Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GV 250 stop etme ve tek silindire düşme sorunu (dynostic sonuçları) YARDIM

Motovento
    REKLAM ALANI

2010 model GV 250 motorumda stop etme sorunu yaşıyorum. Biraz gaz vererek çalıştırıyorum ama gazı bırakınca stop ediyor.tekrar çalıştırıp biraz ısıtsam da bir işe yaramıyor. Bazen de hiç sorunu yokmuş gibi çalışıyor ve kullanabiliyorum(10-20 dakika).Kullanma sırasında arada bir tek silindire düşüp gücü azalıyor,stop ediyor sonra düzeliyor.

Usta bujileri değişti(cr8e)ve motorun düzeldiğini söyledi,sadece 1 saat düzgün çalıştı.
    İstanbul'dan arıza tespit cihazı yolladılar ve bu hatalar çıktı;

-C27 IDLE AİR CTRL CİRCUİT OPEN (hava kontrol devresi açık)
    -C27 IDLE AİR CTRL CRCT SHORTED (hava kontrol crct kısa devre)
    -C27 IDLE AİR CINT. RANGE ABNOR. (hava akıl aralığı anormal)

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yabancı forumlarda,
    Idle speed control solenoid (ISC solenoid) hatası olarak belirtilmiş.

Bahsedilen parça da şu;

https://www.koreanbikeparts.com/genu...gv650-efi.html

Parça kodu da şöyle;

37940HR8411
    HakanAydın35 bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Araştırmalarıma göre öncelikli olarak buji piposu değiştirip,rolenti motorunu temizlemeyi düşünüyrum.Ama bu sorunu daha önce yaşayan kullanıcılar yada ustalar varsa yardımlarını bekliyorum.(izmir)[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:06 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:08 ----------

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yabancı forumlarda,
    Idle speed control solenoid (ISC solenoid) hatası olarak belirtilmiş.

Bahsedilen parça da şu;

https://www.koreanbikeparts.com/genu...gv650-efi.html

Parça kodu da şöyle;

37940HR8411
    teşekkürler, verdiğiniz siteden alış veriş yapabiliyor muyuz? yani gümrüğe takılma yada gelmeme durumu var mı?

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Hyosung Gt250mde bu sorunu yaşamıştım.
    Lambda(oksijen) sensörü almıştım düzeltmişti sorunumu. Hyolarda kronik bu.

Yunus Emre Bünyat adında birisi var. Hyosung’u çok iyi bilir ve yedek parcalarida elinde var. Yillardir numarasini aramadim hyo kullanmadigimdan ama belki dogrudur. Bir ara konus.

0 (551) 989 31 21

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı HakanAydın35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araştırmalarıma göre öncelikli olarak buji piposu değiştirip,rolenti motorunu temizlemeyi düşünüyrum.Ama bu sorunu daha önce yaşayan kullanıcılar yada ustalar varsa yardımlarını bekliyorum.(izmir)[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:06 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:08 ----------

teşekkürler, verdiğiniz siteden alış veriş yapabiliyor muyuz? yani gümrüğe takılma yada gelmeme durumu var mı?
    Bilmiyorum hocam, hiç alışveriş yapmadım. Sadece parça fiyatı hakkında bilginiz olsun diye siteyi paylaştım.

Sizin yerinizde olsam bu parçayı yerinden söker, masaya bir temiz bez serip üzerinde üsteki iki vidasını da tornavida ile açar bakardım.
    Ben zamanında arızalı değişmesi gerekli dedikleri ve 500-600 liraya yakın para istenilen benzin pompasını dağıtmış, güzelce temizleyip içindeki mekanik parçaları tek tek temizleyerek tekrar toplamış ve sorunsuz çalıştırmıştım.
    Sizin parçanın içinden ne çıkar bilemem ama bazen ufak bir yay veya yerinden çıkmış minik bir pim parçanın sağlıklı çalışmamasına yol açıyor ve o ufacık sorun motorda koca bir soruna dönüşüyor.
    Geçmiş olsun.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmiyorum hocam, hiç alışveriş yapmadım. Sadece parça fiyatı hakkında bilginiz olsun diye siteyi paylaştım.

