Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

HD Softail Deluxe

Motovento
    REKLAM ALANI
    Aceofspades - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Softail
    Geç de olsa hayırlı olsun olsun hocam.

akünün ve dyno tune'un maliyetini merak ettim, bir sakınca yoksa paylaşırsan sevinirim.
    bu arada istanbulda dyno bulamadınız mı yoksa Ankarada fiyat avantajı mı oldu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı Aceofspades adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geç de olsa hayırlı olsun olsun hocam.

akünün ve dyno tune'un maliyetini merak ettim, bir sakınca yoksa paylaşırsan sevinirim.
    bu arada istanbulda dyno bulamadınız mı yoksa Ankarada fiyat avantajı mı oldu?
    Çok teşekkürler Aceofspades (Bu arada Motörhead'e bayılırım ben de)

Ankara Harley Davidson Dyno olayına daha hakim diyelim....

Maliyetler konusunda fiyat paylaşmayı tercih etmiyorum. Umarım anlayışla karşılarsınız.

Saygılarımla.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Beyaz Yanaklı Lastik Nasıl Temizlenir?

Softail Deluxe'ü almamla birlikte ilk kez beyaz yanaklı lastiği olan bir motorum olmuş oldu.

Motorun kendi rengi ile birlikte, gerçekten de çok hoş bir bütünlük oluşturduğunu düşünüyordum.

...taa ki lastik yanakları kirlenene kadar.

Ufak bir araştırmadan sonra temizlik için şu yolu izledim,

Sıvı arap sabunu, 1 kova sıcak su ve scotch-brite bulaşık süngeri ayarladım.

Çeyrek kova sıcak suya bolca arap sabunu ekledim ve sünger ile bastırarak yanakları temizledim, toplamda 1 saat gibi bir zamanı aldı. Özellikle arka lastiği temizlemek içim tam bir mücadele verdim.

Ortaya çıkan sonuç beni tatmin etti, ilgilenen arkadaşlar için fotolar aşağıda :

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    motor harika gözüküyor. ilerde motoru bobber yapıp, ön camı çıkartılıp şehir içinde kullanılabilir bide uzun tekli farlardan da takılırsa inanılmaz asi bir görünüm kazanır.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    HD test sürüşünde sürmüştüm bir modeli ismini hatırlamıyorum.tek beğendiğim yönü oturuşu ve rahatlığı.hayılrı olsun güğzel günlerde kullanın.

Motosikleti
    Harley Davidson xl883l Superlow
    güle güle kullanın bizimkide büyüyünce softail breakout olacak inş abisi :D
    vader bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Softail Deluxe ile 5.000 km'yi geride bıraktım ve motorla ilgili gözlemlerime bazı eklemeler yapma gereği duyuyorum.

Öncelikle yakıt mevzusu ile ilgili bir kaç kelam daha edeyim;
    (vereceğim değerler 100 km'deki yakıt tüketimidir)

*Motor ile 1 kez Ankara ve 2 kez Çanakkale seyahati yapma fırsatım oldu.

Şehir dışı solo sürüşte, 90-120 km. bandında 6,5 litre gibi bir değer yakalayabildim.

Artçılı sürüşte ise 7.1 litre gibi bir tüketim söz konusu.

Vitesleri limitte kullanır (2. viteste 80 görüyor makine, motor çok bağırdığı için daha çok gaz açmaya cesaret edemedim.) ben gaz açarım, uçarım kaçarım diyorsanız 8 litrenin üzerini görmeye hazır olun derim :D

Yalnız burada şöyle bir sakatlık var, yukarıda bahsettiğim şekilde kullanmak çoook keyifli; misal 4. viteste 120'ye çıkıp 5'e atarsanız, makine 140 km gibi bir hızla yolda resmen “akmaya” başlıyor. Üst düzey süspansiyon sistemi ve son derece konforlu sele ile birlikte adeta bir araba gibi gidiyorsunuz. Benzinliğe girince hemen kendinize geliyorsunuz ama

Efendim?? Şehir içi yakıtı mı? Eeee.....o kısmı geçelim.

*Analog benzin göstergesine çok güvenmemek lazım, ibre kırmızı bölgenin en dibine dayanıp (ki bu çok hızlı gerçekleşiyor) “yandım yolda kalacaz” dediğinizde bile hala 2 litre civarı yakıt oluyor motorda.

*Bir türlü ısınamadığım Hypercharger'ı çıkartıp motoru orijinal hava filtreli haline çevirdim. Titreşim ve sese olumlu anlamda çok küçük bir etkisi olsa da, görüntü olarak beni daha çok tatmin etti.

*Harleyler'in yan ayaklıkları bir tuhaf; Japon motosikletlerinde olduğu gibi ayaklığı açıp motoru hemen bırakmıyorsunuz. Ayaklık açıldıktan sonra motorun ağırlığı ile bir miktar daha açılıp motoru tam olarak dengeliyor. İnerken dikkatli olmakta fayda var.

Temizlik sırasında ise (özellikle gidonu sağa kırdığınızda) sert hareketlerden kaçınıp motoru vitese almak en sağlamı. Bu ağırlıkta bir aletin altında kalmak hoş olmasa gerek

*Motorda standart motor yağı değişimi haricinde, şanzuman ve primary yağı denen iki yağ daha mevcut ve hepsinin kendi ayrı hazneleri var. Tüm bu yağları belirli periyodik aralıklarla değiştirmek gerekiyor.

*Ön ve arka fren için 2 ayrı fren hidrolik sıvısı “haznesi” mevcut. Ön frene ait olan klasik yerinde, diğeri ise arka fren pedalının önünde yer alıyor.

*Bezin deposunun kapağı enteresan, hazırsanız başlıyorum
    Açarken, anahtarı saat yönünün tersine çevirip, çıkarttıktan sonra, kavanoz kapağı gibi sola çevirerek açıyorsunuz.
    Kapatırken ise üstten hafifçe bastırıp sağa doğru çeviriyorsunuz, 3-4 tur attıktan sonra “trak” sesi ile yerine oturuyor.

Kullandıkça eklemeler yapmaya devam edeceğim, okuduğunuz için teşekkürler.
    Akias ve ogzayvz bunu beğendiler.

Motosikleti
    vespa et4
    selamlar size özelden bir mesaj atiım

Motosikleti
    vespa et4
    Bende 22 nisanda 2007 model 14000 km bir deluxe aldım bakımlar için servise bıraktım bir öneriniz olur mu ?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler