Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hyosung/RegalRaptor/Superlight/Freedom/Daelim Daystar (250ccMotor Tercihi Yardımı)

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar, herkese merhabalar.

Uzun zamandır motosiklet almayı düşünüyorum hatta 6 7 ay önce 0 bir Superlight almak için bayii ile anlaşmışken babam beni makineyi almaktan vazgeçirdi. Kendisi kalp hastası olduğundan baya hatır gönül koydu, motoru alamadım.Yaşım 29 ama baba sözü çiğnemek istemedim. Sonraki süreç içinde kendisini ikna etmeyi başardım. Artık sıfır yerine ikinci el almayı düşünüyorum. Bu 5 motorun arasında kalıyorum.

Kendi adıma düzenli bir şekilde bakımlarını yapıp motorla ilgilenebileceğimi düşünüyorum. Yalnız bu modelleri incelediğimde kiminin disbiritör sorunu, kiminin pahalı yedek parça sorunu, kimininse kronik sorunu olduğu söyleniyor. Kafamda soru işaretleri oluşmasına neden oluyor. Benim gönlüm Hyosung GV250 - Regal Raptor 250 - Daelim Daystar 250 arasında gidip gidip geliyor. 7 ile 11 Bin arası bir bütçe ayırmayı istiyorum. Buna göre hangi motorun hangi eksisi var? Hangisi alırsam özenli bir bakım göstermemle bana sorun yaşatmaz. Sizlerin tecrübeleriniz bana yardım etmenizi rica ediyorum. Herkese şimdiden teşekkür ediyorum. Yollarda görüşmek üzere.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Bizim arkadaşa superlight 200 aldık ikinci el. Bence superlight'a devam et. Piyasa da durgun olduğundan güzel bir motor düşürebilirsin

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    bakarsan o saydıklarından hiçbiri sorun çıkartmaz. çok uzunsan regal raptor almalısın ama regal raptor çok fazla benzin yakıyor parçalarıda pahalı bunları düşün. görünüş olarak spyder cruiserler arasında rakipsiz ama dediğim gibi honda shadow 750 den daha fazla benzin yakması sıkıntı.

gv250 yeni modelleri görünüş olarak çok kötü geliyor gözüme yinede sen bilirsin. eski modelleri tam bir cruiser ama kilometreleri fazla alınmaz.

superlight 200 kullanımı kolay çok zevkli motor bana cruiser gibi gelmiyor naked kullanıyor gibi hissediyorum. ve az yakıyor.

daelim daystar 250 görünüş olarak hoşuma giden ayrıca az yakıt tüketimiyle alınabilcek en iyi cruiser benim için.

daelim daystar 250 - kuba superlight 200 hangisi hoşuna gidiyosa onu al.

Benim de gönlüm daelimden yana altın elbiseli adam yorumundan dolayı. Hem de Güney Kore ürünü ve yakıt tüketiminden dolayı. Daelimi yedek parça ve kronik bir sorunu var mı yok mu arastirip alacağım. 20 bin 30 bin km düşünüyorum en fazla 2. Elini düşünüyorum. Bakalım araştırayayım

Kubanin artısı ikinci el fiyatları düşük olması.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı Volkan34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de gönlüm daelimden yana altın elbiseli adam yorumundan dolayı. Hem de Güney Kore ürünü ve yakıt tüketiminden dolayı. Daelimi yedek parça ve kronik bir sorunu var mı yok mu arastirip alacağım. 20 bin 30 bin km düşünüyorum en fazla 2. Elini düşünüyorum. Bakalım araştırayayım
    iyi olur ikinci eli biraz zayıf ama bulursun bu arada benim bildiğim kronik bir problemi yok . yedek parça durumunu araştır.

Teşekkür ederim yorumlarınıza. Ben zaten Daelimi öyle bir heves olarak değil güzelce kullanıp bakabileceğim bir motor olarak düşünüyorum. Umarım güzel ve temiz ikinci elini bulursam tüm bakımlarını yapıp titiz bir şekilde kullanacağım.

