Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XVS250 ve 250cc Chopper Pazarı Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Salvation - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar 250CC chopper tarzda bir motosiklet almak istiyorum.Piyasada bir çin malı motosikletler var bir de GV250.Ben özellikle uzun süredir Türkiyeye gelmeyen Yamaha XVS250 konusunda baya bir araştırdım.Bence pazarda bu segmentte sıkıntı var.Ben 12000TL ye GV250 almaktansa daha fazla para verip Yamahanın modelini alabilirim.Eminim benim gibi düşünen çok insan vardır.Bu arada fikir vermesi açısından GV250 amerikada 4000$, XVS250 4300$.Sizce de piyasada chopper seçeneği az değil mi?
    Bu arada Nihat Çadırcıya bu konuda yazdım facebook üzerinden henüz cevap vermedi yamaha Türkiye de bu modeli getirmeyeceğiz diye cevap verdi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    xvs 250 degil ama xv250 Virago modeli Amerika'da 1988'den beri cok az degisiklikle hala sifir olarak satiliyor, yakinda karburator yerine injeksiyona da gecebilirler. Ben yaklasik 14 senedir 92 model Virago 250 kullaniyorum. Cok saglam ve kaliteli bir motordur. Mekanigi basit oldugu icin hic ariza yapmaz, yapsa da cozumu kolaydir. Bu motorun sifir ciksa ve o an param olsa bir tane daha aynisindan yillandirmalik alirdim. Ama Yamaha nedense getirmiyor bu motoru.
    Salvation bunu beğendi.

250 cruiser pazarında sıkıntı olduğu gerçek. tahminim yakında tekrardan getirirler. artık bütün firmalar cc küçültüyor. BMW bile 300cc çıkardıktan sonra... ama onlar hala 90 ların teknolojisi ile üretilen motorlar diye biliyorum. hiçbir iyileştirme yapılmıyor.
    advrider.com kullanıcıları amerikada yamahaya super tenere getirttiler. biz bunu istiyoruz diye email ve telefon yağmuruna tuttular yamahayı. yamaha da ön ödemeyle getirdi ilk başta. şimdi normal stoktan satıyorlar. zamanında başka modelleri de bu yolla getirtmişler ülkeye.
    Salvation bunu beğendi.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    ben zamanında rks'yi alırken bundan iki tane gv250 alınıyor diyerek tercihimi yapmıştım, pişman değilim, bozulursa yaptırırım diyordum, konfor amaçlı 450 tl lastik harcamam oldu, motoru kafama göre süslüyorum, gv250 de alsam aynı şeyleri satın alırdım, bunda ön cam yan çanta standarttı, oradan aldığım lastik harcamasıyla dengelendi, tipi zaten harley fatboy kopyası, enjeksiyonlu 250cc v motor, torku iyi, bayırlarda asla bayılmıyor, arka dişli büyük, zincirim uzayınca son sürat için ön dişli büyütücem ... sonuç olarak bozulsa çürüse de yaptırınca elimde evladiyelik harley kopyası olur diye düşündüm ama bozulmadı henüz
    Salvation bunu beğendi.

Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben zamanında rks'yi alırken bundan iki tane gv250 alınıyor diyerek tercihimi yapmıştım, pişman değilim, bozulursa yaptırırım diyordum, konfor amaçlı 450 tl lastik harcamam oldu, motoru kafama göre süslüyorum, gv250 de alsam aynı şeyleri satın alırdım, bunda ön cam yan çanta standarttı, oradan aldığım lastik harcamasıyla dengelendi, tipi zaten harley fatboy kopyası, enjeksiyonlu 250cc v motor, torku iyi, bayırlarda asla bayılmıyor, arka dişli büyük, zincirim uzayınca son sürat için ön dişli büyütücem ... sonuç olarak bozulsa çürüse de yaptırınca elimde evladiyelik harley kopyası olur diye düşündüm ama bozulmadı henüz
    Keeway Supershadow 250 ile RKS Cruiser 250 aynı motor galiba.Yedek parça işiniz oldu mu hiç durum nasıl?
    Bu arada Kymco Venox da çok güzel o da gelmiyor artık.Kymco komple Scootera döndü.(Venox da Honda Magna VF250V taklidi.)

