadar basit o kadar güzel ee her güzelinde bir kusuru olacak illa bununda fiyatı
    Ne ile savaştığını bilmiyorsan, kaybetmeye MAHKUMSUN!!

http://www.youtube.com/watch?v=cGZ2QYjmob8" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

iste sturgis ana caddesi 2010 da

---------- Post added at 18:45 ---------- Previous post was at 18:22 ----------

bu senenin 2011 STURGIS'te yapilan kisilestirilmis Harley Davidson Motorsiklet yarismasinada ITALYAN'lar sampion oldular

http://www.youtube.com/watch?v=eBnjOBKgE7Q

---------- Post added at 19:01 ---------- Previous post was at 18:45 ----------

bu sene 2011 STURGIS'te yapilan free style dalinda Japon'lar birinci oldu

Bu kadar guzel bir HARLEY gorulmemisti

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı EYEQUSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]bu senenin 2011 STURGIS'te yapilan kisilestirilmis Harley Davidson Motorsiklet yarismasinada ITALYAN'lar sampion oldular

http://www.youtube.com/watch?v=eBnjOBKgE7Q
    Ön amortisör, ön fren diski gibi detaylar çok başarılı tasarlanmış. Ama sadece vitrine koymak için, oturuş şekli falan çok kullanışsız.

Motosikleti
    H-D Sportster Forty Eight 2010 Gri
    asfalt meleği haklısın....

Sadece görüntü ve ses var başka espirisi yok... Makine paslanıyor ya :D istanbul ve izmir harleylerinin kronik sorunuymuş... Japonlar neden paslanmıyor ??????

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler