Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çekme Belgeli Motorumu Kaça Satabilirim? - Custom Supershadow 250

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam arkadaşlar,

Uzun zamandır kullanamadığım bir Keeway supershadow motorum var. Aslında motorun bir kabahati yok tamamen "ustasızlık" mağduruyum.

1 ay kadar sonra yurtdışına yerleşeceğim. O nedenle motorumu zararına dahi olsa elimden çıkarmam gerekiyor. Motorun çok ufak bir kaç sorunu var ama usta ile uğraşamayacak kadar meşgulüm. Ayrıca havalar soğuk ve benim diz problemim var.

Motorumu 22 bin deyken aldım. Bin KM yol yapmadım Satın aldığımda motor mat idi ve ben onu parlak siyah olarak boyattım. Selesi dahi özel yaptırdım çift katmak deri, baklava dilimli. Motorum Custom Chopper. Benim ilk göz ağrım..

Motorun elektrik aksamında bi sorun var. Akü değişti ama 1-2 hafta dayanıyor sonra motor elektrik vermiyor. Akü vurdurunca çalışıyor sonra 1-2 hafta sonra yine aynı terane. Çok sıkıldım ve çok yoruldum bununla uğraşmaktan. Forumda daha önce açtığım bir konuda konjektör ile ilgili sorunlar olduğunu söyledi arkadaşlar. Muayenesi yok. Muayenesi 2016 aralık gibi bitti.

Tüm bunlarla uğraşmak yerine motora çekme belgesi alıp satmak istiyorum.

Sizin önerileriniz nedir? Çekme belgeli bu motoru kaçtan satışa çıkartmalıyım? Ayrıca motorun muayenesi yok iken çekme belgesi alabilirmiyim?

Lütfen yardım. Çok zor durumdayım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    bence çekme belgesi yerine durumu anlatır şekilde bir satılık ilanı açın... zarar edeceğiniz kesin ve kabullenmişsiniz de zaten... fiyatını da piyasanın çok altında verin mutlaka bir alıcısı çıkar... sonuçta bu motosikletin de bir piyasası var... alan kişi parça niyetiyle kullanacaksa çekme belgesi alır... yapıtırıp kullanacaksa zaten sorun yok...
    Vaynakh bunu beğendi.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    O hali ile stabilme ihtimalin çekme belgesi ile satma ihtimalinden daha fazladır. Çekme belgeli notorlar bir tek hurdacıların ilgisini çeker. Onuda yapma parana yazık edersin.

Yerinde olsam düzgün bir ustaya götürüp neyse artık sorunu halledip motoru sorunsuz bir şekilde satmaya çalışırdım.
    Vaynakh bunu beğendi.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    çekme belgeli olur ise alan kişi tekrar plaka ruhsat için uğraşacak. muayenesi yeni bitmiş zaten bu halde piyasa fiyatının 3- 5 altına satarsan mutlaka bir meraklısı çıkar.
    v motorlu aynı veya benzer bisan roadstar ledow250 bir çok motor var aynı tipte. illa ki almak isteyen bir seveni çıkar.
    Vaynakh bunu beğendi.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Muayene yaptırmadan satışını yapamazsınız.
    Vaynakh bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Muayene olmadan satis olmuyor artik evet.
    Eskiden oluyordu ama su son 1 veya 2 senedir yasaklandi. Muayene yoksa satista yok.
    Cekme belgesi alip satiliyor mu onu bilmiyorum. Satilsa bile, tekrar trafige cikaracak kisi icin ne kadar buyuk evrak yuku gerekiyor onu da bilmiyorum.
    Vaynakh bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Anladığım kadarı ile muayene yapılacak durumda olmadığı için trafikten çekmek istiyor. Muayeneden geçecek olsa zaten sıkıntısız satılabilir.

Keşke zaten böyle bir niyetiniz varsa yılbaşından önce trafikten çekseydiniz, böylece Ocak MTV'sini de ödemezdiniz.