Ekstra olarak falcon freedom 250 de düşünebilirsin uygun fiyatlı

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Bence biraz daha beklemelisin. Nedenini şu video ile açıklayayım:

Ayırdığın bütçe ile bu motor alınamaz büyük ihtimalle ama alternatif ödeme yöntemlerine yönelmek isteyebilirsin belki. Bir de asıl soru Üniteks bunu Türkiyeye getirecek mi henüz belli değil.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence biraz daha beklemelisin. Nedenini şu video ile açıklayayım:

https://www.youtube.com/watch?v=KL6d7GNeGVM

Ayırdığın bütçe ile bu motor alınamaz büyük ihtimalle ama alternatif ödeme yöntemlerine yönelmek isteyebilirsin belki. Bir de asıl soru Üniteks bunu Türkiyeye getirecek mi henüz belli değil.
    hocam müthiş bir şey, ama bu kadar param olmaz büyük ihtimalle. 14 15 ay sonra da evlelik planım var. bütçe 6-7 superlightti ki o fiyata temiz ikinci eller buldum, şimdi bir baktım daelim bakıyorum sevgilim bütçen 4 5 bin lira diyordun ne ara 10lik motoru almayı düşünüdün dedi, şimdi bunu söylesem, kati suretle sıkıntı yaşarım

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Arkadaşlar, herkese merhabalar.

Uzun zamandır motosiklet almayı düşünüyorum hatta 6 7 ay önce 0 bir Superlight almak için bayii ile anlaşmışken babam beni makineyi almaktan vazgeçirdi. Kendisi kalp hastası olduğundan baya hatır gönül koydu, motoru alamadım.Yaşım 29 ama baba sözü çiğnemek istemedim. Sonraki süreç içinde kendisini ikna etmeyi başardım. Artık sıfır yerine ikinci el almayı düşünüyorum. Bu 5 motorun arasında kalıyorum.

Kendi adıma düzenli bir şekilde bakımlarını yapıp motorla ilgilenebileceğimi düşünüyorum. Yalnız bu modelleri incelediğimde kiminin disbiritör sorunu, kiminin pahalı yedek parça sorunu, kimininse kronik sorunu olduğu söyleniyor. Kafamda soru işaretleri oluşmasına neden oluyor. Benim gönlüm Hyosung GV250 - Regal Raptor 250 - Daelim Daystar 250 arasında gidip gidip geliyor. 7 ile 11 Bin arası bir bütçe ayırmayı istiyorum. Buna göre hangi motorun hangi eksisi var? Hangisi alırsam özenli bir bakım göstermemle bana sorun yaşatmaz. Sizlerin tecrübeleriniz bana yardım etmenizi rica ediyorum. Herkese şimdiden teşekkür ediyorum. Yollarda görüşmek üzere.
    önceliğin hyo ile daelim olsun regali ikinci plana at derim. daelim kullanmadım regal ve hyo kullandım

Motosikleti
    hocam müthiş bir şey, ama bu kadar param olmaz büyük ihtimalle. 14 15 ay sonra da evlelik planım var. bütçe 6-7 superlightti ki o fiyata temiz ikinci eller buldum, şimdi bir baktım daelim bakıyorum sevgilim bütçen 4 5 bin lira diyordun ne ara 10lik motoru almayı düşünüdün dedi, şimdi bunu söylesem, kati suretle sıkıntı yaşarım
    Valla Çinlilerden alacaksan Lifan LF 250-B ve RKS Cruiser 250 'yi Superlight'tan daha öncelikli tutmanı tavsiye ederim. Şu anki fyatlarına bakmadım, ezbere konuşuyorum tamamen. Ama kalite olarak birkaç gömlek üstteler SL200'e göre.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Sadece tavsiye, buram buram kalitesizlik örneği sl 200 neyini seviyorlar anladım.Lifan mis gibi yanında twin blok. Şekli semalı yerinde

Motosikleti
    MT-07
    sl 200'ün fiyatını, yakıtını seviyorlar. Başka sevilecek bir yeri mi var sanki? 5500tl ye aldı arkadaşım taş gibi motoru. Az daha koyup ybr alacağına gidip bunu aldı işte...

