Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Shadow mu dragstar 1100 mü

Motovento
    REKLAM ALANI
    BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    @DKN

İlk kez Düşük eğim gidonla motor kullanıyorum,şimdilik orjinalden devam edicem ama yıl sonu Farklı şeyler düşünüyorum.
    Benim tarz olarak limitlerim ,omuz hizası T gidon yada aşşağıdaki model ape hanger modelidir.

@capozzz

Aşşağıdaki link benim eski makinem,detaylar orada mevcut.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1976819/detay/

Sonuçta custom işi keyif işi,ben keyfime göre artık bir ondan bir bundan aksesuarlı gidicem önümüzdeki sezonlarda,maksat farklı tadları almak olsun
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Babuş şu linkten bakabilirsin:

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3806957
    Eyvallah kardeşim çok makbule geçti

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:54 ----------

@
    capozzz

Aşşağıdaki link benim eski makinem,detaylar orada mevcut.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1976819/detay/

Sonuçta custom işi keyif işi,ben keyfime göre artık bir ondan bir bundan aksesuarlı gidicem önümüzdeki sezonlarda,maksat farklı tadları almak olsun

Bu gidonu yaptırmak istiyorum, fakat ölçüleri konusunda kararsız kaldım. Biraz daha geniş, biraz daha alçak olsun mu olmasın mı, yoksa benim orjinal gidonla tam aynı pozisyonda olacak ölçülerde mi olsun karar veremedim...

Bunun ölçüler şöyle; Ram- Lo Center Width: 3-1/2", Width: 30-1/4", Rise: 10-3/4", Pull: 11-1/2", Diameter: 1-1/4".

Motosikleti
    @HAZZILHAR

1-Senin motor bildiğim kadarı ile enjeksiyonlu bir motor,benimki karbüratörlü,iridium buji takmak daha mantıklı gelmezmi?

2-dihrolik dediğin üzere benzin gibi bütün yağ kısmları değiştiricem zaten.

3-lastikler michlein alacağım,benim jantlar tel jant olduğu için iç lastikli oluyor ama ben jantlar içinde akort ayarıda yaptırıcam zira bazı teller paslanmış,değiştirmek gerek.

4-su-antifiriz için kitapçığında (motoru aldığımda tüm kitapçık ve garanti belgeleri vardı ) %60 su %40 antifiriz diyordu.

5-bu konuda kadıköy zenn motor iyi,daha öncede alışveriş yaptım ama elbette biraz masraflı.jant başı 100tl ücret alıyorlar ve değiim halinde her tel başına 10tl ücret istiyorlar.Hamama girdik terleyecez zira tel jant en sağlam jant tipi,değiştirmeyide düşünmüyorum kısa vadede.

6-standart işlemler

7-bende değişeceğim,hatta hava filitresi konusunda da konuşmuştuk.

8-yağ motul 10-40w 5100..tek geçiyorum bu yağı.

9--zincir gerigisi olacakta asılında hem zincir hemde dişlileri değişmem lazım.Onuda lastik değişimi ve jant ayarlamalarında yapacağım.

10-aküyü bugün değiştim,aldığımda akü bitikdi zaten.bosch marka 12v8ah yaş akü aldım rahat ettim

11-onlarada baktıracağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:09 ----------

@capozzz

Çok spesfik özel üretim gidonlar kullanırken aynı şekilde onun üstüne takılacak ürünleride spesifik almak lazım.Resimde görüldüğü üzere elcik ve manetler özel yapım,dolayısı ile farklı tasarımları motora takarken diğer bileşenleride es geçememek gerekiyor.

Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    @capozzz

Çok spesfik özel üretim gidonlar kullanırken aynı şekilde onun üstüne takılacak ürünleride spesifik almak lazım.Resimde görüldüğü üzere elcik ve manetler özel yapım,dolayısı ile farklı tasarımları motora takarken diğer bileşenleride es geçememek gerekiyor.
    Vala benim elcikler, aynalar, manetler, fren hidrolik ve debriyaj kapakları falan hep Kuryakyn'den aldım zaten, hazır orası. Elektrik kabloları da gidon içinden geçecek. Becerebilirsek hidrolik kablosunu da gidon içine alıcaz. Diğer kablolar da çelik şekilde değişicek. Her şey hazır, gidon kaldı sadece. Onun da ebatına karar veremedim.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, herkeze selamlar

ilk mesajda sorulandan biraz sapıcam ama benim merak ettiğim ve çok beğendiğim bir motor var, Kawasaki VN 1500

ileride sahibi olmayı istiyorum, 3 sene gv 250 kullandım, şimdi cbf kullanıyorum, 2 ay içinde hyo gv 650 alıcam. daha sonrasındada böyle büyük cc bir cruiser düşünüyorum ve bu motoru sesi olsun, görüntüsü olsun çok beğeniyorum.

