Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2. El Cruiser Piyasası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    XVS Dragstar 650
    Arkadaşlar merhaba hepinize,

2 yıl Rks Cruiser 250 kullandıktan sonra motorumu büyütmeye karar verdim.Yaklaşık 20 bin lira param var.Aklımda herhangi bir motor yok.Shadow,Dragstar,Vulcan ne denk gelirse alacağım.İşin garip kısmı şu ki bir şey denk gelmiyor.

İzmir'de yaşıyorum.10 yıllık motorları 20 bin liranın altına almanız zor.5 tane motor baktım.1 tane Dragstar 16 bin lira istedi,diğerleri 20 bin liranın altına düşmüyor.Motorlar 10-11 yaşında olduğu için çizikler,darbeler,yıpranmalar oluyor doğal olarak.Hepsi lastik istiyor zaten.2 lastik almaya kalksan 1000 lira.Özel egzoz yaptırmaya kalksan o da 400-500 civarı tutar.Motorların her birinde sorun vardı zaten.Farı kırık olan,egzozundan yağ gelen,vitesi boşa geçmeyen,aküsü bitik olan..

Bu paralara 2016 model MT-07 alınıyor.Tamam naked motorla karşılaştırılmaz belki ama 2016 model Yamaha marka 700 cc motordan bahsediyoruz.2005 model cruiser alsam 3-4 sene binsem 2020 yılında ben onu kime satabilirim ?

Bu piyasa beni yıldırıyor.Biraz daha bekleyeceğim olmazsa tarz değişikliğine gideceğim.Cruiser sevdamdan vazgeçmek çok zor olacak.

Sizin de düşüncelerini duymak isterim.Herkese iyi sürüşler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    arkadaşım %100 haklısın ancak ben bu fiyatları yazanları suçlamıyorum çünkü alan mal çok ki adam yazıyor... bi de bu fiyatı isteyen adam farkında değil galiba adamın motoru kıymetliyse bizim de paramız kıymetli... geçen adamın biri 20 yaşında bi makinaya 17 bin istemiş 12 dedim adam çok bozuldu... ulan 20 yaşında 17 ye araba yok sığır... bi de şöyle bi görüş var makine adamın istediği fiyata verir, tamam doğru da para da benim istediğim kadar veririm bir de yalan yazıyorlar acil, nakite ihtiyaım var diye... bende bundan önce gv 250 vardı bunun kaporasını vermiştim acil paraya ihtiyacım vardı 11,5 istiyordum 9,5 a verdim.. acil diyor adam 18 istiyor 15 veriyorum olmaz diyor, nasıl bi aciliyet bu... yersen... ama dediğim gibi bunlara bu paraları veren mal çok piyasada...

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    mecburen yamaha xv950'ye kasıcan, başka yolu yok, alıcan sıfır gibi ya da sıfırını kafan rahat edecek, ileride 950cc den daha büyük olsun demezsin heralde 10000 daha senin bütçeye sıkışmış, 20000 nakit varmış+rks'yi takas olarak gider bence... 29000 tl ye sıfır km yamaha xv950 kaçırma derim

Motosikleti
    XVS Dragstar 650
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mecburen yamaha xv950'ye kasıcan, başka yolu yok, alıcan sıfır gibi ya da sıfırını kafan rahat edecek, ileride 950cc den daha büyük olsun demezsin heralde 10000 daha senin bütçeye sıkışmış, 20000 nakit varmış+rks'yi takas olarak gider bence... 29000 tl ye sıfır km yamaha xv950 kaçırma derim
    Rks'yi sattım Polo34.Onunla birlikte 20 bin liram var.XV950 güzel makine.Yaza kadar beklersem o parayı da bulurum gibime geliyor.Bu kadar eski motorlara 20 bin liranın üzerinde vereceğime yazı beklerim daha iyi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:02 ----------

Alıntı natila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım %100 haklısın ancak ben bu fiyatları yazanları suçlamıyorum çünkü alan mal çok ki adam yazıyor... bi de bu fiyatı isteyen adam farkında değil galiba adamın motoru kıymetliyse bizim de paramız kıymetli... geçen adamın biri 20 yaşında bi makinaya 17 bin istemiş 12 dedim adam çok bozuldu... ulan 20 yaşında 17 ye araba yok sığır... bi de şöyle bi görüş var makine adamın istediği fiyata verir, tamam doğru da para da benim istediğim kadar veririm bir de yalan yazıyorlar acil, nakite ihtiyaım var diye... bende bundan önce gv 250 vardı bunun kaporasını vermiştim acil paraya ihtiyacım vardı 11,5 istiyordum 9,5 a verdim.. acil diyor adam 18 istiyor 15 veriyorum olmaz diyor, nasıl bi aciliyet bu... yersen... ama dediğim gibi bunlara bu paraları veren mal çok piyasada...
    Ben de Rks 250'yi 6 bin liranın altında fiyata vermiştim.Piyasası 7 bin lira civarı.Kış gelmeden motoru büyütmek istiyordum ondan ucuza verdim.Birde şöyle bir durum var.İzmir'de 20 bin lira civarı motor aratıyorum.Çıkan motorların neredeyse tamamı 40 bin km'de

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Cruiser ikinci el piyasası gerçekten fahiş. Adam sanki canını satıyor. Klasik değil, bir şey değil. Sökük dökük, istenen fiyatlar dudak uçuklatan cinsten. Yabancı sitelerde adamlar 2005 model vn1700'ü 3-4000 dolara alayım mı, fazla mı diye soruyor.

Motosikleti
    XVS Dragstar 650
    Bu arada VX950 fiyatlarına baktım.2014 modelleri 25 bin lira civarında.Düşündüğümden daha ucuzmuş.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Üste bankadan kredi çeksen faiziyle sana neye mal olur, yazın almak istesen yeni fiyat ne olur, arada farka göre bir hesap yapmak lazım,sıfırı için 29250 tl epey eski fiyat, belki asılsan biraz daha kırarlar.

burakgülen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VLX 600
    ya bana biri lütfen açıklayabilir mi..?
    motosiklet km.si ve yaşı arttıkça neden pahallanıyor bu ülkede..??

bir süredir bende cruiser motosikletlere bakınıyorum.. hatta gönlümdeki alet honda shadow spirit.. bu sitedeki küçük bir araştırma ile (yanlışım olursa lütfen düzeltin) 2006 de sıfırı 16.000 civarı satılırken.. çok satmamasından ötürü 2008 gibi 14.200 lere kadar inmiş..

en son mart 2016 ayında bir arkadaş spirit'e 18.000 tl ile sahip oldu.. malum siteye baktığımda 20.000tl nin altında yok ne yazık ki..

neyse.. bu arada 2014 yamaha bolt (xv 950) sıfır satılırken 23.500 gibi bir fiyata sayılıyor idi..

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Şüphesiz sıfır km alternatifleri az olduğu için bu durumlara gelindi, 250cc japon sıfır cruiser piyasada yok, inanabiliyormusunuz? Avrupa yanıbaşımızda, sanki afrikada ücra bir ülkeyiz, xv950 bana göre can simidi ama tren elbette sıfırları ucuza satılırken kaçtı, bu hali bile 29dan al beni diyor...

nzm75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250Nİ,,KAVASAKİ KLE 500
    kawasaki vulcan s düşünebilirsin 24 25 gibi fiyatlara düşebiliyor acil piyasasında çok teknolojik değil ama en azından bir iki yaşında motor alırsın
    geldikleri gibi giderler 1918

burakgülen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VLX 600
    hyosung gv 300 için bir umutlanmıştım bir süre.. ama bir iki fotoğraf dışında hiç bir net bilgi yok ne yazık ki.. honda usa en son rebel 300 ve 500 tanıttı.. nisan gibi satışı da başlayacak.. cruiser ve ülkemizi düşününce bazı markaların modelleri dışında japon olarak 2009 da son bir seri gelmiş ve kalmış..
    örnek veriyorum shadow spirit halen honda usa de satışına devam ediyor.. yamaha star motorcycle olarakta çok farklı alternatifler sunuyor.. peki orası usa dedik geçtik..
    bize kalan japonlar 2. 3. bazen 4 yada 5. el değiştirmiş.. km.ne güvenilmeyen.. kullanıcısının ne yaşadığı hangi kazaları atlattığı belli olmayan sanki sıfırmış gibi ücret istenilen makinalar..
    cruiser motosiklet sevdalıları olarak biraz şansız olduğumuz söylenebilir sanki..

