Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arka lastikte çatlak var yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar regal raptor daytona 250 motorum var ,bugün bir tamirciye gittim ufak bi ayar icin adam arka lastikteki boylu boyunca olan çatlağı görünce baya bir şaşırdı ve çok tehlikeli olduğunu böyle sürmemem gerektiğini söyledi fakat başka bir usta hic bisey olmaz ondan demişti sizce bi risk teşkil eder mi?
    ayrıca ön lastik de cok kötü dedi onu da değiştirmem gerekirmiş… ne düşünüyorsunuz?

https://www.hizliresim.com/sr7s8bu

https://www.hizliresim.com/g670qd8

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Lastik ömrünü bitirmiş, bu lastikle sürmemelisiniz

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Lastiğinizin selası okunmuş. Allah korusun, başınıza kaza bela bir iş gelmeden değiştirmenizi öneririm.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Lastikler bitmiş.
    Lastiklerin yan tarafında hafta ve yıl olarak 4 haneli üretim tarihi de basılıdır, o tarih ne gösteriyor?
    Canınızı seviyorsanız hemen değiştirin, lastik konusu şakaya ve ihmale gelmez.
    tommygun ve erensel bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Hocam bu lastikle sürmeyin lastik çok sertleşmiş ve çatlamaya yarılmaya başlamış
    espresso bunu beğendi.

Güzel cevaplarınız icin cok teşekkürler konuyu actıktan sonra mecbur 12-15km arası yol yaptım ve suan evdeyim.lastikleri siparis edip takana kadar sürmeyi düsünmüyorum.ayrıca internetten biraz baktım da bir sürü marka bir sürü model var tavsiye edebileceğiniz bir marka vs. var mı? fiyatı önemli değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastikler bitmiş.
    Lastiklerin yan tarafında hafta ve yıl olarak 4 haneli üretim tarihi de basılıdır, o tarih ne gösteriyor?
    Canınızı seviyorsanız hemen değiştirin, lastik konusu şakaya ve ihmale gelmez.
    kusura bakmayın yeni görüyorum bakamadım fakat herkes kullanma diyor tarihi dolmamış olsa da mecbur değiştireceğim artık

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı ihs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel cevaplarınız icin cok teşekkürler konuyu actıktan sonra mecbur 12-15km arası yol yaptım ve suan evdeyim.lastikleri siparis edip takana kadar sürmeyi düsünmüyorum.ayrıca internetten biraz baktım da bir sürü marka bir sürü model var tavsiye edebileceğiniz bir marka vs. var mı? fiyatı önemli değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

kusura bakmayın yeni görüyorum bakamadım fakat herkes kullanma diyor tarihi dolmamış olsa da mecbur değiştireceğim artık
    Üretim tarihinden sonra 3 yıl geçtiyse şüphelenip 5 yılda bitmiş saymak lazım. Ama çok yol yapınca bir yılda da bitebilir tabi ki.

İstanbulda buz motor gibi yalnızca motosiklet lastiği üzerine uzman lastikçiler var, öyle bir yere uğrayın, hem sizin motora uygun lastik seçme konusunda tavsiye alırsınız hem de düzgün iş yapıyorlar, söküp takması, balansı vb. sağlam yapılsın, lastik önemli, sizi yolda tutan tek şey, en az frenler kadar önemli bir parça.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Üretim tarihi yeni olmak kaydıyla bütçenize uygun pirelli,anlas,bridgestone gibi markalara bakabilirsiniz

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Dişlere paralel açıklıklar çok büyük sıkıntı değil ama kanal içindeki dikine yırtıklar ciddi sıkıntı hocam , sürat yaptığınızda yada motorda iki kişi iken lastik yarım sanayide yere oturur , Allah korusun neler olabileceği o anki hızınıza bağlı..
    espresso bunu beğendi.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Bir tamir videosunda görmüştüm, bu tür bir çatlağı japon yapıştırıcısı ile tamir ediyordu. Sonra internette araştırdım gerçekten de japon yapıştırıcısı ile lastik tamiri yapılabiliyormuş. Lastiği değiştirecek maddi durumunuz yoksa idareten yapabilirsiniz.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    her an yarılabılır lastıkcıye kadar guvenle surebılırsınız

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir gün araç ile giderken, önümdeki motorun arka lastiğinin yarıldığını gördüm. Motoru süren genç arkadaşımız koca şeride motoru sığdıramadı. Allahdan arkadaşın gidonu sağlammış. Devirmedi motoru. Gidonu sağlam olmayan başka birisi araçların altında bile kalabilirdi.
    espresso bunu beğendi.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    böyle kullanma. çatlak lastikle " idare eder " diye, evden 70 km uzaklıkta, orman yolunda viraj çıkışı 90 ile giderken lastik yarıldı. farketmesem belkide hayatıma mal olurdu. pazar günümde zehir oldu saatlerde arkadaşımı bekledim motoru götürmek için. bence değiştirin şakası yok bunun
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Araçların gücü, güvenlik önlemleri (abs, cbs, viraj abs, tcs, kalkış desteği vs) ne olursa olsun yola bağlayan tek bir şey vardır, "LASTİK". Bu sebeple şakaya gelmez. Lütfen değiştirin.

Bende cb250r var. Michelin pilot power modelini aldım. Orjinal Dunlop ile 25000 km yaptıktan sonra değiştirdim. Motorun gidisi, yatisi kayda değer bir şekilde değişti. Tavsiye ederim

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Lastik kask gibi hayatınızın teminatı, motorda en ufak sıkıntı varsa değişmesi gerekenlerin başındalar.
    espresso bunu beğendi.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hakangul82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende cb250r var. Michelin pilot power modelini aldım. Orjinal Dunlop ile 25000 km yaptıktan sonra değiştirdim. Motorun gidisi, yatisi kayda değer bir şekilde değişti. Tavsiye ederim
    Dunloplar genel anlamda nasıl ? Avrupada çok övüyorlar ama burada işler biraz farklı diyorlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler