Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Chopper Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ramzey Qm 250
    İyi geceler herkese, forumda yeniyim fakat bi süredir forumda geziyorum konu başlıklarını takip ediyorum ancak kafamdaki soru işaretlerini gideremediğim için yeni konu açma gereği duydum kusura bakmayın. Öncelikle 3.500-4.000 kadar bi bütçem var daha fazlasına çıkamıyorum ve de ilk motorum olucak (motor tecrübem çok az da olsa var) her gün okula gidip geliceğim için günlük 60 km kadar bir yol yapacağım ve bana her gün bu kadar yola dayanabilicek bi 250cc arıyorum 1.90 boyum var 75 kiloyum. Eğer yardımcı olursanız çok minnettar olurum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    arayışta
    Öncelikle hoşgeldin. Üstadlar gelip tavsiyede bulunurlar. Benim bildiğim kadarıyla bu konularda; 1- kuba sl 200 2- regal raptor serileri tavsiye ediliyor,
    Ama bundan önce 1- ehliyet 2- ekipman 3- eğitim 4- motosiklet tavsiye ediliyor ( bencede)
    Dediğim gibi üstadlar konuyu yanıtlar ( herzaman olduğu gibi)
    Not: bu konu forumda en az 10-15 arası açılmıştır.

Motosikleti
    Ramzey Qm 250
    Hoşbuldum ve cevap için teşekkür ederim, ehliyetim şuan çıkmayı bekliyor bi emniyetten alması var 3 yıldır motor camiasında bu kültürün içerisindeyim fakat motorumu almak bu günlere nasip oldu motor tecrübem dediğim gibi az da olsa var, ekipman paramı da ayırdım fakat motor konusunda karar veremiyorum özellikle motor fiyatları yüksek olduğu için bu günlerde çok kafamı karıştırıyor konu da söylediğiniz gibi forumda çok dolanıyor ama kendi konumu açsam daha sağlıklı olur diye düşündüm.

important22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mct250 onkarakter
    | 500px.com/Arranger | Youtube.com/channel/UCpMYGwzlf5cTevF5uVbXWeg/videos | Flickr.com/photos/132925453@N03 |

Motosikleti
    MAJESTY 400-GD250R
    Rks ya da keeway land cruiser al..o paralara alinacak tum motorlari inan kullandim huzuru rks cruiserde buldum...digerlerine cok masraf edersin inan...
    polo34 bunu beğendi.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Alıntı gogos35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rks ya da keeway land cruiser al..o paralara alinacak tum motorlari inan kullandim huzuru rks cruiserde buldum...digerlerine cok masraf edersin inan...
    abi bende ehliyeti yeni alıcam keeway lc250 almayı düşünüyorum gerek cüssesi gerek sesi çok hoşuma gitti 2008 model 19,000 kmde sorun çıkarır mı

Motosikleti
    Honda spacy alpha 110
    Kardeş motor alacaksan sıfır motor al. Ne yapacaksın ikinci eli. Öncelikle canını emanet edeceksin bunu bil. Ikinci el motor ölü motor demektir (% 90 sı öyle çünkü) adam niye satıyor masraf yapmaya başlamıştır ondan. Siz siz olun ikinci el motorlara yanasmayin. Kalın sağlıcakla.

Motosikleti
    bmv f 650- lifan shalter 200- salcano sm 250-4
    kardeşim boyun uzunsa sana salcano sm 250-4 ü tavsiye ederim bende işe gidip gelmek için almıştım yaklaşık olarak günlük 100 km yapıyordum. çok güzel motor çekişi güzel. sesi muhteşem. uzun yolda yapabilirsin 800 km uzun yol yaptım hiç yorulmadım. yakıt durumu gayet iyi 18-20 kr yakıyor. inşallah kafana göre bir chooper bulursun.

Bence bütçeyi zorla sıfır SuperLight 200 al.Aynen ikinci elde bu tarz motorlar sıkıntı çıkarır,Harley olsa neyse hadi ama zaten para sıkıntın var motora 4 verip sonra yıl içinde 2 bini ayrıca ödeyip canını sıkma bence.Peşin peşin sıfırını al,kafan rahat etsin.

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    O mesafeyi her motorla yaparsın zaten.. Bana sorarsan 2. el al ama yanında muhakkak anlayan birisi bulunsun.. Bütçe sıkıntın olmasaydı belki sıfır düşünebilirdin.. Bu paralara alabileceğin fazla motor yok zaten.. sl 200 e bakabilirsin.. Eğer biraz daha çıkabilirsen Keeway 250 ye bakabilirsin..
    Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz... Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar, ışıklı maviliklere süreceğiz... Açtık mıydı hele bir son vitesi, adedi devir. Motorun sesi.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Bütçe gereği 2.el SL200 ya da Borelli Ledow olabilir temiz bir kullanıcıdan alınmış...

Motosikleti
    kardeşim malesef her motorla o mesafe yapılmıyo sonuçta çin malı :D mct ile eskişehirden izmire gittim yolda 3 kez vida sıktım.