mesela yedek parçaları yurtdışında mevcutmudur?
    kronik problemleri varmıdır? varsa nelerdir?
    türkiyede bu motoru satmaya kalksak kaç ayda elden çıkarırız?
    kaç litre yakar?
    bunun yerine düşünebileceğimiz emsalleri nelerdir?

internette araştırma yaptım fakat yakıt tüketimini bile doğru düzgün yazan olmamış.
    Kimse yazmamis, cok da bilgim olmamasina ragmen kisaca cevaplayayim.

Kawasakinin eski buyuk cruiser'i hemen hemen herkesin kabul ettigi en basarili yuksek hacimli cruiser idi zamaninda. Hatta sonradan Kawasakinin sidik yarisi sonucu cikardigi 2 litre hacimli olani 1500 kadar begenilmedi. Hemen her parcasi birbiriyle uyumlu calisan, titresimi sinirli, suspansiyonu yumusak; bir nevi cruiser'larin Cadillac'i diye bilinen bir makina diye okumustum dergilerde. Arkadasin var, ancak hic kullanmadim. Ikinci ellerine bakmistim gecenlerde, muadili Honda, Suzuki ve Yamaha'lardam bariz daha pahali. Bu da zaten basarisinin ispati. Ben alternatif olarak Honda VT1800 bakmistim. Digerlerini dusunmedim hic. Ancak ortak gorus Kawasaki 1500 yonunde. Turkiyede yasamadigim icin diger sorulariniza cevap veremiyorum. Az yakacagini zannetmiyorum ama.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:16 ----------

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ruh yapınızı bilmiyorum ama gidon yüksek olmazsa bence bir anlamı yok

https://www.youtube.com/watch?v=bZsGXasR8zU
    Bunlar sekil olarak ilgi cekici gelebilir ama kullanmak mumkun degil. Easy Rider filminde oynayan Dennis Hopper, yuksek gidon yuzunden cekimlerin aksami onundeki bira bardagini alip agzina goturemediginden bahsediyordu.

Aynisi cok yuksek rake acisi icin de gecerli. Trafikte gitmeye calisan bir chopper (gercek manada) gordum bir kez. Madara oldu adam. Motor yuksek hiza cikmadan denge saglayamiyor cunku. Koltuk cok asagida, dizler kirik, adam uzun, arac agir; kurbaga gibi oldu herif dengelemeye caliscam diye. Nerden baksan $30 bin'lik alet.
    ogzcngdk bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı capozzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vala benim elcikler, aynalar, manetler, fren hidrolik ve debriyaj kapakları falan hep Kuryakyn'den aldım zaten, hazır orası. Elektrik kabloları da gidon içinden geçecek. Becerebilirsek hidrolik kablosunu da gidon içine alıcaz. Diğer kablolar da çelik şekilde değişicek. Her şey hazır, gidon kaldı sadece. Onun da ebatına karar veremedim.
    Senin makineyi biliyorum,hatırladım gidon çok güzel yakışır ama hazır olandan alırsak çok maliyetli ama sana tavsiyem gidon yapan yerler var manisa,muğla tarafında.sanada yakın ,adamlar sadece gidon yapıyor,istanbuldanda çok müşterisi var bu adamların.Sahibinden.com dan araştırabilirsin eğer bakmadıysan bu adamlara.

Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin makineyi biliyorum,hatırladım gidon çok güzel yakışır ama hazır olandan alırsak çok maliyetli ama sana tavsiyem gidon yapan yerler var manisa,muğla tarafında.sanada yakın ,adamlar sadece gidon yapıyor,istanbuldanda çok müşterisi var bu adamların.Sahibinden.com dan araştırabilirsin eğer bakmadıysan bu adamlara.
    Zaten orjinali alamam, Arlen ness sadece amerikanlara gore yapiyor. Riser aralik olcusu tutmuyo japonlarla. Ben Antalya'da kine bakmistim. Ama Manisa çok daha iyi olur, gidip yüzyüze konuşma imkanı olur. Firma adı falan biliyo musun sen yav?