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Bütün v motorlar neredeyse aynı motor koduna sahip, parçalarının çoğu aynı, landcruiser ve diğerleri karbüratörlü, rks enjeksiyonlu, parça ihtiyacım henüz keyfi olan harcamalarım harici olmadı, Ebaydan pek çok virago 250 parçası getirdim, sorun yok, modifiye edilmiş beyin getirtmiştim, bir tek o olmamıştı, çin'e geri yollamıştım, enjeksiyonun beyni farklıymış,delfi koymuşlar, o da gayet kaliteli marka, üzerinden çıkan parçalar hep iyi marka, bizim konuda var...
    Salvation bunu beğendi.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı Salvation adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar 250CC chopper tarzda bir motosiklet almak istiyorum.Piyasada bir çin malı motosikletler var bir de GV250.Ben özellikle uzun süredir Türkiyeye gelmeyen Yamaha XVS250 konusunda baya bir araştırdım.Bence pazarda bu segmentte sıkıntı var.Ben 12000TL ye GV250 almaktansa daha fazla para verip Yamahanın modelini alabilirim.Eminim benim gibi düşünen çok insan vardır.Bu arada fikir vermesi açısından GV250 amerikada 4000$, XVS250 4300$.Sizce de piyasada chopper seçeneği az değil mi?
    Bu arada Nihat Çadırcıya bu konuda yazdım facebook üzerinden henüz cevap vermedi yamaha Türkiye de bu modeli getirmeyeceğiz diye cevap verdi.
    Türkiye'de 250 cc chopper piyasası maalesef Kore ve Çinlilerden soruluyor. Bu durumun değişeceği de yok bence.

Mutlaka 250'lik bir Japon alacaksanız, ince eleyip sık dokumanız gerekecek. Ama temizini buldunuz mu tadından yenmez.

Gidip misal sıfır bir Kawasaki chopper alayım dediniz mi 900 cc'den açıyorlar kapıyı.

Maddi durum imkan verse, özellikle şehir içinde kullanmak üzere bir yamaha dragstar 250 ya da suzuki intruder 250 almak isterim ben de.

Zamanında epey aramış, istediğim temizlikte 1 tane bulabilmiş, sahibi başkasına söz verdiği için kaçırmıştım.

Saygılarımla.
    Salvation bunu beğendi.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Ve bu şartlarda bajaj 150 lik chopper getirerek gönüllerde taht kurdu!
    Salvation bunu beğendi.

Alıntı vader adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de 250 cc chopper piyasası maalesef Kore ve Çinlilerden soruluyor. Bu durumun değişeceği de yok bence.

Mutlaka 250'lik bir Japon alacaksanız, ince eleyip sık dokumanız gerekecek. Ama temizini buldunuz mu tadından yenmez.

Gidip misal sıfır bir Kawasaki chopper alayım dediniz mi 900 cc'den açıyorlar kapıyı.

Maddi durum imkan verse, özellikle şehir içinde kullanmak üzere bir yamaha dragstar 250 ya da suzuki intruder 250 almak isterim ben de.

Zamanında epey aramış, istediğim temizlikte 1 tane bulabilmiş, sahibi başkasına söz verdiği için kaçırmıştım.

Saygılarımla.
    aynen hocam dragstar arayacağız bakalım 2. el.
    Bu arada VN800'ü çok temiz buldun gerçekten pırıl pırıl güzel günlerde kazasız belasız kullan.
    Shadow'dan sonra bir karşılaştırma yapabilir misin?Benim oildiğim iki motosiklette tek pinli motora sahip doğru mudur?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:43 ----------

