Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

beyaz duman ve egzozun icindekk su birikintisi sorunu.nedir

Motovento
    REKLAM ALANI
    indian21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar motorumu.bu sabah calistirdim hava epey soguktu yalniz 0 dereceydi 1 gundur calismiyordu motor. Bugun calistirdigimda motor beyaz duman atmaya basladi 3 4 dk calisdi fakat hala kesmedi dumani gazi acdigimda da duman atmasi kesilmedi. Bu arada motorum 98 honda shadow 750 c2 ace. Beni bilgilendirirseniz cok sevinirim. Mutlu gunler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Fizik kuralları gereğince tüm olaylar normal olarak gelişmiş kafana takma..
    essegesse bunu beğendi.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Yağ karterine bakın,yağ üzerinde beyaz renkli ve köpüklü bir yapı varsa
    Soğutma sıvısı motor bloğuna girmiş demektir,
    Motora büyük zarar verir.
    Bu durum yoksa havanın soğuk olması etki etmiş olabilir.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    depodaki bir litre benzin eşittir egzosdan çıkan bir litre su ve karbon..

hava sıcakken çıkan su buharını göremezsin...

mikail_6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 C4
    Soguk havada buhar gozukmesi normal olabilir yalniz egzozda terleme, su biriktirme durumu normal degildir. Bahsedilen sicaklikta ben de shadow'umu suruyorum, soguk calistirmada terleme yasamiyorum. Patlama haznesine bir sekilde su geliyor (kimyasal tepkimeden dogan buhar disinda) ve bu disari yansiyor olabilir. Acik hava filtresi kullaniyorsan veya ahava filtresi haznende aciklik varsa suyu iceri, karburatore aliyor olabilir. Bu motorun duzgun calismasini engeller, tekleme yapar, stop eder. Belli eder yani. Silindir ust kapak contanin omru dolduysa sogutma sivisini sogutma kanallarindan silindirin icine kaciriyor olabilir. Yagi kontrol ederek anlayabilirsin. Arkadasimizin yukarida dedigi gibi kopuklu katman her zaman meydana gelmeyebilir bazi "ustalar" antifriz yerine basar bildigimiz cesme suyunu - ki bu da zamanla su pompasini, contalari oldurur. Yahut yqlnizca saf su da kullanildiysa bu kopuklenme olmaz. Onun yerine devridaimle yaga karisan su yagi camurumsu bir renge cevirir, yag su gibi olur, parmaklarinin arasinda o izole eden kayganlastirici yapisini hissetmezsin. Yagi komple bosaltirsan yuzeyinde de su birikintileri gibi kendini belli edebilir. Yine kullanilan sogutma sivisindan dolayi su pompasinin contalari islevini kaybetmis, kaciriyor olabilir. Tam emin olmamakla birlikte pompadaki contalar su ve yagi birbirinden ayri tutuyor. Hava yagisliysa veya cig halinde nemlenme varsa biraz sure tani, gecebilir. Eger devam ediyorsa yagini kontrol et kesinlikle.

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Bu gibi soğuk havalarda,kış şartlarında beyaz duman(buhar)normaldir.Benim çok hoşuma gider geçer karşısına izlerim.Olağan bir durum yok bence rahat olun.

Motosikleti
    honda vt 750
    bencede normal bır durum ben soyle soyleyeyım benımde motorum shadow 98 uzun zamandır mars basılmadı tahmını 4 sene depoda kalmıs :D hesap edın calıstırdık motoru karburator oksıtlenmıs usta bır sprey sıktı motor 10 dk beyaz duman attı sımdı saat gıbı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)