Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dragstar 1100 el yapımı true sual exhaust

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese kazasız sürüşler dilerim
    Dragstar 1100 üme Bagger yaptırdım çift çıkışlı egzoz yaptıracağım.

- Egzozu sol tarafa Nasıl geçirebilirim direk üst egzozu soldan çıkarma imkanım var mı yoksa şase altından mı geçsin( mümkün değil gibi duruyor). Yaptıracağım usta arka tekerin arkasından geçireceğim diğer tarafa dedi sizce bu mantıklı mı ?

- Usta baştan egzoz yapmayacağını orjinal kazanın ucuna bağlayarak yapacağını söyledi neden diye sorduğumda hava ayarı bozulacağını söyledi.

Sizce ne yapmalıyım orjinal kazan üzerine yapılabilir mi ? Bunu yapan bir yer var mı ya da sola Nasıl geçirebilir ?

Şimdiden teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    Niye sola alicaksinki ?

çift çıkış yapacağım bagger için

Takipteyim. 1100 üm var ve dual egzoz yaptırıcam

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:45 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=usT6tHy2u4k

yapan yapmış

mikail_6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 C4
    Orijinal manifold çıkışının üzerine de bittabi yapılabilir. Ama değişen kıaım muffle ın kendisi. Hava ayarı yine bozulacak yine bozulacak. Ayar yapmayı gerektirmeyecek kadar düşük bir değişim olabilir uzun muffle söz konusu olduğu için. Dirsek kısmı genelde ana şasenin bulunduğu kısım, swingarmdan sonra alttan geçip sola alınıyor. Nereye yaptırıyorsun egzozu? Farklı yerlere yönlendirebilirim...

Sizin yönlendireceğiniz yer neresi ?

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Hava ayarı mutlaka ama mutlaka bozulacak ne yaparsanız yapın. Nerede ikamet ediyorsunuz bilmiyorum ama İstanbulda iseniz One Way Customs, Berlin Customs gibi yerler bu işi yapabilir. Eğer bu hava ayarı düzgün yapılmazsa makine sürekli backfire yapacaktır.

