Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tavsiye lazım arkadaşlar bu motor alınır mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Haziranda ilk motorumu aldım mondial vulture motorum gayet güzel memnunum küçük gelmesi dışında boy 1.86 bacaklar bükülüyo gibi neyse su an hataydayım ilanlarla bir motor gördüm borelli ledow zaten chopper meraklısı biriyim motor hoş ve güzel geldi bakınca.
    bu paraya bu motor alınır mı ayrıca çokta tecrübemin ve bilgimin olmadığını düşünürsek beni uğraştırır ve yorar mı ? Adanaya gıtcek olsam ustada tanımıyorum hiç,kime gösteririm bilmediğim için eğer belki adanada ustasını tavsiye edecek arkadaşlar vardır.
    İlan şu https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...58941507/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Benim hatırladığım kadarı ile ateşleme sistemi arızası kronik bu alette, hatta bazıları hondanın parçaları ile değiştirip kullanıyordu aleti. Bu husussa dikkat et. Görünüş olarak genel anlamda beğendiğim bir motor, yolda araba ile giderken bir keresinde önümdeki borellinin parçası düştü yol biraz bozuktu Yani elin anahtar tutsun arada biraz sık aleti.

R3d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10 yasında, kılometre 21000km'de. Inandırıcı gelmedı. Kılometre dogruysa bıle nasıl kullanıldıgı muamma oldugundan yarın obur gun basına bır ıs geldıgınde servıs bulmakta da zorluk cekebılırsın, kaza durumunda parca bulmakta da. Pek rastladıgım bır marka da degıl guven vermıyor. Motor bır de ADANA'DA oldugundan kımlerın elınde oldugu da muamma :D Bence ılkbahara kadar kenara para atıp eldekı motoruda satıp daha duzgun, bılınen bır markadan kalıtelı bır motor almalısın

Cevaplarınız için teşekkürler bu kadar hızlı cevap geliceğini düşünmemiştim beyninin değiştiğini yazmış bide keçelerden yağ kaçırma olayıda var haklısınız galiba bu motoru olmak biraz fanteziye kaçıyor beni en çok cezbeden görünüşü ve v motor oluşu

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    10 yaşında 21.000 km de

hey yavrum adama sorsana kaç kere km düşürdünüz diye

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    çok oynanmış hocam uzak dur bence

TheWitac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 883L '09
    Kardeşim bende bu makinanın Keeway SuperShadow 250 model olanı var. Bisan-Keeway-Monero-Borelli falan hepsi Yamaha'nın Virago 250 modelinden çakmadır. Benim makinam da 2006 model ve orjinal 23.500 km'de. Ben Şubat ayında benim motoru ortalama bir fiyata aldım. Custom parçalar, tamirat, lastik falan derken 2-3 bin liraya kadar toplam masraf yaptım bunun sadece 700 lirası lastik. Ben cins herifimdir aciliyeti olmasa da bir problemi varsa yaptırırım değişmesi gerekiyorsa değiştiririm. Sana bu makinalar sorunsuzdur, al 20 sene bin tek kuruş masraf yapmazsın vs. diyemem. Çünkü 2016 model motor bile illaki ya vidası gevşer ya lastiği patlar ya da başka saçma sapan küçük arızalar yapar. Bu motorun sana yapıcağı sıkıntılar da buna benzer şeyler. En fazla karbüratörü tıkarsın özellikle kışın ben 2 kere tıkamadan sezonu kapatmıyorum. Elektrikten sıkıntı çıkarıyor diyorlar doğru, benim nedense farım bozuldu 2 kere. Tekinde ampulu yanmış diğerinde de farlar uzunda yanıyor diye takılı kaldı ama yanmıyordu. Benim usta 5 dakikada halletti 5-10 lira bişey ya aldı ya almadı. Senin alıcağın motorun elektrik tesisatı hem yenilenmiş hem de garantili, bir problem olsa da başını ağrıtmaz. Titreşim bu makinalarda harbiden çok az. Otoyolda ben 80-90 sakin sakin gidiyorum hız merakım yok. Torku çekişi gayet yerinde makinalardır. Bakma burda herkes 10 yıllık falan filan diyor, bakımlı makinaya 10 yıl çok da problem olmaz ki makina 21 binde diyor zaten. Kaldı ki zaten 2016 cruiser'a paramız yetiyor da biz almıyoruz değil ayrıca ucuz motor al ki motor bir problem yaptığında masrafı da az olsun. 2016 model motorla 2006 model motorun parça fiyatı aynı değildir. Ve şöyle de birşey var bu motorların parçalarının hepsi birbirine uyduğu için parça sıkıntısı çekmezsin. Ben şahsen bugüne kadar İzmir'de çekmedim de. Doğru düzgün bi ustaya doğru düzgün bir şekilde baktır motoru. Hatta 1 ustayla kalma 2-3 ustaya götür birinin fark edemediğini diğeri fark eder. Motor temiz görünüyor fotoğraflarda ama tabi üstüne çıkıp bi sesini dinleyip tur atmadan birşeyi anlıyamayız fotoğraflardan. Alırsan şimdiden hayırlı olsun, kazasız belasız.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Yahu ben Nisan ayında aldığım motorla şehir dışı tur yapmadan 7500 km yapıyorum. Adam 10 yılda sadece hafta sonu binse yine az olmuyor mu 21.000 km ?

Motosikleti
    Bisan Roadstar 250
    Dostum kilometreye sakın bakma.Belki ben bu forumun en aptal üyesi olabilirim veya en parasını çöpe atmak isteyeni fakat yazın gidip sırf custom halini beğendim diye Bisan Roadstar 250 2006 model 85.000 km 'de ki makinayı alıp çatır çatır da İzmir'den Edirne'ye getirdim şuan 105.000 de evet 3-4 ayda çok fazla gezdim kolayını bulsam tuvalete gidicem çok seviyorum sürmeyi ama bana mısın demiyor.Km ve yaşa bakma önemli olan makinenin ciğeri.

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Km si hakkında çok laf etmişsiniz ama benim 2006 model motosikletim an itibari ile 15554Km de. 2010 da aldığımda 3bin küsur kilometrede idi. Ben 5 yılda 12bin yol yapmışım. 10 yıl kullansam 24bin yapacakmışım anormal bir durum yok benim gibi nispeten küçük şehirde ve hobi olarak binen adam için

alınabilir ama v motor diye o gördüğün harleyler gibi ses vermez çünkü küçük cc

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)