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı capozzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten orjinali alamam, Arlen ness sadece amerikanlara gore yapiyor. Riser aralik olcusu tutmuyo japonlarla. Ben Antalya'da kine bakmistim. Ama Manisa çok daha iyi olur, gidip yüzyüze konuşma imkanı olur. Firma adı falan biliyo musun sen yav?
    Ben Manisa'dakini bilmiyorum ama İzmit'te One Way Customs var. Oraya da bakılabilir. Zaten sadece egzost ve gidon yapıyorlar. Ben egzost için gitmeyi planlıyorum, bir arkadaş daha bulursam birlikte süreriz güzel olur.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    sahibinden.com da ilanları olacaktı isimlerini hatırlamıyorum ama one way custom da güzel işler yapan bir firma,kargo ile size yönlendirme yapabilirler.

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Şaft sorunu yaşamadım , ancak ds650 nin şaftı en zayıf noktası...Rodaıjını yaparken sert hareketler yapmamak gerekiyor ki ilerleyen safhalarda ses , vs yapmasın ...

Onun dışında manifold lastikleri de ds650 nin diger zayıf noktasi , eskiyince çatlıyor , bu da çekisi düşürebiliyor. Ben 1 takım aldım baharda bakım zamanı değistiricem .

Baska da bir problem yaşamadım , hatta yarın kucuk bir tur atmayı 4 gozle bekliyorum !)

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:09 ----------

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şaft sorunu yaşadınız mı çok hassas olduğunu söyleyenler var. yada şimdiye kadar herhangi bir sorun yaşadınız mı ? alırken özellikle dikkat etmem gereken yerler nelerdir ? ben enjeksiyonlu motorda anahtarı çevirip ışığın sönmesini beklemekten nefret ediyorum daha çok chopper/cruiser dünyasında çok gereksiz şeyler tabiki

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:17 ----------

içerik iyide konu başlığı iyi değil chopper/cruiser başlıklı bi konu açmak gerek bence bu muhabbet sürekli olsun

not: Suicide shift olayını da düşündüm de burası amerika değil kullanması zevk vermeyebilir
    Şaft sorunu yaşamadım , ancak ds650 nin şaftı en zayıf noktası...Rodaıjını yaparken sert hareketler yapmamak gerekiyor ki ilerleyen safhalarda ses , vs yapmasın ...

Onun dışında manifold lastikleri de ds650 nin diger zayıf noktasi , eskiyince çatlıyor , bu da çekisi düşürebiliyor. Ben 1 takım aldım baharda bakım zamanı değistiricem .

Baska da bir problem yaşamadım , hatta yarın kucuk bir tur atmayı 4 gozle bekliyorum !)

Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Ben Manisa'dakini bilmiyorum ama İzmit'te One Way Customs var. Oraya da bakılabilir. Zaten sadece egzost ve gidon yapıyorlar. Ben egzost için gitmeyi planlıyorum, bir arkadaş daha bulursam birlikte süreriz güzel olur.
    İstanbul'da olsam giderdik

sahibinden.com da ilanları olacaktı isimlerini hatırlamıyorum ama one way custom da güzel işler yapan bir firma,kargo ile size yönlendirme yapabilirler.
    Bakayım bi araştırayım madem ya eyvallah.

en sonunda aldım bir 1100 ve söylediğim gibi bagger yaptım. 1 yıl uğraştım ama değdi daha da uğraşıyorum

[IMG][/IMG]

Motosikleti
    güzel bir çalışma olmuş,elinize sağlık.Bende gidon yükseltme işlemine ocakta başlıyorum.Fairing ve diğer parçalarım geliyor.Omuz hizası T gidon çalışması tapacağım ve bunu fairing ile bütünleşik şekilde orantılayacağım.Başlık bayadır pasifdi,iyi oldu canlandırmak

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Ooo en güzel konulardan birine update gelmiş. Hayırlı olsun gayet şık olmuş. Fiberden mi yaptırdınız yan çantaları ?
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

HAZZILHAR evet hocam fiber.

BlackGhost hocam fairing derken ? nerden aldınız? Ben aynaları aşağı alacağım önümüzdeki ay

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)