Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kanuni Puma 150 C ve Seyhan 150 C ( uzun yol 2 kişi )

Motovento
    REKLAM ALANI

Soru şu : uzun yol için hangisi ideal , ve uzun sure kullanım

Seyhan : 2540 TL

Puma : 3115 TL

özellikler aynı geldi hatta seyhan daha saglam geldi ama hangısı ?

Puma 150
    Teknik Özellik Değer
    Garanti 2 Yıl
    Motor Tipi Tek Silindir 4 Zamanlı
    Motor Hacmi 147 cm3
    Motor Çapı 57x57.8 mm
    Motor Sıkıştırma 10,5:1
    Motor Soğutma Hava soğutmalı
    Maksimum Güç 11.56 HP/8500 d/d dev/dk
    Aktarma Zincir
    Şanzıman 5 Vites
    Ateşleme CDI
    Çalıştırma Elektrik / Pedal
    Uzunluk 2000
    Genişlik 750
    Yükseklik 1110
    Aks Arası 1300
    Sele Yüksekliği 780
    Ağırlık 122 kg
    Depo 14 litre
    Ortalama Yakıt Tüketimi 3,05 lt / 100 km
    Ön Süspansiyon Teleskopik
    Arka Süspansiyon Helezonik yaylı
    Ön Fren Disk
    Arka Fren Tambur
    Ön Lastik 2.75 - 18 TUBE
    Arka Lastik 3.25 - 18 TUBE

Seyhan 150c
    Teknik Özellik Değer
    Garanti 2 Yıl
    Motor Tipi Tek Silindir 4 Zamanlı
    Motor Hacmi 149,4 cm3
    Motor Çapı 62 x 49.5 mm
    Motor Sıkıştırma 9,2:1
    Motor Soğutma Hava soğutmalı
    Maksimum Güç 11.9 HP/9000 d/d dev/dk
    Aktarma Zincir
    Şanzıman 5 Vites
    Ateşleme CDI
    Çalıştırma Elektrik ve Pedal
    Uzunluk 2100
    Genişlik 820
    Yükseklik 1350
    Aks Arası 1400
    Sele Yüksekliği 740
    Ağırlık 120 kg
    Depo 12.5 Litre
    Ortalama Yakıt Tüketimi 3,15 lt / 100 km
    Ön Süspansiyon Teleskopik
    Arka Süspansiyon Hidrolik çift amortisör
    Ön Fren Disk
    Arka Fren Tambur
    Ön Lastik 3.25 - 18 TUBELESS
    Arka Lastik 110 / 90 - 16 TUBELESS

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:33 ----------

2 sinden birini alıcam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    puma al keyfine bak derim
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    arkadaşım puma daha iyi görünüyor bence onu al ama sen bılırısn tabi

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Yeni piyasaya çıkan bütün motorları bayilerden rica ederek deneme imkanımız oluyor size kendi görüşümü yazıyorum puma kanuni seyhan 150 nin yanında fazla şansı olan bir motor değil. Sebebine gelince kanuni kullananlar özellikle seyhan 150 lere binenler iyi bilir ki bu motor kolay kolay adamı yolda bırakmaz yakıtı azdır çekişi güzeldir. parçaları bol ve ucuzdur. Yine puma demişken kral kaptan 150 diye bir motor vardı aynı bayide onuda sürdüm baktım kalitesi iyi ancak sırf servisleri zengin etmek adına dışarıdan tek parça alıpta takabilinecek bir motor değil. Yani dış görünüş ve pasif bir motor binicisinin " çok iyi motor " demesine aldırış etme . yine de karar senin hangisini alırsan al kazasız belasız binmek nasip olsun.

üstat simdi arasında 600 tl gibi bi fark var motor hacimleri aynı seyhan sürdüm ben titreşim vardı ve cok azdı oda 120 km hızdayken

simdi puma alsam hem 600 tl daha pahalı hem parca sıkıntısı masraf vs ..
    simdi pumayı alsam rodaj bıttı benım bı yolculuk planım var ve sadece gidiş tahmini : 1100 km edıcek bide dönüşü var 2200 km fln , simdi seyhana guvenırım yolda bırakmadan goturup getirir ,ama puma ?

bide puma dan cok kısı sıkayetcı bellı bı km den sonra cok bagırıyormuş ama gitmiyormuş ...

seyhan 100 km hızda titremeden yol alırmı ?
    tek yada 2 kişi ?