Zato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 dragstar
    Butce 6-7 civarı ise bence en mantıklı secenek regal 250 daytona olur. Bunların arasında en sorunsuz ve kalite bakımından tatmin eden seçenek hyosung gv 250 dir bana göre ama bütçenin en az 8-9 bin civarına çıkması lazım gelir. Daelim-hyo arasında sececek olsam her türlü v çift silindirli hyo tercih ederdim. 5 bin butce varsa regal 150 veya superlight 200 tercih edilip 1-2 sene model yukseltene kadar oyalanılabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:23 ----------

Bakım ve yedek parça konularında ve sabit maliyetler ile ilgili de bir kaç bilgi vereyim, hyosung gidişi ve performansı ile diger seceneklerden bir tık üstün gelmiştir bana hep. (daelim kullanmadım, regallerle ve superlight ile karşilastiriyorum). Ortalama yakıt bakimindan da regalden enjeksiyon farkıyla daha az yakar. Yedek parca eskiden sıkıntıydı ama son donemde motoran yedek parca site uzerinden hemen her parca siparisini alıyor. Kronik bazı sorunlarını düsük maliyetle çözmek mümkün. Aksesuar olarak da yeterli malzeme (cam, canta, ayaklık, sissy bar vb) yurt icinden bulunabilir.

Motosikleti
    Kymco venox 250
    Hayret kimse kymco venox yazmamış:(
    araz35363 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı MuratAy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayret kimse kymco venox yazmamış:(
    2009'dan beri ithalatı yapılmıyor. Ondan olabilir. Yoksa bu 250'likler içindeki açık ara en kaliteli motosiklet. 1 sene sonra 10 yıllık yasal olarak yedek parça bulundurma limiti de dolacağından yurtiçinde parçasını bulmak mümkün olmayacaktır.

sash_009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250 (2016)
    Daelim ve hyosung Kore malı olduğundan kalite olarak diğerlerinden kesinlikle üstün. Parça konusunu hiç bir zaman sıkıntı yapma. Orijinallik takıntın yoksa onun stop'unu ötekine, öbürünün ayaklığını buna uydururum dersen 40 liraya halledemeyeceğin sorun kalmaz. Fiyat performans eğrisini düzgün hesaplamak lazım. Birinin parçası dandiktir 3 defa değiştirirsin kırılır, birinin sağlamdır 5 yıl sapasağlam kullanırsın. İkinci elde bi yerden sonra ne yaparsan yap işin şansa kalıyo zaten. Ya nasip dicen çıkcan yola...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:38 ----------

Spesifik olarak bakacağın şeyler;
    1.Motor tipi (tek silindir,çift silindir, V motor)
    2.Soğutma sistemi
    3.Ağırlık beygir oranı
    4.Yakıt sarfiyatı

Sayılan motorlar arasında bunları ve kapının önüne koyduğunda gurur duyup duymayacağını sorgula kendi kendine.
    Senin bir parçan olacak bu motor.Seni senden iyi kimse anlatamaz sana...

Motosikleti
    xv250
    miss gibi lifan 250 b ler var fiyatları da uygun ama biraz fazla benzin yakar. diğerleri lifana yaklaşamaz

arkadaşlar, daelim tercihimdi. lakin fiyatı yüksek masraflarla aşırılaşıyor. şu an superlight 200 kullanıcı yorumları ve fiyat performans olarak bir de başlangıç motorum olacağından makul gibi gelmeye başladım. kafam şişti. tercihlerim çok değişken. superlight 200 15000 kmde uygun olabilir mi acaba?

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Merhabalar, eski bir gv 250 kullanıcısı olarak yorum yapıyorum;

Hyosung almayı düşünüyorsan, elektrik aksamı dışında sorun yaşamazsın. Hyosunglarda kronik olarak belli kilometrelerde (20.000) konjektör yanıyor. Hyosung kullanıcıları özellikle sağlam ve kaliteli bir akü ve orijinal yada kaliteli bir konjektör kullanmalıdır.

Elektrik aksamı dışında yaşayacağın sorun buji pipolarıdır. Bu sorunun çözümü işçilikle beraber 50 TL tutuyor. Kafaya takılacak bir şey değildir.

Bu iki eksi yanı dışında motor bloğu oldukça güçlü, uzun ömürlü ve kalitelidir. Bu başlıkta belirttiğin diğer rakipleri kesinlikle yarışamaz. Parça kalitesi olarak sadece Daelim yarışabilir.

Belki çoğunuz inanmaz fakat bir keresinde rampa yukarı R25 ile gaz açtım, R25 kullanan arkadaş motora yattı vs. benim motorumda cam vardı ve yatmadım, ona rağmen arayı açamadı. O gün baya hoşuma gitmişti bu durum.

Buji piposu ile ilgili detaylı bilgi.
    Konjektör ile ilgili detaylı bilgi.

Ben olsam Hyosung ve Daelim arasında tercih yapardım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)