Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2 alet arasında kaldım bir el atın...

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar chopper alıcam ve öncelikle 1.93 cm boyunda 100 kg ağırlığındayım. Yapılı biriyim fitness ile uğraşıyorum. Ayrıca ilk motorumu alıcam. Normalde bir SS tutkunuyum ancak cüssemden dolayı başlangıç motoru olarak 250 cc racingler pek bana uygun değil. Enduroların düşük cc si yok denebilir. Bu yüzden ilk motorum olarak chopper almaya karar verdim. En azından 2 yıl kullanmayı düşünüyorum.

Aklımdaki modeller Hyosung GV250 (2012 üstü) ve Regal Raptor Daytona veya Spyder 350 (2012 üstü). Her bakımda farklı olan bu aletlerden birini almak istiyorum. Daytona ile Spyder neredeyse aynı sadece boyut farklılığı var. Spyderın ön tekerin ilerde olması yeni başlayanlar için manevralarda sıkıntı çıkarabilir diyorlar.

Kısa ve öz bir şekilde bu 3 makinenin + ve - lerini belirtip hangisini önerirsiniz?

Teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bajaj advanger ı da bak derim

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-ihtiyactan-satilik-kawasaki-303619526/detay

bundan bak..
    gv 250 ebat olarak yorar
    sen efsane bir en 500 al, keyfine bak

Alıntı Blur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj advanger ı da bak derim
    Öneri için saol baktım ancak Türkiyede 150cc var ve o bana gelmez altımda oyuncak gibi kalır.

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-ihtiyactan-satilik-kawasaki-303619526/detay

bundan bak..
    gv 250 ebat olarak yorar
    sen efsane bir en 500 al, keyfine bak
    İlk motorum olucağından çok eski modelleri pek tercih etmiyorum. Her ne kadar Kawasaki bile olsa 10-15 yıllık motora gidip para veremem.

Motosikleti
    Alıntı Hacake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öneri için saol baktım ancak Türkiyede 150cc var ve o bana gelmez altımda oyuncak gibi kalır.

İlk motorum olucağından çok eski modelleri pek tercih etmiyorum. Her ne kadar Kawasaki bile olsa 10-15 yıllık motora gidip para veremem.
    o eski dediğin makina, senin saydıklarından en az 10 sene daha fazla gider...
    sen 95 model bir çinli gördün mü?
    2000 model bile yok..

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o eski dediğin makina, senin saydıklarından en az 10 sene daha fazla gider...
    sen 95 model bir çinli gördün mü?
    2000 model bile yok..
    Doğrudur japon nede olsa ancak çinliyi yaptırmak bana çok daha ucuza mal olur. Kawasakinin parçalarının fiyatları ortada. İlk motorum olucağundan düşmeler kalkmalar olma ihtimali var. Çinli olunca canım acımaz en azından

Dostum gidip üstüne otur motorun imkan varsa test et yoksa üstünde bi resim çekin öyle karar ver 👍👍

Motosikleti
    Doğrudur japon nede olsa ancak çinliyi yaptırmak bana çok daha ucuza mal olur. Kawasakinin parçalarının fiyatları ortada. İlk motorum olucağundan düşmeler kalkmalar olma ihtimali var. Çinli olunca canım acımaz en azından
    önyargılısınız
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ikisi arasında hyo.. dealim de güzel

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    merhaba öncelikle kararınız hayırlı olsun.Ben de Superlight 200 ile başladım, şimdi daytona 350 kullanıyorum.
    ben de superlight dan sonra gv 250 ve daytona arasında kalmıştım, (spyder maşa açısı biraz açık bu yüzden daytona) ve daytonada karar kışmıştım
    - gv250 oldukça seri ve güçlü bir motor, biraz daha sakin bir motor başlangıç için daha iyi olabilir.
    -regal raptor'un servis ve yedek parça meselesi de hyosung'dan daha iyidir. çoğu parçaları diğer çinlilerle uyumludur.
    -hyosung koreli, kaliteli bir markadır ama ilk motorunuz olacağı için bunu 1-2 sene içinde değiştirmek isteyeceksiniz, bu durumda regal daha kolay satılacaktır
    -son olarak biraz subjektif bir yorum olacak ama regalin tipi daha bir choppera yatkındır

regalin hiç de oyle abuk subuk kalite sorunları yok, ona iyi davranırsanız, 500km de bir zincir yağlayıp 1500-2000 kmde yağını değiştirirseniz, baslangic icin sizi hiç uzmez.
    zaten biraz daha tecrubeden sonra dragstar, shadow, vulcan vb. arkadaşlar göz kırpmaya başlar

tekrar hayırlı olsun
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

Alıntı _chaotic_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba öncelikle kararınız hayırlı olsun.Ben de Superlight 200 ile başladım, şimdi daytona 350 kullanıyorum.
    ben de superlight dan sonra gv 250 ve daytona arasında kalmıştım, (spyder maşa açısı biraz açık bu yüzden daytona) ve daytonada karar kışmıştım
    - gv250 oldukça seri ve güçlü bir motor, biraz daha sakin bir motor başlangıç için daha iyi olabilir.
    -regal raptor'un servis ve yedek parça meselesi de hyosung'dan daha iyidir. çoğu parçaları diğer çinlilerle uyumludur.
    -hyosung koreli, kaliteli bir markadır ama ilk motorunuz olacağı için bunu 1-2 sene içinde değiştirmek isteyeceksiniz, bu durumda regal daha kolay satılacaktır
    -son olarak biraz subjektif bir yorum olacak ama regalin tipi daha bir choppera yatkındır

regalin hiç de oyle abuk subuk kalite sorunları yok, ona iyi davranırsanız, 500km de bir zincir yağlayıp 1500-2000 kmde yağını değiştirirseniz, baslangic icin sizi hiç uzmez.
    zaten biraz daha tecrubeden sonra dragstar, shadow, vulcan vb. arkadaşlar göz kırpmaya başlar

tekrar hayırlı olsun
    çok faydalı bir yorum oldu saolasın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)