Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yeni Başlayan Motoru(chopper)

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum. Uzun zamandır bir motor sahibi olma düşüncesiyle araştırma yapıp internetin altını üstüne getiriyorum fakat çok araştırdıkça karar verme mekanizması da zorlanıyor sanırım.

Bundan 1 hafta önce sıfır Kuba Superlight 200 almaya karar vermiştim fakat şu anda bile parça sıkıntısı yaşandığı ile ilgili bir sürü şikayet okudum internette.
    Çok fazla da marka model bilmediğim için ne yapsam nerelere gitsem bilemiyorum. Falcon Freedom 250 önerdi bir arkadaşım da. Bu konuda yıllarca tecrübe biriktirmiş siz değerli forum üyeleri ne düşünüyorsunuz nasıl bir yol izlemeli ?

Bu arada;
    -İstanbul avp yakasındayım
    -Yazın ve yağışsız havalarda şehiriçi/şehirler arası kullanmayı düşünüyorum.
    -Ekipman vs olmadığı için bütçem max 13bin TL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Ben benzer durumlardan dolayı Regal Raptor 150 aldım. İlk motor için de memnunum. Ucuz, şekil şemal fena değil, içimi titretiyor namussuz Parça kısmı da bir şekilde halloluyor. İnternet veya motor ustasından temin mevcut. Hayırlısı olsun =)

Gassal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PS 150İ
    Daelim Daystar 250 der kaçarım...

Alıntı Gassal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daelim Daystar 250 der kaçarım...
    Kaçmayın kaçmayın Marka ve modellerle alakalı bilgim sınırlı olduğu için biraz anlatın tavsiyenizi lütfen

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:55 ----------

Alıntı Quad87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben benzer durumlardan dolayı Regal Raptor 150 aldım. İlk motor için de memnunum. Ucuz, şekil şemal fena değil, içimi titretiyor namussuz Parça kısmı da bir şekilde halloluyor. İnternet veya motor ustasından temin mevcut. Hayırlısı olsun =)
    Onu da düşünüyorum da ne bileyim diğerlerinin yanında kozmetik olarak pek etkilemedi beni açıkçası

Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Hiçbiri, bu tavsiyemin kıymetini belki ileride anlarsınız ancak tavsiyem skuter alın. Evet o kuryelerin bindikleri var ya, onlardan hem de. Eğer bu tavsiyeme uyar 3-4 liralık bir skuter alır, 10.000 km sonra bana çok dua edersiniz.
    Şu v da bırakıyorum buraya, dikkatle izlemenizi tavsiye ederim rahmetliyi, onun bile kazada hayatını kaybettiği bir şehirdesiniz, dikkat edin. Bir anda 1000 CC motora binseniz ne tadı kalır? Hatta en güzeli 50 CC ile başlayın, düşürün, kırın, 5.000 km de 150 liliklere geçin oradan 250-400-600-800-1000... diye devam edin, hem bu zevki yıllara yaymış olun, hem hayatta kalma şansınızı artırın hem de her güçte motorun artısını eksisini bilir hale gelin.
    Ekrem_06 bunu beğendi.

Alıntı Se-ZeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiçbiri, bu tavsiyemin kıymetini belki ileride anlarsınız ancak tavsiyem skuter alın. Evet o kuryelerin bindikleri var ya, onlardan hem de. Eğer bu tavsiyeme uyar 3-4 liralık bir skuter alır, 10.000 km sonra bana çok dua edersiniz.
    Şu v da bırakıyorum buraya, dikkatle izlemenizi tavsiye ederim rahmetliyi, onun bile kazada hayatını kaybettiği bir şehirdesiniz, dikkat edin. Bir anda 1000 CC motora binseniz ne tadı kalır? Hatta en güzeli 50 CC ile başlayın, düşürün, kırın, 5.000 km de 150 liliklere geçin oradan 250-400-600-800-1000... diye devam edin, hem bu zevki yıllara yaymış olun, hem hayatta kalma şansınızı artırın hem de her güçte motorun artısını eksisini bilir hale gelin.
    https://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0

Rahmetliyi ben de takip ederdim. Değerli bir bilgi kaynağıydı. Skuter geçmişim var bu nedenle tekrar adım düşüp geriye dönmek istemiyorum. Belki benim hatamdır ben eksik yazdım ilk manuel vitesli motosikletimi almayı düşünüyorum desem daha doğru olurdu sanırım

Motosikleti
    CF 250 NK
    Burayı oku belki fikrin değişir. Ben aldım artık beklemedeyim...
    https://tablet.donanimhaber.com/falc...lgi--125627864

Gassal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PS 150İ
    Zorgan abinin (rahmetli AEA nın) daelim Daystar videosu var. Bütün sorularının cevabını orada bulacaksın. Ben olsam çin motoruna bulaşmam. Hele ki motor donanım ve tamir olayına fazla aşina değilsen. Kore malı Daystar. Neyse sen dediğim videoyu izlersen ne demek istediğimi anlayacaksın
    afsinyus bunu beğendi.