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    Alıntı berkankost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim malesef her motorla o mesafe yapılmıyo sonuçta çin malı :D mct ile eskişehirden izmire gittim yolda 3 kez vida sıktım.
    Motora bakmadıktan sonra çin, alman, amerikan, japon, italyan vs.. ne farkeder ki doğru düzgün bakılmış çinliyi, bakımsız japona değişmem..
    150 cc lik çinliyle 7 günde 3000 km yol yaptığımı hatırlıyorum (artçılı)
    Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz... Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar, ışıklı maviliklere süreceğiz... Açtık mıydı hele bir son vitesi, adedi devir. Motorun sesi.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Cruser / Chopper tarzı ile özdeşleşmiş Harley Davidson'da bile "vida sıkılır" motorun japon'u, amerikan'ı, çin'lisi yoktur. Bakımlı ya da bakımsız motor vardır. Elbette kullanılan malzeme bütçe gereği farklılık gösterir. Ama vida sıkmak bu tarzın şanındandır ...
    12.000 km'dir Kuba Superlight kullanıyorum, yağ dışında değişen parçası yok. Cruser/Chopper ilgi ve şevkat ister, nazlı bir kadın gibidir her daim ama keyfi de buradadır biraz ...

Motosikleti
    kardeşim bende bakımlı çinliden bahsediyorum. biraz motordan anlıyosan çinlilerin yüzde sekseninin titreşim sonucunda vida gevşeme sorunu olduğunu biliyorsundur. burda konu alman japon değil. senin japon dediğin motorun yüzde 60 çin malzemesiyle yapılıyo. şuanda dünyada sadece kawasaki çin malı malzeme kullanmıyo biraz araştırda forumda yanlış bilgi verme millete. bende alman var f650 sanayiden çıkamadım 6 bin lira para harcadım sonra 7 bine saattım ettiğim zarar bi motor parası. 6-7 çine bindim hiç birirsindede zararda etmedim beni yoldada bırakmadı. herzaman bakımlı ve yenisi iyi olur. tecrübe kazandıkça çğrenirsin.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    kardeşim bende bakımlı çinliden bahsediyorum. biraz motordan anlıyosan çinlilerin yüzde sekseninin titreşim sonucunda vida gevşeme sorunu olduğunu biliyorsundur. burda konu alman japon değil. senin japon dediğin motorun yüzde 60 çin malzemesiyle yapılıyo. şuanda dünyada sadece kawasaki çin malı malzeme kullanmıyo biraz araştırda forumda yanlış bilgi verme millete. bende alman var f650 sanayiden çıkamadım 6 bin lira para harcadım sonra 7 bine saattım ettiğim zarar bi motor parası. 6-7 çine bindim hiç birirsindede zararda etmedim beni yoldada bırakmadı. herzaman bakımlı ve yenisi iyi olur. tecrübe kazandıkça çğrenirsin.
    f650 den çinliye geçmiş olmanıda tebrik ederim!
    sende biraz araştır kronik sorunları olmayan motora bin öyleyse.Konu kalite babında tartışmaksa önce sen bir forumda ataştırma yapda çinlinin kalitelisi kalitesisi varmı yokmu bir öğren arkadaşım!Sonradan kulaktan dolma yanlış bilgiler verme!

Burda kalkıp japonların çoğu çinli parça kullanıyor,yani japonlarda çin malı gibi diyorsan zaten konuşmayada gerek yok.f650 makineyi kaç defa kendi servisine götürdün gösterdin merakda ediyorum?bunlarda tecrübeyle öğrenilecek şeyler tabi.

Kısaca bakımlı olan her motor sorun çıkarmaz,sorun onu kullanandadır.Burda japonu çinliside önem arz etmez,kişi kendini ve motoru tanımıyorsa her türlü sıkıntıyı çeker.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Pardon Berkan kardeşim, yeni başlayan tecrübesi az biri olduğum için senin kadar yetkin ve etkin yorumlar yapamıyorum. Bi daha yazmam bu az bilgimle, sonra rezil olmak var böyle ...
    ATAdamZU bunu beğendi.

eek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 9
    Gevşeyen vidalar için Loctite türü ürünler kullanabilirsin, orjinalı çok pahalıdır ama hırdavatçılarda iş gören taklitleri bulunuyor. Kullandığın yere göre ısı dayanımına dikkat etmelisin, bir de arada söküp takman gereken bir vidaysa orta ayardakini kullan yoksa zor sökülür.
    www.capitalcitychoppers.org

EINSPIEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok //
    Lifan 250-B modelinede bakabilirsin

Motosikleti
    kardeşim yazdığımı iyi oku orda f650 den çine geçtiğimi yazmadım. f650 yide ankara borusan otoda yaptırdım seninde biraz bilgin varsa kronik hastalıklı motorlara parça bulunması zordur. açıkçası hayatında japona bindinmi merak ediyorum eğer bindiysende sende japondan çine geçmiş olman gerekiyo bi kuba motor kullanıcı olarak şuan karajımda 4 tane motor var ayrıca motorsiklet bayisiyim senin bilmediğin parçaları her gün söküp takıyorum ankara regal anabayisine beklerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:01 ----------

pardon kardeşim sonunda kimin rezil olucağı belli olmuyo kusura bakma az bilginle bencede yazma.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)