Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

jinlun 150 cc ve jinlun 250 cc hakkında tavsiye ve bilgilerinize ihtiyacım var.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial 150zc
    Merhaba.Öncelikle Trafikte olan tüm yolcu ve şöför kişilere sağlık sıhhat dilerim.
    Benim motosikletim jinlun 150 cc.Birde jinlunun çift silindirli 250 cc olan var.Geçenlerde sürekli gittiğim motor tamircisi ustaya"acaba jinlun 250 cc alt takımı,jinlun 150 cc şasiye otururmu"dedim..Bana "Evet,olur"cevabını verdi.Sizce olurmu ve performans alınabilirmi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:09 ----------

Böyle bir forum'da tek bir cevap bile yazılmaması ilginç...
    YAZIKK.Güya yardım sitesi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Hadi herşey oldu ruhsattaki motor no su ile motor üstündeki tutmaz muaynede yada bişey olduğunda nasıl hesap vericeksin forumda herkes motor ustası değil herkes jinlun un şasisini ölçüp biçmiyor motor kulakları nerededir değildir en güzeli iki motor alınır ölçülür biçilir uyar uymaz bakılır

Motosikleti
    mondial 150zc
    Onunda çözümünü düşündüm.Muayene zamanında,Orjinal motoru tekrar takacağım.O kadar uğraşacağım artık.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    selamun aleykum biraderim...bence yardım edilmemesinin sebebi jınlun marka motorun piyasada artık pek kalmaması....2005-2010 arası parlak günlerini yaşadı sonra kalmadı fazla...uğraştığına değer mi bilmiyorum..

Motosikleti
    gt250r
    elindekini sat,üstüne yapacağın masrafı koy git 250cc olanı komple al

Motosikleti
    mondial 150zc
    Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elindekini sat,üstüne yapacağın masrafı koy git 250cc olanı komple al
    Bu motosiklet bana birinden geldi.Maneviyatı var üzerinde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:06 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamun aleykum biraderim...bence yardım edilmemesinin sebebi jınlun marka motorun piyasada artık pek kalmaması....2005-2010 arası parlak günlerini yaşadı sonra kalmadı fazla...uğraştığına değer mi bilmiyorum..
    Vallahi bilmiyorum.Ama cevap gelir ümidiyle beklemedeyim.Eğer tatminkar bir cevap gelmez ise,bu düşüncemden vazgeçip,motorun cc'sini yükseltmek için silindir kiti taktıracağım.
    mete_han bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    iş hobi meselesiye eyvallah ama manevi değeri varsa yıka parlat cilalat kenarda dursun...bir abim var 250 çayna çapırını aldı pek kullanmadı cilalayıp evinin odasına koydu ...foto bulursam buraya koyarım...sehpa gibi evin ortasında duruyor...

Motosikleti
    mondial 150zc
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iş hobi meselesiye eyvallah ama manevi değeri varsa yıka parlat cilalat kenarda dursun...bir abim var 250 çayna çapırını aldı pek kullanmadı cilalayıp evinin odasına koydu ...foto bulursam buraya koyarım...sehpa gibi evin ortasında duruyor...
    İyiymiş.Bendeki durum şöyle.2 motosikletim var.Biri jinlun diğeri scooter.Yakın mesafelere yada markete v.s gibi yerlere scooter ile gidip geliyorum.Jinlun ise uzun yolculuklarda 300-400 km gibi şehirler arası mesafelerde kullanmaktayım.Onun haricinde sürekli depoda muhafaza edilir.Motor bloğu bile açılmadı.( MAŞAALAH ) Yani sırf bende ayrı bir yeri olduğu için fazla kullanmıyorum.Sadece isteğim motoru fazla boğmadan son gazda gitmeden,sıkıştırmadan,rahat şekilde 110-115 km/h ile yolculuk edeyim.Bu yüzden ya silindir hacmini büyütüp modifiye yoluna gideceğim veya bu modelin 250 cc olan motor kısmını bulursam ( orjinal olsun diye ) onu takacağım.Hepsi bu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)