Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Vt 600 ile vlx 600 farklı model mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    chevy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz Yok
    Arkadaşlar merhaba,
    forumda epey aramama rağmen bununla ilgili net bir bilgiye erişemedim.

Honda Vt shadow lara baktığım zaman iki farklı model görüyorum. Bazılarının arka çamurluk kısmı farklı acaba ne gibi farklar var? Birde ülkemizde çok ama çok az satılık vt 600 ilanı bulabildim neden acaba?

Geçen sene eşim rahat etsin, fonksiyonel olsun diye gitttik maxi scooter aldık. Ama içimdeki bobber ve cruiser aşkı gittikçe büyüyor. En sonunda onu ikna edip sattık çok şükür.

Şimdi de motor arayışım başladı ve yine aynı kararsızlıklar

Kawasaki en 500 e bakıyorum motor bloğu yüzünden alasım gelmiyor,
    Virago 535 e bakıyorum biraz küçük gibi ve sesini de pek beğenmedim (fakat shaftlı olması beni çekmiyor değil)
    Suzuki sınıfına bakıyorum suzuki gl 600 var (hiç bilmiyoum oda çok az var)
    Yamaha Dragstar ve Honda Shadow 750 çok kaba ve pahalı geldiği için eliyorum.

Yani gönlüm honda vt600 den yana ama onunda oynanmamışını bulmak zor gibi.

Bu konuda sizce nasıl bir yol izleyebilirim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ilk motorsikletim VLX600 idi. Cok guzel motorsikletti. Ilk baslayanlar icin cok iyi bir tercih, cok yuksek hiza cikilmadigi muddetce de gayet uzun sure kullanilabilecek bir motorsiklet. Ama asil sehir ici icin cok iyi. V2 olmasina ragmen titresimi cok az, cunku iki krank pin'li. Sesi de fena degil. Bir de asiri rahat. Tren yolunun uzerinden 70'le gecin, evde koltukta oturuyor gibi, yumusak suspansiyon herseyi emiyor. Sonradan edindigim hic bir motorsiklet ya da kullandigim hic bir araba o kadar yumusak ve puruzsuz olmadi.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Sadece yıllara göre makyaj farkı var. İkisi de motor bloklarından tutun da, şasi ve diğer ölçülerine kadar aynı motosiklettir.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    Henüz Yok
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilk motorsikletim VLX600 idi. Cok guzel motorsikletti. Ilk baslayanlar icin cok iyi bir tercih, cok yuksek hiza cikilmadigi muddetce de gayet uzun sure kullanilabilecek bir motorsiklet. Ama asil sehir ici icin cok iyi. V2 olmasina ragmen titresimi cok az, cunku iki krank pin'li. Sesi de fena degil. Bir de asiri rahat. Tren yolunun uzerinden 70'le gecin, evde koltukta oturuyor gibi, yumusak suspansiyon herseyi emiyor. Sonradan edindigim hic bir motorsiklet ya da kullandigim hic bir araba o kadar yumusak ve puruzsuz olmadi.

sizin bu cevabiniz beni iyice merak ettirdi Insallah bulurum temiz bi tane

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:50 ----------

Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece yıllara göre makyaj farkı var. İkisi de motor bloklarından tutun da, şasi ve diğer ölçülerine kadar aynı motosiklettir.
    Cok sağolun Sanırım sizde suziki var. 600gl yi tanıyor musunuz?

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı chevy2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizin bu cevabiniz beni iyice merak ettirdi Insallah bulurum temiz bi tane

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:50 ----------

Cok sağolun Sanırım sizde suziki var. 600gl yi tanıyor musunuz?
    Evet M800 sahibiyim. Motorumla ilgili güncellemeleri bu başlık altında yazıyorum: http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3918941

VS 600 GL güzel makinedir. 45 beygirlik 170 son hız görebilen sportif bir modeldir. Bir de kendisinin abisi 1400 Intruder var. Tip olarak aynı şasi, egzost düzeni vs. Ama maalesef 90'ların sonu gibi bitti üretimi. Aslında old school tam bobber'lık motordur.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı chevy2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    forumda epey aramama rağmen bununla ilgili net bir bilgiye erişemedim.

Honda Vt shadow lara baktığım zaman iki farklı model görüyorum. Bazılarının arka çamurluk kısmı farklı acaba ne gibi farklar var? Birde ülkemizde çok ama çok az satılık vt 600 ilanı bulabildim neden acaba?

Geçen sene eşim rahat etsin, fonksiyonel olsun diye gitttik maxi scooter aldık. Ama içimdeki bobber ve cruiser aşkı gittikçe büyüyor. En sonunda onu ikna edip sattık çok şükür.

Şimdi de motor arayışım başladı ve yine aynı kararsızlıklar

Kawasaki en 500 e bakıyorum motor bloğu yüzünden alasım gelmiyor,
    Virago 535 e bakıyorum biraz küçük gibi ve sesini de pek beğenmedim (fakat shaftlı olması beni çekmiyor değil)
    Suzuki sınıfına bakıyorum suzuki gl 600 var (hiç bilmiyoum oda çok az var)
    Yamaha Dragstar ve Honda Shadow 750 çok kaba ve pahalı geldiği için eliyorum.

Yani gönlüm honda vt600 den yana ama onunda oynanmamışını bulmak zor gibi.

Bu konuda sizce nasıl bir yol izleyebilirim?
    Önceki motosikletim vt600'dü. 17.000 km. kadar kullanıp Aralık 2015'te sattım.

Sizin de belirttiğiniz gibi piyasada kum gibi 750 varken, 600 shadow bulması zor bir model.

İlla alacam diyorsanız, çok ince eleyip sık dokuyun derim.

Gözünüzden kaçmış olması ihtimaline karşılık, kendi açtığım vt600 konu başlığının linkini de ekliyorum:

http://www.motosiklet.net/forum/moto...t&daysprune=-1

Saygılarımla.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Motosikleti
    Henüz Yok
    Alıntı vader adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceki motosikletim vt600'dü. 17.000 km. kadar kullanıp Aralık 2015'te sattım.

Sizin de belirttiğiniz gibi piyasada kum gibi 750 varken, 600 shadow bulması zor bir model.

İlla alacam diyorsanız, çok ince eleyip sık dokuyun derim.

Gözünüzden kaçmış olması ihtimaline karşılık, kendi açtığım vt600 konu başlığının linkini de ekliyorum:

http://www.motosiklet.net/forum/moto...t&daysprune=-1

Saygılarımla.
    Merhaba açtığınız konuyu sonuna kadar okumuştum, hatta motosikletini çok beğendim özellikle selesini tam istediğim gibi yapmışsınız. Keşke satma aşamasında denk gelseydik

arkadaşlar selamlar. face de vt600 türkiye sayfası var. amacı tüm vt600 kullanıcılarını toplamak ve bilgi paylaşımında bulunmak. vt ile vlx arasındaki fark vt 5 vites tek karburatörlü japon, vlx 4 vites çift karbüratörlü amerikan modelidir. vlx daha performanslıdır ve yakıtı da vt ye göre yüksektir. arka çamurluklaro model yılı ile alakalı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)