Çekme belgeli araçlar satılabilir, trafiğe tekrar çıkartmak için muayene sigorta ve ardından yeni plaka ruhsat çıkartmak gereklidir.
    Vaynakh bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Öncelikle herkese cevapları için teşekkür ediyorum.

Motorun çalışmasına engel tek sorun, son 1 yıl içerisinde 2 defa akü değiştirmeme rağmen sürekli elektrik sorunu yaşıyor olmam. Akü takılıyor 2 hafta sonra motoru çalıştıramıyorum. En son 4-5 ay önce yeni akü takıldı sonrasında motoru çalıştıramadım.

Son 1-2 günlük araştırmalarım ve sizlerin de yönlendirmeleri sonucunca gaza geldim. Şöyle yapmayı planlıyorum;

1- Aküm ne durumda bilmiyorum. 4-5 aydır çalışmıyor. O kadar kar geçti istanbuldan mutlaka bitik konuma gelmiştir. Bi akü şarj cihazı alıp aküyü şarj edicem.
    2- Motor çalıştıktan sonra Kadıköyde eli biraz pahallı olsada ve daha henüz hiç birlikte çalışmamış olsam da, kendisine güven hissettiğim bi ustaya götürücem (Şükrü Saraçoğlu karşısında, Moto Mania)
    3- Konjektör ve diğer elektrik sorunlarını kontrol ettireceğim. Motor çalıştıktan sonra bir daha haybeye kapanmayacağına emin olduktan sonra
    4- En yakın tarihe randevu alacağım muayene için
    5- Muayeneden geçtikten sonra, zararına uygun fiyattan satışa çıkartacağım. Motoru 22 bindeyken aldım. 1000 KM dahi yol yapmadım. Motorun bana bu zamana kadar ki maaliyeti 5bin lira, ben 3.500 TL den satışa çıkartacağım.

Artık satılırsa...

Siz ne diyorsunuz arkadaşlar?

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı Vaynakh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese cevapları için teşekkür ediyorum.

Motorun çalışmasına engel tek sorun, son 1 yıl içerisinde 2 defa akü değiştirmeme rağmen sürekli elektrik sorunu yaşıyor olmam. Akü takılıyor 2 hafta sonra motoru çalıştıramıyorum. En son 4-5 ay önce yeni akü takıldı sonrasında motoru çalıştıramadım.

Son 1-2 günlük araştırmalarım ve sizlerin de yönlendirmeleri sonucunca gaza geldim. Şöyle yapmayı planlıyorum;

1- Aküm ne durumda bilmiyorum. 4-5 aydır çalışmıyor. O kadar kar geçti istanbuldan mutlaka bitik konuma gelmiştir. Bi akü şarj cihazı alıp aküyü şarj edicem.
    2- Motor çalıştıktan sonra Kadıköyde eli biraz pahallı olsada ve daha henüz hiç birlikte çalışmamış olsam da, kendisine güven hissettiğim bi ustaya götürücem (Şükrü Saraçoğlu karşısında, Moto Mania)
    3- Konjektör ve diğer elektrik sorunlarını kontrol ettireceğim. Motor çalıştıktan sonra bir daha haybeye kapanmayacağına emin olduktan sonra
    4- En yakın tarihe randevu alacağım muayene için
    5- Muayeneden geçtikten sonra, zararına uygun fiyattan satışa çıkartacağım. Motoru 22 bindeyken aldım. 1000 KM dahi yol yapmadım. Motorun bana bu zamana kadar ki maaliyeti 5bin lira, ben 3.500 TL den satışa çıkartacağım.

Artık satılırsa...

Siz ne diyorsunuz arkadaşlar?
    Her şey okey de madem Kadıköyde bakım yaptıracaksınız, bakım yaptıracağınız son yerlerden biri bahsettiğiniz yer. 2 defa acil durumlardan ötürü gitme gafletinde bulundum. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Sizin sorunlarınızı çözse çözse Moto Technic Selahattin Usta çözer. Hasanpaşada yeri. Diğer işleri için bir şey diyemem ancak elektrik işleri için tavsiye ederim.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)