Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba superlıght 200cc

Motovento
    REKLAM ALANI

Abiler , ablalar ben kuba süperlıght almayı düşünyorum 5 bin tlcik bir bütçem var. Kubanın artılarını ve eksilerini bana yazarmısınız? Ve eğer 2. el alırsam en çok nelere dikkat etmeliyim kuba alırken ?? Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    artılar:
    + şekli güzel bir motor, kaldırımda, orda burda bilmeyenler Harley mi diye sorarlar
    + selesi rahat, amortisorleri rahat, kısaca rahat bir yolculuk yaparsınız
    + parçaları diger çinlilerle uyumludur
    + uygun fiyata yeni sayılabilecek modellerini bulabilirsiniz
    + önceki modellere göre balansör var, nispeten titreşim azdır
    + stok egsozun çıkışına 3 delik açınca çok acayip güzel sesi çıkıyor

eksiler:
    - plastik parçaları dayanıksız, özellikle yan kapakların pinleri kırılmaya çok müsait
    - titreşim az dediysem de vidaları sürekli gevşer, her bakımda sıkmak lazım
    - bakımlarını aksatmamama rağmen bende konjektör ve karbüratör ikide bir sorun çıkartırdı ama bu kronik birşey değil, benimle de alakalı olabilir
    - üzerinde gelen stok aynaları değiştrmek lazım oluyor, yoksa dirseğinizi görürsünüz (ya da aynaların altına yükseltici koymak lazım)
    - üzerinde gelen lastikleri kötü, değiştirmezseniz kayar

genel olarak başlangıç için güzel bir motordur, zevkle kullanırsınız.

fakat esas soru şu: 5000 tl bütçeye kaliteli sharp 5 yıldız bir kask, korumalı bir mont ve eldiven dahil mi?
    koruma ekipmanları için de bir bütçe ayırmalısınız, bunlarsız yola çıkmak aptallık çünkü. bütün paranız sadece motora yetiyorsa bence önce ekipmanları toparayın, artan paranızla eğitime gidin, (hondanın güzel eğitimleri var) sonra kalan parayla motor bakın derim

Yok eldiven , kask , yelek , mont ve eğitim den ayrı 5000 lik bütçem var . 2000 rahat kıyafetlere ayirdim. Egitimi de karşılayacam. Teşekkür ederim bilgilerinizi benimle paylaştığınız için...

exteras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F700 GS
    Artıları

Hafiftir
    Gidonu yeni başlayanlar için ve yoğun trafiğe çok müsaittir (diğer cruiserlara nazaran)
    Az yakar
    Üzerinde hazır uzun yol ayaklığı, çantası, koruma demiri ve siperliği ile gelir ki bu devasa bir artı çünkü bunlar en iyi ihtimalle 1000 lira eder.

Eksileri

Düşük cc ve beygir olduğu için 100 110 km hızlarda titreşim artar sürücüyü rahatsız eder (gv 250 hariç neredeyse hepsinde vardır bu)

_chaotic_ nickli arkadaşın dedikleri haricinde bunlar da var.

Peki ilk motor için (2-3 yıl rahat sürmeyi planlıyorum) kuba sl 200 cc almak mantıklı olurmu ?? Yani 2.el olarak bakmaya başlayayım mı??

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2-3 yılda yetmez. 1 sezonluk yetebilir. 5000 lira civarına da temiz bulman çok zor artık, eğer 2 3 sene değiştirmem diyorsan gv250lere ya da daelime bakman gerekebilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler