Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeniyim.Ne almam gerekiyor ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    XVS Dragstar 650
    Merhaba herkese,

27 yaşındayım.Motora hayatımda ilk defa geçen hafta arkadaşım sayesinde bindim (RKS Cruiser).Birkaç saatlik çalışmadan sonra üstünkörü sürmeyi öğrendim.Tabi trafiğe çıkabilecek kadar değil.Sürmek baya hoşuma gitti.Motorun sesi çok tatmin etmesede güzeldi.Arkadaşlarımın neredeyse hepsinde chopper var.Keeway ve RKS kullanıyorlar.

Bir chopper da ben almayı düşünüyorum.Tabi önce ehliyet kursuna gideceğim.Fakat bu işlerde çok yeniyim.O yüzden sizlerin fikirlerini duymak isterim.10.000 liraya kadar limitim var.Sorularım şunlar:

1-)RKS ve Keeway haricinde Regal Raptor ve Daelim gibi markalar var.Bunlar arasında hangisini önerirsiniz ? Önceden dediğim gibi RKS ve Keeway in sesleri beni tatmin etmedi.Gerçi 10.000 lirayla performans ve ses konusunda çok birşey beklememek gerekiyor herhalde.

2-)Tek ve çift silindirli chopperlar var.Örneğin Suzuki marauder tek silindir fakat beygir gücü çift silindirli keeway,rks gibi motorlara göre daha yüksek.Tek veya çift silindir olunca performans ve ses konusunda nasıl bir farklılık oluyor ? Chopper dediğin illa çift silindirlimi olmalı ?

3-)KUBA superlıght 200 ve RKS blackster tip olarak çok hoşuma gidiyor.Fakat KUBA tek silindir,Blackster ise hiçbir motor alım-satım sitesinde gözükmüyor.Neden kimsenin kullanmadığını anlamış değilim.Hakkında bir yazı bulamadım.Bu iki motor hakkındaki görüşleriniz neler ?

Şimdilik sorularım bunlar.Başka tavsiyeleriniz varsa lütfen yazın.

Hoşçakalın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Merhabalar hocam,
    Cok tecrubeli veya bilgili degilim ancak okuduklarimdan yola cikarak size soyle tavsiye verebilirim(daha bilgili abilerim vardir yazarlar da zaten):
    Oncelikle chopper/cruiser illa cift silindir olucak diye bir sart yok ancak o gur canavar gibi cikan ses genelde V2 motorlardan cikar. Tek silindire gore avantaji malum sesi oncelikle ve gucu daha stabil gelir gaz ayarlamak daha kolaydir. Virajlarda daha iyi olur bu sebepten dolayi.
    Dezavantajlari ise yakit daha cok artar, tork daha yavas gelir.

Soylediginiz motorlar hakkinda bilgim yok kullanicilarinin sayfasina sorabilirsiniz sorularinizi ancak bence eski japonlara yonelmek daha dogru olur.
    Yamah virago 250 veya suzuki intruder 250 gibi. Japonlarin da dezavantaji uretimi durduklari icin parca zor bulursunuz ve satisi zor olur.

Soylediklerimde yanlislik olabilir yanlisim varsa abilerim duzeltirler zaten. Iyi gunler.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı gooner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-)RKS ve Keeway haricinde Regal Raptor ve Daelim gibi markalar var.Bunlar arasında hangisini önerirsiniz ? Önceden dediğim gibi RKS ve Keeway in sesleri beni tatmin etmedi.Gerçi 10.000 lirayla performans ve ses konusunda çok birşey beklememek gerekiyor herhalde.

2-)Tek ve çift silindirli chopperlar var.Örneğin Suzuki marauder tek silindir fakat beygir gücü çift silindirli keeway,rks gibi motorlara göre daha yüksek.Tek veya çift silindir olunca performans ve ses konusunda nasıl bir farklılık oluyor ? Chopper dediğin illa çift silindirlimi olmalı ?

3-)KUBA superlıght 200 ve RKS blackster tip olarak çok hoşuma gidiyor.Fakat KUBA tek silindir,Blackster ise hiçbir motor alım-satım sitesinde gözükmüyor.Neden kimsenin kullanmadığını anlamış değilim.Hakkında bir yazı bulamadım.Bu iki motor hakkındaki görüşleriniz neler ?
    1. Regal Raptor ve Daelim'i kıyaslayacak olursam Daelim daha kaliteli ve daha uzun ömürlü bir motordur. iki markanınca motorlarını inceleme fırsatı buldum. Daelimi çok beğendim malzeme kalitesi olarak. ancak Daelimi alıp ikinci elini satarken zorlanabilirsiniz o kadar popüler bir motosiklet değil regali satmak daha kolay.
    Ses için egzos ile oynayabilirsiniz ama 250 cc için her şekilde yüksek devirde kötü ses alırsınız.

2. Cruiser ve Chopper motosikletlerin v-twin motora sahip olması tercih edilir. çift silindirli motordan daha güzel ses alırsınız. İlk motosikletinizi alırken buna çok dikkat etmenize gerek yok, zaten 250 cc çok fazla bir anlamı yok.

3. blackster bildiğim kadarıyla çok yeni bir motor. o yüzden piyasada görememiş olabilirsiniz.
    Kuba sp 200 zaten kendini kanıtlamış bir motor bence alınır.

Motosikleti
    XVS Dragstar 650
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Regal Raptor ve Daelim'i kıyaslayacak olursam Daelim daha kaliteli ve daha uzun ömürlü bir motordur. iki markanınca motorlarını inceleme fırsatı buldum. Daelimi çok beğendim malzeme kalitesi olarak. ancak Daelimi alıp ikinci elini satarken zorlanabilirsiniz o kadar popüler bir motosiklet değil regali satmak daha kolay.
    Ses için egzos ile oynayabilirsiniz ama 250 cc için her şekilde yüksek devirde kötü ses alırsınız.

2. Cruiser ve Chopper motosikletlerin v-twin motora sahip olması tercih edilir. çift silindirli motordan daha güzel ses alırsınız. İlk motosikletinizi alırken buna çok dikkat etmenize gerek yok, zaten 250 cc çok fazla bir anlamı yok.

3. blackster bildiğim kadarıyla çok yeni bir motor. o yüzden piyasada görememiş olabilirsiniz.
    Kuba sp 200 zaten kendini kanıtlamış bir motor bence alınır.
    Daelim tek silindirmiş.Blackster videosu buldum birkaç tane onlarda da sese dair pek birşey yok.Hyosung'a baktım birde.O,bu markalara göre biraz daha iyi sanırım.Sıfır fiyatı 12500 lira.Biraz yüksek geldi açıkçası.Keeway'in sıfırı 6500 lira mesela.Kafam iyice karıştı

REASON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Breton S125
    Kuba superlight başlangıç için iyidir.

Motosikleti
    Alıntı gooner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daelim tek silindirmiş.Blackster videosu buldum birkaç tane onlarda da sese dair pek birşey yok.Hyosung'a baktım birde.O,bu markalara göre biraz daha iyi sanırım.Sıfır fiyatı 12500 lira.Biraz yüksek geldi açıkçası.Keeway'in sıfırı 6500 lira mesela.Kafam iyice karıştı
    artık onun hakkında ben yorum yapmayayım fiyat konusu çok uzuyor sonra

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    10bın varsa hyosung

Motosikleti
    XVS Dragstar 650
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artık onun hakkında ben yorum yapmayayım fiyat konusu çok uzuyor sonra
    İzmirde çok yakınımda Hyosung marka şu motoru buldum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-hatasiz-k.kartina-9-taksit-213230288/detay

Bugün araştırdığım kadarıyla RKS,Keeway,Regal vb motorlardan daha üstün olduğu yazılmış forumda.Hatta fiyat tartışması bile çıkmış

GV250 ile ilgili bana söyleyebileceklerin varsa bilgilenmek isterim.

exteras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F700 GS
    RKS Blackster için birkaç yeri aradım seneye gelecek dediler. Bütçeniz 10.000 lakin koruma ekipmanları dahil mi? Benim tavsiyem Hyosung gv 250 olur, sesi 250 lik bir motor için tatmin edici. Gidin bir başlığına bakın sorun sorunuzu ve en önemlisi aklınızdaki motorların üzerine bi oturup en azından duruş pozisyonunu, ağırlığını görün.

Motosikleti
    XVS Dragstar 650
    Alıntı exteras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RKS Blackster için birkaç yeri aradım seneye gelecek dediler. Bütçeniz 10.000 lakin koruma ekipmanları dahil mi? Benim tavsiyem Hyosung gv 250 olur, sesi 250 lik bir motor için tatmin edici. Gidin bir başlığına bakın sorun sorunuzu ve en önemlisi aklınızdaki motorların üzerine bi oturup en azından duruş pozisyonunu, ağırlığını görün.
    Koruma ekipmanları dahil değil.Aklımda ya Hyosung var yada Suzuki,Kawasaki gibi markaların 98-99 model chopperları var.Bugün yarın ehliyete yazılacağım.Ağustos ortası gibi ehliyetim çıkarmış.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Kalite olarak Hyosung ve Daelim'i aynı tutmak gerekir ama bizim önyargılı milletimiz Daelim'i pek tutmaz, hatta Çin malı zanneder. Blackster 250 temelde RKS Cruiser ile aynı motor, sadece kasası farklı. Gelişinin önümüzdeki seneye kalacağını sanmıyorum, büyük ihtimal bayiler ellerindeki Cruiser 250'leri satmak için yalan söylüyorlar. En doğru bilgiyi RKS'yi arayarak alabilirsin. Ben olsam V motorlu olanlardan alırdım.

Motosikleti
    F700 GS
    Ben 10 yaş üstü motoru, ilk motor olarak önermem. Çünkü motosikletin her halükarda masrafı olur ama 10 yaş üstü motorun masrafı üzücü olabilir. Lakin ben yaşlı alıcam diyorsanız en azından karbüratörlü alın ve bir ustaya kesin sürdürün derim.

@Seko doğrudur hocam üçerleri aramıştım ben onlar bu sene yok demişti, ellerindeki cruiserları bitirmek için demiş olabilirler.

Motosikleti
    XVS Dragstar 650
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalite olarak Hyosung ve Daelim'i aynı tutmak gerekir ama bizim önyargılı milletimiz Daelim'i pek tutmaz, hatta Çin malı zanneder. Blackster 250 temelde RKS Cruiser ile aynı motor, sadece kasası farklı. Gelişinin önümüzdeki seneye kalacağını sanmıyorum, büyük ihtimal bayiler ellerindeki Cruiser 250'leri satmak için yalan söylüyorlar. En doğru bilgiyi RKS'yi arayarak alabilirsin. Ben olsam V motorlu olanlardan alırdım.
    Daelim tek silindir olduğu için tercih edilmiyor olabilir.Arkadaşlarımda neredeyse sıfır RKS var,dün yarım saat kadar sürdüm.Pek tatmin etmedi.Sesi çok çıkmıyor ve motorsiklet titriyor.Bana çok yakın bir ilçede Hyosung var.9 bin lira fiyat isteniyor.Motor 8 bin kilometrede.Yıllarını chopperlara vermiş bir arkadaşım tavsiye etmediğini söyledi.Ondan da vazgeçtim gibi.

Benim için en önemli şey ses belkide.Bundan dolayı Suzuki,Kawasaki,Yamaha gibi markaların 90lı yıllardaki motorlarına bakıyorum.Örneğin Yamaha Virago 535 gibi.

Motosikleti
    Yamaha MT-07 ABS
    Ehliyet???

Motosikleti
    XVS Dragstar 650
    Arkadaşım 3 sene önce Dragstar 650 almıştı.98 Modeldi sanırım.İnan motora verdiği para kadar masraf etmiştir.O yıllardaki motorlardan bende korkuyorum açıkçası.Fakat 10.000 lira bütçem var ve RKS,Keeway,Regal vb motorlar almak istemiyorum.Yamaha Virago 535 aklıma yatıyor ama oda baya eski bir motor.İnternette İzmirde birkaç tane Virago 535 buldum.20 bin kilometrede var bir tane.10 bin lira fiyat istiyor.Gerçi o kilometrelerin doğru olup olmadığıda muamma.Oynamak çok zor olmasa gerek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:13 ----------

Alıntı ajemix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyet???
    Ehliyetim henüz yok.Elimde para varken motoru almak istiyorum.Aldıktan sonra arkadaşlarıma bırakacağım.Zaten motoru almaya giderkende arkadaşlarımla gideceğim onlar sürecek.Bana ağustosa kadar sürmek yok : )

Motosikleti
    F700 GS
    Bana 2005 model motorun bile 20 binde olabileceği mantıklı gelmiyor ama direk ön yargılı olmamak gerekli. Büyük ihtimalle virago 535 2000 model civarındadır, ben en az 50 bin diyorum.

Bir diğer konu ise cruiserlar yüksek torklu motorlardır, düşük hızlarda yüksek CC yeni başlayan için tehlikeli olabilir. Başlarda motoru düşürme ihtimalin bence en fazla düşük hızlarda dönerken veya dururken olur, virago 535 ağır makinedir. Büyük ihtimalle motora birşey olmaz ama ayağın altında kalabilir ben pek tavsiye etmem lakin tercih senin.

En iyisi aklında olan motorları bi yakından gör, otur, mümkünse sür sonra kararını ver. En son tavsiye olarak yakıtsız haliyle max 150 160 kg olan motorları tercih etmen yararına olur.

Motosikleti
    ilk motor olarak virago 535 alırsan ilk bilemedin 2 veya 3. duvara patlarsın

chopper kullananlar genelde pek dikkat etmek bu tarz şeylere ilk motormuş, teknikmiş, virajmış vs. ama en virago 535 tavsiye etmem o tarz kumarlara girmeyin. ayrıca arkadaşın hyosungu genel olarak tavsiye etmiyorsa dinleme onu
    mac555 bunu beğendi.

mac555 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250, ?
    Motor+ Ekipman 10.000 varsa bence kuba superlight 0 ı araştır.
    Motor + ekipman 15.000 varsa 0 GV 250 al geç rahat et.
    İkinci el almak istersen de bir bilen bularak GV lere bak derim, bilen bul derken oldukça usta olsun ki kandırılmayın.
    Chopper bu abicim kaskı nazi, cekedi deri botları afilli olsun yeter diyenlere inanma, ilk düşüşünde mutlaka üzerinde full koruma, kafanda kapalı kask olsun, motordan çok ekipmanı incele...
    Ben öyle yaptım memnunum GV 250 hakkında sorun olursa bizim başlıktan herkes yardımcı olur.
    Çay var içersen...Ben var seversen...Yol var gidersen

Motosikleti
    XVS Dragstar 650
    Söylediklerinizde haklısınız Virago bana mutlaka sıkıntı çıkartır gibime geliyor.İlk defa motora binecek kişiye uygun değil demenizde fikirlerimi değiştirdi.2. el GV lere baksam iyi olacak galiba : )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)