Motosikleti
    speederbike
    Vulcan S, V-twin olmamakla beraber cruiser'lar içinde en teknolojik olanı.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sırf şu 2.eldeki abartılı cruiser fiyatları yüzünde ya elimdeki motosikleti çok uzun bir süre kullanmayı planlıyorum yada orta ayar bir naked düşünüyorum.Onun dışında biraz yeni olsun dersen XV 950 bolt ve Vulcan S şimdilik en mantıklı seçenekler gibi gözüküyor.

Motosikleti
    Tmax 530
    Vulcan s ile xv 950 arasinda bir karar verilecekse sayet xv 950 dogru tercih olur kanisindayim.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Vulcan s cruiser olarak değerlendirilecek bir makine değil. Ne görüntü ne kullanım olarak cruiser arayan adamın beklentisini karşılamaz. Efsane DS ve Shadow lar haricinde aranıyorsa; Vn 900 klask ve custom, xv 950, suzuki intruder lar bakılabilir.

Motosikleti
    XVS Dragstar 650
    Vulcan S bence de dış görünüş olarak güzel bir motor değil.

Motosikleti
    speederbike
    Vulcan S spor bir cruiser'dır. Ancak Türkiye'de cruiser denince akla klasik cruiser gelir. Sevilir sevilmez, ama Vulcan S bir cruiser. Hatta gavurların çoğu cruiser seyir motoru ise Vulcan S dört dörtlük cruiser'dır diyor.
    Şahsen aşırı klasik sevmiyorum (Indian hariç). M800 güzeldi ama kasayı bozdu, sele ile depo arasındaki bütünlük ne Honda'da var, ne Yamaha'da, belki biraz Kawasaki'de vardır).
    XV950 yandan çok hoş, ama depo çok dar, oturaklı cruiser havası yok. Bir de gösterge paneli tüm cruiser'lar içinde en kötüsü.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Vulcan S (motor bloğunu görmezden gelirsek) kasa olarak DS 650 sport, Ds 1100 sport ya da eski M 800 e benzeyen bir motosiklet. Ama sadece kasa görüntüsü bu şekilde. Motor bloğunda zaten V olmamasıyla görüntüden kaybediyor. Kullanım olarak da torku verdiği devir olarak cruiser kullanımına uygun değil, yüksek devri çevirmek isteyen bir makine. Eski EN 500 gibi. cruiser olarak değerlendirilemez, beklentiyi karşılamaz derken kullanım olarak diyorum. Bir DS 650 yi kullandığın gibi kullanamazsın o makineyi. Ds 650 de 40-50 ile giderken 4. vitese atmış olabilirsin, o durumda mırıl mırıl düşük devir homurtu sesini de alırsın. Vulcan s, makinesinin yapısı itibari ile bunu veremiyor. Görüntüden bahsetmiyorum, kullanım olarak gerçek anlamda cruiser deneyimi yaşamak isteyen insanın alacağı bir motor değil Vulcan S. İşte teknolojiktir, sürmesi zevklidir, kötü bir motor değildir vs bunlar başka şeyler.

Motosikleti
    speederbike
    Vulcan S'i araştırdığım için söylüyorum. Vulcan S motoru Ninja 650 motorudur ama olduğu gibi alınmamıştır. Yapılan düzenlemelerle düşük-orta devirlerdeki torku yükseltilmiştir. Kullanıcıların yorumuna bakılırsa da 3500 devirin üstündeyken her viteste gidebilen bir motormuş. Öte yandan klasik cruiserlarda olmayan bir son hıza sahip. Mesela VN900'ün en çok eleştirilen yönü motorda güç olmasına rağmen 5. vitesin kısa seçilmiş olduğu ve yüksek hızlara çıkamamasıdır. Hatta bazıları 105km üstünde titreşim başladığından bahseder. Vulcan S, spor ve cruiser tarzının birleşimi benim vardığım sonuç.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    shadow iyidir ölüsü bile sorun çıkartmıyor 10 -11 yaşındakiler

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)