Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba SL 200 - Lifan LF250 - Bisan Roadstar 250 karşılaştırması

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar arkadaşlar,
    Forumun altını üstüne getirsem de, böyle bir başlık göremedim. Yaralı olabilecek bir başlık yoktu diyeyim. Gözden kaçmıştır belki varsa da.
    Benim gibi yeni başlayacak insanların çin olarak aklında olabilecek cruiser motorları toplayarak bir konu açmak istedim.
    Sizce bu sene ve 2017 senesi olarak alınabilecek ve "Evet bu x motorunu almak çok mantıklı olur bakımını da yaparsan senelerce sorun yaşamazsın, dadından yenmez" diyebileceğiniz bir motor var mı bunlar arasında ?

Custom yaparak ilerlemek istiyorum ve gerçekten bir bobber yapmak istiyorum aslında. Bütçe olarak 7 bin lira civarı bir bütçem var.
    Daha iyi bir alternatif varsa duymak isterim.

Şimdiden çok teşekkürler.
    Keyifli, kazasız sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    bisanı eleyebilirsin, aslında iyi motordu zamanında ama artık çok eski 10 senelik bir çinli oldu...

diğer ikisine bir yorumum yok

Arkadaşlar bukadar kişi bakmış neden kimse yardımcı olmuyor ?

Motosikleti
    XVS Dragstar 650
    Dostum 250 cc motorlarda genelde ya RKS Cruiser ya da Regal Raptor alınır.Biraz daha bütçen varsa Hyosung alırsın.Lifan ve Bisan'ı görmüşlüğüm bile yok.Bende RKS vardı 1,5 sene bindim ufak tefek sıkıntılar çıkarttı ama genel anlamda memnundum.Senelerce sorun yaşamaman için japon motoru alman lazım.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bisan diye bir marka yok, motorlar çöp. Lifan'ı kimse pek tanımaz çünkü satmıyor. Diğeri ise aksine çok bilinen bir model. Ben Lifan'ınkini Superlight'a tercih ederim ama bence üzerine binip öyle karar ver. Superlight çok kısa bir motor, uzun boylulara ben yakıştıramıyorum. Şu da var ki Lifan'ın ikinci eli çok zayıftır ve kesip biçersen elinde patlar. Gerçi bana göre kesip biçilen tüm motorlar elde patlar ama zevk meselesi isteyen yapar. Sonuç olarak Bisan'ı boşver, diğerleri için de üzerine oturup öyle karar ver.

Motosikleti
    Bisan Roadstar 250
    Çöp diyen arkadaşlar makinayı 80 binlerde aldım şuan 105 bine getirdim aradan 7 ay geçti normal 250cc choppera maksimum 140 görebilirsin ben nasıl hala 150 görebiliyorum anlamıyorum ha 60 kilo adamım orası ayrı tabii ama bana kalırsa da harley çöp şuan en güzeli benim makinam (Bisan ROADSTAR 250)

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    O paraya regal al başkada bir şeye bakma derim.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Tamam da şu anda piyasada temizini bulmak çok zor, o yüzden çöp diyorum. Seninki temizse güle güle kullan.

TheWitac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 883L '09
    Yazdığın 3 motorla da istediğin kadar bakım yap sorunsuzca binemezsin. Ya benzin borusu çatlar, ya bi vidası gevşer ya da biyerinden bi ses gelir. Bende Keeway Super Shadow 250 var. İlk motorum. Bisan ve Lifan ile aynı motor sadece ufak farkları var ama yüriyen aksamları aynı. V motor olması titreşim konusunda çok etkili. V motorlar kolay kolay sorun da çıkartmaz. Temizini bulursan Lifan veya Bisan öneririm. Parça sıkıntısı da yaşamazsın bu modellerde. Keeway'in Monero'nun Borelli Ledow'un parçaları falan hep birbiriyle uyumlu bu modeller arasında.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)