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni piyasaya çıkan bütün motorları bayilerden rica ederek deneme imkanımız oluyor size kendi görüşümü yazıyorum puma kanuni seyhan 150 nin yanında fazla şansı olan bir motor değil. Sebebine gelince kanuni kullananlar özellikle seyhan 150 lere binenler iyi bilir ki bu motor kolay kolay adamı yolda bırakmaz yakıtı azdır çekişi güzeldir. parçaları bol ve ucuzdur. Yine puma demişken kral kaptan 150 diye bir motor vardı aynı bayide onuda sürdüm baktım kalitesi iyi ancak sırf servisleri zengin etmek adına dışarıdan tek parça alıpta takabilinecek bir motor değil. Yani dış görünüş ve pasif bir motor binicisinin " çok iyi motor " demesine aldırış etme . yine de karar senin hangisini alırsan al kazasız belasız binmek nasip olsun.
    "şansı olan bir motor değildir"den sonrasını okumadım. Ben de Seyhan 150 alacaktım ve vazgeçtim. Sebep: Seyhan 150 kadar titreşim olan bir motor yok!!! uzun yolda hiç çekilmez. Sadece deneyerek nasıl motor olduklarını anlayabilirsiniz.
    Daha bugün windy S 125 ile hiç durmadan 260 km yol yaptım, o kadar yolun son km'lerinde bile 125km/h yi net görebiliyordum. bu da bir seçenek olabilir.
    112ciyiz

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "şansı olan bir motor değildir"den sonrasını okumadım. Ben de Seyhan 150 alacaktım ve vazgeçtim. Sebep: Seyhan 150 kadar titreşim olan bir motor yok!!! uzun yolda hiç çekilmez. Sadece deneyerek nasıl motor olduklarını anlayabilirsiniz.
    Daha bugün windy S 125 ile hiç durmadan 260 km yol yaptım, o kadar yolun son km'lerinde bile 125km/h yi net görebiliyordum. bu da bir seçenek olabilir.
    bu sefer nereye gittin abi 260 km :D
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

az once pumanın gercek ozellıklerını ureten fırmadan baktım

Jianshe JS150-3, 150CC motorcycle

Engine Type: One cylinder, 4 stroke, air-cooled
    Bore× Stroke(mm): 57× 57.8
    Piston Displacement(ml): 147
    Compression Ratio: 10.5: 1
    Maximum Power(kw/rpm): 8.2/7500
    Maximum Torque(N. M/rpm): 11.2/6500
    Transmission: 1-N-2-3-4-5
    Ignition Type: CDI
    Starter System: : Electric/Kick
    Drive system: Chain
    L× W× H(mm): 2000× 790× 1110
    Wheel base(mm): 1290
    Ground Clearance(mm): 160
    Dry weight(kg): 132
    Brake(front/rear): Disk/Drum
    Front Tyre Size: 2.75-18P/225Kpa
    Rear Tyre Size: 3.25-18P /225Kpa
    Fuel tank capacity(L)14
    Max. Load Capacity(kg): 150
    Max. Speed(km/h): 90
    Container Capacity: 96 units/40HQ
    Color available: Red: A 38 Black: B07 Blue: E37 Sliver: H33

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:52 ----------

Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sefer nereye gittin abi 260 km :D
    üstat seyhan kullandınmı ? titreşimi sadece duyum olarak bılıyoruz gercekten kullanan arkadaslarım var ve memnunlar ama pumada gozume cok buyuk gorundu ama daha yenı iyimi kotumu belirsiz

bide seyhanda 100 km hızla yolda titreşim yaparmı

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    seyhan yuz ellı kullanan bırı olarak derımkı her yanın tıtrer avatarımdakı motor ama saglamlıgı saglamdır bangır bangır tıtrer zangır zangır gıder...
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Bende başlığı görünce sandımki seyhan ve pumayla ikişer kişi uzun yol yapmış paylaşıyolar seyhan 150 c ile kısa bi süre kuryede çalıştım günlük 150-200 km yol yaptım uzun yolda vibrasyon fazla 50 km nin sonunda totoşu hissetmiyosun yani o derece fakat yakıtı ve gücü ideal pumayı bilmem? ama şahsi yorumum çokta farklı değildir sonuçta ikiside vatandaş ha ali mehmet ha mehmet ali yani
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

halen öneri beklıyorum

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    3350 pumaya verilmez hatta çinliye verilmez verenler vardır onlar da kendisi bilir bu puma 2700 falan olsa alınabilir fakat şu an ki piyasa fiyatı çok abartılı
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    artık şunu anlamış olmalısın burda herkes farklı görüşlerde olduğundan seninde karar vermen biraz zor gözüküyor. Gider bayiden motoru görürsün ordan servise gider aküsü hazırlanır kontrol edilir alır gidersin. bugün titreşim olmayan motor 150 cc grubunda yok. ama kendi uğraşlarımla seyhan 150 yi titreşimden arındırdım bu sana bağlı. yoksa adam edildikten sonra puma=seyhan benim gözümde. ama hangisi daha akıllıca dersen seyhan 150.

seyhanı alıcam anlaşılan klasik model tam bana gore

titreşime elbet çare bulunur nede olsa 2011 model var dımı seyhan ?_ cunku stokta kalan eski modellerı satmaya calısır cogu satıcı

iki motorum da sahibi değilim fakat gördüm, kullandım Seçim senin. Seyhanın ön maşa açısı(tam adını bilmiyorum) çok dik. Ön tekerleğe fazla yük binmi ve arkadaş 120km/h ile gözümün önünde ön tekerleğin yalpalamasindan dolayı neredeyse düşüyordu. Dediğim gibi git seyhanı kullan! sonra da pumayi sadece çalıştır, sesini dinle titreşimine bak tabi hissedebilirsen

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:38 ----------

Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artık şunu anlamış olmalısın burda herkes farklı görüşlerde olduğundan seninde karar vermen biraz zor gözüküyor. Gider bayiden motoru görürsün ordan servise gider aküsü hazırlanır kontrol edilir alır gidersin. bugün titreşim olmayan motor 150 cc grubunda yok. ama kendi uğraşlarımla seyhan 150 yi titreşimden arındırdım bu sana bağlı. yoksa adam edildikten sonra puma=seyhan benim gözümde. ama hangisi daha akıllıca dersen seyhan 150.
    Genel olarak görüşlerinize katılıyorum. Bilgili olduğunuz aşikar fakat üstten eksantrikli balansörlu bir motorla diğerini nasıl eşittir dediniz gerçekten anlayamıyorum.
    Şu konu bir gerçek: çinli bile olsa 2010 üzeri yeni modellerde titreşim, motor ömrü iyileştirilmiş durumda. Beğenmezsiniz ama mesela Fat280 in kullandığı salcano wolfun da motor aksamı çok kaliteli.
    112ciyiz

aradaki 600 tl miktar cok fazla aynı motor hacmi ve puma kullanıcıları 100 basıyor bazıları 130 gormus ama bazıları 80 den yukarı cıkmamıs ses gelıyor motor bagırıyora ma gitmiyormuş cok konu okudum

ben motoru ilk aldığımda 95 100 yapıyordu kafayı yiyecektim. Herkez 120 130dan bahsediyordu. 8-9000km den sonra motor kendine geldi. Ben bile inanamadım puma nın da henüz o kadar kullanıcısı yok hatta dediğim km lere gelen hiç yok. Hatta çoğu bayide motor bile yok.
    112ciyiz

ama titreşim olayı duzeltılmıstır bence 2011 modelde

sizin gorusunuz ?

seyhan ıcın ?

anlaşılan pumayı alıyorum ^^ haftaya cumartesi

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    kararını etkilemem istemem ama sırf senin için muratbag kardeşimin yazısı üzerine puma denemesi yaptım eğer seyhanı o motor yolda yesin bende bu işi bırakırım. nerden bakarsam bakayım seyhan artı bir motor, titreşim olayı içinde çözüm var yüzde 80 vibrasyonu alırsın ama almayacağın motor için de seni yönlerdirmeyeyim.pumada karar kılmışsın.eski bir seyhan 150 kullanıcı olduğum için değil pumanın bana göre görüntüsü var.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)