Egzost çıkışlarını da iyi tahliye ve basınç hesapları yapılmış bir şekilde silindirlerin çıkışlarından sağa ve sola gidecek şekilde paslanmazdan yaptırabilirsiniz.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    Honda Shadow VT750 C4
    Acıbadem dörtyoldan kızıltoprak istikametine ışıkların orada bir egzozcu var. Kullandığı malzeme (paslanmaz) et kalınlığı olarak güzel ve sohbetine göre işi bildiğini söyleyebilirim. Güvendiğim bir ustadan da methini duydum ama henüz yaptığı bir egzozu gördüğümü söyleyemem. One way için iyi olduğu söyleniyor ama yine bir egzozunu gördüğümü söyleyemeyeceğim. Smokehead ses ve performans olarak sıkışma vs kafası basıyor ama çok dağınık çalışıyor, şark kurnazlığı yapıyor. Kullandığı malzemede ileride sıkıntı yaşaman olası. Avcrom oldukça iyi ama istanbulda değil... Onun dışında topkapı sanayide başarılı egzozcular var. Yapılan işlere bakadak boru bükme ve susturucu işinde ne kadar ehli olduğunu anlayabilirsin. İşi tamamen tapacak adama bırakman malesef kurnazlık edip kötü malzeme kullanmasına yol açabilir. Şu malzemeyi istiyorum şöyle iş istiyorum şwklinde gidersen seni mutlu edecek gizli cevherler bulman olası. Paslanmaz çelik manifold ve yüksek ısı bölgelerinde sararma yapar ama paslanmaz, çürümez. Direk krom boru kullanılabilir paslanmaması ve sararma yapmaması için ama o da tuzlu olacaktır. Çelik üstüne krom kaplama 1 sene sonra kromda atma ve paslanmaya yol açar, 4.5 - 5 cm çap ve min 1.2 mm et kalınlığı, sıkışmayı düzgün ayarlayacak ama çok susturmayacak bir çift susturucu (ki highway hawk universal susturucuları bile iş görür) işini görecek. Önemli bir başka husus, manifold kısmının asıl dış tüp içinde 40 cm civarı iç taraftan dar, manifold çıkışıyla eşit çapta devam etmesi. Sıkışma konusunda püf nokta. Naçizane söyleyebileceklerim bunlar. Tecrübeyle sabit.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı mikail_6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acıbadem dörtyoldan kızıltoprak istikametine ışıkların orada bir egzozcu var. Kullandığı malzeme (paslanmaz) et kalınlığı olarak güzel ve sohbetine göre işi bildiğini söyleyebilirim. Güvendiğim bir ustadan da methini duydum ama henüz yaptığı bir egzozu gördüğümü söyleyemem. One way için iyi olduğu söyleniyor ama yine bir egzozunu gördüğümü söyleyemeyeceğim. Smokehead ses ve performans olarak sıkışma vs kafası basıyor ama çok dağınık çalışıyor, şark kurnazlığı yapıyor. Kullandığı malzemede ileride sıkıntı yaşaman olası. Avcrom oldukça iyi ama istanbulda değil... Onun dışında topkapı sanayide başarılı egzozcular var. Yapılan işlere bakadak boru bükme ve susturucu işinde ne kadar ehli olduğunu anlayabilirsin. İşi tamamen tapacak adama bırakman malesef kurnazlık edip kötü malzeme kullanmasına yol açabilir. Şu malzemeyi istiyorum şöyle iş istiyorum şwklinde gidersen seni mutlu edecek gizli cevherler bulman olası. Paslanmaz çelik manifold ve yüksek ısı bölgelerinde sararma yapar ama paslanmaz, çürümez. Direk krom boru kullanılabilir paslanmaması ve sararma yapmaması için ama o da tuzlu olacaktır. Çelik üstüne krom kaplama 1 sene sonra kromda atma ve paslanmaya yol açar, 4.5 - 5 cm çap ve min 1.2 mm et kalınlığı, sıkışmayı düzgün ayarlayacak ama çok susturmayacak bir çift susturucu (ki highway hawk universal susturucuları bile iş görür) işini görecek. Önemli bir başka husus, manifold kısmının asıl dış tüp içinde 40 cm civarı iç taraftan dar, manifold çıkışıyla eşit çapta devam etmesi. Sıkışma konusunda püf nokta. Naçizane söyleyebileceklerim bunlar. Tecrübeyle sabit.
    Bahsettiğiniz yerin ismi Birlik Egzost. Nautilus'a doğru giderken Aşkın Jeep'i geçtikten sonra hemen solda ufak 2 katlı bir bina. Motosiklette ne kadar müdahale edebilir bilmiyorum, daha çok otomobil egzost tamir ve montaj işlerine bakıyorlar.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    Honda Shadow VT750 C4
    Evet dışarıdan görünüş öyle. Ama kendinin ve ustamın dediğine görr tecrübesi var, elinden geliyor.

Motosikleti
    Kawasaki Vulcan 750, Asya Scooturk, KTM 50 cc
    selam.. Ankarada var mı egzoz yaptırabileceğim biri?

[IMG][/IMG]

ben yaptırdım sonunda ama 3500 lirayı buldu maliyeti
    ogzcngdk bunu beğendi.

Motosikleti
    Regal Raptor Spyder
    Alıntı masb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://<a href="http://hizliresim.co...43.jpg</a></a>

ben yaptırdım sonunda ama 3500 lirayı buldu maliyeti
    sharktail egzoz. Bende bundan istiyordum ama fiyatı çok tuzluya çıkmışsınız hocam ya neden öyle oldu

hocam egzoz susturuclu içi boş değil vn 1600 e takılandan ebayda fiyatı 600 dolardan başlıyor ben 1250 liraya aldım. Komple egzoz yapıldı baştan hocam o yüzden ve birde egzozu diğer tarafa almak çok sorun bir kısım para ona gitti çünkü manifold ve silencer var onlar değişti parça akıldı o yüzden o fiyata geldi. Ama çok hoş duruyor egzozlar duyumlarım öyle

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)