Alıntı fatih1201 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burayı oku belki fikrin değişir. Ben aldım artık beklemedeyim...
    https://tablet.donanimhaber.com/falc...lgi--125627864

Falcon'a baya kaydı düşüncem bakalım hayırlısı olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:52 ----------

Alıntı Gassal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zorgan abinin (rahmetli AEA nın) daelim Daystar videosu var. Bütün sorularının cevabını orada bulacaksın. Ben olsam çin motoruna bulaşmam. Hele ki motor donanım ve tamir olayına fazla aşina değilsen. Kore malı Daystar. Neyse sen dediğim videoyu izlersen ne demek istediğimi anlayacaksın
    İzlemiştim sanırım da tekrar bakayım

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    sl 200 ,benimde ilk motorum olan başlangıç için en ideal giriş seviyesi tatminkar bir motor.FOrumdaki sl200 başlığını takip ederseniz bu motorla alakalı tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.fiyat-performans bakımından da ideal olan bu motor gerek yakıt tüketimi gerekse basit kullanımı ile chopper dünyasına giriş motoru olarak ülkemizde en çok tercih edilen motordur.Parça tedariki konusunda regal,daylim,hyosung vb motorların durumları ile aynıdır,bulunmaz değildir ve alternatifi çok olan parça yelpazezi olan bir markadır.
    1,5 yıl ,10bin km yaptıktan sonra cc yükseltmek için sattığımdada biraz burkulduğum bir motordur.Her başlangıç seviyesindeki chopper motorlara gönül veren arkadaşlarda tavsiye ederim.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

pintus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125R 2018 > MT-25 ABS
    Bunu da bi araştırın isterseniz.
    https://www.rksmotor.com.tr/model/k-light-202/

Alıntı pintus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu da bi araştırın isterseniz.
    https://www.rksmotor.com.tr/model/k-light-202/
    Bu motorla ilgili pek güzel yorumlar görmedim nedense. Pek çok kişi çakma kopya durduğunu söylüyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:34 ----------

Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sl 200 ,benimde ilk motorum olan başlangıç için en ideal giriş seviyesi tatminkar bir motor.FOrumdaki sl200 başlığını takip ederseniz bu motorla alakalı tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.fiyat-performans bakımından da ideal olan bu motor gerek yakıt tüketimi gerekse basit kullanımı ile chopper dünyasına giriş motoru olarak ülkemizde en çok tercih edilen motordur.Parça tedariki konusunda regal,daylim,hyosung vb motorların durumları ile aynıdır,bulunmaz değildir ve alternatifi çok olan parça yelpazezi olan bir markadır.
    1,5 yıl ,10bin km yaptıktan sonra cc yükseltmek için sattığımdada biraz burkulduğum bir motordur.Her başlangıç seviyesindeki chopper motorlara gönül veren arkadaşlarda tavsiye ederim.
    Peki Falcon Freedom 250'de olup, SL200'de olmayan özellikler sizce bir eksi midir ?

Motosikleti
    CF 250 NK
    Falcon daha heybetli, daha güçlü, dörtlü sinyal, vites göstergesi artılar.
    Sana hitap etmiyorsa o zaman sl 200.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Bu işin diğerlerine göre kaliteli başlangıcı gv250 dir .

Motosikleti
    CF 250 NK
    Alıntı fatih1201 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Falcon daha heybetli, daha güçlü, dörtlü sinyal, vites göstergesi artılar.
    Sana hitap etmiyorsa o zaman sl 200.
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işin diğerlerine göre kaliteli başlangıcı gv250 dir .
    Fiyat performans odaklı bakmak gerekir...

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    lifan 250-b (v motor)

ya da

daelim daystar.

superlight'ın parça sorunu olduğunu sanmıyorum ama. cg parçaları bile uyar çünkü.

Alıntı _chaotic_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lifan 250-b (v motor)

ya da

daelim daystar.

superlight'ın parça sorunu olduğunu sanmıyorum ama. cg parçaları bile uyar çünkü.
    Superlight ile ilgili araştırma yaparken şu parça yok bu parça yok servisler de bir şey yapamıyor falan diye söylenen insanlar gördüm de. O da biraz gözümü korkuttu açıkçası.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Alıntı Zifir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Superlight ile ilgili araştırma yaparken şu parça yok bu parça yok servisler de bir şey yapamıyor falan diye söylenen insanlar gördüm de. O da biraz gözümü korkuttu açıkçası.
    superlight'in doğru düzgün servisi yok doğru. fakat oldukça basit bir motor, tek silindirli, karbüratörlü elektronik aksamı olmayan bir motor. bu yüzden özel bir servise ihtiyaç duymuyor.

sorun çıkartabilecek parçalar:
    karbüratör -> cg karbüratörü oluyor
    statör -> çok standart bir parça her yerde var
    konjektör -> bu da bulunan bir parça, ben superlight ile alakasız bir dükkandan bulmuştum
    akü -> her yerde var

motoru temiz olsun yeter.

bunun dışında plastikleri baya dayanıksız, pinleri kırılmaya çok müsait ama halledilebilir.

yani almamak için sebep var ama parça bulunamaması bunlardan biri değil bence.

Motosikleti
    CF 250 NK
    Alıntı _chaotic_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    superlight'in doğru düzgün servisi yok doğru. fakat oldukça basit bir motor, tek silindirli, karbüratörlü elektronik aksamı olmayan bir motor. bu yüzden özel bir servise ihtiyaç duymuyor.

sorun çıkartabilecek parçalar:
    karbüratör -> cg karbüratörü oluyor
    statör -> çok standart bir parça her yerde var
    konjektör -> bu da bulunan bir parça, ben superlight ile alakasız bir dükkandan bulmuştum
    akü -> her yerde var

motoru temiz olsun yeter.

bunun dışında plastikleri baya dayanıksız, pinleri kırılmaya çok müsait ama halledilebilir.

yani almamak için sebep var ama parça bulunamaması bunlardan biri değil bence.
    Daha ne olsun geriye ne kaldı çok sorunu varmış

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    13bin bütçe hem ekipman hemde 2. el temiz GV 250 için yeterli. Bu bütçeye çıkabiliyorsanız ve illa sıfır olacak takıntınız yoksa GV 250 yada Daystar(hiç kullanmadım tipinide sevmedim ama hyosung kalitesinde) dışındaki seçeneklere bakmazdım ben.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)