Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ilk motorumu bugün aldım / akü yardımı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    öncelikle herkese selamlar evet yıllardır hayalini kurduğum şey gerçek oldu karınca kararınca kendi çapımızda başlangıç olarak çokta kötü olduğunu düşünmediğim seyhan 250 yi bu sabah aldım. cahillikmi ettik iyimi yaptık köttümü zaman göstercek ama ilk sıkıntımı hemen yaşadım. motoru geyveden alıp adapazarına doğru gelirken 50 km var yok çok soğuk olduğu için bibenzinlikte durayım dedim. durdum ve çayımı içtim sonra tam çalıştıracakken motor marş yemedi. akü sıkıntılı galiba bende bilmediğimden marşa abandımda abandım akü hepten bitti napıcam falan derken aldığım kişiyi aradım vurdurmamı söyledi baya zor oldu ama sonunda vurdurmayı başardım ve çalıştırdım hiç istop etmeden eve kdr gitti sağolsun. şimdi aynalar sıkılacak akü değişecek arka sinyalin birinin camı düşmü o değişecek aciliyette bu sıkıntıları var. sizlerden akü konusunda yardım istiyorum önerileriniz nelerdir? sıfırmı alayım ikinci el mi? ve daha yeni olduğumdan en önemli dikkat edilmesi gereken noktaları kısaca söylerseniz çok sevinirim sakaryadan selamlar şuanlık kask ve eldivenim var en kısa sürede mont dizlik dirseklik leride almayı düşünüyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hayirli olsun. En kisa zamanda ekipmanlarinizi tamamlayip, motorunuzun keyfini cikarirsiniz umarim. Seyhan falan diye dusunmeyin, herkesin mali kendine guzeldir
    Pisman bunu beğendi.

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Hayırlı olsun. Motosikletinin rodajı bitmiş galiba. Kendi rodajını da yapmayı ihmal etme.tekerin düz bassın...
    Pisman bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Hocam neyi ikinci el mi alayim dediniz? Akünün falan ikinci eli olmaz. Sıfır akü alıp takacaksınız. Tebrik ederim kazasız olsun

mtgemlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar-Rks 150s- Tvs apache rtr 200
    Öncelikle motorunuz hayırlı olsun. Bende 2006 model seyhan 125 kullanıyorum. Şuan 41000 kmde. Şuana kadar hiç yolda bırakmadı, maaşallahı var. Kanuni nin mekanik aksamı gerçekten sağlam. Motorun bakımını aksatmadığınız sürece sizi yolda bırakmaz. Ama plastik aksam berbat. Kırılması, çatlaması an meseleli. Bunları sorun etmez, bakımlarını düzgün yaprsanız sizi üzmeyecektir. Tekrardan hayırlı olsun, tekeriniz düz bassın...

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    hiçbir şey için pişman olma uğraştınız sövdüğün kızdığın bozulduğun en iyisidir.ilk olan herşey akünü değiştir devam et yoluna.

Hayırlı olsun

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    yeni akü almadan önce, aküye gelen akımı, rölantide, yükte falan bir ölçtür.
    Statör konjektörden kaynaklanan bir arıza nedeniyle aküyü şarj etmiyor da olabilir. Direkt akü alırsan, bir süre sonra o da bitebilir.
    İyice bir baktır elektrikçiye.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    onerilerinizi dinledim ve bugun isten ciktgmda aku bayisine gttim dolum yapiyimusun dedim yapiyorum dedi gttm eve motoru vurdurup calistrdm götürdüm aku ufak dedi doldurmaya degmez 40 50 lira ver aynisni al daha iyi tmm dedim ama snra acik motorcu buldum orjinaline 100 dedi pazarlik yapip 80 e aldim taktrdim. yavas yavas skntilarni gidercez boyle ama ustune binip saatlerce gezdim ruzgari hissettim terapi gbi yeminle herseyi unutuyosun

Motosikleti
    Pioneer XF 200 - 2A
    Hayırlı uğurlu olsun hocam . Motorla uğraşmayı seven birisindir umarım.
    Hocam jigle çekip çalıştırmayı dene eğer yine olmazsa marş motorundaki taşak denilen bi şey var onda da sorun olabilir .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)