Sizin yerinizde olsam bu parçayı yerinden söker, masaya bir temiz bez serip üzerinde üsteki iki vidasını da tornavida ile açar bakardım.
    Ben zamanında arızalı değişmesi gerekli dedikleri ve 500-600 liraya yakın para istenilen benzin pompasını dağıtmış, güzelce temizleyip içindeki mekanik parçaları tek tek temizleyerek tekrar toplamış ve sorunsuz çalıştırmıştım.
    Sizin parçanın içinden ne çıkar bilemem ama bazen ufak bir yay veya yerinden çıkmış minik bir pim parçanın sağlıklı çalışmamasına yol açıyor ve o ufacık sorun motorda koca bir soruna dönüşüyor.
    Geçmiş olsun.
    Bende aynı şeyi yapmayı düşünüyorum, umarım parçayı bulabilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:30 ----------

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyosung Gt250mde bu sorunu yaşamıştım.
    Lambda(oksijen) sensörü almıştım düzeltmişti sorunumu. Hyolarda kronik bu.

Yunus Emre Bünyat adında birisi var. Hyosung’u çok iyi bilir ve yedek parcalarida elinde var. Yillardir numarasini aramadim hyo kullanmadigimdan ama belki dogrudur. Bir ara konus.

0 (551) 989 31 21
    Teşekkürler, bahsettiğiniz kişi tehberimde kayıtlı ama antalyada diye aramamıştım, parça için aramayı düşünüyorum.
    Eski sahibi egoz sesini arttırmak egzozda değişiklik yapmış, oksijen sensörü banada mantıklı geliyor ama parça sıkıntısı yaşandığı için nokta atışı yapmak istiyorum.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Bende aynı şeyi yapmayı düşünüyorum, umarım parçayı bulabilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:30 ----------

Teşekkürler, bahsettiğiniz kişi tehberimde kayıtlı ama antalyada diye aramamıştım, parça için aramayı düşünüyorum.
    Eski sahibi egoz sesini arttırmak egzozda değişiklik yapmış, oksijen sensörü banada mantıklı geliyor ama parça sıkıntısı yaşandığı için nokta atışı yapmak istiyorum.
    Antalya’dan bile nokta atisi tespit yapabiliyor.
    Aydin’dan Banditli batuhan’dan aldim numarani dersen beni tanir

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    2010 model GV 250 motorumda stop etme sorunu yaşıyorum. Biraz gaz vererek çalıştırıyorum ama gazı bırakınca stop ediyor.tekrar çalıştırıp biraz ısıtsam da bir işe yaramıyor. Bazen de hiç sorunu yokmuş gibi çalışıyor ve kullanabiliyorum(10-20 dakika).Kullanma sırasında arada bir tek silindire düşüp gücü azalıyor,stop ediyor sonra düzeliyor.

Usta bujileri değişti(cr8e)ve motorun düzeldiğini söyledi,sadece 1 saat düzgün çalıştı.
    İstanbul'dan arıza tespit cihazı yolladılar ve bu hatalar çıktı;

-C27 IDLE AİR CTRL CİRCUİT OPEN (hava kontrol devresi açık)
    -C27 IDLE AİR CTRL CRCT SHORTED (hava kontrol crct kısa devre)
    -C27 IDLE AİR CINT. RANGE ABNOR. (hava akıl aralığı anormal)

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim
    Sağ taraftaki hava filtresi kapağını ve yuvasını sökün, depoyuda sökün orada yukarıda https://www.koreanbikeparts.com/genu...gv650-efi.html ile gv 650 için verilen parçanın gv250 için olanı var. Şeki benziyor. Onun üzerindeki hortumlardan muhtemelen bir tanesi yırtık yada delik. Eğer delik yoksa parçayı söküp içini iyice temizleyip wd40la yağlayıp tekrar temizleyip geri takıp deneyin.
    Kendine yapılmasını istemediği başkasına yapma...

altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    oksijen sensörü çıkarsa sorun . Bende var. 2009 gv den çıkma

Parçayı söküp temizledim.Açmışken demir çubuğu da söktüm. Temizlenmesi gereken yerde cizikler var. Umarım çalışır Takmadan önce neresini yağlamam(wd40) gerekiyor?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler