Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CHOPPER TAVSİYESİ

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KUBA SUPERLİGHT 200
    1,70 Boyunda ve 80 kiloyum. 15.000 TL yi aşmayacak şekilde chopper motor almak istiyorum. siz motosiklet sevdalılarının değerli yorumlarını bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sıfır, ikinci el?
    Min - max cc?
    Kullanım sıklığı (şehir içi şehir dışı)
    Tecrübe durumunuz

bunları belirtebilirseniz daha sağlıklı yardımcı olacaklardır

Motosikleti
    Honda NC700S
    Daelim Daystar ve gv250 mantıklı iki akternatif.. Eskilere sakin gitme,temiz bulmak neredeyse imkansız bu paralara. yoksa bir o kadar harcarsın bir yılda .

karadag.05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Z - One
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-efe-den-satilik-2005-kawasaki-en-500-temizzz-657370524/detay
    Aklıma bu geldi nedense.
    Doğrul, eğril ama EĞİLME

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    15bine chopper alamazsınız, cruiser alırsınız. Gerçi Türkiye'de distribütörlerin çoğu cruiser getirmediği için ikinci el fiyatları fahiş durumda. Belki Çinli veya Korelileri 15bin civarına bulabilirsiniz. Ama sıfır çok zor.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    hyosung gv650 alırsınız o fiyata

Motosikleti
    KUBA SUPERLİGHT 200
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır, ikinci el?
    Min - max cc?
    Kullanım sıklığı (şehir içi şehir dışı)
    Tecrübe durumunuz

bunları belirtebilirseniz daha sağlıklı yardımcı olacaklardır
    cc nin çok önemi yok. sıklıkla şehir içinde ama ara sıra da festivallere gideriz ikinci el ya da sıfır şu an için fiyata göre hangisi uygunsa. önemli olan sorunsuz ve kronik arızası çok olmayan bir motor düşünüyorum.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    birçok kullanıcı kuba superlight 200 ü öneriyor; sıfırını alabilirsin o paraya. aradaki fark ile lastikleri değiştirmen gerekecek sadece, çok kötüymüş duydugum kadarıyla.

ebat olarak sehir içi kullanıma uygun, cc nedeniyle yakıt tüketimi de iyi. facebookta sayfasını takip ediyorum adamlar karı koca çadır yastık yorgan yükleyip kamplara gidiyorlar

İkinci elini tavsiye etmem tabi orası ayrı; 15bin bütçe ile ikinci el alacaksan yukardaki arkadaşların tavsiyeleri de gayet güzel

kawasaki 06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki en 500
    Ben de Keeway superlight 150 den Kawasaki en 500 e geçtim. 1.78 boy ve 130 kiloyum.tavsiye ederim. Ağırlık merkezi yere yakındır ve selesi rahat ve alçaktır. Torku çok yüksektir. Yedek parça sorunu yok. Bakım ve servisi kolaydır. Çoğunu kendiniz yapabilirsiniz. İlerde cc büyütürsünüz. Büyük hacimlerle başlayıp zorluk çekmeyin. Denemenizde fayda var. Selamlar.

V motor cruiserin babası kardeşim. Superlight bana biraz Cg kalıyor. Tabi kişisel yorum. Beni bir cruiser tadında sarmiyor. Gv250 ve gv650 aynı fiyat fakat temizini bulman gerek. Biraz motordan da anlaman lazım. Yamaha virago ve klonlarina bakabilirsin. Bende Bisan Roadstar var. Canavar gibi. Geçen bir arkadaşın superlighti aldım. Hem hissiyat hem de yürür kısmı ve sele oturumu benlik değildi. Falcon da zaten onun biraz makyajlisi. Motor bloğu Cg motor bloğu. Bilmiyorum istersen biraz araştır.

nevada 250 vardı o ne oldu acaba mondial getirecekti...

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı Kskhanifi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    V motor cruiserin babası kardeşim. Superlight bana biraz Cg kalıyor. Tabi kişisel yorum. Beni bir cruiser tadında sarmiyor. Gv250 ve gv650 aynı fiyat fakat temizini bulman gerek. Biraz motordan da anlaman lazım. Yamaha virago ve klonlarina bakabilirsin. Bende Bisan Roadstar var. Canavar gibi. Geçen bir arkadaşın superlighti aldım. Hem hissiyat hem de yürür kısmı ve sele oturumu benlik değildi. Falcon da zaten onun biraz makyajlisi. Motor bloğu Cg motor bloğu. Bilmiyorum istersen biraz araştır.
    tövbeler olsun. arkadaşın rks cruiser 250 (xv250 klonu) şanzıman rulmanı dağıttı. açtım motoru. bütün parçalar çince konuşmaya başladı. tövbe ettik. bütün rulmanları skf ile değiştirdim. şu an yürüyor.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Dostum tecrüben yoksa yada az ise gv250 yada daelim daystar en iyi seçeneklerinden. Yok tecrübem var ve kuvvetli birşey istiyorum dersen gv650 derim ama bunu çok iyi araştırman lazım temizi seni çok mutlu eder lakin hırpalanmışıda üzer.

Öte yandan ağırlıklı şehir içi kullanacağım dersen gv650ye bakmasanda olur çünkü yakar ve devirli makina olduğu için senden yüksek devirde kullanmanı bekler. Durumun buysa yine gv250 ve daystara bak derim

Gv250mi daystarnı dersen ikisininde birbirine göre avantaj ve dezavantajları var.

Gv çift silindir v motor ve daystara göre 3-5 beygir daha kuvvetli

Daystarda ise arka frenin disk olması ve su soğutmalı olması avantajı (gv250de hava yağ soğutmalı aslında soğutma konusunda pek bir eksiği yok)

Çinlilere bakmanı önermem ama bütçe çinliye kayıyorsa yapacak birşey yok.

Umarım 15k haricinde ekipmanlara para ayırmışsındır eğer ayırnadıysan önce ekipmanlarını al gerekirse bir süre çinliye bin ama malum sitedeki gv parasına satmaya çalıştıkları çinlilere bakma.

Şimdiden hayırlı olsun hangi motor olursa olsun inşallah çok güzel günlerde bineceğin seni mutlu edecek motora sahip olursun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)