Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

20 bin tl Kadar cruiser önerisi alabilirmiyim

Motovento
    REKLAM ALANI
    anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Özel msg attım .

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:42 ----------

Arkadaş bu dragstar ın şaft sorunu neymiş yahu ? Biz heralde başka bir gezegende yaşıyoruz ki , bizim motorlarda henuz bir sıkıntı yok !?

Bakarsan bağ bakmazsan dağ olur demişler olay tamamen bununla ve makinın nasıl kullanildigi ile alakalı ...

Daha birkaç ay evvel yakın bir tanıdığımızın suzuki m800 intruder i çeşme otobanında şaft dağıttı .Simdi burdan yola çıkarak intruder şaft dagitir aman ha desek uygun olur mu ? Bence olmaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motosikletlerin hepsini sürme fırsatı bulmuş ve içlerinden 2 tanesine sahip olmuş biri olarak kişisel görüşümü söyleyeyim; bir cruiser kıyaslamasında 4 Japonun da adı zikrediliyorsa tercih Suzuki ile Kawasaki arasında olmalıdır.

Dragstar ve Shadow tercih edilmesinin sebebi, insanların en çok bu iki modeli bilmesinden kaynaklanıyor. Bir Intruder ya da Volusia ile Shadow'u ya da Dragstar'ı kıyaslamak pek de doğru bir şey değil. Shadow ya da Dragstar'a kötü demiyorum. Vulcan (VN) ve Intruder bu motosikletlerden işçilik, parça kalitesi, uzun motor ömrü, arıza çıkarma sıklığı ve mühendislik olarak birkaç gömlek üstündür diyorum. Ancak konfor konusu tartışılabilir.

Benim tercihim eğer iyi kondisyonda ise Volusia'dan yana olurdu. Eğer cruiser ötesi bir motosiklet ama cruiser görünümü tercih edecek olsaydım da Magna'yı tercih ederdim. VN800 ise Türkiye distribütörünün müşteri memnuniyetini umursamaması ve zincir bakımları dolayısıyla Volusia'nın gerisinde kalmakta. Kesinlikle küçük hacim cruiserlar içinde en mükemmel sürüş keyfi verenlerden biri, orası ayrı.

Son olarak elde imkan varsa Volusia yerine klasik Intruder bakmanızda fayda var. Yedek parça olaylarından ötürü canınız pek sıkılmaz bu şekilde.
    şuan düşündüğüm motor suzuki 800 intruder ve volusia dır teşekür ederim bilgileriniz için

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Kusura bakmada 20.000 liraya alacağın motor en iyi ihtimalle 15 yaşında falan olacaktır , 15 kış 15 yaz görmüş, 7-8 kere muayeneye gitmiştir, bilmem kaç km yapıp km si düşürülmştür , 20-30bin de gözüküyordur, ve bu motorların teknolojisi zaten eski olup senin elinde bütün marifetlerini gösterip arızalanacağından kesin emin olabilirsin kısacası ocağına incir ağacı diker, alabiliyorsan yeni model al en fazla 2-3 yaşında 10,000 daha kat bari

Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmada 20.000 liraya alacağın motor en iyi ihtimalle 15 yaşında falan olacaktır , 15 kış 15 yaz görmüş, 7-8 kere muayeneye gitmiştir, bilmem kaç km yapıp km si düşürülmştür , 20-30bin de gözüküyordur, ve bu motorların teknolojisi zaten eski olup senin elinde bütün marifetlerini gösterip arızalanacağından kesin emin olabilirsin kısacası ocağına incir ağacı diker, alabiliyorsan yeni model al en fazla 2-3 yaşında 10,000 daha kat bari
    10 bin kat katabilsem zaten yüksek model alabilirim 2 bu cruiserlar hala üretiliyor türkiye piyasasına girmiyor seçenek az yeni modeller çinli 250 liler var 2003 model bir motor hala 25 30 bin tl lerde geziyor piyasaları hala canlı

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Shadow 750 ile 180 km hızla giderken yanımda giden bir minibüs dolusu sarışın kızın camlardan bana el sallamalarını unutamıyorum.Bu arada minibüs Fiat Dukato idi.

Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Alıntı fireblade e adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shadow 750 ile 180 km hızla giderken yanımda giden bir minibüs dolusu sarışın kızın camlardan bana el sallamalarını unutamıyorum.Bu arada minibüs Fiat Dukato idi.
    şakacı şey

Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    650 ve üstü motorlarda yedek parça bulma konusunda hangi markayı seçmeliyim

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı Crixa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    650 ve üstü motorlarda yedek parça bulma konusunda hangi markayı seçmeliyim
    Balataları (fren, debriyaj) EBC'den, yağ filtrelerini Hiflo'dan, hava filtrelerini K&N, aküleri Bosch,Yuasa,BS gibi markalardan OEM olarak temin edebiliyorsunuz. İlle de genuine spare part olmasına gerek yok. Onun dışında motosiklet markasından orijinal parça istenecek olursa, Suzuki elindeyse 3 gün içinde; elinde yoksa Japonya'dan 15 gün içinde temin ediyor. Kawasaki'de bu süre ciddi olarak uzuyor maalesef. Honda ve Yamaha'daki durumu net olarak bilmiyorum. Ancak R25 sahibi bir kardeşimizin sağ karenajı 1,5 ay beklediğini hatırlıyorum. Bu kadar yeni ve çok satılan bir model için bence uzun bir süre. Düşün bir de Dragstar için parça aradığını. Honda'da durumu bilmiyorum ancak cruiser için ellerinde stok parça olmadığına eminim. Yurtdışından parça temin ederim dersen hepsi için aynı süre geçerli.

Bunun haricinde aftermarket ürünlerin bir kısmını Merkez Yedek Parça ve Delta Motorlu Araçlar'dan temin etmek mümkün.
    Crixa bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)