Alıntı ülgenhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ve bu şartlarda bajaj 150 lik chopper getirerek gönüllerde taht kurdu!
    Bu tarzın olmazsa olmazlarından birisi V motordur.150 cc tek silindir ile ihtiyacı karşılar, alternatif olur bence.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    [QUOTE=Salvation;3832912]aynen hocam dragstar arayacağız bakalım 2. el.
    Bu arada VN800'ü çok temiz buldun gerçekten pırıl pırıl güzel günlerde kazasız belasız kullan.
    Shadow'dan sonra bir karşılaştırma yapabilir misin?Benim oildiğim iki motosiklette tek pinli motora sahip doğru mudur?[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:43 ----------

Salvation, pozitif yorumların teşekkürler. VN 800 başlığına yazdığım düşüncelerimi buraya aynen alıntılıyorum;

-Son derece konforlu bir cruiser, yolda yağ gibi akıyor adeta. Rüzgar camını ekledikten ve manetleri değiştirdikten sonra tadından yenmez oldu iyice.

-Müthiş bir ivmelenmesi var, çok çabuk hızlanabiliyor.

-Vites aralıkları eski motorum Shadow 600'e göre daha geniş.

-Gördüğüm en yumuşak debriyaja sahip. Vitesler şakır şakır geçiyor.

-Şehir dışı yakıtı çok başarılı : Km'de 22 krş. yakıyor.

-Virajlarda bence cüssesine göre şaşırtıcı derecede başarılı.

-Motorumun üzerinde susturucular dahil hiç ellenmemiş Kawasaki'nin Orijinal egzozları var. Başlarda ses olarak çok garipsesem de, bir süre kullandıktan sonra önemli artıları olduğuna karar verdim: - Bu biraz da tercih meselesi tabii ki -

*Titreşim yüksek hızlarda bile hemen hemen “0”
    *Uzun yolda baş ağrısı derdiniz kalmıyor.
    *Sürekli kulaklıkla motosiklet kullanan bir sürücü olarak, sürüşe rahatlıkla konsantre oluyorum.

Biraz da eksi yönler :

-Yakıt, şehir içinde ağlatıyor, 1 depo ile maximum 177 km görebildim

-Arka fren kampana olduğundan, özellikle şehir içinde temkinli sürmekte yarar var.

-Soğuk havalarda bazen jikle açsanız bile çalışmakta nazlanabiliyor. Ön far otomatik olarak yandığından marş almaz ise kontağı kapatıp tekrar açmakta fayda var. Yoksa kısa sürede aküyü yiyebilirsiniz.

-Sıkışık trafikte kullanmak sıkıntılı. Yapısı gereği aralara girmeye uygun bir motosiklet değil.
    jackonbir ve Salvation bunu beğendiler.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Motosikleti
    honda vt 750
    kim ne derse desın yamaha derım ben

Alıntı dehabozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kim ne derse desın yamaha derım ben
    Biz de yamaha diyoruz da adamlar getirmiyor.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yamaha keşke ybr custom'u getirse. düşük cc uygun fiyatlı güzel makinalar var ama bize pahalıları geliyor
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

mezarkabulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    REGAL RAPTOR 350 SPT ENDURO
    merhaba kıymetli dostlar

TÜM SORULARINIZIN CEVAPLARINI BU KANALDA CEVAPLAMAYA ÇALIŞTIK !!
    V TWiN MOTOR Sorunları ve cözümleri

LİFAN LF BAŞTA OLMAK ÜZERE PİYASADAKİ TÜM CHOPPER - CRUİSERLARI TERCRÜBELER DAHİLİNDE İNCELEMEYE ÇALIŞıyoruz..

vizyon: GERÇEK BİLGİ/ GERÇEK TECRÜBELER/ VE GERCEK DOSTLUK

YOUTUBE KANALIN ADI: GÜMÜŞ KASKLI GEZGİN

YOUTUBE LİNKLERİ:
    https://youtu.be/r05ULwtnHUc

https://youtu.be/bsyMmtCtbFA

https://youtu.be/5sya8OxC-ww

https://youtu.be/7y9A7x19EJw

https://youtu.be/8YE-H24aN3w

https://youtu.be/5SMOUldaCaY

vidyoların devamı gelecek yeni başladık tecrubelerimizi ..

TAKTİR SİZIN. SAYGI VE SEVGILER DOSTLAR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)